Jako uživatelka menstruačních kalíšků jsem chtěla už dlouho vyzkoušet sterilizátor na kalíšky. Klasické vyvařování v hrnci bylo nepraktické. Což se mi potvrdilo při jedné vyvařovací akci, která dopadla tak, že jsem kalíšek musela vyhodit a celý byt vyvětrat. Stane se.:)

V jednoduchosti je krása – tak tady to určitě neplatí

Vzhledově mě tento sterilizátor až tolik neoslovil – je to taková plastová krabička zvláštního tvaru. Je to vlastně jenom nádobka, kam po rysku nalijete vodu (která se po zapnutí začne vařit) a víčko s dírou na únik páry – jednoduché, ale nevkusné.

Navíc ani barevná kombinace růžového víčka a bílé základny se mi moc nelíbí.

Působí jako divná dětská kombinace barev pro miminka za minulého režimu. Z estetického hlediska by to na designu chtělo určitě zaparkovat, na druhou stranu vzhled nijak neovlivňuje funkci.

Funkčnost nadevše

Na druhou stranu Sterilizátor je super jednoduchý na ovládání. Což mě moc baví. Žádné složitosti, které bych musela řešit.

Jedno tlačítko a hotovo. Paráda!

I samotná sterilizace je naprosto jednoduchá – strčíte kabel do zásuvky, sundáte růžové víčko, nalijete vodu k vyznačené ryse (jenom drobná rada, pokud máte tvrdou vodu, doporučuji používat destilovanou vodu, nebo jednou za čas sterilizátor vyvařit s trochou ideálně bílého octa…

Zabráníte tím usazování vodního kamene) a kalíšek se vloží dovnitř.

Pak vrátíte růžové víčko na základnu a zmáčkne to jedno jediné tlačítko.

Když se voda vyvaří, sterilizátor se sám vypne. Trvá to zhruba 10 minut. Což je dostatečná doba na desinfekci kalíšku. Nebo jiného předmětu. V podstatě se dá říci, že můžete sterilizovat vše, co se tam vejde – menší hračky pro dospělé (venu. kuličky, kolíčky, …), drobné dětské hračky nebo třeba dudlíky. 🙂

VIDEO z redakčního rozbalování:

Já a můj sterilizátor

Pocitově jsem měla problém s tím, že víčko se nijak nefixuje nebo nezacvakne. Jenom se nasadí.

Upřímně jsem si představovala, jak ho ta vytvořená pára, která uniká malým otvorem, odhodí.

To se sice nestalo, ale stejně mi chvíli trvalo, než jsem víčku začala věřit a přestala sterilizátor hlídat:)

Zjistěte kolik stojí Intimfitness parní sterilizátor
ZJISTIT CENU

Když se sterilizátor vypne, nechte ho ještě pár minut vychladnout. Pokud byste okamžitě sundali víčko, můžete se popálit o páru, která se tam nahromadila. Navíc i samotný kalíšek je po vyvaření nebezpečně horký.

Pár slov závěrem

Celkově musím říci, že sterilizátor splnil svoji funkci – kalíšky jsou dezinfikované a já se nemusím bát další nehody. Ovládání je jednoduché a zvládne to každý. Ani k tomu nepotřebujete návod, protože vše je jasné a intuitivní.

Vzhled = mínus body

Ale co si budeme nalhávat, ten vzhled je hrozný (pro mě a můj vkus – určitě se najdou lidé, kterým se líbit bude). Příště bych se určitě poohlédla po něčem pro mě vzhledně přijatelnějším a možná menším.

Klady

Zápory

Rychlá sterilizace Design
Intuitivní a jednoduché ovládání
Cena
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: