Strapony, neboli připíňáky či připínací dilda nejsou už dávno výsadou jen lesbiček, které si chtějí trochu „postaru“ užít, ale také i zvídavých heterosexuálních párů, které se nebojí dráždit partnerovu prdelku.

Tato dilda jsou v jednoduchosti nevibrující hračky, které mají většinou tvar penisu a jsou nějakým způsobem připevněná na tělo nositelky – ať už formou kalhotek s očkem pro zasunutí dilda, celým postrojem či díky zasunutí do vagíny. Existuje tedy vícero druhů a každý má své klady a zápory.

Jak jsme vybírali nejlepší strap-on dilda pro rok 2023?

V rámci párů v redakci (ať už homo či hetero) jsme testovali vícero strapon dild a vám chceme v tomto porovnávacím žebříčku doporučit ty nejlepší připínáky, které nám vyšly z mnoha recenzí.

Co jsme hodnotili:

  1. materiály (hypoalergennost, čištění, kvalita, …),
  2. zpracování (jemnost povrchu, výstupky, lícování, …),
  3. pevnost držení (jak dobře drží na či v těle, …),
  4. možnost výměny (je možné vyměnit dildo za jiné, …),
  5. cenu (aneb najít ideální poměr cena x výkon, ..),
  6. a zábavnost (aby hračka neležela sama doma a my si jí užívali znovu a znovu, …).

Proč věřit našemu porovnávacímu žebříčku

Testujeme na sobě erotické hračky už více jak 6 let a prošlo nám jich rukama (a samozřejmě nejenom těmi) už hromady. Zepředu, zezadu, zhora či dola – zkoušeli jsme všechno možné a výsledkem je našich více jak 300 recenzí. S autorskými fotkami a videi z rozbalování jako důkazy, že jsme hračky opravdu měli.

Nejlepší připínací / strap-on dilda na českém trhu

#FotkaDruhCo umíMateriálSíla drženíVýměnaRecenzeCena od (přibližně)Kde koupit
1.Fun Factory ShareVibe vkládací dildoFun Factory ShareVibe vkládací dildoVelmi idealistický vkládací strapon, který je doplněný ještě o vibrace (dráždí jak nositelku, tak protějšek). Díky předělanému tvaru patky i průměru dilda je vhodný více pro začátečníky.Silikon10NeRecenze2700 Kč
2.Silikonové Pink strap-on dildoSilikonové Pink strap-on dildoVýrazné silikonové dildo s výstupky, jednoduchý postroj a možnost výměny dilda – to je Pink strap-on, který je v našem žebříčku právem.Silikon8AnoRecenze1400 Kč
3.Realistický strapon King CockRealistický strapon King CockVelmi realistický strapon s žilkami, žaludem a velmi pohodlným postrojem. Oceňuji jednoduchou výměnu a velmi příjemné pásky na boky pro lepší držení.PVC9AnoRecenze1800 Kč
4.Double Black silikonový straponDouble Black silikonový straponVelmi zajímavý strapon složený z 2 silikonových dild spojených na 1 platformě. Ta drží v koženkových kalhotkách s jednoduchými pásky.Silikon8NeRecenze1000 Kč
5.Vkládací Fun Factory Share BabyVkládací Fun Factory Share BabyPrvní měnitel celého oboru straponů – první vkládací dildo, které si nositelka zasune do vagíny a nemusí mít žádné kalhotky a ani pásky na bocích.Silikon9NeRecenze2000 Kč

Fun Factory ShareVibe vkládací dildo

Za nás dnes vrchol „vkládacích“ dild pro zvídavé páry. Nová generace kromě jemnějšího tvaru a příjemnějšího silikonu nabízí i doplňující vibrace z vibrančí patronky. Ta lze vyjmout a můžete jím dráždit protějšek zvlášť.

Ale základ je stejný – silnější a kratší patka jde do vagíny nositelky, která díky promyšlenému a testovanému tvaru nevyklouzává (překvapivě stále pro všechny) a druhý idealizovaný „penis“ dle libosti – vagíny přítelkyně, či zadečku partnera. Tento model nás stále baví svou univerzálností a také silnými vibracemi, které tradiční strapon dilda nenabízejí.

Klady

Zápory

Lékařský silikon Slabší dráždění klitorisu při přirážení
Silné vibrace
Slastné prožitky pro oba 🙂
Tvar patky a špičky
Barevnost
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

Silikonové Pink strap-on dildo

Jednoduché, ale v základu stejně zábavné dildo standardního typu – tedy je složené z kalhotek s postrojem a vyměnitelným dildem s výraznější patkou. Tento konkrétní model je z růžově ulítlého silikonu s výraznějšími výstupky na horní straně – při pronikání je rozhodně ucítíte.

Jako celek je to velmi vyvážený a dobře prodávaný model. Oblíbený je právě díky možnosti libovolně měnit dildo na postroji a to během například minuty. K tomu si připočtěte dobře padnoucí postroj a už základní a výrazné dildo v balení = ideální začátečník pro zvídavý pár, který si chce prohodit role.

Klady

Zápory

Měkkost Vlnky na dildu
Nezapáchá Postroj
Hladký povrch
Více možností použití
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

Realistický strapon King Cock

Reálně vypadajích a kvalitních straponů na českém trhu nemáme. Ale King Cock k nim rozhodně patří. Už samotné zpracování dilda vás dostane – realistické žilky, přesné prokreslení, průměr i barva = to vše napomůže novému zážitku se vám vrýt do paměti.

K tomu prodává se v nespočtu variantách (velikostí, průměrů, rasy – je libo velkého černocha?, …) a hlavně jeho postroj je extrémně pohodlný na připnutí a nošení (a samozřejmě i přirážení). Umožňuje také rychlou výměnu dild, proto je velmi oblíbeným kouskem.

Klady

Zápory

Realistické provedení Při intenzivním používání se postroj může začít párat
Postroj, který drží pevně na místě
Snadné použití
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

Double Black silikonový strapon

Za nás velmi příjemné překvapení – základem straponu jsou 2 silikonová dilda spojená 1 společnou základnou, která je vložená v kalhotkách. Díky tomu se přírazy do protějšku přímo přenášení na vnitřní dildo v nositelce a tak si užijí dráždění straponem oba.

K tomu si připočtěte kožené vkusné kalhotky s dobře padnoucími pásky a máme tu skvělé aspiranta do tohoto porovnávacího žebříčku. Na tomto „Double Black“ připíňáku oceňujeme dvojí dráždění, silikonová dilda a také jejich tvar – vnitřní dildo je kratší a silnější pro větší stimulaci a vnější je tenčí a delší pro jednoduší zavádění. Za nás ideální kombinace.

Klady

Zápory

Matný silikon Laciná krabice
Dvojí dildo (pro análek či vagínu) Nemá vlastní obal
Pevné kožené pásky s očky Na povrch se chytá prach
Pásek přes prdelku
Možnost ošukat přítele
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

Vkládací Fun Factory Share Baby

Roztomilý Share od německého Fun Factory byla naše první zkušenost se strapony, které se vkládají do vagíny a nepoutají se k tělu pásky či kalhotkami. A hned si nás získal právě tímhle principem. Vše drží jak má, neklouže a ještě díky přírazům dráždí nositelku, které se v klíně díky pružení silikonu hýbe vnitřní dildo.

Druhý konec má idealizovaný, ale přiznaný žalud, který je při přirážení dost citelný a výrazně oživuje hrátky. V redakci jsme ho testovali jak homo, tak hetero páry a ve své době byl za nás nejlepším a nejoblíbenějším straponem vůbec. A to až do příchodu druhé verze (výše), která má ale jednodušší tvar, ale k tomu zase vibrace.

Klady

Zápory

Stimulace dvou partnerů zároveň (ženy a ženy nebo ženy a muže) Není to hračka pro každého
Lékařský silikon
Dobře drží ženě v klíně
Výrazněji tvarovaný žalud
Pevnost a zároveň pružnost silikonu
Snadné čištění
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

Proč zrovna tyto modely vyhrály v našich recenzích/testech?

Strapony jsou velmi zvláštním segmentem erotických hraček – v základu patří pod klasická dilda, či chcete-li pod dvojitá dilda, ale jsou mnohdy velmi vítaným osvěžením ero-hrátek. Fun Factory svým „nepřipínacím“ dildem Share změnilo celý obor, díky kterému můžete zapomenout na pásky či kalhotky a užijete si skoro „přirozený“ styk s dráždivým „penisem“ v klíně.

Pokud ale chcete maximální kontrolu a uvolnění, tak zvolte model s kalhotkami, protože ten umožňuje zpravidla měnit dilda v postroji. Takže si najdete na trhu to, které by vám velikostí, tvarem, materiálem či barvou sedne… a když má dostatečně širkou patku a vhodný průměr u konce, vyměníte ho v postroji během pár chvilek.

Připíňáky v lascivním podcastu od Aly a Petra:

A najednou máte úplně jinou hračku pro dráždění svého protějšku. A právě takové chameleonské chování u strapon dild milujeme. I jejich univerzální využití – jak pro samotnou masturbaci, tak primárně jako partnerskou erotickou hračku. A to jak už statickou či doplněnou o vibrace či další smyslné dráždění.

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 13 názorů

Zdravím, jaký je rozdíl mezi připínacím dildem a strapless straponem? Který byste doporučil pro lepší zážitek pro oba milence? Chci si užívat přírazy do něj, stejně jako on když je dole… Děkuji za odpověď.

Zdravím Kláro, připínací dildo je tradiční dildo, které je upevněno k opasku nebo připínacímu systému a používá se pro penetraci partnera. Strapless strapon, známý také jako bezpopruhový připínák, je speciální typ dilda, který nemá opasek a je zasunut do nositele, čímž poskytuje stimulaci pro obě strany během používání. Výběr mezi těmito dvěma typy záleží na osobních preferencích a zkušenostech. Někteří uživatelé preferují tradiční připínací dilda pro větší kontrolu a stabilitu, zatímco jiní si užívají strapless strapony pro intenzivnější a přirozenější zážitek pro oba partnery.

Dobrý den, jaký druh lubrikantu bych měl použít s připínacím dildem ze silikonu? Děkuji za radu.

Dobrý den Lukáši, pro použití s připínacím dildem ze silikonu doporučujeme lubrikant na bázi vody. Tento druh lubrikantu je kompatibilní se silikonovými erotickými pomůckami a snižuje riziko poškození materiálu. Naopak, lubrikanty na bázi silikonu by se neměly používat se silikonovými dildy, protože mohou způsobit poškození povrchu a zkrácení životnosti produktu.

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda existují nějaké speciální připínací dilda pro párovou stimulaci, například pro současnou penetraci obou partnerů? Děkuji za informace.

Ahoj Eliško, ano, existují speciální připínací dilda pro párovou stimulaci, která umožňují současnou penetraci obou partnerů. Jedním z takových modelů je například Share (vibro i klasika) od značky Fun Factory nebo Nexus Sr. od značky Tantus. Tyto dilda mají dvojitou konstrukci, která poskytuje stimulaci pro obě strany během používání.

Zdravím, existuje nějaký způsob, jak vyzkoušet připíňák před koupí, abych měl jistotu, že mi bude s manželkou vyhovovat? Děkuji za odpověď.

Zdravím Davide, přímé vyzkoušení připínacího dilda před koupí může být obtížné, protože většina sexshopů z hygienických důvodů nepovoluje takové testování. Místo toho doporučuji číst recenze a názory ostatních uživatelů, aby jste získal představu o tom, jaký zážitek můžete očekávat. Navíc můžete hledat sexshopy, které nabízejí zákaznickou podporu a možnost vrácení zboží, pokud by vám nakonec produkt nevyhovoval.

Ahoj, jakou značku strap-on ptáka byste doporučil pro vegany? Předem děkuji za tip.

Ahoj Terezo, pro vegany a lidi s citlivou pokožkou bych doporučil značku Vixen Creations. Tato značka se specializuje na výrobu připínacích dild z kvalitního, tělu bezpečného a hypoalergenního silikonu. Navíc všechny jejich produkty jsou veganské a neobsahují žádné živočišné materiál

Popřípadě skvělé zkušenosti máme s Fun Factory z tabulky výše…

Dobrý den, jak si vybrat správnou velikost opasku pro harness, abych měl jistotu, že mi bude dobře sedět? Děkuji za odpověď. I klidně tip přidej. :))

Dobrý den Radku, při výběru velikosti opasku pro připínací systém vaší ženy, je nejlepší změřit obvod svého pasu nebo boků, kde ho bude ona nosit. Mnoho připínacích systémů má nastavitelný opasek, takže se ujistěte, že zvolíte systém, který pokrývá rozsah mír. Výrobci často uvádějí informace o velikosti na obalech nebo na svých webových stránkách.

Ahoj, jak správně čistit a udržovat připíňák, abych prodloužila jeho životnost? Děkuji za rady.

Ahoj Markéto, správná údržba a čištění připínacího dilda závisí na materiálu, ze kterého je vyrobeno. Pro silikonová dilda doporučujeme používat mýdlovou vodu nebo speciální čisticí prostředek pro erotické pomůcky. Po umytí nechte dildo uschnout a uložte jej na suchém a chladném místě. Pro samotný harness/postroj/opasek a ostatní připínací součásti postupujte podle pokynů výrobce, které mohou zahrnovat ruční praní nebo praní v pračce s jemným pracím prostředkem.

Zdravím, jaké doplňky mohu použít s připínacím dildem, aby byl zážitek ještě intenzivnější? Děkuji za návrhy.

Zdravím Lenko, kromě výběru vhodného straponu a systému můžete zvážit použití některých doplňků, jako jsou lubrikanty na bázi vody, které zvyšují pohodlí a snadnost použití. Dále můžete vyzkoušet vibrátorky nebo vibrační kroužky, které lze připevnit k dildu (na jeho kořen ideálně) pro zvýšení stimulace obou partnerů během používání.

Dobrý den, existuje nějaké připínací dildo, které poskytuje stimulaci i nositelce, tedy mé Paní? Děkuji mockrát za odpověd z redakce.

Dobrý den Tomáši, ano, existují připínací dilda, která poskytují stimulaci i nositeli. Jedním z takových modelů je Feeldoe od značky Tantus nebo Share od značky Fun Factory. Tyto dvojitá dilda mají kratší konec, který je zasunut do nositele, čímž poskytuje stimulaci pro obě strany během používání.

Ahoj, jakou značku připínacího dilda byste doporučil pro kvalitu a dlouhou životnost? Děkuji za tip.

Ahoj Aneto, jednou z nejuznávanějších značek v oblasti připínacích dild a připínacích systémů je Fan Factory z Německa. Tato značka se zaměřuje na kvalitní a tělu bezpečné materiály, jako je medicínský silikon, a jejich produkty jsou známé pro dlouhou životnost a spolehlivost.

Zdravím, můžete mi doporučit nějaký připínací systém (je to harness či postroj), který je pohodlný pro nositele a snadno nastavitelný? Děkuji.

Zdravím Martine, pro pohodlné nošení a snadnou nastavitelnost doporučuji zvážit připínací systém s měkkým a polstrovaným opaskem. Jedním z oblíbených modelů je například SpareParts Joque, který je vyroben z pružného a prodyšného materiálu a umožňuje snadné nastavení velikosti. Nebo z našich testů vycházel skvěle profi: Profi kožený strapon postroj s ocelovými oky – ideál pro Dominu/Madam (RECENZE)

Dobrý den, jaká je nejvhodnější velikost připínacího dilda pro začátečníky? Předem děkuji za radu.

Dobrý den Veroniko, pro začátečníky je obvykle vhodná menší velikost připínacího dilda, například s délkou 4-6 palců (10-15 cm) a průměrem 1-1,5 palce (2,5-4 cm). Tato velikost je považována za dostatečně jemnou pro první zkušenost (typicky anální sex prováděný na muži), ale stále stimulující.

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jaký je nejlepší materiál pro připínací dildo? Děkuji za odpověď.

Ahoj Jakube, při výběru připínacího dilda je důležité zvážit materiál. Silikon je jedním z nejlepších materiálů pro připínací dilda, protože je hypoalergenní, bezpečný pro tělo a snadno čistitelný. Navíc silikonová dilda poskytují příjemný a realistický pocit.

Na českém trhu je kekoupi hodně tvarů, a designů, takže to hraní je mnohem zajímavější a pestřejší. :)) mohou být realisticky tvarované, ale i scifi.

Spolupracujeme: