Množí se nám v komentářích u recenzí dotazy, které bychom rádi zodpověděli. A to na jednom místě, soustředěně a srozumitelně.

Do tohoto článku budeme pravidelně přidávat vaše další a další dotazy ohledně našeho testování pomůcek, kterému se věnujeme už od roku 2010. Nejenom rucemi nám prošlo více jak 300 pomůcek, takže už je na řadě osvětlit jak k tomuto specifickému oboru přistupuje naše redakce s více jak 30 členy.

Jak získáváme hračky?

Na tuhle otázku jsme už odpovídali v jednom z dílů našeho mini seriálu o fungování celého serveru Lascivní.cz, více ZDE.

Není třeba tedy se opakovat a vše o zdrojích pomůcek k recenzím se dozvíte v daném článku.

Jak hračky vybíráme?

Jak funguje naše redakce kolem testování hraček – podcast:

Snažíme se najít nejzajímavější/inovativní kousky (přeci jenom už jsme za ty roky dost zmlsaní a testovat po dvacáté druhé klasický vibrátor nás nebaví) a ty, které mohou být bestsellery a dostanou se díky tomu k co největšímu počtu zákazníků = mají největší dosah.

Plus i rádi zabrousíme do BDSM pomůcek, které sice nejsou masové, ale v posledních letech nás fetiše, bondage, D/s hrátky hodně baví a tím se i přirozeně upravuje výběr hraček do recenzí.

Ve výběru hraje roli i značkovost – paradoxně nás více baví hračky, které jsou od neznačkových nebo spíše neznámých výrobců. Mnohdy mohou najít zajímavý průnik funkčnosti, materiálu, tvaru, … a je to zábava prozkoumávat.

Ale je u nich samozřejmě horší konzistentnost kvality a mnohdy nemají více než jednotky pěkných druhů hraček.

Jak hračky rozdělujeme?

Hračky si jednotliví redaktoři rozebírají v našem uzavřeném „sloupečkovém“ systému. Odkazy na jednotlivé volné hračky dáváme ve várkách do levého sloupečku, ze kterého si redaktoři předávají do svého vlastního sloupce a tím potvrzují svůj zájem. Když se rozebere větší množství hraček, tak je postupně zabalíme a odešleme poštou přímo k testerům domů.

Jak testujeme?

Hračky variabilně posuzujeme dle:

 • balení,
 • materiálu,
 • vůně,
 • funkce,
 • možností nabíjení,
 • výdrže na nabití,
 • použití v páru, při předehře, při samotné masturbaci, …
 • a nakonec i podle ceny, která je pro mnohé taky důležitá.

Hledáme nejenom klady, ale také i zápory – už se nám moc nestává, že by se do finální recenze dostala jen dokonalá hračka. Vždy se dá něco najít.

Každý tester je originál, takže si misku vah upravuje dle svých preferencí, proto u některých hraček máme k dispozici i více recenzí, aby si náš čtenář mohl udělat co nejlepší obrázek o pomůcce.

Co u ero-hraček konkrétně hodnotíme?

 1. Anální kolíky – materiál, zpracování, pro začátečníky, pro pokročilé, dráždění prostaty, vibrace, vlastí obal, nevyklouzávání, dostatečná patka.
 2. Ben Wa balls – materiál, zpracování, váha, náročnost udržení, vlastní obal.
 3. Dezinfekce – složení, síla čištění, výdrž, dávkování, vůně.
 4. Dilatátory – materiál, zpracování, náročnost zasunutí, výstupky, dutost, pohodlnost po aplikaci, vlastní obal.
 5. Dilda – materiál, zpracování, přísavka, výstupky, pro začátečníky/pokročilé, vlastní obal.
 6. Důtky – materiál, zpracování, intenzita rány.
 7. Dvojitá dilda – materiál, zpracování, pružnost, vlastní obal.
 8. Elektrosex – materiál, zpracování, síla impulzů, jednoduchost ovládání, nabíjení.
 9. Erotické stolní hry – zpracování, počet hráčů, zábavnost opětovného hraní.
 10. Lubrikační gely – kluznost, složení, dávkování, konzistence, pratelnost, výdrž, chuť, vůně, další vlastnosti – znecitlivění, dezinfekce, …).
 11. Klystýr – materiály, zpracování, příjemnost aplikace, objem, vícero nástavců, čištění, vlastní obal.
 12. Masážní / vibrační hlavice – materiál, zpracování, síla vibrací, doplňující nástavce, napájení, vlastní obal.
 13. Masážní svíčky – složení, zpracování, délka hoření, dávkování, vůně, roztíratelnost.
 14. Návleky na prsty / penis – materiál, zpracování, vibrace, zvětšení penisu, výstupky, využití při masturbaci.
 15. Pásy cudnosti – materiál, zpracování, nàročnost nasazení, nemožnost masturbace, nemožnost se dostat ven, náročnost nošení, váha, napojení dalších dráždicích prvků.
 16. Pouta – materiál, zpracování, nemožnost se uvolnit, nepříjemnost nošení, odolnost proti poškození.
 17. Pulzátory – materiál, zpracování, počet pulzací, síla/intenzita, vodotěsnost, stimulace bodu g, tichost, nabíjení, vlastní obal.
 18. Roubíky – materiál, zpracování, náročnost nošení, umožňuje orál, možnost se dostat z něj, slintavost, ponížení.
 19. Škrtící / erekční kroužky – materiál, zpracování, síla zaškrcení, pohodlnost nošení, jednoduchost nasazení, vibrace, funkce navíc.
 20. Strap-on dilda – materiál, zpracování, potěšení nositelky, pevnost připevnění, možnost vyměnit dildo, čištění, vibrace, vlastní obal.
 21. Svorky – materiál, zpracování, pevnost sevření, jednoduchá regulace, plocha stysku.
 22. Umělé vagíny – materiál, zpracování, síla dráždění, čištění, vibrace, údržba, příslušenství navíc, vlastní obal.
 23. Vakuové pumpy – materiál, zpracování, síla podtlaku, vibrace, efekt na erekci/bradavky/klín, náročnost vytváření podtlaku.
 24. Venušiny kuličky – materiál, zpracování, síla vibrování, jednoduchost zavedení, čištění, tichost, vlastní obal.
 25. Vibrační motýlci – materiál, zpracování, síla vibrací, počet režimů, nabíjení, tichost, pohodlnost nošení, čištění, vlastní obal.
 26. Vibrační vajíčka – materiál, zpracování, síla vibrací, tichost, počet režimů, nabíjení, čištění, dosah ovládání, vlastní obal.
 27. Vibrátory – materiál, zpracování, síla vibrací, počet režimů, vodotěsnost, nabíjení, tichost, čištění, vlastní obal.
 28. Womanizéry – materiál, zpracování, orgasmus, vodotěsnost, nabíjení, pohodlnost nástavce, vyměnitelnost nástavce, více velikostí nástavce, tichost, čištění, vlastní obal.

Které ero-hračky dopadly nejlépe?

Každoročně připravujeme a aktulizujeme naše velké porovnávací recenze v jednotlivých podsegmentech hraček, abyste se nemuseli probírat desítkami recenzí, ale máte už jasnější přehled, které jsou za naší redakci ty TOP.

Tyto velké články v měsíčních intervalec procházíme, rozšiřujeme a když se podaří, tak i doplňujeme o nové skvělé kousky, ze kterých jsme v redakci opravdu nadšení.

Všechny tyto souhrnné recenze najdete seřazené v sekci Nejlepší erotické pomůcky na Lascivní.cz.

Popřípadě jmenovitě zde:

Jak dlouho recenzujeme?

Zpravidla máme na recenze cca 1 měsíc, u dražších kousků, které jsou třeba i zajímavější díky funkčnosti si dáváme na čas, takže co moje paměť sahá, tak třeba We-Vibe 4 jsme testovali čtvrt roku, abychom měli skvělou a průkaznou recenzi.

Dalším náročným testem prošel třeba prémiový vibrátor od české značky Whoop.de.doo.

Kolik lidí zpravidla testuje?

Tady se dost prolíná život samotného testera/testerky. Většina hraček lze využít při partnerských hrátkách, předehře, takže když mají v době testu partnera, sdílí hračku s ním, hledají na ní pozitiva, klady, zkoušejí co nejvíc využití.

Z toho jsou nejhlubší a nejpřínosnější recenze, protože se do nich promítají zkušenosti hned 2 osob. Ve většině případů tomu tak u našich recenzentů opravdu je, takže se drží spíše v párech a díky tomu přinášejí hodně záživné a detailní testy.

Spolupracujeme: