V redakci se nám sešlo už dost dotazů a komentářů na téma lubrikačních gelů a přišlo nám škoda je všechny nezodpovězet. Výsledkem je nejen náš speciální průvodce Kdo maže, ten jede a také jednotlivé recenze. Ale ve své podstatě je ten obsah hodně roztříštěný a není vždy vztažený ke konkrétním TOP produktům. A proto vznikla tato srovnávací tabulka, kterou budeme dle nových a nových vítězů aktualizovat a rozšiřovat.

Jak jsme vybírali tyto nejlepší lubrikanty?

Tento konkrétní žebříček TOP kousků dostupných v České republice (tedy jednoduše objednatelné z jednotlivých sexshopů, které sem dodávají) je postavený čistě na našich dřívějších testech. Brali jsme v potaz jednotlivé metriky, které vždy stejně hodnotíme u každého lubrikantu. A jsou to:

  • kluznost,
  • složení,
  • dávkování,
  • konzistence,
  • pratelnost,
  • výdrž,
  • chuť,
  • vůně,
  • další vlastnosti – znecitlivění, dezinfekce, ….

Díky těmto hlavním bodům jsme měli i jednodušší porovnání jednotlivých sexgelů (ano i tak se často hledají), protože vychází ze stejných hodnot, jako naše sdílené a pozitivně hodnocené produktové recenze. A když nějaký produkt doporučuje naše redakce (s 10 lety historie na trhu), víme, že to má pro naše čtenáře velkou váhu.

Proč věřit našim porovnávacím žebříčkům?

Jsme jediný subjekt na českém/slovenském trhu, který dělá reálné testy erotických produktů. Všechny produkty, které máme v článcích, jsme testovali a máme vždy originální fotky a videa s naším vodoznakem. Naše srovnávací žebříčky stavíme vždy na našich vlastních recenzích = nejsou tam tedy podvodné produkty, které bychom nikdy neviděli. Základem jsou vždy naše vlastní dřívější testy.

Žebříček / tabulka nejlepších zvlhčujících gelů v ČR

#FotkaJménoJaký jeKladyZáporyRecenzeCena od (přibližně)Kde koupit
1.Boom Sexgel PremiumBoom Sexgel PremiumUnikátní kousek, který potěší jak milovníky vysoké kluznosti, tak silikonových gelů. Je totiž netečný vůči hračkám z tohoto skvělého materiálu, takže je výborný coby univerzální zvlhčovač+ Vhodné pro silikonové pomůcky
+ Vysoká kluznost
+ Odolnost proti vodě
+ Jak pro anál, tak vagínu
- Vysoká odolnost proti vymytí (+ i -)Recenze400 Kč
2.HOT Superglide PremiumHOT Superglide PremiumLetitý náš společník, který díky vodnímu základu potěší snad vždy. Jednoduše se vymývá, neutrálně voní a skvěle klouže. Klasika co nezklame.+ - Nemá dávkovačRecenze250 Kč
3.HOT EXXtreme GlideHOT EXXtreme GlideNázvu můžete věřit - extrémní kluznost, která ho předurčuje k análním hrátkám (i s znecitlivěním) je perfektní zástupce speciálních lubrikantů. Ve sbírce vždy najde využití.+ Výborné lubrikační vlastnosti
+ Ekonomický – stačí malé množství
+ Dlouhá výdrž bez nutnosti přimazávat (nevysychá)
+ Obsah přírodních složek
+ Znecitlivující a uvolňující vlastnosti
- Nepoužitelný na erotické hračky
- Znecitlivující složky nečiní olej příliš univerzálním
Recenze300 Kč
4.Pjur Woman BodyglidePjur Woman BodyglideSpecificky laděný gel, který je vhodný primárně pro ženy. Je velmi hypoalergenní, testovaný a s dobrou kluzností díky základu silikonu.+ Dobré dermatologické testy
+ Na vícero použití
+ Cena
- Nedostatečná skluznostRecenze290 Kč
5. Pjur Analyse MePjur Analyse MeDalší zástupce primárně gelů pro anální hrátky. Vysoká kluznost je díky silikonové směsi a zajistí vám rozhodně nerušené analyzování vašeho protějšku.+ Vysoká silikonová kluznost
+ Obsah přírodních olejů
+ Potřeba mála gel
- Horší dávkování
- Špatně se vymývá z textilu
Recenze330 Kč

Jednotlivé gely z našeho žebříčku

Níže si můžete projít jednotlivé gely, které se dostaly do našeho TOP porovnávacího žebříčku. Neboli jaké mají výhody a nevýhody, čím se liší, případně kde je můžete koupit. Po prokliku zjistíte také aktuální dostupnost a samozřejmě cenu.

Boom Sexgel Premium

Klady

Zápory

Vhodné pro silikonové pomůcky Vysoká odolnost proti vymytí (+ i -)
Vysoká kluznost
Odolnost proti vodě
Jak pro anál, tak vagínu
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

HOT Superglide Premium

Klady

Zápory

Příjemná kluznost Nemá dávkovač
Nezanechává stopy
Neutrální vůně
Poměr cena/výkon
Vodní základ
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

HOT EXXtreme Glide

Klady

Zápory

Výborné lubrikační vlastnosti Nepoužitelný na erotické hračky
Ekonomický – stačí malé množství Znecitlivující složky nečiní olej příliš univerzálním
Dlouhá výdrž bez nutnosti přimazávat (nevysychá)
Obsah přírodních složek
Znecitlivující a uvolňující vlastnosti
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

Pjur Woman Bodyglide

Klady

Zápory

Dobré dermatologické testy Nedostatečná skluznost
Na vícero použití
Cena
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

Pjur Analyse Me

Klady

Zápory

Vysoká silikonová kluznost Horší dávkování
Obsah přírodních olejů Špatně se vymývá z textilu
Potřeba mála gelu
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

Proč zrovna tyto konkrétní kousky se umístily v žebříčku?

Produkty jsme sami testovali na sobě – a to nejen v rukou, to nám můžete zrovna u lubrikantů věřit. Je to hodně vděčné a klasicky nekonečné téma. Lubrikantů i vzhledem k jejich náročnosti výroby, spotřebě i cenovkám se vyrábí nepřeberné množství a objemy jsou hlavně opakované. Takže do tohoto se pouští téměř všechny erotické značky na trhu.

Od výrobců vibrátorů, dild, umělých vagín, až po klidně značky erotického zboží. Každý chce mít to své pověstné želízko v ohni a produkt pro tzv. up-sell, neboli navýšení prodeje (či velikosti nákupního košíku).

Přeci jenom lubrikant se hodí každému, který má něco společného se sexem, masturbací, erotikou.

A také proto jsme toto téma dlouho odkládali, protože jsme měli velký respekt. Jsou to velmi intimní pomocníci, kteří ale také dokážou zklamat. A právě před tím zklamáním ze špatného nákupu či nedejbože sexu jsme vás chtěli uchránit.

Ale dotazů a komentářů k tomuto tématu se nám povážlivě v čase zvětšovalo, takže tímto článkem, který budeme postupně rozšiřovat, se snažíme odpovědět na ty nejčastějí dotazy kolem právě lubrikantů, gelů a olejů (byť na ty vyloženě příspěvek není postavený.

Kdybyste měli jakýkoliv dotaz, určitě se nestyďte a napište ho dolů do komentářů. Jak jste zvyklí, odpovídáme na vše. :))

Výhody a zápory ve zhuštěné podobě

Klady

Zápory

Vždy zaručí ten nejlepší sex bez zadrhnutí Dávkování
Různé typy základů pro různé použití Rychlejší spotřeba
Mnohdy i bio/přírodní složení
Nezasychají i při delším sexu
Dle báze se dají i jednoduše umýt/vyprat
Existují i voňavé / chutné varianty
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 12 názorů

Dobrý den,
četl jsem tuto Vaší recenzi na gel na silikonové + vodní bázi:

https://www.lascivni.cz/eroticke-hracky-pomucky/silikonovy-lubrikacni-gel-boom/

Píšete, že jste si několik pomůcek ze silikonu zničili gelem na silikonové bázi. Jak takové poškození vypadá, co se stane s povrchem pomůcky?

Řeším podobnou věc a to pomůcka ze silikonu a Pjur gel na vodní bázi ze silikonu (Pjur power premium cream)

Pjur Premium lubrik. gel 150ml

Psal jsem výrobci gelu a ten psal, že by to neměl být problém. Prodejce použití nedoporučuje. Tak nevím.

Budu velmi vděčen za odpověď.

Moc děkuji

S pozdravem

Luk

Hezký den, ano, podařilo se nám to párkrát – projevilo se to u nás šupinatěním povrchu, kdy původně sametově hladký silikon se začal loupat na malé flíčky a odpadával. Podobně jsme to poté zkoušeli už záměrně na různých výběhových kouscích, které bychom jinak vyhodili, kdy jsme je už ponořili na hodiny/dny a sledovali jak degradují a vždy se „povedlo“ je zničit nenávratně.

U těch hybridních jsme měli dobré výsledky (a tedy žádné poškození) právě u zmiňovaného Sex Boomu, ale jinak striktně dodržujeme vodní + silikon a silikonové s ničím ideálně.

Ono je ještě problém, že neexistuje jen 1 druh/kvalita silikonu, ale jsou extrémně proměnlivé – dost se to odvíjí i od cenovky či značky – Fun Factory coby němci budou v Topu, ale nějaké čínské levnější kousky opačně = ač strukturálně/materiálově jde o silikon.

Jak to dopadlo u vás?

Děkuji mockrát.
Zdraví

Šéfredaktor Petr
za Lascivní.cz

Ahoj, jak se mám rozhodnout mezi vodou ředitelným a silikonovým lubrikantem? Jaký je nejlepší pro běžný vaginální sex? Děkuji za pomoc.

Ahoj! Pro běžný vaginální sex jsou obvykle vhodné vodou ředitelné lubrikanty, protože jsou kompatibilní se všemi druhy sexuálních hraček a kondomů a snadno se smývají. Silikonové lubrikanty mohou být také vhodné, ale obecně poskytují delší trvanlivost a lepší klouzání, což může být vhodné pro delší postelové hrátky nebo anální sex.

Při výběru mezi vodou ředitelným a silikonovým lubrikantem zvažte své osobní preference a potřeby, jako je citlivost pokožky, kompatibilita se sexuálními hračkami a kondomy, a zda preferujete snadnou smývatelnost či delší trvanlivost.

Zdravím, jaký lubrikant byste doporučila pro sex s kondomem? Děkuji za rady.

Zdravím! Pro sex s kondomem je nejlepší používat vodou ředitelné nebo silikonové lubrikanty, které jsou kompatibilní s latexovými kondomy. Naopak, olejové lubrikanty mohou poškodit latex a způsobit prasknutí kondomu.

Ahoj, je možné použít lubrikanty během těhotenství? Děkuji za informace.

Ahojte… Během těhotenství je možné používat lubrikanty, ale je důležité vybrat ten správný. Doporučujeme vodou ředitelné lubrikanty bez parabenů a glycerinu. Vždy se poraďte se svým lékařem před použitím lubrikantu během těhotenství.

Dobrý den, mám citlivou pokožku, jaký lubrikant byste mi doporučila? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den! Pro citlivou pokožku se doporučují hypoalergenní lubrikanty na bázi vody, které neobsahují parabeny, glycerin ani umělá barviva a vůně. Přečtěte si složení produktu a vyhledejte lubrikanty s neutrálním pH, které jsou šetrné k pokožce.

Ahojky, chtěla bych se zeptat, zda existují lubrikanty s příchutí a které z nich byste doporučila? Děkuji moc.

Odpověď: Ahojky! Ano, existují lubrikanty s příchutí, které jsou navrženy pro orální sex nebo pro zpestření zážitku. Při výběru lubrikantu s příchutí se zaměřte na ty, které neobsahují cukr, protože cukr může způsobit infekce kvasinkami. Některé oblíbené značky nabízejí širokou škálu příchutí, jako jsou třešně, jahody nebo vanilka.

Dobrý den, mohu použít kokosový olej jako přírodní lubrikant? Děkuji za odpověď.

Dobrý den! Ano, kokosový olej může být použit jako přírodní lubrikant, ale je třeba mít na paměti, že není kompatibilní s latexovými kondomy. :))) Na to opravdu pozor.

Ahoj, jak si mohu být jistá, že lubrikant je bezpečný pro moje tělo? Děkuji za informace.

Zdravíme z redakce, aby byl lubrikant bezpečný pro vaše tělo, hledejte produkty, které jsou hypoalergenní, neobsahují parabeny ani glycerin a mají neutrální pH. Vždy důkladně přečtěte složení produktu a postupujte podle pokynů výrobce.

Zdravím, jak často bych měla lubrikant aplikovat během sexu? Děkuji za odpověď.

Zdravím, tady Petr. Frekvence aplikace lubrikantu závisí na konkrétním produktu a vašich osobních potřebách. Vodou ředitelné lubrikanty obvykle vyžadují častější aplikaci, protože rychleji vysychají. Pokud pocítíte nepohodlí nebo tření, je dobré lubrikant znovu aplikovat.

Dobrý den, jaký lubrikant byste doporučila pro anální sex? Děkuji za rady.

Dobrý den! Pro anální sex se obecně doporučují silikonové nebo hybridní lubrikanty, protože poskytují delší trvanlivost a lepší klouzání. Některé lubrikanty jsou navíc speciálně formulovány pro anální sex a mohou obsahovat složky pro zklidnění a relaxaci.

Za nás stáletop je Pjur AnalySe Me ::)) Ten název mě vždy pobaví.

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi vodou ředitelnými a silikonovými lubrikanty? Děkuji předem za odpověď.

Ahoj! Vodou ředitelné lubrikanty jsou na bázi vody a jsou kompatibilní se všemi druhy sexuálních hraček a kondomů. Jsou snadno smývatelné a obvykle nezanechávají skvrny. Silikonové lubrikanty na druhou stranu mají delší trvanlivost a nevysychají tak snadno, ale nejsou doporučovány pro použití se silikonovými sexuálními hračkami, protože mohou poškodit materiál.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Mam problém v intimním životě.. Mam přítele a oba se moc přitahujeme a vášeň máme mnoho… Ale já mam bolesti při sexu bolí mě to, když je ve mě… Existuje gel pro citlivost… už jsem zoufala.. Děkuji

Hezký den,

bolest při sexu může mít mnoho důvodů a podob – v základu bych pátral, jestli jste dobře naladěná / vzrušená pro hrátky, neboli v klíně vlhnete. Pokud ne, doporučujeme jakýkoliv lubrikant, který by vám s tím pomohl. Nebo jde o to, jestli partner nemá nadměrně velký penis (což se také stává) – průměr pro CZ bývá cca 13 cm na délku a cca 3 cm na šířku.

Jinak existují samozřejmě gely, které znecitlivují při styku, dělají se primárně pro muže, aby se oddálil jejich výstřik, ale dají se použít i pro ženu – jsou většinou chladivé, popřípadě s lidokainem, který místě znecitlivuje tkáň a díky tomu prodlužuje a zpříjemňuje sex.

Takové gely nabízí každý větší sexshop: konkrétně třeba RůžovýSlon: https://www.lascivni.cz/prodlouzeni-erekce.

Ale bez více informací bohužel nemůžeme poradit.

Děkuji moc za odpověď jsem moc ráda.. No ono bolest je jedna věc, ale i taky krvácím :/ a bolí to par dní po sexu.. Spiš, je problém i gynekologicky.

Hezký den,

ano – určitě bych to řešil s gynekologem, protože to rozhodně při běžném styku není vůbec běžné a s návštěvou bych vůbec neotálel.

Zdraví

Děkuji, moc začala jsem to hned řešit s doktorkou a čekáme vyšetření v nemocnici… Ale chtěla jsem vyzkoušet víc věci i proto jsem vyhledala i vaší odbornou pomoc.
A jde i to, abych neztratila svého přítele.. Na štěstí je ohleduplný ke mě a podporujeme. Ale i tak je to chlap, jinak problém nemáme žádné.. jen při sexu když je ve mě a taky rychle vysychám..

Jinak přitažlivost, vzrušení, vášeň to máme až moc… to není žádný problém. Jen ta bolest..

Ale děkuji za vaší odpověď aspoň jste mi to potvrdil.

Nedávno jsme spolu bavili o mém problému při intimní chvíli. Byla jsem na vyšetření… A poradili mi gel a sexuální pomůcku.. Jelikož já na to moc nejsem.. Spiš bych potřebovala rádu.. A doktorka mi řekla, že to mam v hlavě.. Co se mi moc nezdá. My s partnerem máme vášeň, chtíč a chceme oba spolu milovat, kdy by to šlo tak po sobě vyjedeme i na silnici. 😀 Jen ten problém nemůžu se uvolnit. Můžu poprosit o radu? Jak se mám uvolnit? aby to nebolelo..

Hezký den,

pokud to máte opravdu v hlavě a sama si s tím nedokážete poradit, tak bych doporučil návštěvu nějakého sexterapeuta/sexuologa – ti na to jdou přes hlavu, než doktorka, která řeší jen fyziognomické problémy.

Jinak bohužel nedokážeme moc do hloubky poradit, problém se sexem může být samozřejmě psychologického rázu a je to na delší dobu než se k tomu přes třeba terapii doberete.

Spolupracujeme: