Proč ho už několik let provozujeme, ač nás neživí? Proč testujeme hračky pro dospělé a neustále provokativní hledáme novinky (knižní, televizní i filmové)? Jak lascivní.cz získává zboží na recenze? Jak web vydělává? Jak hračky testujeme? To vše se dozvíte v našem osvětlujícím článku – který tu jistě měl být od začátku.

Lascivní.cz vzniklo už před 4 lety (více o původu v sekci O projektu) a jedinou osobou, která v ní vydržela jsem já, coby šéfredaktor. Zbytek redakce se neustále mění, redaktorky a testerky přicházejí a odcházejí, reagují na maily (a nereagují) a tak stále dokola. Jenže proč to všechno, když to neuživí ani jednoho z nás?

Proč stále funguje Lascivní?

Hezkou otázkou, která mi v posledních měsících pomáhá, je PROČ. V tomto projektu nejde o peníze (viz níže), ani o prestiž … Jediné co můžu říci na to, proč Lascivní stále existuje, je zábava a touha poznávat něco nového. Vždy je o čem psát, testovat, recenzovat – ale mnohdy i nadšení nestačí. Proto jsou často vidět časové mezery mezi jednotlivými články.

Jak získáváme hračky?

Z počátku jsme 100 % hraček kupovali za vlastní peníze. A věřte, že měsíčně otestovat (a hlavně zaplatit) hračky za cca 1-7 000 Kč není žádná sranda. Takhle jsme to táhli vlastně 2 roky existence.

Když se Lascivní.cz na českém trhu vcelku udrželo začaly si nás všímat i sexshopy. S nimi se začaly tvořit domluvy o speciálních slevách na hračky, pokud na ně odkážeme z recenze.

Za hračky jsme tedy museli platit (a tak to vlastně je i dodnes) byť třeba o třetinu méně. To, že máme podíl na ceně hračky, nás naštěstí nikdy nesvazovalo, abychom o hračce napsali, co si opravdu myslíme. A náš apetit a přísnost rostly v průběhu všech testování. Však už máme za sebou už více jak 100 hraček. Dříve nám nevadil gelový materiál, nudné využití a nedomyšlené ovládání. To však rychle přestalo:)

Proč vlastní fotky a videa?

Dříve jsme využívali originální fotky e-shopů – neměli jsme vlastní techniku a vlastně jsme ani neměli zájem se o články o více starat. Jenže čtenáři si o ně říkali. Takže jsme začali vytvářet něco, co měly samotné e-shopy už roky dělat – fotili jsme a točili jsme originální fotky nových hraček a pomůcek. Na našem Youtube profilu máme více jak několik stovek videí a dohromady měly už více jak 3 milióny zhlédnutí. Můžete od začátku vidět, jak stoupala/klesala kvalita videí.

Díky vlastním fotkám daný produkt ze sekce Recenze erotických hraček poznáte násobně více, než jen z nudných fotek od výrobce, které má každý sexshop. A díky nim si můžete i lépe vybrat tu nejvhodnější hračku pro sebe.

Jak hračky testujeme?

Při samotném výběru je důležité, abychom v recenzentské části magazínu měli co nejvíce druhů a značek – rozmanitost je klíčová. Jinak vám nemůžeme nabídnout dostatečnou zpětnou vazbu a poradit vám, v některém z vyhlašovaných žebříčků, které hračky stojí za koupi:

TOP 10 erotických hraček, které jsme testovali!

Nejlepší erotické pomůcky pro muže – TOP 5

Když hračku vybereme, objednáme a zaplatíme, vyfotíme/natočíme a předáme ji některé z redaktorek či redaktorů. Párové hračky těm, kteří jsou v páru samozřejmě – dámské hračky testují holky, pánské kluci, občas se v recenzích objeví i názory druhého pohlaví – partnera redaktorky například.

Co je pro nás v recenzích důležité?

 • Použité materiály,
 • kvalita zpracování,
 • způsoby ovládání,
 • funkce (vibrace, rotace, nahřívání, podtlak, …),
 • typ nabíjení (pokud hračka má)
 • výdrž na 1 nabití (pokud hračka má)
 • využití v páru (lesbi/gay i hetero)
 • a cena.

Dohromady máme kvalitativní mix každé hračky, které porovnáváme s ostatními – recenzenti nemohou být začátečníci. Hračky milují, rádi objevují nové a také umí porovnávat, protože toho hodně vyzkoušeli.

V speciálním příspěvku jsme zodpověděli nejčastější otázky našich čtenářů ohledně reálných recenzí erotických hraček.

Délka testování

Při samotném testování hračky testujeme cca 3 týdny až několik měsíců – snažíme se zjistit, jak fungují, jak se nabíjejí, jak se ovládají a samozřejmě jak používají. Porovnáváme je s minulými kousky a hledáme podobné výhody (či chyby).

Řešíme materiály, zpracování i životnost. Dost našich zkušeností s různými materiály, značkami a typy hraček jsme zužitkovali při sepisování aktualizovaného 2. „vydání“ e-booku Jak vybrat erotickou hračku. Možná se to nezdá, ale být testerkou erotických hraček není jednoduchá „práce“. A hlavně vám neustále roste laťka a jen tak něco vás neohromí a nedostane do kolen. Takže je čím dál těžší se nám zavděčit.

kniha o erotických hračkách

Technika pro recenze

K focení a točení – aktuálně používáme fotoaparát Canon EOS 80D (+ pevné 50mm a 24mm objektivy). Dříve to byl Canon PC1106 a digitální kamera SONY HDR-CX160E schopná natáčet v HD kvalitě, dokonce i mobilní telefon HTC Desire Z, iPhone 4s, iPad Mini 4 (především u reportů z erotických akcí) či vypůjčená zrcadlovka Canon EOS 70D (například u Bondage návodů). K statickým fotkám používáme mobilní stativ Joby GorillaPod.

Jako pozadí používáme mix bílý, černý a červený samet = přesně dle barev našeho loga. 🙂

Dříve jsme používali jednoduchou čistou A6 bílou čtvrtku papíru – je to dost vidět na rozdílné kvalitě fotek i samotných videí. V budoucnu je v plánu fotostan či rovnou fotostůl pro jednodušší focení všech erotických hraček (jakýchkoliv velikostí a tvarů).

K úpravám videí používáme free nástroje typu GIMP, High Quality Photo Resizer a Videopad Editor.

Jak web vydělává?

Teď se především dozvíte, jak projekt ne/vydělává… Jak je vlastně možné, že tu nemáme žádné rušivé blikající reklamní bannery, které by vás lákaly ke koupi kdovíčeho? Dozvíte se v článku…

Jistě jste si říkali, jestli nejsou všechny recenze hraček podplacené prodejci a výrobci – ano byla by to cesta – a ano byla by jednoduchá. Jenže dlouhodobě (pro nás jsou už 4 roky dlouhé) se to takhle neobjektivně dělat nedá. Takže ne – recenze nejsou podplacené, neskrýváme nevýhody hraček, pěkně se do nich trefíme, když je možnost. A že spoustu hraček má solidní nevýhody, ač stojí pár tisíc.

Lascivní.cz má neustále své náklady – musíme zaplatit:

 1. hračky na recenze (sic mnohdy jen 2/3 ceny),
 2. redaktory / testery,
 3. vlastní hosting/server pro stabilní provoz stránek,
 4. práci externího grafika a vývojáře,
 5. nástroj pro e-mailing,
 6. a propagaci na externích webech (aby o nás vědělo co nejvíce Čechů).

Takže jak vlastně nám Lascivní vydělává, když tu nejsou podplacené recenze? Dříve tu bylo v bočním panelu hned několik zaplacených reklamních odkazů (a ještě dva na hlavní stránce). Všechny tyto reklamní prostory jsme ale zrušili.

Partnerské příjmy

Hlavním příjmem magazínu Lascivní.cz je přiznaná affiliate (partnerská) spolupráce – vybrané e-shopy nabízejí za zprostředkování prodeje určitou provizi z ceny hračky (5-25 % bez DPH). Tuto cenu neplatíte vy, nenavyšuje finální cenu produktu – je strhávána vždy z marže obchodníka.

Pro kontrolu, že ceny přes „nás“ jsou stejné jako s „čistým“ odkazem:

Odkaz ven (s partnerským kódem)

Odkaz ven (čistý)

K výsledkům recenzím jsme i přidávali větičku „Koupí zde, podpoříte vznik nových recenzí a testů“ – přesně tomu tak totiž je. Když přejdete přes odkazy na koncích recenzí a koupíte si nějaký produkt (třeba námi doporučovaný nebo jiný), dostaneme z dané objednávky určitou provizi.

A znovu – chceme mít Lascivní.cz jako dlouhodobý projekt, takže vám nemůžeme doporučovat nekvalitní (byť dobře prodávané) hračky – vymstilo by se nám to a vy coby naši čtenáři byste nám už nikdy nevěřili. To nikdy nedopustíme.

Hospodaření Lascivní.cz

Máme tedy výdaje a příjmy – v jakém jsou vztahu? První 3 roky jsme projekt prostě a jednoduše dotovali ze svého. Malá známost našeho webu, málo recenzí, ne úplně vypilované texty – to mělo za následek to, že jsme neměli na moc hraček ani vyskakování.

V posledním roce je to lepší a tradá – máme vyrovnaný rozpočet. V podstatě vše, co získáme na provizích, dáme do recenzí a propagace, popřípadě do lepšího vybavení (fotoaparátu a kamery) – jinak bychom si nemohli dovolit koupit hračky typu: We-vibe 4, Fun Factory Stronic, We-Vibe Thrill a množství dalších, které za pár stovek či nižších tisícovek prostě neseženete.

V řeči čísel – obrat magazínu je cca 40 000 Kč – když si to rozpočítáme na 1 měsíc, vychází to cca 3 333 Kč – to uznáte, že není zrovna veliká částka. Hlavně, když musíme platit hračky (a mnohdy v jednom měsíci i za více než „vyděláme“).

Pomozte nám i vy

Snad nám díky tomuto článku odpustíte občasné mezery mezi články – není bohužel jednoduché se z čistého nadšení a touhy poznávat vše, věnovat pouze jednomu projektu. Hlavně, když i po letech vidíme, že to není vyloženě komerční obor a neuživí nás. A to jsme pravděpodobně největší ze všech.

Ale držíme se! A vám děkujeme, že nás sledujete. Ať už na samotném webu, pomocí RSS či na Youtube kanálu, Facebookovém profilu, Instagramu, nebo odebíráte náš newsletter s aktuálními slevami na e-shopech.

Buďte nám prosím věrní. Pokud se chcete jakkoliv zapojit do fungování Lascivní.cz budeme jedině rádi – máte vlastní recenze hraček? Sem s nimi! Chcete přispět článkem? Děkujeme! I kdybyste neměli co nabídnout, pomozte nám aspoň zmínkou či doporučením u svých přátel. Nic vás to nestojí a nám velmi pomůžete.

Erotika a sexuální hračky jsou stále tabu, takže se o nich moc nemluví – trochu rozviřte stojaté vody a pomozte našemu lascivnímu webu. Děkujeme, že jste dočetli až sem:)

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 13 názorů

Díky za upřímnost, slyšela jsem to v podcastu, takže už jsem to brala – nákup na sexshopu – jako podporu vás. :)) Díky za to, co děláte.

Super, to máme radost! Děkujeme za podporu.

🙂

Děkujeme za všeříkající komentář, ať vám to vydrží i nadále! 🙂

Hezký článek – nevidím důvod vám nevěřit, že recenze jsou psané z praxe, takže nic neukrýváte, abyste „vydělali“ – nakupovala jsem několik vašich tipů (Charger, druhý We-Vibe a JimmyJane) a vždy maximální spokojenost:))

Děkujeme za důvěru 🙂 věříme, že těch spokojených zákazníků bude více a více – přeci jenom těch hraček máme už více jak 200 a to napříč snad všemi možnými i nemožnými směry.

Snažím se o totéž, Petře. Lascivní.cz je inspirující a impozantní platforma. Vše kolem sexu na vysoké úrovni.

Děkujeme mockrát za podporu! Ať se vám také daří! :-))

No, aspoň, že jste nám to řekli – celou dobu mi vrtalo, proč to někdo provozuje, když tu nejsou reklamní plochy:)

Nedivíme se, je dost neobvyklé mít nezaprasený web reklamou 🙂 snad to takto půjde udržet i nadále.

Jsem z oboru, takže jsem věděl, že ty provizní odkazy zde máte – ale vzhledem k tomu, že mi jako jediní v čr dáváte solidní informační servis o ne/kvalitních hračkách a už jsem na vaše tipy několikrát spokojeně nakoupil (a hračky drží dodnes děkuji za optání), tak nemám důvod vám nevěřit po tomto coming outu. Takže vás rád budu využívat dál a jsem rád, že jste to přiznali Ať se huroonsky daří!

Děkujeme mockrát za podporu! Budeme se snažit vás nezklamat 🙂

Děkuji za upřímnost, s jakou nám dáváte tyto informace:) Osobně mi vaše „zapojení“ do partnerského programu vůbec nevadí – když je recenze pravdivá, můžu si hračku prohlédnout ze všech stran jak na fotkách, tak videu (které stejně nikdo v Česku jiný nemá – mnohdy ani na světě), tak proč vám nepomoci s další tvorbou nákupem „přes“ vás? Díky za to, co děláte…

Ano – zboží vždy přijde k nám (většinou více kusů – i od jedné hračky) a ty si rozeberou redaktorky/redaktoři mezi sebou – jediné co dělám jen já (šéfredaktor), tak rozděluji práci mezi ně, fotím všechny produkty a točím videa (to je vidět na videích, že v 90 % jsou tam moje ruce).

Většina redaktorek má partnery, takže hračky můžou testovat jak v páru při předehře či klasickém sexu anebo samotné při masturbaci – jsem rád, když hračku otestují všemi možnými způsoby (i s partnerem), protože tak můžou najít co nejvíce chyb/kladů.

Dobrý večer, jen by mě zajímala jedna věc ohledně vašich stránek ty pomůcky píšete že je testujete. Tak by mě zajímalo například vibratory apod. testujou vaše redaktorky sami osobně? Jak je testují?

Opravdu díky za vaši snahu (ač pro vás za pár korun aneb nula od nuly pojde) – neznám další český portál s tak širokým zdrojem informací – slovníček, recenze, články, videa, foto návody.. Jen tak dál – případně jak mohu připsět svou troškou do mlýna?

Díky za tyhle články, přimlouvám se (za komentář v minulém dílu), za info o nejprodávanější produkty přes Lascivko… Byla by to jistě zajímavá statistika… btw. nečekám moc gelových dild, ale spíše silikonové komplexnější („dospělejší“) hračky:))

Super upřímnost:) ostatní magazíny raději mlčí, ale vy jste to udělali veřejně – hned mám větší důvěru v někoho, kdo se nestydí ukázat vše.

Díky za vaši práci:)) Už jsem si přes vás vybrala 4 pěkné kousky (We-Vibe, LELO Elis, FF Share a jeden vibrátorek na klitoris – už nevím jak se jmenuje) a vždycky spokojenost – prosím pokračujte v recenzování, moc takových zdrojů o kvalitních erotických hračkách v češtině není – ostatní totiž přestali naprosto publikovat…

Zajimavy clanek, tesim se na pokracovani.
Dala by se vytvorit nejaka statistika z dat ctenaru a nasledne ji publikovat, jake hracky maji zajem, jake materialy preferuji u vibratoru, dild, postroju, pradel atd atd?

Děkujeme za reakci:) Určitě bychom mohli vycházet z dat, které produkty se prodávají (jak můžeme vědět, co se prodá, se dozvíte v dalším díle) – nemáme ale informace například o pohlaví kupujícího, ale i tak by se daly nějaké informace o materiálech/značkách/typech hraček dát dohromady.

Spolupracujeme: