Chceme vám poradit… A je jedno jestli půjde o inspiraci k novým erotickým hrátkám v posteli (či jiném místě), skvělým erotickým hračkám, které vás vynesou do výšin, nebo jen potřebnou rady o čemkoliv „sexy“ či tabu.

Poradna o sexu

Sexuální poradna pro muže i ženy je připravená na vaše dotazy. Má jednoduchou strukturu, anonymní dotazy pro každého a rychlé položení dotazu – svůj dotaz můžete mít odeslaný během pár chvil. Svůj dotaz můžete odeslat přes formulář níže – e-mail potřebný pro jeho vložení si můžete klidně vymyslet, je jen pro potřeby samotného formuláře, nijak s ním nenakládáme.

Vyhledávání v poradně

Klidně před odesláním dotazu vyhledejte důležitá hesla/klíčová slova z vašeho dotazu v našem hledání v této sexporadně a dalších komentářích na webu (třeba už jsme danou problematiku řešili a vy se tak hned dostanete k vhodné odpovědi na váš problém).

 

Hledejte
Rubriky
Recenze erotických pomůcek
Návody na sexuální hrátky
Sexuální praktiky a jak na ně
Recenze českých sexshopů
Rozhovory nejenom o sexu
Tipy a reportáže z erotických akcí
Značky erotických hraček
Slovník erotických pojmů

Hledané: velikost penisuvýběr hračekvýdrž v sexu

 

Napište svůj sexuální dotaz

Svěřte se nám anonymně se svým intimním problémem (jak sexuálním, tak vztahovým) a my se vám budeme snažit odpovědět co nejrychleji (a snad i výborně).

Komentáře
 1. Škodí nadměrná masturbace?

  • Hezký den, zde určitě bude důležité říct, co je ve vašem pohledu nadměrná masturbace. Je to 1x denně, 1x za hodinu? Je to každý den v měsíci? V principu by žádný objem masturbace neměl škodit, naopak vám to mnohdy může pomoci ve výdrži (a nemít pak problém jako většina Čechů). Pokud byste ale vždy například koukal na porno, může to negativněji ovlivnit vaši schopnost vzrušení při klasickém koitu/sexu, protože váš mozek a tělo bude naučené na něco konkrétního na obrazovce a ne na ne vždy dokonalý, ale lidský sex.

 2. Dobrý den, je mi 63 let a onanuji denně od asi 10, nebo 11 let. Byl jsem ženatý, zplodil děti, ale onanie, mě stále vzrušuje….Rád se dělám s někým u povídání. Není to úchylný?

  • Hezký den,

   určitě na tom není nic zvláštního či dokonce úchylného.

   Prostě máte fantazii a vzrušivost vázanou na mluvené slovo vašeho protějšku – je pro vás to samé u mluvených erotických povídek (via Roztouženy.cz)? Jsou sice pro ženy, ale máme zpětnou vazbu i od mužů, že jsou příjemné na poslech.

 3. Ahoj, pořídili jsme si s manželem krásný párový vibrátor We-Vibe Chorus, z růžového slona. Těšili jsme se na společné zážitky, dle výborných recenzí. Bohužel velkém zklamání. Vibrátor nedrží na místě a vyklouzava, vklouznutí penisu do klína je prakticky nemožné. Když už se to podaří je část dráždící klitoris jakoby odchlíplá a nakřivo, prožitek žádný. Klouzání po hračce je nepříjemné jak partnerovi tak mě. Rameno které má dráždit klitoris mi přijde krátké, nedosahuje toho pravého místa. Při použití jako vibračního vajíčka se sám vypíná, nereaguje na ovladač, problém s vypnutím…a nakonec problém s vytáhnutím nemá žádnou šňůrku…co se s tím dá dělat? Děkuji Lucka

  • Hezký den, děkujeme mockrát za zpětnou vazbu – Chorus jsme v redakci otestovaný měli (viz recenze od Harley & Quinn). Ty problémy s vypínáním určitě v pořádku nejsou – ohledně toho určitě kontaktujte prodejce, jestli nemá podobné problémy ohledně reklamací. U našeho kousku se naštěstí neprojevily. To vytažení nám je trochu záhadou – tento vibrátor není vůbec určený na plné zasunutí do vagíny/análu, je vždy jen na půl díky svému U tvaru, takže z toho principu ani nemá mít žádnou šňůrku. Ty zbylé části přesně odkazují na řekněme ergonomii či fyziognomii vás a partnera = neboli tvarově je tento kus lepší než ty předešlé, dá se ohnout správným směrem díky vnitřní konstrukci, ale bohužel jako žádná hračka nedokáže se přizpůsobit všem proporcím na světě.

  • Harley &Quinn

   Dobrý den
   Určitě jsou polohy kdy sedí lépe na svém místě a kdy hůře. Když jsme ho testovali nejpříjemnější bylo pokud partnerka byla zády a mohla si popřípadě Chorus přidržet.
   Také záleží jak moc do toho člověk samozřejmě „buší“ pri vášnivém sexu to určitě bude větší problém než při pomalém romantickém milování.

   Co se týče nepříjemného pocitu určitě se toho da zbavit. Hodně záleží na míře vzrušení partnerky/lubrikaci (na vodní bázi). Pokud člověk dře na such souhlasíme že to může být nepříjemné

   Jestli je rameno kratší nebo vam nevyhovuje přesně jeho délka je bohužel fakt který nedokáže odhadnout ani výrobce ani recenzent. Bohužel každý jsme jiný a každý má trochu jiné proporce. Takže pokud nesedí velikostně bohužel s tím se asi nedá nic moc dělat. Nám osobně ale seděl velmi dobře.

   Jestli máte problémy s ovladačem popřípadě se samovolným vypínáním určitě se obraťte na výrobce/prodejce obojí mají velmi dobrou podporu a alespoň z mých zkušeností se snaží pomoci.

   Jinak na 100% používání této pomůcky jako vibrační vajíčko tím že obě ramena strčíte dovnitř je špatně a pomůcka k tomu neni ani určena a tím pádem ani sestrojena. Vždy musí být jedno rameno opřeno venku viz navod v příbalovém letáku

   • Děkujeme za doplnění od našich testerů. 🙂

 4. Chcem sa opýtať ako dosiahnem striedajúci orgazmus ?

  • Upřímně, napadá nás jen stříkající orgasmus? Pokud je to on, tak pro ten jsme se „stříkajícími“ kolegyněmi z redakce připravili dost praktický a funkční návod.

   • Dobrý den. Potřebuji poradit. S přítelkyní když se milujem tak mě nechce dlouho stát, a nevím co stym dělat.

    • Hezký den, a během klasické masturbace sám, či předehře, tak vám stojí? A jak to bylo s předchozí přítelkyní, partnerkami, milenkami? Neboli jestli to není jen v aktuální době a případně ještě s konkrétní osobou. Děkujeme za doplnění.

 5. Dobrý den, potřeboval bych poradit jaké důtky jsou vhodnější na lehký výprask, bradavky, genitálie, ale i ostatní části těla. Nevím zda se silikonovými nebo koženými třásněmi. Děkuji za odpověď a také za vaše skvělé stránky.

  • Hezký den, pro lehčí výprask jsou určitě vhodnější ty se silikonovými koncovkami/třásněmi. Všeobecně je ten materiál jemnější a celistvější, než z kůže. Takže klidně začněte těmi. Ale stejně, i z naší zkušenosti, se časem propracujete k těm tvrdším, což jsou právě ty typicky kožené, které patří řekněme vzhledem/materiálem ke klasice BDSM hrátek.

   • Dobrý den, děkuji za radu ohledně důtek ze silikonu. Dopad je štiplavý a podle intenzity úderu mohou být něžné, ale i silné. Přesně podle mých představ.

    • Děkujeme za vaše doplnění z praxe. :)) Těší nás, že fungují jak mají!

 6. Dobrý den, je mi 16 a koupil jsem si z aliexpresu Androextender na prodloužení penisu. Mám ho malej asi 10cm.Někde jsem četl že to trochu funguje. Chci se zeptat jestli i z číny je to hygienické a nedá se z toho chytit nějaká pohlavní choroba, když to tam dělají bůh ví jak. Pro jistotu jsem to celé umyl teplou vodu s mýdlem. díky

  • Hezký den, všeobecně tyto produkty, natož z číny nedoporučujeme. A to i vzhledem k vašemu věku – jste mladý (což principielně znamená, že nemáte být ani na těchto stránkách), ve vývoji a velikost vašeho penisu není řekněme trvalá či doživotní = neboli vám může stále vyrůst. Neboli ikdyby to byl produkt z oficiální evropské či české distribuce, jeho použití bychom vám ROZHODNĚ nedoporučili. Můžete si s ním spíše ublížit a účinky těchto nástrojů nebývají průkazné, trvalé či zdravé. Takže bych vám doporučil ho nepoužívat.

 7. Dobrý den. Chci se zeptat. Při orálním sexu, kde mě je prováděn orál, jak velké je ryziko přenosu pohlavních nemocí? Děkuji za odpověď.

  • Hezký den, nedá se kvantifikovat jak velké riziko tam je, ale rozhodně tam vždy je, protože nemoci se mohou přenášet přes sliznice, popřípadě skrze malé oděrky v ústech či na samotném penisu – takže určitě to nepodceňujte.

 8. Dobrý den.
  Potřeboval bych poradit, kde sehnat nový adaptér pro Palmpower vibrační hlavici.
  Děkuji

  • Hezký den,

   je mi líto, ale s tím musíte kontaktovat přímo prodejce daného produktu – v tomto případě to bude například Sexshop.cz, kde jsme konkrétní hlavici nakupovali také. Případně si zkontrolujte, jestli není ještě v záruce = pokud došlo třeba k poškození, či nějakému dalšímu problému.

 9. Dob­rý den, chtěl bych se ze­ptat ja­ká je šan­ce na otě­hot­ně­ní part­ner­ky pre­eja­ku­la­tem. Sex byl chrá­ně­ny ale prv­ní anál­ní a po­té s kon­do­mem do vagí­ny.
  Při anal­nim pe­nis ob­čas pře­jel přes po­vrch vagí­ny.
  Prv­ní noc jsem se ani ne­u­dě­lal, a byl jsem na ma­lé.
  O pár ho­din poz­dě­ji jsem se udě­lal do ana­lu ale po­té jsme to pou­ti­ra­li ka­pes­ní­kem.
  Je san­ce na otě­hot­ně­ní?
  Od­po­vě­dět na

  • Hezký den, šance je tam samozřejmě vždy – typicky když prejakulát je vypuzen z penisu po prvotním výstřiku v předešlých hodinách. Ale návštěva „malé“ by měla močovou trubici dostatečně vyprádznit, ale samozřejmě to není stoprocentně jisté, je to fyziologický stav, který k tomu nebyl určen. Ale z toho co jste popsal to nezní nijak extrémně problémově, kór v období, kdy snad každý druhý pár má problémy s otěhotněním a to je vědomé, několikaměsíční/letité snažení.

 10. Evžen

  Rád nosím dámské kalhotky jako běžné spodní prádlo. Můžu si tim nějak ublížit,protože kalhotky jsou šité na ženský rozkrok.Je normální že mám takovou zálibu, nebo bych měl s tím přestat

  • Hezký den, určitě nemůžete si tím ublížit – je to jen prádlo, které překrývá tělo, nic neovlivní. Neboli si jen vybírejte takové, které vám při nošené bude pohodlné a nebude vás škrtit – takových modelů určitě bude více na trhu – prostě jiné velikosti, jiné střihy = tak, aby se vám pohodlně žilo – i s erekcí.

   A normálnost je relativní – za nás, pokud se vám to líbí, tak je to pro vás, vaši hlavu, tělo přirozené, takže nemá smysl s něčím takovým přestávat. Prostě vás to vzrušuje, líbí se vám to. Takže ideálně, když si najdete protějšek, který bude vaši zálibu tolerovat, či se jí bude dokonce líbit a bude vás v tom podporovat. 🙂 Užívejte si to!

 11. Dobrý den,
  Mám problém s malou výdrží při pohlavním styku. Vzrušený jsem okamžitě, ale samotný akt trvá velmi krátce. Jen pár minut. Už jsem z toho nešťastný a nemám do sexu chuť. Přítelkyně je také nešťastná, že nic nevydržím a náš vztah tím trpí.
  Zkoušel jsem znecitlivující gely, ale nepomáhá to.
  Prosím poraďte, jak zlepšit výdrž, aby jsme si sex oba užívali.
  Děkuji

  • Martina rádce

   Dobrý den, kratší trvání pohlavního styku není nic neobvyklého a trápí poměrně hodně mužů. Některé navíc začne předčasná ejakulace stresovat, trápí je, že partnerku dostatečně neuspokojí. Je pochopitelné, že můžete mít obavy, ale je potřeba si uvědomit, že zejména stres výrazně negativně ovlivňuje naši psychiku. Obecně lze doporučit snažit se být co nejvíce v psychické pohodě. Průměrně pohlavní sex trvá 4-10 minut.

   Pokud Vaše obtíže trvají již delší dobu, doporučila bych se obrátit na odborníky (např. sexuolog). Popř. obvodní lékař, který by Vás měl nasměrovat, s kým problematiku dále řešit.

   Kromě znecitlivujících gelů může:te vyzkoušet
   – Použití kondomu (klidně i silnějšího) se znecitlivujícím účinkem, popř. hrubším povrchem.
   – Sprej s látkou, která snižuje citlivost žaludu. Je však potřeba látku opláchnout z penisu už přes pohlavním stykem, aby nedošlo k nežádoucímu znecitlivění pochvy. Je důležité odhadnout správnou dávku, aby pohlavní styk nebyl naopak příliš dlouhý. Použití může mít i vedlejší účinky – snížení intenzity orgasmu muže nebo snížení schopnosti orgasmu dosáhnout.
   – Technika přerušované soulože, popř. zkrácení intervalu mezi jednotlivými souložemi v průběhu týdne. Čím delší bývá přestávka v sexu, tím poté bývá samotný pohlavní akt kratší. Častější soulož obvykle prodlouží dobu, za kterou dochází k ejakulaci.
   – Technika „start stop“ – muž nebo žena stiskne krátce před ejakulaci pevně žalud, což zabrání výronu semene. Tato technika vyžaduje určitý odhad a cvik. Ale pohlavní styk tím lze prodloužit poměrně významně. Muž může tuto techniku trénovat během masturbace, bývá ale žádoucí, pokud se zapojí i žena.
   – Užití léků, bývá nejspolehlivější metodou pro oddálení ejakulace. Je však potřeba je většinou užívat přibližně 2 hod. před ejakulací.
   – Doplňky výživy.
   – Posílení svalů pánevního dna.

 12. Dobrý den, nějakou dobu u sebe po ejakulaci pozoruji, že když u mě dojde k ejakulaci, tak mi ještě nějakou dobu po ejakulaci mi s penisu ještě vytekaji zbytky ejakulatu, když se mi stane, že se jdu krátce po ejakulaci vymočit tak ten problém není. Může to něco spusobovat nebo to je zcela normální. Někdy to trvá až půl hodiny než to ze mě všechno výteče

  • Hezký den, je to naprosto normální – je to způsobené tím, že ejakulace má sice způsobit výstřik semene (pro větší šanci otěhotnění partnerky), ale nemusí mít vždy maximální sílu, nebo máte více sperma v sobě, takže i po výstřiku ve vás může dostatek či zbytek zůstat. A ten tedy může postupně vytéci – sám píšete, že vymočení to vyřeší – to protože se při něm všechny zbytky spermatu dostanou ven. Nedělejte si s tím starosti.

 13. Zdravím všechny mam otázku je mi 16 a mě vlasní segre je 21 ale máme pokoj spolu a někdy spi naha a mě se z toho postaví a převleka se předemnou a tak někdy když hraju ps4 tak si ke mě sedne v kalhotkách a chce hrát také a tak někdy se schválně ohne a jde ji vidět kundička a celý zadek a tak
  Mam ho do ní strčit až by spala ? Nebo někdy odpoledne ? Nebo si toho nevšimat? Dekuju za všechny odpovědi

  • Martina rádce

   Dobrý den, v případě sexu s vlastní sestrou by se jednalo o incest, který je v České republice považován za trestný čin. Místo těchto myšlenek bych sestru spíše poprosila, aby před vámi nechodila nahá nebo spoře oblečená.

 14. kolik musi mnerit muj penis abych stimuloval partnercin g bod?

  • Hezký den, asi 7 centimetrů. :)) To vůbec není o délce, ale o úhlu a správném směru. Penisem se o něj můžete třít ve vhodných pozicích, třeba na koníčka, ale primárně ho nejlépe a nejcíleněji můžete stimulovat prsty, nebo vhodnými hračkami – viz Vibrátory/pomůcky na G-Bod.

 15. Dobrý den,před nedávnem jsem zhubl cca 20kg a zdá se mi že se mi zmenšil i velikost penisu možná se mi to zdá.. jinak mám problém že když jdu do sprchy mám ho úplně malého a docela je mi to trapné před ostatníma třeba v práci ve sprchách.. jinak celkově se mi velikost mého penisu nelíbí nejde to nějak podpořit aby byl větší? Děkuji

  • Martina rádce

   Dobrý den, ve svém dotazu bohužel neuvádíte, jaká je velikost vašeho penisu. Obecně se průměrná délka penisu při erekci pohybuje okolo 12,7 – 16,5 cm. Není však známo, že při hubnutí došlo i ke zmenšení penisu, spíše bych řekla, že se vám to jen zdá tím, jak se celkově změnilo vaše tělo.

   Obecně lze doporučit metody, které mají pozitivní vliv na kvalitní erekci, vyloženě metoda nebo pomůcka na zvětšení penisu neexistuje, bohužel.
   – využití vakuové pumpy
   – Kegelovy cviky
   – bylinné preparáty

   Další možností je také chirurgické zvětšení penisu (spíše opravdu v krajních případech!!!). Většinou se tento zákrok ani nedoporučuje, mohou se objevit komplikace (např. různé infekce nebo erektilní dysfunkce). Zvětšování penisu je docela složité, některé rady nejsou úplně spolehlivé nebo mají krátkodobý efekt, a můžete si tak i celkem snadno ublížit.

 16. Lucie Davidová

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, nikdy jsem nic příjemného neprožívala při líbání. Jinak jsem pociťovala dost silné vzrušení. Čím by to mohlo být? Užívám tedy dlouhodobě neuroleptika, které způsobují sexuální dysfunkce. Je možné, že se to příjemné při líbání rozvíjí časem a trvá nějakou dobu, než to začne být příjemné a proto jsem nic nepociťovala?Píši o době před užíváním těch neuroleptik, kdy jsem se několikrát s někým líbala, ale bylo to jen párkrát.
  Děkuji.

  • Martina rádce

   Dobrý den, bohužel nejsem lékař, abych dokázala posoudit funkci neuroleptik. V případě vašeho zájmu bych se obrátila na lékaře, který vám léky předepisuje.

 17. Dobrý den, mám tu jeden menší dotaz, s přítelkyní jsme se mazlíli a protože se mi hnusí to že bych měl do jejiho těla cokoli strčit (vím je to přirozené ale prostě se mi to hnusí a s přítelkyní jsem domluvení ) tak se většinou děláme jen pusou či prsty, jenomže teď po mě chtěla abych ji tam strčil prst, a pro její potěšení jsem to tedy udělal. Jenomže jsem si pak všiml že mám opět skvrnku na kalhotech ale nějak jsem to neřešil, druhý den ráno se mi. Přítelkyně ptala zda jsem na prstu neměl špínu či spermie, špínu určitě ne a je ale možné že jsem se dotkl kalhot a pak ji prst strčil do vagíny, jsem si však jist že skvrnka byla malinká. Preakulat musel projít přes bavlněné boxerky a + se 100% jednalo o prejakulát jelikož jsem ji dělal první ona až potom mě, vím že je tam nějaká pravděpodobnost avšak si myslím že je velmi malá ale sám si myslím že prst byl čistý, avšak i tak jaké jsou první příznaky nltehotenstvi a jaká je pravděpodobnost že muž být oplodněná ? Nechci si totiž zkazit. Poklidný a krásný vztah kvůli jedné hlouposti děkuji.

  • Martina rádce

   Dobrý den, otěhotnění během prstění je velmi nepravděpodobné. Hlavním příznakem těhotenství je vynechání menstruace, další příznaky jsou velmi individuální.

 18. Daniel

  Dobrý den.
  Mám menší problém. Doufal jsem že to přejde, ale trápí mě to již 5let. Jsem sexuálně prakticky neaktivní.
  Nemám normální vztah ke svému penisu. V noci se několikrát probudím se snem, že mám vagínu. Ovšem necítím se být holkou. Vyhledával jsem několikrát jestli je možné podstoupit jen změnu pohlavních orgánů. Vždycky však neúspěšně. Díky kamarádce, které jsem se svěřil jsem dostal sílu to začít řešit.
  Budu moc rád za jakoukoli radu či názor.
  Jsem z Plzně .
  Děkuji moc za odpověď.

  • Martina rádce

   Dobrý den, bohužel v této oblasti nelze poradit takhle na „dálku“. Rozhodně doporučuji konzultaci s odborníkem – sexuologem nebo psychologem. Stav, který popisujete doporučuji zajisté řešit co nejdříve, zejména k tomu, abyste byl co nejdříve spokojený i oblasti sexuality.

 19. Dobrý den. Před pár dny jsem využil sexuálních služeb profesionalky. Při sexuálních hrátkách, mě po domluvě penetrovala připínacím penisem. Překvapilo mě, že při pohybech umělým penisem v mym análu jsem se udělal aniž by mi byl dražděný penis. Je vůbec možné se takhle udělat, nebo co to mohlo spusobit, že došlo u mě k ejakulaci

  • Hezký den,

   ano – pokud má strapon/připínací penis (či dildo) správný tvar, tak díky cílenému tlaku/tření na mužské prostatě je opravdu možné dojít k ejakulaci/orgasmu. Někdy se to označuje jako anální orgasmus – typicky se této znalosti využívá právě při cílené masáži prostaty, která má jak pozitivní zdravotní efekt, tak i právě ten příjemný v podobě orgasmu = ale žena, či praktikující osoba musí velmi dobře vědět jak tento mužský „bod G“ stimulovat, aby došlo k žádanému orgasmu.

  • Martina rádce

   Dobrý den, při análním styku dochází ke dráždění prostaty, kde se nachází velké množství nervových zakončení, které napomáhají dosažení takového orgasmu, kterého byste jinou praktikou dosáhli jen těžko. Tak jako penis i anální oblast je bohatě zastoupena na různá nervová zakončení.

 20. Denisa

  Dobrý den, mám 21 let a spala jsem se 4 klukama. Možná vám to, co napíšu, bude připadat vtipné nebo hloupé, ale nevím co mám dělat. Přijdu si jako strašná poběhlice.. Prostě vím, že to není dost, ale strašně mě to štve, vrtá mi to v hlavě a nějakým způsobem jsem si řekla, že max 10 za život a pořád si to počítám na roky.. v kolika kdy.. je to strašné.. vím, že je to hloupé, ale nemůžu si pomoci.. Poraďte mi, co mám s tímto problémem dělat prosím..

  • Martina rádce

   Dobrý den, počet sexuálních partnerů je velice individuální. Někdo má jednoho partnera na celý život, jiní jich vystřídají více a jsou spokojení. Ani jedno není správné nebo špatné. Záleží na individuální potřebě každého z nás. Zároveň každý z nás potká toho „pravého“ partnera v jiné životní etapě. Doporučuji na počet partnerů nemyslet, nepřepočítávat to na roky, ani si nestanovovat žádný maximální limit partnerů. Zkuste si položit otázku, zda jste spokojená? Proč je pro Vás počet sexuálních partnerů tolik důležitý? Spíše na počet partnerů doporučuji myslet na ochranu – před otěhotněním nebo i pohlavně přenosnými chorobami (pokud máte např. krátkodobě nějakého partnera). To je daleko důležitější aspekt sexuálního života i na budoucna.

 21. Dobrý den s partnerem jsme se rozhodli provozovat anální soulož. Problém je v tom, že chvíli po ukončení soulože začnu prdět, jako kdyby mě partner napumpoval během soulože vzduchem. Je tohle možné a co to spusobuje

  • Hezký den, ano, je to přesně tak, jak píšete. Při pronikání (typicky u anální penetrace), které je náročnější, dochází k „pumpování“ vzduchu, takže výsledkem je přesně to, co píšete. Pro zjemnění toho efektu doporučujeme příště zkusit jemnější techniku, či jinou polohu, protože každá je na to jinak náchylná. 🙂 Hlavně si z toho nic nedělejte, jsou to prostě tělesné projevy a „patří“ to k tomu.

   • Martin

    Dobry den. Mam problem se svou sexualni chuti a problem pri sexualnim styku. Je mi 33 let a neustale myslim na sex. Kdykoliv zena odejde z domu, musim si pustit porno a masturbovat. Masturbuji vzdy, kdyz je to mozne. Dokonce i v praci. Moje zena me moc vzrusuje a dokonce i po sexu mam potrebu se na ni divat a dotykat i kdyz nemam uz erekci. Prijde mi, ze jsem uchylny a nejde mne nicim uspokojit. Je to normalni? Navic posledni dobou mam pri sexu problem s erekci, vim, ze to muze zpusobovat nadmerne sledovani porna, ale spis jsem nervozni, ze mi nebude stat a ono tak stane asi po minute. Kdyz jdu se zenou na sex, v par sekundach mam absolutni erekci. Jakmile to zacneme delat, do pul minuty mi zmekne asi na 50%. Jakmile ho vytahnu a hraju si s nim vlastni rukou, erekce je opet maximalni. Nedokazu tak zenu uspokojit. Vsiml jsem si, ze pokud jsem sam u porna nebo vedle zeny si to delame sami, erekci mam stoprocentni. Jen kdyz ho do ni vlozim, po chvilce uvadne. Muzete mi, prosim, poradit, jestli je to psychicke a jak se stresu z neuspokojeni sve manzelky vyvarovat? Dekuji

    • Martina rádce

     Dobrý den, Vaše zvýšená chuť na sex není úplně běžná. Ve Vašem případě bych doporučila konzultaci s psychologem nebo možná lépe se sexuologem. Takto „na dálku“ není možné posoudit, zda jde primárně i psychické obtíže nebo něco jiného. Odborník s Vámi bude podrobněji rozebírat sexuální oblast, na základě čehož Vám i může poradit, jak postupovat, aby se Vaše sex na sex či sledování porna stabilizovala a i obtíže při sexu s manželkou byly minimální.

 22. Jiří

  Dobrý den, mám po úrazu a chodím o berlich. Kvůli bolestem beru dost léků aby mě to nebolelo a penis mi nějak přestal fungovat. Když neberu prášky tak na chvíli funguje, ale zase to zkazí bolest. Jsem z toho psychicky špatný a manželka už taky a nastávají hádky, které tomu nepomáhají. Máte prosím nějakou radu? Děkuji Jiří

  • Martina rádce

   Dobrý den Jiří, v první řadě je důležité vědět, jaké užíváte léky. Některé léky mohou jako vedlejší účinek způsobovat i problémy s erekcí. Dalším důležitým bodem je Vaše psychika, která má velký vliv na kvalitu erekce. Ve Vašem případě doporučuji jako nejvhodnější konzultaci s ošetřujícím lékařem, který nejlépe vyhodnotí a doporučí, jak Vám pomoci v souladu s užívanými léky.

   Za nás přikládám odkaz na článek, kde jsou shrnuty různé možnosti podpory erekce, držím palce!

   https://www.lascivni.cz/navody/erektilni-dysfunkce/

 23. Dobrý den, chtěla bych se zeptat na názor…můj manžel (52let) má zhruba 2 roky problémy s erekcí. Jsme oba rozumní, v klidu jsme to probrali a manžel se objednal do sexuologicke ambulance. Podstoupil všechna vyšetření se závěrem-porucha erekce. Všechna vyšetření jsou v pořádku a dostal recept na léky (Modrasil). Nicméně to chvíli (cca 3x) fungovalo, ale problémem byl vedlejší účinek-bolest hlavy, doktor tedy předepsal jiné léky- tam je to bez bolesti, nicméně i bez účinků. Před pár dny opět jiné léky-velká bolest hlavy a opět bez účinku a po konzultaci s lékařem má následovat kontrola až za rok. Chci se zeptat, může se stát, že léky na podporu erekce začnou působit až po delším užívání? Děkuji za odpověď

  • Martina rádce

   Dobrý den, ohledně funkce léků bych se raději obrátila přímo na ošetřujícího lékaře. Bohužel osobní zkušenost nemáme. Z naší strany mohu doporučit následující článek, který jsme zpracovali pro muže trpící erektilní dysfunkcí. Existují i další možnosti podpory erekce kromě užívání léků: https://www.lascivni.cz/navody/erektilni-dysfunkce/

 24. polednik

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat co je to marshmallow efekt. Našel jsem tenhle výraz ve vaší dva roky staré recenzi na elektrickou pumpu od BOOM a zajímalo mě, co znamená.
  Děkuji.

  • Hezký den, původní tester tento výraz použil pro situaci, kdy by podtlaková pumpa mohla nerovnoměrně vytvářet podtlak na penis, kdy by výsledná podpořená erekce neměla dostatečnou sílu a tedy byla na úrovni marshmallow měkkých bombonů. Ale ta situace je dost nepravděpodobá a musíme si zkontrolovat s ním, jestli použití tohoto efektu či názvu bylo na místě.

 25. Dobry den.jmenuji se Vladimirvsamko a je mi 46 let .Chtel jsem se jen optat popripade i moznost vzacne rady jestli mohu poprosim .mam takovej problem ale nevim jestli to je spis nejaka vada.
  jestli mohu poprosit o radu prosim.
  Mampritelkyni a jsme spolu uz dvacet let ,po sexualni strance to byvvalo perfektni ale posledni rok uz je to jiny muj problem je,,ze po po sexualni strance je to dobry ale ta vidrz pri aktu je hrozne kratka maximalne dvacet minut .. a dal uz to nejde..omlouvam se ze vam to tak licim a pisu ale prosimvas muzete mi neco doporucit neboli nejak popripade poradit ???
  moc fekuji za pochopeni uctou samko

  • Martina rádce

   Dobrý den, výdrž při sexu okolo 20 minut mi přijde zcela v pořádku. Vůbec bych si z toho na Vašem místě nedělala starosti. Je mnoho mužů, kteří mají problémy se samotnou erekcí nebo je jejich „výdrž“ v rámci několika minut. Pokud byste se chtěl pokusit svoji „výdrž“ prodloužit, doporučuji vyzkoušet možnosti v následujícím článku: https://www.lascivni.cz/navody/erektilni-dysfunkce/.

 26. dobrý den, je možné že pokud má kluk větší penis je vetší šance otěhotnět? Přítel má kolem 20 cm, beru hormonální antikoncepci a teď se bojíme aby nenastalo riziko nechtěného oplodnění. Do teď jsme používali kondomy.

  Děkuji.

  • Martina rádce

   Dobrý den, není vědecky prokázáno, že by velikost penisu muže výrazně ovlivňovala šanci na otěhotnění.

 27. Říkal jsem si, že v sexu se má vyskoušet vše, proto jsem se rozhodl skusit sex z mužem. Využil jsem služeb profesionála neboť jiná možnost nebyla. Když už skusit tak ze vším všudy. Překvapilo mě, že když do mě zasunul svůj penis měl jsem u toho erekci a po nějaké době došlo u mě k ejakulaci aniž bych si dráždíl penis,
  Je to možné při provádění anální soulože

  • Martina rádce

   Dobrý den, ano, je to možné.

 28. Dobrý den vždy jsem měla sexuálního partnera který semnou vyvrcholil rychleji než s jinou ženou. Teď jsem si začala s mužem o kterém mi má kamarádka vyprávěla že je to ideální sexuální partner dlouhý sex a tak dále. Jenže stejný problém jako u všech i on sám je z toho nešťastný že to s jinou ženou neměl snažím se tomu porozumět . Děkuji za odpověď krásný den

  • Martina rádce

   Dobrý den, zvážila bych konzultaci se sexuologem.

 29. Dobrý den, chtěla bych poradit. Jsem se svým přítelem téměř dva roky a stále má problém, aby byl tvrdý. A když už se to podařilo orálně tak se nemůže udělat. Koupil si jedny pilulky, ale stojí mu strašně dlouho a neudělá se stejně. Pořád ho přemlouvám, aby to konzultoval se svou praktickou lékařkou, ale je mu to trapné. Prosím moc o radu. Děkuji

  • Martina rádce

   Dobrý den, všechny schválené léky na podporu erekce jsou pouze na lékařský předpis. S užíváním pilulek bez konzultace s lékařem bych doporučovala být velmi opatrná. K podpoře erekce je možné využít různé bylinné preparáty, cvičení, erotické pomůcky nebo léky. Pro podrobnější informace přikládám odkaz na článek, kde je vše podrobně vysvětleno: https://www.lascivni.cz/navody/erektilni-dysfunkce/.

 30. Dobrý den,prosíme o telefonický rozhovor za účelem konzultace ohledně sexuálního zbláznění.Jsme v pokročilejším věku.děkujeme.

  • Martina rádce

   Dobrý den, telefonické konzultace bohužel neposkytujeme. Doporučuji se obrátit na lékaře – sexuologa.

 31. Vojtěch Baďura

  Zdravím, s přítelkyní máme jeden problém
  A to, že při výstřiku mi nechtěně zůstala kapka na spodním prádle, později jsme na sobě leželi.
  Přítelkyně má dostat menstruace a ty pořád nikde, je možnost, že by otěhotněla skrze tu kapku na trenkách? Pobolívá ji břicho a hlava ale jinak zatím nic jiného, je možnost nějakého bezpříznakového těhotenství?

  • Martina rádce

   Dobrý den, z kapky na spodním prádle je pravděpodobnost otěhotnění minimální. Ale vždy je nějaké riziko. Doporučuji počkat do termínu menstruace, pokud by došlo ke zpoždění, je možné si udělat těhotenský test. Pokud chcete s partnerkou minimalizovat možnost otěhotnění, doporučuji použití některé z antikoncepčních metod.

 32. Dobrý den, můžete mi prosím poradit, kde mohu najít zdarma sexuální poradnu/sexuologa? Koukal jsem totiž, že skoro všude jsou služby placené (možná jsem koukal špatně). Nemám v tomto odvětví žádnou zkušenost. Potřeboval bych s nějakým odborníkem zkonzultovat svůj nynější problém a potřeboval bych poradit. Děkuji pěkně.

  • Martina rádce

   Dobrý den, bohužel neuvádíte, z jakého jste města nebo alespoň kraje. Pro podrobnější informace v místě bydliště by Vám mohl poradit Váš praktický lékař, který v případě potřeby může vystavit i žádanku na vyšetření. V Praze je vyšetření zdarma např. v Sexuologickém ústavu. Dále přikládám seznam všech sexuologů v České republice: http://www.persefona.cz/download/sexulogoveVCR.pdf.

 33. anonym

  Dobry den, chci se zeptat co mám udělat pro to, aby moje vagina chutnala a voněla sladce?budu rada za všechny typy! jak ohledně jidla tak mycích gelu nebo třeba nějakých prášku pokud existují:)

  • Martina rádce

   Dobrý den, bohužel v tomto směru nemáme žádné zkušenosti.

 34. Dotazník

  Chtěla jsem si koupit pomůcku na posílení pánevního dna Boom Hiball, bohužel už se nikde neprodává. Mohli byste mi doporučit nějakou alternativu na podobném principu? Našla jsem na netu dvě jiné pomůcky, Lovelife Krush a Minna Life kGoal. Doporučili byste mi jednu z nich nebo nějakou jinou? Děkuji za informaci

 35. Dobrý den, mám takový intimní dotaz. Mám takový problém. Můj penis při erekci měří cca 11-12 cm a celkem mě to trápí. Při maximální erekci je vztyčen a pokud ho chci dát do vodorovné polohy, tak jednak se “vrátí” do vztyčeného stavu a pod vodorovnou úroveň ho nedám za žádnou cenu. Naopak přítelův penis při erekci dosáhne pouze vodorovné polohy a bez problémů s ním může manipulovat do všech stran i dolů podél stehna. Jeho velikost je cca 18-19 cm. Chtěl jsem se zeptat, jelikož jsem samozřejmě hledal na internetu, je možné že můj penis je více “připevněn” k jakési kosti a proto není tak velký a pohyblivý? A spravil by to nějaký zákrok? Mohlo by tím dojít k větší “ohebnosti” penisu při erekci a jeho zvětšení o pár cm? Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

  • Martina rádce

   Dobrý den, na základě popisu nelze jednoznačně odpovědět. Ve vašem případě doporučuji se obrátit přímo na odborného lékaře – sexuologa nebo urologa, se kterým je vhodné vaše obtíže konzultovat, popř. vám i doporučí zákrok.

 36. Tomáš

  Dobrý den. Koupil jsem si fleshlight a já jsem omylem přirážel, když tam byl kukuřičný škrob a nevymyl jsem to. A teď mám vysušený žalud. Snažím se to natírat vším možným. Krémy už nepoužívám, z toho jsem měl vyrážky. Tak jsem použil olivový, kokosový i když jsem to smíchal s vodou, pořád necítím žádnou změnu (po tom kokosovým možná i horší). Teď to zkouším obyčejným kravským máslem. Existuje nějaká nějaká jiná anti alergenní mast na přírodní bázi?

  • Hezký de, nemusíte se vůbec bát. Škrob normálně umyjete, popřípadě si pomůžete jak píšete kokosovým olejem, ale nemusíte to více řešit – žalud se z toho sám vzpamatuje – škrob je přírodní, byť velmi zpracovaný produkt.

 37. amater

  Dobrý den rád bych měl celkem atypickou otázku.Když ve svích 30 letech jsem nedokázal pro své znevýhodnění které sice není nějak vidět ale omezuje mě natolik že nemá moc šanci k nalezení partnera.Proto že jseto už táhne docela dlouho a je mě smutno a jsem pořád nezkušený rozhodl jsem se ke koupi umělé tpe panny za docel velké peníze (sex dolls) Myslíte že když se nemůžu realizovat jinak než pomůckou je to s ohledu SEXUOLOGIE v pořádku?Předem děkuji.

  • Martina rádce

   Dobrý den, bohužel nezmiňujete, jaké znevýhodnění vás trápí, jaké je povahy. Ovšem i tak bych doporučila konzultaci s odborníkem – psychologem nebo sexuologem.

 38. standa

  Chtěl bych se zeptat, jak dlouho mohou být anální korále v análu? Nevadí třeba několik hodin? Díky

  • Hezký den, nevadí – základ je jen to, aby vám tzv. nezaklouzly dovnitř. Ale jinak to je čistě na vás, jak dlouho se budete trénovat. Mimoto typicky korále nejsou větších rozměrů, ale spíše slouží na penetraci – takže přínos/vzrušení z nich není ani v nošení, ale spíše zavádění a vytahování ven, kdy stimulují svými kuličkami anální věneček.

 39. Dobrý den, mám problém se syndromem malého penisu. Mám cca 17,5 cm což by měl být snad i průměr, ale já doslova každý den myslím na to, jak jsem malý (chápete). Opravdu mi to ničí. Během a i po sexu si i přijdu „k ničemu“ kvůli mé velikosti. Přítelkyně si nestěžuje, ale ani nepochvaluje velikost mého penisu. Nevím moc jak to řešit, jestli si někam zajím o tom promluvit, popř. kam nebo jak se s tím vyrovnat sám.

  Děkuji za nějaké rady

  • Martina rádce

   Dobrý den, neuvádíte, zda velikost penisu (17,5 cm) je v klidu nebo při erekci. Ovšem, i kdyby se jednalo o velikost při erekci, je váš penis velikostí naprosto v pořádku. Obecně průměrná délka penisu při erekci činí 12,7 – 16,5 cm, což ukazuje, že váš penis je větší než obecný průměr. Není důležitá velikost, ale spíše skutečnost, jestli jste vy i partnerka ve vašem intimním vztahu spokojení. To je to podstatné, nikoliv velikost. Pokud vás však opravdu velikost natolik trápí, že na to myslíte každý den, doporučuji se obrátit na psychologa. Zkuste se zamyslet i nad tím, že pokud budete dlouhodobě takto nespokojený, může se vaše psychika promítnout i do oblasti sexuálního života.

  • Dobrý den, mám přítele 4 roky, milujeme se, spíme spolu docela pravidelně, přesto ho podvádím a mám neustálou potřebu ho podvádět. Mám třetího milence, co jsem s ním. Je mi 45. Byla jsem před tím 20 roků vdaná a podvedla jsem jen dvakrát. Proč to teď dělám?

   • Martina rádce

    Dobrý den, váš dotaz doporučuji směřovat spíše na odborníka – psychologa, který s vámi vše podrobně rozebere a bude poté schopen vám blíže poradit.

 40. Zuzana

  Krásný dobrý večer,
  můj partner má problém s tím, že když ho orálně uspokojuju, nedokončí to bez svojí pomoci..
  Je pravda, že asi 2× to dokončil pouze když jsem ho uspokojovala já…
  Ale já si pak připadám, že dělám něco špatně, ale on tvrdí, že se mu to líbí..
  Osobně s orálním uspokojováním vůbec problém nemám a přítel také ne..

  Víte prosím o nějakých možnostech, jak to zkusit vyřešit?
  Děkuji moc

  • Martina rádce

   Dobrý den, doporučila bych se s partnerem zamyslet, co je příčinou toho, že pouze vy sama jej orálně uspokojíte jen někdy. Poproste ho, aby vám sám řekl, co by chtěl, abyste dělala, jak techniku změnit, aby mu byla natolik příjemná, aby do toho nemusel sám zasahovat. Doporučuji, aby vás partner při orálním uspokojování zkusit sám vést.

 41. Dobrý den, jdu si k vám pro radu. Po prvním vniknutí do holky jsem měl na něm něco bílého, připomínalo mi to spermie. Nevíte co to mohlo být? Bylo to nechráněné a ani jsem necítil, ze by to na mne šlo.

  • Martina rádce

   Dobrý den, nemuselo to být sperma, ale např. také preejakulát nebo tekutina zvlhčující pochvu ženy při sexuálním vzrušení. Myslím, že se nemáte čeho obávat.

 42. Dobrý den, mám menší dotaz, s přítelkyní jsme se mazlili, já v kalhotách a ona také. Po chvilce jsem si všiml že mám na kalhotách skvrnku, a nejsem si jistý zda jsem se skvrnky dotkl ale v průběhu mazlení jsem přítelkyni prstem dráždil klitoris. vím že je to asi nepravděpodobné, a dáváme si velký pozor ale, i tak nemohlo takhle dojít k oplození?

  četl jsem, že v prejakulátu je malé množství spermii, které se v mém případě museli dostat přes trenírky a kalhoty, přičemž kalhoty byli pevnější, určitě tam skvrnka byla již pár minut, a jak vím tak spermie po pár minutách na vzduchu umírají, a v neposlední řadě si myslím že ženské tělo má pro spermie tolik nástrah že i kdyby se něco dostalo dovnitř, tak by byla opravdu minimální šance oplodnění.
  Moc se omlouvám jestli je to zvláštní dotaz ale, tohle je můj první vztah a nechci něco pokašlat. Děkuji za odpověď.

  • Martina rádce

   Dobrý den, v tomto případě je šance na otěhotnění pravděpodobně téměř žádná. Nemusíte se ničeho obávat. Do budoucna, pokud chcete být oba s partnerkou klidnější, doporučuji se zamyslet nad použitím antikoncepce.

 43. Dobrý den, prosím vás o radu. Je mi 27 let. Jsem schopna dosáhnout orgasmu jen při perverzních představách (zahrnujících především BDSM praktiky – kde jsem submisivní). Je to problém, protože se mi nepodařilo najít partnera, kterého by to zajímalo do takové míry jako mě. Dříve jsem orgasmus při sexu předstírala, teď dokážu “utéct” do svých představ. Ale nepřijde mi to uspokojující ani fér vůči partnerům. Hodně často sleduji pornografii, tady ale opět narážím na problém, protože zacházím moc daleko (a hlavně dál a dál) a je mi ze mě upřímně špatně. Vím o BDSM komunitě, ale jelikož se bojím i normální internetové seznamky, takový způsob seznámení mi přijde ještě rizikovější. Nevím, co mám dělat, protože se v podstatě cítím velmi sexuálně frustrovaná. Moc vám děkuji za odpověď.

  • Martina rádce

   Dobrý den, pokud vám vaše specifické potřeby v takovéto míře komplikují navázání partnerského vztahu, doporučila bych konzultaci s odborníkem – sexuologem.

 44. Dobrý den mám problém s poznáním své sexuální orientace. Líbí se mi holky i na ně masturbuji. Ale když mi naskočí nějaká reklama kde je penis, hned se oklepů i když si na to vzpomenu, dyčinou si vzpomenu na nějakou situaci kde je chlap. Je to normální nebo ne? Děkuji za odpověď

  • Hezký den,

   ano je to normální – můžete být plně heterosexuální, takže jen na ženy, ale stejně vás může ve fantaziích lákat mužský penis. Je to jen fantazírování. Případně můžete být bisexuální, či bi-curious, neboli bisexuálně zvědavý, kdy vás láká to druhé pohlaví, protože jste ho ještě nikdy v životě neokusil/neměl s ním sex. Jste naprosto v pořádku a nemusíte se ničeho bát = každý jsme originál a je potřeba, abyste byl srovnaný sám se svým tělem a hlavou. Nedělejte si z toho starosti.

 45. Martin

  Zdravím,

  je mi 18 let a mám novou přítelkyni, mám problém v tom, že poslední dobou nemám moc náladu ani chuť na sex a přítelkyni to vadí, jsme spolu cca tři týdny a už párkrát jsme spolu sex měli a relativně bez problému, až na to, že už po třetí se stalo to, že když jsme spolu měli mít sex, tak jsem spíše nechtěl a měl jsem i problém s erekcí nebo problém ji udržet a tím pádem to prostě nešlo a vybodli jsme se na to, zároveň to není tím, že přítelkyně není atraktivní, právě, že je. Jsem sportovec, ale poslední dobou jsem přestal cvičit, což mě napadlo, jestli to není tím, také musím podotknout, že jsem uživatel nikotinových sáčků (Velo), na druhou stranu je užívám už nějakou dobu a s tímto problémem se setkávám poprvé, nikdy jsem tento problém u předchozích slečen neměl.
  Také jsem zašel do lékárny, kde mi poradili si koupit kapky kotvičníku zemního, který by údajně měl tento problém minimálně zlepšit, ale zatím jsem žádné účinky nezaznamenal.
  Stručně mám momentálně tedy největší problém co se týče erekce a myslím si, že na 18 letého kluka je to celkem divné, děkuji moc za rady.

  • Martina rádce

   Dobrý den, kvalita erekce bývá často spojena také se stresem či psychickou pohodou. Určitě není dobré se do sexu „nutit“, spíš partnerce říct, když se na něj necítíte a tím se tak i vyvarovat případným problémům s erekcí, které mohou souviset i s únavou.

   Mimo to obecně lze na kvalitu erekce doporučit i různé přírodní preparáty:
   – potraviny bohatých na zinek, dále pak přírodní léčiva, např. Maca peruánská, Ženšen, Kotvičník zemní, Ginkgo biloba, Goji, Rozmarýn, Maralí kořen, Zázvor, Škornice šípolistá a Vrbka úzkolistá

   Všechny preparáty je vhodné užívat delší dobu, aby se dostavil požadovaný účinek. Ale samozřejmě jej nelze ani zaručit. Pokud by problémy přetrvávaly, je možné se obrátit i na odborníka – urologa nebo sexuologa.

   Dále přikládám i odkaz na článek s dalšími tipy na podporu erekce: https://www.lascivni.cz/navody/podpora-erekce/

 46. Dobry den.cca.pred.4 lety jsem zacal uzivat leky na vysoky tlak.s tim obdobim.uacal muj problem s erekci.vydrzi mi jen kratce a to jeste ne v uplne stoporenem stavu.myslite ze na to.muzou mit vliv leky?dekuji za odpved

  • Martina rádce

   Dobrý den, vysoký krevní tlak a problémy s erekcí spolu mohou úzce souviset. Zúžené cévy nemusí být schopny dopravit dostatek krve k jednotlivým orgánům, tedy i k penisu. Pokud užíváte léky na vysoký krevní tlak, primárně doporučuji konzultovat jejich vliv na vaši erekci s ošetřujícím lékařem.

   Dále lze k podpoře erekce doporučit:
   – pravidelný fyzický pohyb
   – zařazení potravin s vysokým obsahem draslíku (snižuje krevní tlak), např.: banány, brambory, meruňky, pomeranče, česnek (pravidelné užívání 1-2 stroužků denně), cibule, oregano, hloh obecný, meduňka lékařská nebo koenzym Q10.
   – vhodný je také pravidelný sex (2-4x týdně), který sám o sobě snižuje krevní tlak.

 47. Dobrý den, na dovolené v Egyptě jsem ejakuloval ve sprše a mám strach z dvou věcí…jedna věc je že se bojím, že sperma mohlo proniknout k nějaký ženě do vany a ona otěhotněla. Druhá věc je to že se bojím, že jsem se dostatečně neumyl a že se trochu spermií mohl dostat do moře a že tam nějaká žena otěhotněla…je vůbec možné, aby spermie v moři přežily?

  • Martina rádce

   Dobrý den, vaše obavy jsou naprosto zbytečné. Pokud se spermie nedostane do vagíny, velice rychle umírají. Spermie je sice pohyblivá, ale je nutné si uvědomit, že to není žádný „brouček“, který by sám cíleně vyhledal vagínu ženy, pronikl do ní a oplodnil ji. Aby mohlo dojít k oplodnění, musí být spermie zavedena přímo do vagíny.

 48. Dobrý den,
  Potřebuji poradit co bych měl dělat a jak tuto situaci efektivně vyřešit. Je mi 23 let a na úvod bych zmínil ze jsem gay a ze jsem v sexu ještě nováček. Měl jsem ho pouze asi 2x v životě a pokaždé byl problém se při sexu udělat. Se sexem jsem normálně spokojený. S erekci není žádný problém. Vždy stojí jako stožár 😀 jediným velkým problémem je prave neschopnost ejakulovat. Myslím si ze je to možná nervozitou. Protože při masturbaci, kdyz jsem sám normálně ejakulovat jde.
  Opravdu nevím jak to vyřešit. Je to dost blbý.
  Předem moc děkuji za odpověď a přeji hezky den.

  • Martina rádce

   Dobrý den, pravděpodobně může být problémem zmiňovaná nervozita. Zkuste se co nejvíce uvolnit, dopředu nemyslet na to, že se třeba neuděláte. Zkuste s partnerem i jiné možnosti vyvrcholení – orální sex nebo honění, případně si můžete v závěru každý honit sám a dívat se na sebe.

 49. Markéta

  Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, jsem s přítelem rok a moc mi na něm záleží. Je hodný, pozorný jen v sexu nám to moc nejde, nemá problém s tím se vzrušit ale když má dojít k samotnému sexu tak jeho ztopoření pomine. Ráda bych si s ním o tom promluvila, ale bojím se aby to nevzal špatně. Nechci ho ztratit a potřebovala bych poradit jak mu o tom říct aby to nevzal špatně a chtěl to řešit, ráda mu v tom pomůžu, nechci aby náš jinak moc hezký vztah na tom ztroskotal. předem děkuji za odpověď M.

  • Martina rádce

   Dobrý den, doporučuji si s partnerem promluvit otevřeně tak, jak sama dotaz píšete. Uvést důvody, proč je pro vás váš vztah důležitý, ale zároveň, co vás nějakým způsobem trápí. Třeba zjistíte, že partner má úplně stejný pocit. Na vliv erekce má velký vliv naše psychika a stres. Má partner problémy s erekcí po celou dobu nebo se obtíže objevují až v poslední době? Zkuste si oba říct, co vás vzrušuje, jaké polohy máte rádi a zkuste se oba co nejvíce v sexu uvolnit, vzájemně se poznávat. Pokud by problém u partnera přetrvával, zkuste jej přimět k vyšetření u lékaře.

 50. Miroslava Chadimova

  Dobrý den, řeším orální sex.

  Strašně dlouho trvá, než mě partner orálně dokáže uspokojit.

  Souvisí to nějak s tím, že není z obou stran poštěváček spojen kůží, či uzdickou (přesně nevím, jak pojmenovat).. a proto to nejde?

  • Martina rádce

   Dobrý den, při orálním sexu je velice důležité, abyste se co nejvíce uvolnila, volte také pro vás příjemnou polohu. Tvar poštěváčku by neměl být příčinou. Pokud si však chcete být opravdu jistá, že je váš poštěváček v pořádku, doporučuji konzultovat s gynekologem.

   • Lukáš

    Zdravím mám trochu obavy z experimentů přítelkyně ta by chtěla zkusit klinik sex pomocí dilatatoru ale nikde nemůže najít dutý oboustranný silikonový o průměru 6mm

    • Hezký den, požadavek na oboustranný nám nepřijde dost nepravděpodobný – zkuste se mrknout na naše recenze dilatátorů – silikonové a duté tam máme také. A nebojte se – je to o pečlivosti, trpělivosti a sterilnosti!

 51. Martina rádce

  Dobrý den, bohužel z vašeho dotahu není zřejmé, z jakého důvodu váš manžel sex odmítá. Událo se ve vašem vztahu něco zásadního? Co bylo důvodem, že vás manžel odmítá? Doporučuji hledat primárně příčinu změny jeho chování, otevřeně o tom společně komunikovat, hledat možnost řešení. Pokud situace trvá již déle, doporučila bych situaci řešit nejlépe ve spolupráci s odborníkem – psychologem nebo sexuologem. Je však potřeba, abyste řešení chtěli hledat oba – vy i manžel.

  • Martin

   Dobrý den koupil jsem si erekční kroužky a chtěl bych se zeptat jestli Při mém průměru penisu nad 5cm je v pořádku používat kroužky o průměru 2 až 3 cm u těchto kroužků je požadovaný efekt silná erekce avšak penis dost ztmavne je to v pořádku bolest žádná jen pnutí které bych při zaškrcení předpokládal chci se zeptat jestli je to takhle v pořádku

   • Hezký den, určitě to není vhodné. Kroužky se mají používat krátkodobě a jen s třeba o cm menším průměrem – to ztmavení už je velmi problémové a nebezpečené, takže určitě nedoporučujeme takto nevhodně malé průměry používat.

 52. Dobrý den, jsem šťastně ženatý hetero sexuální muž, kterému se vždycky líbily ženy a dívky. Líbit budou, muži mi nikdy nic neříkali. Poslední dobou se u mě projevuje touha to udělat jinému muži pusou, tedy felaci z následným polknutim ejakulatu,jsou normální takové touhy, nebo to něco znamená

  • Martina rádce

   Dobrý den, vaši otázku bych směřovala spíše na psychologa, který by s vámi individuálně vaše představy rozebral. Pouhé představy nemusí nic znamenat, často nás láká neznámé, ale nemusí to znamenat, že se naše sexuální orientace mění,

 53. Dobrý den,
  Chtěl jsem se zeptat, když se mi před rokem jednou povedlo udělat přítelkyni mokrý orgasmus je to možné i teď? (Kdyz se to povedlo, byli jsme oba pod vlivem alkoholu)
  Myslím si, že když ho jednou měla muže ho mít kdykoliv?
  Vždy když se o to teď pokusím, nechá mě chvíli ji prstit, za nějaký čas řekne stačí, zda se mi jako by něco pociťovala a utne to.
  Děkuji za brzkou odpověď

  Jak ji uvolnit,

  • Martina rádce

   Dobrý den, hlavní příčinou je prožití velmi silného orgasmu. Aby k tomu došlo, je důležité ženu nejdříve dlouze stimulovat a vzrušovat – nejlépe o okolí bodu G. Dále je nezbytné, aby byla žena dostatečně uvolněná, jinak je dosažení mokrého orgasmu velice omezené. Ovšem ne každá žena je schopna mokrého orgasmu dosáhnout. Odborníci se shodují, že příčinou je souhra několika faktorů – anatomie ženy, její psychické pohody, intenzity orgasmu a zručnosti muže. Nelze tedy říct přesný a zaručený postup, aby žena mokrého orgasmu dosáhla, každopádně níže uvádím nějaké tipy k jeho dosažení:

   – uvolnění ženy (např. horká koupel, masáž, apod.)
   – žena se musí cítit pohodlně, proto volte pro ni příjemnou pozici (avšak doporučuje se poloha zezadu)
   – pomalé a postupné dráždění (dopřejte si dostatek času), např. pomalé dráždění klitorisu, velkých stydkých pysků, lze zapojit i jazyk, pokračujte stimulací bodu G (opatrně do ženy vsuňte 2 prsty do hloubky cca 4 až 5 cm, najdete ho na přední straně)
   – bod G se začne pomalu prokrvovat, proto je důležité lehce přitlačit a vyvinout na něj tak větší tlak
   – jakmile se začne blížit orgasmus, nepřestávejte ženu dráždit, naopak je vhodné dráždění ještě zintenzivnit
   – pokud budete bod G dráždit i dále, může se dostavit vzápětí i další orgasmus.

   • Zdravíme,
    ještě bychom si dovolili malé doplnění. Podle výše uvedených informací je dost možné, že mokrý orgasmus by se mohl dostavit. Nicméně pro vaší partnerku je to v tu chvíli poněkud nepříjemný pocit. Občas mokrý orgasmus zpočátku doprovází podobný pocit, jako je při potřebě močení. Možná právě proto tyto hrátky předčasně zastavuje.

    V tomto ohledu je třeba zapracovat především na psychické pohodě partnerky. Ubezpečit jí, že se toho nemusí obávat a případně se přesunout do koupelny, kde se následky mokrého orgasmu snáze uklidí nebo na postel připravit dostatek ručníků.

    Každopádně ze svých zkušeností doporučujeme nesnažit se o mokrý orgasmus za každou cenu. Nechat si tuto techniku až na úplný závěr a pokud vše nepůjde úplně dle představ, klidně jí odložit na jindy. Čím urputněji se o to budete snažit, tím hůře to půjde.

    Přejeme hodně úspěchů
    J&J

 54. Dobrý den, trpím předčasným vyvrcholením. Existuje na to nějaký prášek.děkuji

  • Martina rádce

   Dobrý den, bohužel ve svém dotazu neuvádíte, jak často jste sexuálně aktivní. Kratší trvání pohlavního styku není nic neobvyklého a trápí poměrně velkou část mužské populace. Pokud Vaše obtíže trvají již delší dobu, doporučila bych se obrátit na odborníky (psycholog nebo sexuolog). Popř. obvodní lékař, který by Vás měl nasměrovat, s kým problematiku dále řešit.

   Dále lze vyzkoušet:
   – Použití kondomu (klidně i silnějšího) se znecitlivujícím účinkem, popř. hrubším povrchem.
   – Gel nebo sprej s látkou, která snižuje citlivost žaludu. Je však potřeba látku opláchnout z penisu už přes pohlavním stykem, aby nedošlo k nežádoucímu znecitlivění pochvy. Je důležité odhadnout správnou dávku, aby pohlavní styk nebyl naopak příliš dlouhý. Použití může mít i vedlejší účinky – snížení intenzity orgasmu muže nebo snížení schopnosti orgasmu dosáhnout.
   – Technika přerušované soulože, popř. zkrácení intervalu mezi jednotlivými souložemi v průběhu týdne. Čím delší bývá přestávka v sexu, tím poté bývá samotný pohlavní akt kratší. Častější soulož obvykle prodlouží dobu, za kterou dochází k ejakulaci.
   – Technika „start stop“ – muž nebo žena stiskne krátce před ejakulaci pevně žalud, což zabrání výronu semene. Tato technika vyžaduje určitý odhad a cvik. Ale pohlavní styk tím lze prodloužit poměrně významně. Muž může tuto techniku trénovat během masturbace, bývá ale žádoucí, pokud se zapojí i žena.
   – Užití léků, bývá nejspolehlivější metodou pro oddálení ejakulace. Je však potřeba je většinou užívat přibližně 2 hod. před ejakulací.

 55. Dobry den.
  Nemam tuseni jestli mi poradite, ale i tak se zeptam. Obednal jsem nejake hracky pro partnerku, protoze nikdy zadne nemela a ani nezkusila. Jednalo se o butt plug a dildo. Jenze nez to stihlo dojit, tak jsme se rozesli. Koukal jsem jednoho dne na porno a tam zena uspokojovala muze analne. Chtel jsem to zkusit jake to je a tak jsem pouzil ten butt pug a to bylo ok. Nedalo mi to a zkusil jsem i to dildo. Ze zacatku jsem moc nechtel, protoze to bylo ve tvaru pennisu. Nikdy jsem gay nebyl a nebudu. Jen predstava ze bych mel dat chlapovi pusu, tak se mi zveda zaludek.
  Musim rict ze jsem se snad takhle nikdy este neudelal ani sam a ani s partnerkou. Bylo to uzasne super. Je to tak intenzivni ze obcas zapomenu snad i dychat. Vim proc to tak je a jak to u chlapu funguje.
  Nikdy jsem to nikomu nerekl, ale chtel jsem se zeptat jestli je to ,,normalni“. Sex je sex a na ten nedam dopustit, jen masturbaci si obcas spestrim timto.
  Mel bych s tim nekam zajit a nebo prestat?

  • Martina rádce

   Dobrý den, každému z nás vyhovují jiné techniky uspokojení. To, že se vám líbí uspokojení prostřednictvím dráždění anální oblasti neznamená, že jste gay. Domnívám se, že je to zcela přirozené a nemusíte se stydět. Naopak je velice dobře, že sám víte, co s vám líbí, naopak v budoucím vztahu např. i můžete nechat partnerku, aby vás dildem uspokojila.

 56. Dobrý den. Můj problém je velká citlivost při styku. Po 15 minutách mám orgasmus, jsem zpocená, udychana, cítím každý po hyb partnera na maximum,uz prostě nemůžu dal. Naopak partner chce pokračovat, má velkou výdrž, neejakuluje, ukončí styk kvůli me. Moc si se mnou neuzije

  • Martina rádce

   Dobrý den, lze zkusit napři různé gely snižující citlivost. Ovšem zároveň bych doporučila se konkrétně poradit s vaším gynekologem.

 57. Je mi 49 let, posledních asi 20 let jsem žil s jednou manželkou, sex tak asi jednou týdně, více jsem ji k tomu neukecal 🙁

  Nemasturboval jsem mezi styky, nechtěl jsem jí tím být jako nevěrný, když bych pak nenastříkal, asi by to poznala a hned by mě podezírala nebo řekla, že si asi vystačím sám a nedala by mi už vůbec. Sorry, píšu to tak, jak to je, asi bych to měl psát slušněji?
  Hledal jsem nějaké koukání na pornu, přeci jen když nic doma není ani jinde, touha tam je, zajímalo mě, co a jak se dělá jinde.
  Jinou sex partnerku než tu mou ženu jsem neměl a nemám.
  Moje žena mi někdy na mé prosby vyhoví rychlým ručním vyhoněním. Ale já to chci protahovat, zpomalit, edge and tease, prostě trochu napínat…
  Objevil jsem „ruined orgasm“ – fakt mi to vyhovuje. Když je úd honěn a pak se to zastaví, jen odkape pár kapek nebo to pomalu vyteče.
  Občas jsem si doma takové „mučení“ udělal, bez orgasmu, prostě jsem to stopnul a vycukal se mi, něco vyteklo.
  Dotaz 1: Je tu nějaké zdravotní riziko, když mi to tak bude žena dělat? Dnes ráno mě začala honit a já ji dal ruku pryč, jen jsem vytekl.
  Mám pocit, že ten ejakulát i v mém věku občas musí jít ven. Ale orgasmus bejt nemusí, že ne?

  Dotaz 2 : Má taková technika nějaký benefit? Jeden asi jo. Když mi pak žena dovolí styk, tak vždy napřed chci uspokojit jí. Ale že tam mám „plnou nádrž“, tak se udělám dost rychle a pak už jí nemohu uspokojit. Takže takhle vystříkanej dopředu bych vydržel s erekcí déle?

  Děkuji moc za odpověď!

  • Martina rádce

   Dobrý den, zadržování ejakulace by nemělo mít vedlejší zdravotní důsledky. Ohledně výdrže – pokud proběhne před stykem ejakulace, určitě byste měl vydržet déle.

 58. Muj kolega ma70 let je gay a chce pouze obrovske pyje je tim posedly a po me chce at mu hledam takove muze poradite?

  • Martina rádce

   Dobrý den, zkuste kolegovi poradit např. seznamku pro gay, kde by mohl hledat muže dle svých požadavků.

 59. Dobrý den. Je mi 33 let a před měsícem jsem přiznal rodině svou homosexualitu. Trápí mě, že jsem 12 let bez sexu s druhou osobou. Beru psychiatrické léky a má sexuální chuť klesla asi na 18%. Mám strach, že to žádný partner nepochopí a budu se dál trápit samotou. Jak mám prosím postupovat proti myšlenkám, které mě neustále zahánějí do kouta. Taky mám strach, že už mi to v páru nebude fungovat. Trápení je zdlouhavé. Děkuji.

  • Martina rádce

   Dobrý den, váš dotaz je spíše psychologické povahy. Doporučila bych konzultovat s ošetřujících psychiatrem, popř. zvážit možnost psychoterapie. Je vhodné řešit určitě váš strach a obavy, ale také dopady užívané medikace, např. i její úpravu, aby se zvýšil sexuální apetit.

   • Luboš

    Dobrý den.V prosinci jsem se začal scházet s jednou nádhernou dívkou.Hrozně dobře jsme si sedli a tak jsme šli na druhé rande.Při druhém rande už jsme spolu spali,jenže já z toho skoro vůbec neměl žádné uspokojení,nebavilo mě to.I tak jsme spolu pak dele začali chodit.Vídali jsme se hodně málo a skoro pokaždé jsme spolu spali.. a ten samý problém byl pokaždé.. vůbec jsem na sex s ni němel pomyšlení.. chvíli jsme se milovali,ale po chvíli přestali.. hrozně mě to v tu chvíli štvalo a jí taky.. Nevěděl jsem,čím to může být.. Mám jednu sexuální úchylku a mám takový pocit,jako by mě masturbaci “bavila” víc,než ten sex.. bohužel jsem/jsme to neřešil/neřešili nějak více a po dvou měsících se se mnou partnerka kvůli tomu rozešla.. mám hrozné výčitky a nevím co v tuhle chvíli dělat.. už jsem se objednal k psycholožce,ale nevím,jestli mi zrovna s timhle pomůže.. jenže do té doby se snad z toho zblázním 🙁

    • Martina rádce

     Dobrý den, předem se omlouvám, zcela jsem z vašeho dotazu nepochopila, jakou máte sexuální úchylku, zda tím myslíte masturbaci? Masturbace je přirozenou součástí života každého z nás, ale v případě partnerského vztahu je potřeba najít určitý balanc. Doporučuji se zamyslet nad tím, proč vás sex nebavil, co byste potřeboval, abyste byl v sexu spokojený a bavil vás? Můžete zkusit zapojit i masturbaci – partnerka vás bude uspokojovat nebo budete oba vzájemně před sebou masturbovat. Je důležité pojmenovat to, co vás na sexu nebavilo a hledat možné řešení. To, že jste se objednal k psycholožce je velice dobře, určitě s vámi vše podrobně rozebere a může tak i navrhnout možnost řešení. Dále je možné se také obrátit s konzultací na sexuologa.

  • Dobrý den, mám dotaz. S přítelkyní chceme zkusit anální sex, s tím, že dokud nebude po klistyru, tak odmítá. Už jsem trochu brouzdal po netu, ale bohužel nemůžu najít nějaký návod, nebo radu, jak na to. Vím, že je k tomu většinou používán takový balónek, ale nejsem si jist, zda je to tak jednoduché, jak to vypadá… “ Prostě jen strčit do otvoru a zmáčknout ? “ Přijde mi to moc jednoduché, proto prosím o radu vás, ať mám jistotu. Díky

   • Martina rádce

    Dobrý den,

    pomůcky na domácí klystýr seženete v lékárně (irigátor) nebo v sexshopu. Dále potřebujete teplou vodu a lubrikant.

    Postup:
    1. Napustit balonek teplou vodou, nasadit nástavec.
    2. Na špičku nástavce je vhodné kápnout trochu lubrikantu, lze lehce namazat i zadeček.
    3. Celý nástavec zavedeme do análního otvoru, co nejhlouběji to jde.
    4. Stiskněte balonek.
    5. Vytáhněte nástavec a voda vyteče ven. Pokud není voda čistá, opakujeme znovu.

    Pro další informace přikládám článek: https://www.lascivni.cz/slovnicek/klystyr/.

 60. Camilla

  Dobrý den,mám dotaz.Přítel má problém s erekcí. Už půl roku spolu nemáme skoro intimní styk.On nemá vůbec potřebu se se mnou milovat,přitom prý měl sex hodně rád a výdrž taky měl. Co se známe… to už nějaký rok je…ale nikdy to nebyla žádná sláva. Prvně si stěžoval, že jsem tlustá… cítila jsem se hodně ponížená a nešťastná, pak začal, že polohu kterou, mám při sexu nejraději a nejvíc si to úžinu,že už to takhle dělat nechce,že je mu to nepříjemné a že jsem na něho těžká. Cítila jsem se frustrovaná,protože nikdy jsem se s takovým chováním nesetkala.Oba máme po čtyřicítce a v sexu nám to nefunguje.Měli jsme nějaké vztahy před tím, než jsme se poznali a tam nám to fungovalo.Jenom my dva se pořád nemůžeme naladit na stejnou notu. Já jsem se sebou začala něco dělat…zhubla jsem,ale nebylo to k ničemu, protože sex je teď u nás úplně tabu Jsem z toho nešťastná, nevím co mám dělat, partnera mám moc ráda i on mě a nedokážu si představit vztah bez sexu.On vůbec nemá na sex chuť a když se zadaří,tak je to jenom o tom,že si potřebuje ulevit a já z toho nic nemám.A takhle to nechci.Teď navíc má problém s erekcí. Nevím čím to je,během sexu mu změkne a je po všem. Už jsme to řešili jestli mu nechybí testosteron a co s tím. Jsou nějaké bylinky, které pomůžou?Nebo afrodiziaka? On do sebe nechce cpát léky. Prosím poradíte?Děkuji

  • Martina rádce

   Dobrý den, kvalita erekce se často pojí také se stresem či psychickou pohodou. Z vašeho dotazu je patrný určitý nesoulad v oblasti sexuality mezi vámi i partnerem, který by bylo potřeba řešit pravděpodobně podrobněji s kvalifikovaným odborníkem – např. sexuologem či psychologem.

   Mimo to obecně lze na kvalitu erekce doporučit i různé přírodní preparáty:
   – potraviny bohatých na zinek, dále pak přírodní léčiva, např. Maca peruánská, Ženšen, Kotvičník zemní, Ginkgo biloba, Goji, Rozmarýn, Maralí kořen, Zázvor, Škornice šípolistá a Vrbka úzkolistá

   Dále přikládám i odkaz na článek s dalšími tipy na podporu erekce: https://www.lascivni.cz/navody/podpora-erekce/

  • Dobrý den , mohu mít dotaz před rokem jsem se rozešel s dloholetou partnerkou Trpel jsem psychickymy problemy a to se podepsalo na mem sexualnim zivote .Bylo tam par nezavaznych vztahu ale nebylo to ono . Je mi 25 a od te doby co jsem se rozesel mam problem s erekci vim 100 procentne ze je to z psychiky a strachu ted mam novou znamost na ktere mi zalezi a ja se bojim ze opet dojde na to co jsem zminoval

   • Martina rádce

    Dobrý den, na kvalitu našeho sexuálního života, popř. i erekce má výrazný vliv naše psychická pohoda. Neuvádíte, jaké jste měl psychické problémy, zda probíhala nějaká léčba. Ale v tomto případě určitě doporučuji konzultaci s odborníkem – klinický psycholog nebo psychiatr.

 61. Tomáš

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Co může stát za tím, když moje přítelkyně se semnou nechce spíše odmítá líbat při sexu ? A když jí chci líbat, tak odklání hlavu do strany. Děkuji za odpověď

  • Martina rádce

   Dobrý den, doporučuji se na odmítání líbání zeptat přímo přítelkyně. Pokud se s vámi mimo sex líbe ráda, může být důvod naprosto banální a obáváte se zbytečně. Vždy je nejdůležitější, aby spolu partneři otevřeně o všem komunikovali.

   • Dobrý den,
    měl jsem nechráněný orální sex, kde ona uspokojovala mě. Viděl jsem jí poprvé a naposledy, takže jsem jí vůbec neznal. A teď mám obavu z přenosu některé pohlavní nemici. Jaká je pravděpodobnost nákazy u mě od ní přes orální sex? Popřípadě jaký testy si mám udělat, děkuji za odpověď.

    • Hezký den, i nechráněným orálním sexem (kouřením / cunnilingem) je možné se nakazit nemocemi – principielně jde o to, že nákazu je možné získat/chytit i přes jinou sliznici, než tu řekněme pohlavní – například nějakou oděrkou, drobným znamením, kousnutím, o kterém ani nemusíte vědět, že ho máte.

     Určitě je vhodné si nechat udělat testy. Ty konkrétní vám stejně doporučí vhodný lékař/sexuolog, který vám bude připravovat testování.

  • Mikaire

   Zdravím, ráda bych si nechala poradit, jak na přítele. V posteli nám to klape pouze, když si začnu já. Předtím nám to šlo perfektně. U nás se nic nezměnilo, naopak se spíš ulevilo od stresu aj. Přítel má už 40+, já 30+. Ráda bych na něm nějak experimentovala, aby mě víc chtěl… Hodně o tom mluvíme, ale to nikam bohužel nevede.. Potřebovala bych poradit, ideálně i se zpětnou vazbou, co na něj mám začít zkoušet a jak, aby se náš sex. vztah začal opět vyvíjet. Je možné někde sehnat někoho, kdo by nám pomohl? Tím nemyslím psychologa.. Upřímně mě trošku přestává bavit, že co si nepostavím, to nemám..

   • Martina rádce

    Dobrý den, můžete zkusit využít služeb sexuologa či sex kouče.

 62. Martina rádce

  Dobrý den, velká část mužů pravidelně masturbuje i přesto, že mají přítelkyni. Častým důvodem bývá to, že je to pro ně nejrychlejší způsob, jak dosáhnout uvolnění. Odborníci v oblasti sexuality se shodují, že pravidelná masturbace může mít i pozitivní vliv na sexuální život, napomáhá k dosažení orgasmu a má vliv na naše duševní zdraví. Pokud vás však masturbace partnera trápí, zkuste o tom s ním mluvit, aby vám on sám řekl, proč ji potřebuje. Ale obecně je masturbace přirozenou součástí života mužů i žen.

 63. Dobry den mam dotaz ohledne pritelkyne. Od narozeni syna nema vubec potrebu mit sex.
  Tvrdi ze ji to prestalo bavit a nechce se ji nema k tomu potrebu ani snahu.
  Poradte prosim co s tim . Jen se kvuli tomu hadame. Dekuji

  • Martina rádce

   Dobrý den, neuvádíte, jak dlouho je partnerka po porodu. Zejména péče o malé děti bývá pro ženy fyzicky i psychicky náročná, jedná se o novou roli, velký přísun emocí a hormonálních změn. Každá žena na tuto novou situaci reaguje jinak, samozřejmě i snížený zájem o sex bývá častý. Doporučuji s partnerkou o všem mluvit otevřeně, zajímat se, co se změnilo, proč pro ni sex není potřebný. Zkuste hledat kompromis tak, aby váš sexuální život vyhovoval oběma. Pokud by se situace nezlepšila, doporučuji konzultaci s odborníky, např. klinický psycholog či sexuolog.

 64. Liliana

  Dobrý den..měla sem 8.3 nechráněný pohlavní styk..pro jistotu sem si dala 10.3 pilulku po..po užití se nic neměnilo jen sem potom měla výtok a 15 sem dostala menstruaci teda nevím jestli to byla menstruace byla taková jiná a ani nebyla silná jak obvykle a přišlo mi to divne jelikož menstruaci sem měla dostat až 20.. 15 sem to měla slabé a 16 jak sem se probudila to bylo silné teď už jen špiním..vím ze po pilulce je rozházený menstruační cyklus ale nerozumím tomu ze to mám tak divne a krátké..a myslíte ze to dostanu toho 20 znovu?

  • Martina rádce

   Dobrý den, pro váš klid by bylo vhodné vyšetření u ošetřujícího gynekologa.

 65. Ahoj jmenuji se Libor. Mám takový problém. Když jdu spát tK si musím nasazovat gumu. Protože když se ráno probudím bývá podembou vlhko… Je to normální?

  • Martina rádce

   Hezký den Libore, ve svém dotazu neuvádíte váš věk. Z popisu se pravděpodobně jedná o poluci – mimovolný výron ejakulátu, který se objevuje ve spánku. Poluce bývají nejčastější u chlapců v období puberty až rané dospělosti. Ovšem může se objevovat i později. Také frekvence polucí je velice individuální. Obecně lze pro snížení frekvence polucí doporučit pravidelný sport, fyzickou aktivitu, dále je vhodný pravidelný sexuální život či masturbace. Důležité je také dodržovat hygienu, např. na noc nepoužívat spodní díl pyžama (nasazení prezervativu na celou noc není vhodné). Pokud jste již dospělí, doporučuji vyšetření u lékaře, který zjistí, zda je frekvence a výskyt polucí v pořádku.

 66. Dobrý den, mam 18 let. Jak velka je pravděpodobnost, ze jsem oplodnil jednu slečnu. Když jsem byl hodne opilý a určitě jsem se neudělal.

  • Martina rádce

   Dobrý den, z vašeho dotazu předpokládám, že jste měl se slečnou nechráněný pohlavní styk bez vyvrcholení. Pokud nedošlo k vyvrcholení do pochvy, je šance na otěhotnění malá, ale i tak jí nelze vyloučit. Je možné otěhotnět i z preejakulátu. Do 72 hodin po nechráněném pohlavnímu styku může žena použít tzv. pohotovostní antikoncepční pilulku.

 67. Michaela

  Dobrý den, prosím Vás o pomoc (žena, 24 let). S pritelem jsme spolu 2,5 roku a zhruba poslední půl rok má přítel (26let) problém s vyvrcholením (nikdy tomu tak nebylo, kdysi jsme mohli mít sex i několikrát denně a problém s vyvrcholením nikdy, spíš naopak). I přes různé polohy i různé druhy styku není schopen se mnou vyvrcholit (při masturbaci v pohodě). S erekcí není problém, jiný stres v osobním či pracovním životě taktéž nemá. Nevíme, co dělat. Nic se nezměnilo, zkoušela jsem se zeptat, zda na sobě něco změnit nebo cokoliv, ale on sám neví, co by mohlo být problémem. Jinak máme krásný vztah, mezi námi žádné problémy ani překážky nejsou a rádi bychom spolu založili i rodinu, ale jak může fungovat takový vztah… Děkuji za odpověď.

  • Martina rádce

   Dobrý den, pokud je váš partner ve všech směrech v pořádku (tj. fyzickém i psychickém) nabízí se možnost vyšetření u odborníka, pokud se nejedná o nějakou příčinu, kterou by bylo potřeba řešit odborněji. V tomto směru lze doporučuji případně vyšetření u urologa.

   Dále lze doporučit, např.:
   – oživení sexu novými polohami
   – zapojení erotických hraček, popř. zkusit i použití masturbátoru
   – užívání přírodních preparátů pro podporu libida
   – masáž prostaty, více zde: https://www.lascivni.cz/sex/drazdeni-masaz-prostaty/

  • Lukáš

   Dobrý den chtěl bych se optat zda nemohu mít nejaky problém. S manželkou při sexu moc dlouho nevydržím. Je to i tím, že jsem dost vzrušeny a vždy v tom nejlepším u mě dojde k ejakulaci. Manželka je z toho dost zklamaná a přestává mít chuť na sex. Chtěl bych se optat jak by se takovy problém dal řešit. Problém s erekci není spíš s tím vyvrcholením. Manželka odmítá sex s prezervativem. Existuje něco na potlačení ejakulace a tím prodloužení sexuálního aktu? Děkuji za odpověď

   • Martina rádce

    Dobrý den, kratší trvání pohlavního styku není nic neobvyklého a trápí poměrně hodně mužů. Některé navíc začne předčasná ejakulace stresovat, trápí je, že partnerku dostatečně neuspokojí. Je pochopitelné, že můžete mít obavy, ale je potřeba si uvědomit, že zejména stres výrazně negativně ovlivňuje naši psychiku. Obecně lze doporučit snažit se být co nejvíce v psychické pohodě.

    Pokud Vaše obtíže trvají již delší dobu, doporučila bych se obrátit na odborníky (např. sexuolog). Popř. obvodní lékař, který by Vás měl nasměrovat, s kým problematiku dále řešit.

    Dále můžete vyzkoušet:
    – Použití kondomu (klidně i silnějšího) se znecitlivujícím účinkem, popř. hrubším povrchem.
    – Gel nebo sprej s látkou, která snižuje citlivost žaludu. Je však potřeba látku opláchnout z penisu už přes pohlavním stykem, aby nedošlo k nežádoucímu znecitlivění pochvy. Je důležité odhadnout správnou dávku, aby pohlavní styk nebyl naopak příliš dlouhý. Použití může mít i vedlejší účinky – snížení intenzity orgasmu muže nebo snížení schopnosti orgasmu dosáhnout.
    – Technika přerušované soulože, popř. zkrácení intervalu mezi jednotlivými souložemi v průběhu týdne. Čím delší bývá přestávka v sexu, tím poté bývá samotný pohlavní akt kratší. Častější soulož obvykle prodlouží dobu, za kterou dochází k ejakulaci.
    – Technika „start stop“ – muž nebo žena stiskne krátce před ejakulaci pevně žalud, což zabrání výronu semene. Tato technika vyžaduje určitý odhad a cvik. Ale pohlavní styk tím lze prodloužit poměrně významně. Muž může tuto techniku trénovat během masturbace, bývá ale žádoucí, pokud se zapojí i žena.
    – Užití léků, bývá nejspolehlivější metodou pro oddálení ejakulace. Je však potřeba je většinou užívat přibližně 2 hod. před ejakulací.
    – Doplňky výživy.
    – Posílení svalů pánevního dna.

 68. Dobrý den chci se zeptat.Manzelem má problém při milování všechno je v pořádku jen když se chce udělat klesne mu penis a bolí ho hodně pod bříškem.Nedokaze se soustředit.

  • Martina rádce

   Dobrý den, pokud se problém vyskytuje dlouhodoběji, doporučuji konzultaci s odborníkem, např. sexuologem.

  • Květa

   Dobrý den, mám problém a prosím vás o váš názor. S manželem jsme spolu čtyři roky, sex byl ze začátku úplně super a teď poslední rok pořad nemá náladu, vymlouvá se na starosti ale když je sám tak masturbuje a to mu jde úplně v pohodě tak nechápu čím to muže být snažím se moc a když už na sex dojde tak bez konce protože mu to v polovině přestane jít… Děkuji za odpověď

   • Martina rádce

    Dobrý den, v první řadě bych se snažila zjistit, proč manžel nemá na sex náladu nebo z čeho pramení jeho starosti. Stres a psychické obtíže negativně ovlivňují intimní život každého z nás. V tomto případě je velmi důležitá otevřenost mezi oběma partnery. Respektovat, pokud jeden z nich něj unavený a na sex nemá náladu. Některým párům pomáhá v životních obdobích, kdy provozují sex velmi málo, stanovit si pevně den, kdy budou mít sex. I to je možností. Pokud by partnerovy problémy byly opravdu dlouhodobé, je také možné uvažovat o návštěvě psychologa/sexuologa. Ale ve všech případech je důležité, aby „problém“ chtěl řešit hlavně Váš manžel. Podrobněji jsme zpracovali různé možnosti pro podporu sexuálního chtíče v následujícím článku: https://www.lascivni.cz/navody/erektilni-dysfunkce/.

 69. Dobrý den mám k vám 2 dotazy chtěl jsem se zeptat jestli je morální když mi žena šíleně voní když je spocena šíleně mi voní její pot. A šíleně mě vzrušuje když ženě zápach vagína. Když jsem jí to řek tak se na mě dívala jak nějaké prase a od té doby se stále meje a voní ale já mám ráčí její pot. A druhý dotaz chtěl bych moc vidět jak se žena miluje s jiným mužem předemnou děkuji vám za odpověď

  • Martina rádce

   Dobrý den, každého z nás vzrušuje něco jiného. Ovšem nikdy by se nemělo jednat o něco, co omezuje toho druhého. Ohledně pozorování ženy při sexu s jiným mužem, doporučuji tento nápad vaší partnerce sdělit a zjisti tak, zda by mu byla také nakloněna.

 70. Dobrý den chtěl bych se zeptat když budu mít dítě se svou mamkou to dítě bude můj syn nebo bratr ? Děkuji za odpověd je to dotaz o kterém jsme se bavyli s kamarady a jentak nas to napadlo

  • Martina rádce

   Dobrý den, jednalo by se o vašeho syna.

 71. Dobrý den, osmnáctiletý syn nám oznámil, že je gay. Může se sexuální orientace ještě v tak mladém věku změnit ?

  • Martina rádce

   Dobrý den, každý z nás si svoji sexualitu utváří individuálně. Někdo se ztotožní se svojí homosexuální orientací např. až ve vyšším věku, kdy má již děti, jiní už v období puberty či dospívání. Jedná se o složité období, kdy se daný jedinec obává, jak jeho sexuální orientaci přijme jeho okolí, zejména pak rodina. Pokud se vám syn svěřil s tím, že je gay, je pravděpodobné, že si je se svojí orientací již jistý. Samozřejmě nikdy nelze vyloučit, že se v průběhu života nějaký způsobem nezmění. Osobně doporučuji jeho orientaci přijmout, podporovat ho a nevyčítat. Sexuální orientace není věc, kterou bychom si mohli sami vědomě vybrat. Tím, že se vám svěřil, vám určitým způsobem ukazuje, že k vám jako rodičům chová důvěru. Je mnoho lidí, kteří se svým rodičům ani přátelům nesvěří nikdy a vzniká tak mezi nimi určitá bariéra.

 72. Dobrý den, mám menší problém, má partnerka má strach z ejakulace.
  Tedy spíše z mého spermatu, z minulosti má špatné zkušenosti a proto nechce ani kondom, domluvili jsme se tedy že mi penis bude pouze stimulovat a jak se bude blížit tzv. Výstřik přestane. Funguje to, jenomže doprovází to
  po té i i bolest která se dá překonat a eliminovat praktikováním. Jen se bojím aby mi zadržováni spermatu neublížilo, např potíže s erekcí, či při močení či neplodnost.
  Chci se tedy zeptat je tato praktika bezpečná pro mé zdraví ? Děkuji za odpověď.

  • Martina rádce

   Dobrý den, dle výzkumů zadržování spermatu by pro muže nemělo být škodlivé. Ovšem do budoucna, aby byl sexuální styk uspokojující pro vás i partnerku je určitě vhodné aktivně pracovat na tom, aby se vaše partnerka zbavila strachu z ejakulace. Pokud by se nedařilo, doporučuji se obrátit na odborníka.

 73. Martin

  Dobrý den, chci se zeptat zda je normální nemít 100% tvrdý penis okamžitě po vytáhnutí z kalhot? Vždycky jsem pak znervózněl a nebyl schopen penetrovat.

  • Martina rádce

   Dobrý den, ano je to zcela normální, nemáte se čeho obávat. Naopak zvýšený stres může mít negativní vliv na vaše erekci.

 74. Dobrý deň chcel by som sa spýtať mám 32 rokov a chcel by som sa spýtať keď mám malý penis čo by bolo dobré urobiť aby som mal penis dlhší mám si kúpiť nejaké tabletky na to alebo čo by bolo dobré ?

  • Martina rádce

   Dobrý den, ve svém dotazu bohužel neuvádíte, jaká je velikost vašeho penisu. Obecně se průměrná délka penisu při erekci pohybuje okolo 12,7 – 16,5 cm. Technicky se pojem „malý penis“ příliš nepoužívá, pokud bychom však vycházeli z klasifikace lékařů (kteří se věnují jejich zvětšováním), za malý penis je považován takový, který během erekce měří méně něž 7,5 cm. Ovšem ženy jsou různé a každé z nich vyhovuje jiný průměr i délka.

   Obecně lze doporučit metody, které mají pozitivní vliv na kvalitní erekci, vyloženě tabletky na zvětšení penisu neexistují, bohužel.
   – využití vakuové pumpy
   – Kegelovy cviky
   – bylinné preparáty

   Další možností je také chirurgické zvětšení penisu (spíše opravdu v krajních případech!!!). Většinou se tento zákrok ani nedoporučuje, mohou se objevit komplikace (např. různé infekce nebo erektilní dysfunkce). Zvětšování penisu je docela složité, některé rady nejsou úplně spolehlivé nebo mají krátkodobý efekt, a můžete si tak i celkem snadno ublížit.

 75. Dobry den,jsem s pritelem skoro 2 roky a cekame spolu miminko. Problem je v tom,ze me vzdycky v noci vzbudi zvuky- masturbuje a vydava zvuky. Kdyz mu neco reknu vetsinou vse popre. Mrzi me to a zaroven dost ponizuje. Ma smysl snim zustavat? Dekuji

  • Martina rádce

   Dobrý den, pokud s partnerem čekáte miminko, určitě jste spolu rádi a váš vztah je kvalitní. Nabízí se otázka, zda partner takto masturboval i dříve nebo začal v průběhu těhotenství, kdy se např. mohla snížit frekvence vašeho styku, popř. se i partner může sám obávat, aby při sexu nějak miminku „neublížil“, proto raději volí častější masturbaci. Masturbace je naprosto běžná součást života mužů i žen. Mužům často pomáhá i jako určitý ventil stresu a napětí. Je určitě dobré s partnerem o situaci otevřeně mluvit, poprosit ho, aby případně masturboval v jiné místnosti.

 76. Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat. S partnerem jsme spolu 1rok a 6 měsíců. Je my 22 a jemu 24. On nechce sex tak často tak jednou za týden. Na začátku jsme to dělali pořád, ale teďko už na to nemá tolik chuť. A trvá to tak půl roku. Já bych to mohla mít pořád i když se snažím ho svádět, tak mi třeba řekne, že ho to ještě odrazuje. Často ho bolí hlava nebo je unaveny. Chodí do práce od pondělí do pátku, takže má víkendy volné, ale často si večer raději sedne k počítači a hraje hry. A mně když chybí sex, tak začnu být hrozně nepříjemná i na něj i když nechci. Už jsme se o tom snažili několikrát bavit. A ví ze to chci víc, ale proste řekne ze to bude lepší a tím to skončí. Nebo že se to zlepší až bude léto. A vlastne nevím jak tento problém vyřešit.

  • Martina rádce

   Dobrý den, každý z nás má potřebu sexu jinou a je to zcela přirozené. Pokud je mezi partnery určitý nesoulad v potřebě sexu, je vždy důležitý určitý kompromis. Ovšem tlačit na partnera nebo na něho být i nepříjemná, se domnívám, že bude mít spíše opačný efekt a partner bude mít chuť na sex daleko menší. Uvádíte, že chodí celý týden do práce, proto je pochopitelné, že volný čas chce věnovat i nějakým svým koníčkům, např. počítačové hry. Doporučuji s partnerem o situaci otevřeně mluvit a hledat možnosti tak, abyste byli ve vztahu po sexuální stránce spokojení oba. Je také možné si pevně stanovit dny v týdnu, kdy budete mít sex a nějakou dobu to dodržovat. Uvidíte poté, jestli i partner nebude chtít sex častěji. Popř. může zkusit užívat i různé přírodní preparáty či bylinky na podporu libida.

 77. Dobrý den, přítelkyňe se mě zeptala zda by jsme nezkusili něco nového, například anál dodala já že dobře koupím librikant a připravíme se ale řekla mi že liquid bude stačit, není to náhodou nějak škodlivé na anální styk liquid do e cigaret?

  • Martina rádce

   Dobrý den, na anální styk jednoznačně doporučuji použití vhodných lubrikačních gelů, které jsou na tyto sexuální hrátky obecně doporučovány. Použitím nevhodného prostředku si můžete s partnerkou způsobit i zdravotní obtíže.

 78. Tereza

  Dobrý den,

  mám takový menší problém. Ještě jsem neměla sex. Tedy s přítelem jsme to už zkoušeli ale jediné co do mě maximálně dokázal dát byl žalud. Extrémně mě to bolí a přítel mi i říká že jsem poměrně dost úzká. Dokonce jsem si koupila dildo abych nemusela přítele trápit našemi ne moc povedenými pokusy (pro přítele jsem také první sexuální partner). Avšak to vychází úplně na stejno i s touto hračkou. Dám do sebe tak maximálně žalud a když chci pokračovat dál extrémně to bolí a po pár bolestných pokusech to vzdám. Opravdu nevím co s tím mám dělat a co je za problém. A k doktorovi se mi zrovna v této covid krizi moc nechce

  • Martina rádce

   Dobrý den, doporučila bych vyšetření a konzultaci s ošetřujícím gynekologem, který vám pomoci konkrétně.

 79. Michaela

  Dobrý den, prosím poraďte, nemám vůbec chuť na sex. Existuje něco co to aspoň trochu podpoří???

  • Martina rádce

   Dobrý den, můžete zkusit afrodiziaka, popř. užívat přírodní preparáty na podporu libida. Je dobré pamatovat, že na každého užívání působí jinak, každému pomůže něco jiného, je potřeba zkoušet. Neuvádíte, zda Váš nezájem o sex nesouvisí např. s Vaší psychikou. Myslete na to, že psychická pohoda je jedním z hlavních pilířů pro spokojený sexuální život.

  • Klára

   Myslím si že by bylo dobré zkusit se uspokojit mě to pomáhá

   • Souhlasíme, určitě je potřeba znát své tělo a vědět, co se mu líbí, kde a jak… Takže určitě si hrajte a uspokojujte se.

 80. Krystina

  Dobré ráno
  Mám milence který má problém s erekci, doma ho manželka psychicky sráží proto sex dopředu vždy odsoudí
  Jde o to že se toho nemůže zbavit i když jsme spolu
  Prosím o radu
  Děkuji

  • Martina rádce

   Dobrý den, na kvalitu erekce má v první řadě vliv naše psychika a stres. Pokud je partnerova psychika nějakým způsobem srážena, může to mít dopad i kvalitu jeho sexuálního života. Primárně doporučuji konzultovat s klinickým psychologem či sexuologem. Pokud by obtíže přetrvávaly i po konzultaci s odborníkem, existují různé léky (většinou na předpis) či přírodní preparáty podporující erekci.

 81. Dobrý den, necítím nic při – styku, hrátkách ani masturbaci. Zapomněla jsem tam dodat že je mi 34 let a prartnerovi 35 let. Děkuji

  • Martina rádce

   Dobrý den, doporučuji Vaše obtíže řešit spíše se sexuologem. Takto na dálku je velice obtížné vyhodnotit, co by mohlo být možnou příčinou. Je potřeba podrobněji analyzovat Váš dosavadní sexuální život.

   • Dobrý den , prosím o radu …
    Syn (21 let ) , krade a očichává kalhotky … mám ho poslat k sexuologovi nebo rovnou k psychiatrovi …?

    • Martina rádce

     Dobrý den, doporučuji se primárně obrátit na klinického psychologa, popř. psychiatra. Podle jeho doporučení se můžete případně obrátit i na sexuologa.

  • Dobrý den. Ráda bych radu, nebo názor. Je mi 22 let. V 16 ti jsem přestala masturbovat, pač mi to nic neříkalo, jenomže poslední dobou s určiou osobou, se to změnilo. Takže můj kamarád, kterého znám od 17ti cca. Je to hodnej, chytrej a pozorný kluk a už od začátku to mezi námi sexuálně jiskřilo, problém byl ten, že měl přítelkyni, takže se nikdy nic neodehralo. Nakonec o rok později, co se rozešli.. Sex byl skvělej, bohužel v té době začal mít i psychické problémy, tak se odmlčel. Asi před rokem se opět ozval a začalo to jiskřit znoca, psali jsme si, co všechno by jsme spolu dělali, psali jsme si erotické příběhy. Díky němu jsem začala masturbovat, ale jen když si píšu s ním. Díky němu jsem se poprvé udělala. No ale teď mám přítele, je skvělý, ale necítím tam to pouto v sexu. Bohužel to byli všichni mí ex. Nikdo mně prostě nedokázal uspokojit, i když sex byl fajn nebo dobrý. A většinou jsem myslela hlavně na toho kamaráda. Bohužel i teď, i když k příteli chovám silné city a nikdy bych mu nechtěla ublížit, nedokážu nemyslet na toho kamaráda a na to všechno, co by jsme spolu dělali. Vzrušuje mně už jen i jeho hlas a to hodně. Takže ráda bych chtěla poradit, co mám dělat?
   Děkuji za odpověď.

   • Martina rádce

    Dobrý den, váš dotaz zcela nespadá do poradny týkající se sexu, jedná se spíše o poradenství v oblasti vztahu, proto se vám pokusím poradit spíše obecně. Pokud vám v sexu něco nevyhovuje, necítíte, že to není úplně to pravé, doporučuji o tom s partnerem mluvit a hledat cestu, abyste byla plně spokojená. Ohledně vašeho kamaráda, na vašem místě bych mu svoje pocity sdělila a pokusila se navázat i jiný než jen přátelský vztah, pokud o to vy i kamarád budete stát.

 82. Stydlivá

  Hezký den, chtěla jsem se zeptat. Trochu mě to v poslední době trápí.

  Už mi bylo 15, jsem dívka a když mám klid, tak masturbuji. Ale něměla jsem menstruaci a budu muset asi navštívit gynekologa. A díky věku s maminkou. Pozná, že jsem mastruobovala? Nebo to nejde poznat u doktora? Díky! 🙂

  • Martina rádce

   Dobrý den, pokud při masturbaci nedošlo k porušení panenské blány (např. použitím vibrátoru), gynekolog by neměl poznat, že masturbujete.

 83. Transs

  Dobré ráno, je změna pohlaví to pravé? – dokážu žít i bez ní, nebo je to taková game-changing transformační věc, že mi pomůže v mém sexuálním zmatení? Nevím, jestli se mi líbí kluci, nebo holky, ale vzrušená rozhodně jsem pořád…

  • Martina rádce

   Dobrý den, z Vašeho dotazu jsem bohužel nezaznamenala důvod, proč uvažujete nad změnou pohlaví. Uvědomění si své sexuální orientace je v některých případech náročné, bohužel Vám v tomto směru nemůže nikdo poradit, je to o Vás. Určitým ukazatelem mohou být Vaše erotické sny nebo jaké máte sexuální fantazie při masturbaci. Ovšem můžete být také bisexuální – tedy přitahují Vás obě pohlaví. Ovšem ani toto není určitě nutným důvodem pro změnu pohlaví.

 84. Simča

  Ahoj Martino, existuje nějaký správný počet sexuálních partnerů? Dá se to nějak kvantifikovat?

  • Martina rádce

   Ahoj Simčo, počet sexuálních partnerů je velice individuální. Někdo žije ve spokojeném vztahu s jedním jediným sexuálním partnerem a netouží po dalších zkušenostech, jiní naopak mají rádi změnu a sexuálních partnerů mají více. Nebo nemají takové štěstí a partnera pro život hledají déle a mají tak i více sexuálních partnerů. Více než číslo je důležité, abyste byla v sexuálním vztahu spokojená a fungovala mezi Vámi ta pravá energie.

  • evženie dlouhoprsá

   69

   • Děkujeme za vtipné doplnění vhodného počtu. :)) Nebo je to dokonalá poloha pro dané partnery? Kdoví…

 85. Rád...

  Nevíte, co znamená sapiosexualita? Poslední dobou o tom čtu, ale nikde to pořádně nevysvětlí – můžete poradit?

  • Martina rádce

   Dobrý den, sapiosexualita označuje sexuální přitažlivost na základě inteligence partnera. Sapiosexuálové si tak vybírají svoje protějšky na podle inteligence, nikoliv na základě fyzické přitažlivosti. Jednoduše řečeno, sapiosexuál je sexuálně zaměřený na vysoké IQ.

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.