Dlouho jsem uvažovala, zda si mám menstruační kalíšek pořídit, protože jsem se trochu děsila jeho zavádění a říkala jsem si, že si zatím vystačím s obyčejnými menstruačními tampony. Nakonec jsem si ale řekla, že bych vlastně díky tomuto kalíšku mohla ušetřit, protože jednou zainvestuji a za půl roku bych měla tuto částku zpátky.

Rozbalování

Kalíšek vám přijde v opravdu zajímavém obalu, protože po celé krabičce jsou různé obrázky a navíc také zajímavosti o menstruaci, takže jsem byla nadšená ještě dříve, než jsem se vůbec ke kalíšku dostala. V balení najdete také sadu samolepek, které vám očividně mají zlepšit náladu, kterou při menstruaci máte a jsou velmi nápadité.

Poslední věcí, kterou kromě kalíšku v balení najdete, je bavlněný pytlíček, do kterého si můžete kalíšek dát, zatímco někam cestujete a můžete ho mít tedy pořád u sebe a navíc hygienicky.

Materiály

Dlouho jsem přemýšlela, který kalíšek zvolit a nakonec jsem se rozhodla pro menstruační kalíšek Papperlacup od značky Einhorn. Hlavním důvodem pro mě bylo to, že je vyroben velmi šetrnou metodou a s úctou k přírodě, což se v dnešní době jen tak nevidí, a tak to pro mě byla jasná volba.

Tento menstruační kalíšek je samozřejmě vyroben ze 100% lékařského silikonu a na dotek je velmi hebký. Navíc si časem vyzkoušíte, že je také velmi pružný a s jeho zavedením tak nebudete mít nejmenší problém.

Kalíšek má pěknou žlutou barvu, takže vám zpříjemní i dny, které prožíváte kvůli menstruaci v bolestech.

VIDEO z rozbalování v redakci:

Použití v praxi

Zavedení menstruačního kalíšku zvládne i začátečník a je opravdu velmi velké množství způsobů, kterými můžete menstruační kalíšek zavést.

Pokud jste teprve začátečnice a máte slabší menstruaci, mohu doporučit kalíšek velikosti S. Pokud je ale menstruace silnější, tak hravě zvládnete zavést kalíšek velikosti M.

Zjistěte kolik stojí Einhorn Menstruační kalíšek Papperlacup
ZJISTIT CENU

Zavedení je velmi jednoduché, navíc stejně jednoduché je i čištění kalíšku. Pokud ho totiž zavedete správně, tak se nemůže stát, že byste ho vytahovaly ven špinavý nebo že byste měli jiný problém. Poté stačí kalíšek pouze opláchnout vodou a můžete ho vesele používat dál.

Souhrn

Menstruační kalíšek (i ten od berlínského Einhornu) je skvělý pomocník, pokud už nechcete zbytečně investovat do tamponu, protože je dokáže krásně nahradit. Skvělé na něm je také to, že ho můžete zavést již před začátkem menstruace, třeba klidně i den předem.

Zatímco u tamponu je toto nepříjemné, kalíšek se velmi jednoduše zavede i vyndá i mimo menstruační cyklus.

Navíc je veganský, což je v dnešní době velké plus.

Chvíli jsem měla problém se správným zavedením kalíšku, ale ve chvíli, kdy se uvolníte, to půjde samo. Také můžete mít menší problém s vyndáním, ale to už je zase jenom otázka uvolnění, protože velké množství žen začne panikařit, když nemohou kalíšek ihned nahmatat.

Jenže kalíšek se opravdu nemá kam ztratit a zanedlouho přijdete na to, jak ho používat. Za mě super kousek, na který nedám dopustit:

Klady

Zápory

Příjemný a hebký materiál Žádné
Snadné zavádění
Veganské provedení
Ušetřeny peníze, které by jinak padly na jiné menstruační pomůcky
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 1 názor

Pěkný kousek, nápaditý obal, ale vlastně je to jedno, protože komunikace a marketink jedna věc, hlavně ta kvalita toho kousku. Děkuju za tip pro moji ženu, kalíšek jí lákal dlouho, ale neměla k němu moc odvahy.

Děkujeme a těší nás, že to může být pro vás impulz pro nový kalíšek – doporučujeme :))

Spolupracujeme: