Menstruační kalíšky používám několik let, během kterých jsem si našla svého hlavního favorita, stejně jako méně vyhovující kousky.

Kalíšek Gaia Cup mě zaujal tím, že byť byl vyrobený v Hong Kongu, navržen byl českými tvůrci, kteří na jeho férovou, ekologickou a kvalitní výrobu pečlivě dohlíželi. Jak tedy tento kalíšek s etickým původem obstojí?

Průhledný, měkký, jemný

Gaia Cup je kalíšek z lékařského silikonu, jehož povrch je znatelně jemnější a hladší, než s čím jsem se dosud u kalíšků setkala. Vybrala jsem si jej v menší velikosti, což znamená, že jeho vnější průměr je 38,5 mm, délka 50 mm bez stopky a délka stopky je 10 mm.

Stopka slouží ke snadnější manipulaci a je vhodná také k individuálnímu zkrácení tak, aby používání tohoto kalíšku bylo komfortní pro každou ženu dle jejich potřeb a vnitřní anatomie.

Já jsem si stopku nezkracovala, je měkká a poddajná a při nošení kalíšku není cítit.

Hygiena především! Pojďme sterilizovat

Součástí balení spolu s kalíškem je bavlněný pytlík na hygienické uložení. K vyzkoušení jsem dostala také Yukki kelímek na sterilizaci kalíšku.

Ten rozhodně není pro používání kalíšků nezbytný, jelikož sterilizaci lze provést vyvařením kalíšku v obyčejném hrnci. Pro pohodlnější a rychlejší řešení jsou zde však právě speciální kelímky určeny pro vyvaření kalíšku v mikrovlnce.

Musím uznat, že tento sterilizační kelímek byl pro mě mnohem praktičtější a komfortnější pro používání, než sterilizační kelímek jiné značky, který jsem dosud vyzkoušela.

Výška kelímku je 9,5 cm a průměr v nejširším místě 6,5 cm – tím pádem se do něj kalíšek pohodlně vejde a kelímek je s kalíškem plně kompatibilní, i když se nejedná o produkty jedné značky.

VIDEO z rozbalování v naší redakci:

Pro začátečnice…?

V den menstruace už po sterilizaci kalíšku nic nebrání prvnímu osobnímu seznámení v akci. Na použití jsem byla zvědavá zejména kvůli výrazně hladšímu povrchu a měkkosti kalíšku, než na co jsem dosud byla zvyklá. Zvolila jsem své běžné složení kalíšku a vrhla se na první použití.

Při zavádění mě překvapila rychlost usazení kalíšku na správné místo – přisuzuji to především právě hladkému povrchu.

Kalíšek se krásně rozvinul a záhy vznikl požadovaný podtlak, díky kterému drží kalíšek na svém místě. V tomto bodě musím Gaia Cup velice ocenit, jeho zavádění je opravdu bleskové a bez jakýchkoliv komplikací.

…nebo pro pokročilé?

Při nošení jej vůbec necítím a ani jednou mi neprotekl. Pokud jste začátečnice a dostatečně jsem vás teď navnadila na to, že právě Gaia Cup je pro vás do začátku ten pravý, ještě nepřestávejte číst.

Zjistěte kolik stojí Menstruační kalíšek Gaia Cup
ZJISTIT CENU

Dostáváme se totiž k jediné drobnosti, která mu ubírá na lesku: vyjmutí kalíšku ven. Pro mnohé ženy je tvrdý oříšek vylovit a vyjmout kalíšek, nicméně vše je otázka tréninku a časem se z této zprvu zapeklité procedury stává obratná rutina bez komplikací.

Kalíšek Gaia Cup však svým hebkým povrchem přispívá k většímu klouzání, které příliš nezbrzdí ani čtyři vystouplé lajny na spodní části, určené pro snadnější vyjmutí.

Bohužel kalíšek je natolik hladký, že při vyjmutí proklouzává. Pokud tedy s používáním kalíšku nemáte zkušenosti, může být tento aspekt značnou nepříjemností.

Věřím však, že zkušenější kalíšnice vytasí své osvědčené vytahovací triky a používání kalíšku Gaia Cup již bude jen pohodlné a snadné.

Menstruace bez omezení

Tento kalíšek doporučuji zejména pro jeho spolehlivost, na rozdíl od ostatních kalíšků ani jednou neprotekl – ve dne, při sportu ani v noci. K vytahování kalíšku jsem si brzy uzpůsobila svou dřívější techniku a rázem zde není nic, co bych mu mohla vytknout.

I po několika měsících používání je stále čistě průhledný a spolu se sterilizačním kelímkem Yuuki zabere rituál menstruační hygieny opravdu jen chviličku.

Klady

Zápory

Ekologický Při vytahování může prokluzovat
Ekonomický
Snadné zavádění
Jemný a měkký - netlačí, je příjemný na dotek
Neprotéká
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

Spolupracujeme: