V redakci se nám sešlo už dost dotazů a komentářů na téma lubrikačních gelů a přišlo nám škoda je všechny nezodpovězet. Výsledkem je nejen náš speciální průvodce Kdo maže, ten jede a také jednotlivé recenze. Ale ve své podstatě je ten obsah hodně roztříštěný a není vždy vztažený ke konkrétním TOP produktům. A proto vznikla tato srovnávací tabulka, kterou budeme dle nových a nových vítězů aktualizovat a rozšiřovat.

Jak jsme vybírali tyto nejlepší lubrikanty?

Tento konkrétní žebříček TOP kousků dostupných v České republice (tedy jednoduše objednatelné z jednotlivých sexshopů, které sem dodávají) je postavený čistě na našich dřívějších testech. Brali jsme v potaz jednotlivé metriky, které vždy stejně hodnotíme u každého lubrikantu. A jsou to:

  • kluznost,
  • složení,
  • dávkování,
  • konzistence,
  • pratelnost,
  • výdrž,
  • chuť,
  • vůně,
  • další vlastnosti – znecitlivění, dezinfekce, ….

Díky těmto hlavním bodům jsme měli i jednodušší porovnání jednotlivých sexgelů (ano i tak se často hledají), protože vychází ze stejných hodnot, jako naše sdílené a pozitivně hodnocené produktové recenze. A když nějaký produkt doporučuje naše redakce (s 10 lety historie na trhu), víme, že to má pro naše čtenáře velkou váhu.

Proč věřit našim porovnávacím žebříčkům?

Jsme jediný subjekt na českém/slovenském trhu, který dělá reálné testy erotických produktů. Všechny produkty, které máme v článcích, jsme testovali a máme vždy originální fotky a videa s naším vodoznakem. Naše srovnávací žebříčky stavíme vždy na našich vlastních recenzích = nejsou tam tedy podvodné produkty, které bychom nikdy neviděli. Základem jsou vždy naše vlastní dřívější testy.

Žebříček / tabulka nejlepších zvlhčujících gelů v ČR

#FotkaJménoJaký jeKladyZáporyRecenzeCena od (přibližně)Kde koupit
1.Boom Sexgel PremiumBoom Sexgel PremiumUnikátní kousek, který potěší jak milovníky vysoké kluznosti, tak silikonových gelů. Je totiž netečný vůči hračkám z tohoto skvělého materiálu, takže je výborný coby univerzální zvlhčovač+ Vhodné pro silikonové pomůcky
+ Vysoká kluznost
+ Odolnost proti vodě
+ Jak pro anál, tak vagínu
- Vysoká odolnost proti vymytí (+ i -)Recenze400 Kč
2.HOT Superglide PremiumHOT Superglide PremiumLetitý náš společník, který díky vodnímu základu potěší snad vždy. Jednoduše se vymývá, neutrálně voní a skvěle klouže. Klasika co nezklame.+ - Nemá dávkovačRecenze250 Kč
3.HOT EXXtreme GlideHOT EXXtreme GlideNázvu můžete věřit - extrémní kluznost, která ho předurčuje k análním hrátkám (i s znecitlivěním) je perfektní zástupce speciálních lubrikantů. Ve sbírce vždy najde využití.+ Výborné lubrikační vlastnosti
+ Ekonomický – stačí malé množství
+ Dlouhá výdrž bez nutnosti přimazávat (nevysychá)
+ Obsah přírodních složek
+ Znecitlivující a uvolňující vlastnosti
- Nepoužitelný na erotické hračky
- Znecitlivující složky nečiní olej příliš univerzálním
Recenze300 Kč
4.Pjur Woman BodyglidePjur Woman BodyglideSpecificky laděný gel, který je vhodný primárně pro ženy. Je velmi hypoalergenní, testovaný a s dobrou kluzností díky základu silikonu.+ Dobré dermatologické testy
+ Na vícero použití
+ Cena
- Nedostatečná skluznostRecenze290 Kč
5. Pjur Analyse MePjur Analyse MeDalší zástupce primárně gelů pro anální hrátky. Vysoká kluznost je díky silikonové směsi a zajistí vám rozhodně nerušené analyzování vašeho protějšku.+ Vysoká silikonová kluznost
+ Obsah přírodních olejů
+ Potřeba mála gel
- Horší dávkování
- Špatně se vymývá z textilu
Recenze330 Kč

Jednotlivé gely z našeho žebříčku

Níže si můžete projít jednotlivé gely, které se dostaly do našeho TOP porovnávacího žebříčku. Neboli jaké mají výhody a nevýhody, čím se liší, případně kde je můžete koupit. Po prokliku zjistíte také aktuální dostupnost a samozřejmě cenu.

Boom Sexgel Premium

Klady

Zápory

Vhodné pro silikonové pomůcky Vysoká odolnost proti vymytí (+ i -)
Vysoká kluznost
Odolnost proti vodě
Jak pro anál, tak vagínu
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

HOT Superglide Premium

Klady

Zápory

Příjemná kluznost Nemá dávkovač
Nezanechává stopy
Neutrální vůně
Poměr cena/výkon
Vodní základ
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

HOT EXXtreme Glide

Klady

Zápory

Výborné lubrikační vlastnosti Nepoužitelný na erotické hračky
Ekonomický – stačí malé množství Znecitlivující složky nečiní olej příliš univerzálním
Dlouhá výdrž bez nutnosti přimazávat (nevysychá)
Obsah přírodních složek
Znecitlivující a uvolňující vlastnosti
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

Pjur Woman Bodyglide

Klady

Zápory

Dobré dermatologické testy Nedostatečná skluznost
Na vícero použití
Cena
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

Pjur Analyse Me

Klady

Zápory

Vysoká silikonová kluznost Horší dávkování
Obsah přírodních olejů Špatně se vymývá z textilu
Potřeba mála gelu
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

Proč zrovna tyto konkrétní kousky se umístily v žebříčku?

Produkty jsme sami testovali na sobě – a to nejen v rukou, to nám můžete zrovna u lubrikantů věřit. Je to hodně vděčné a klasicky nekonečné téma. Lubrikantů i vzhledem k jejich náročnosti výroby, spotřebě i cenovkám se vyrábí nepřeberné množství a objemy jsou hlavně opakované. Takže do tohoto se pouští téměř všechny erotické značky na trhu.

Od výrobců vibrátorů, dild, umělých vagín, až po klidně značky erotického zboží. Každý chce mít to své pověstné želízko v ohni a produkt pro tzv. up-sell, neboli navýšení prodeje (či velikosti nákupního košíku).

Přeci jenom lubrikant se hodí každému, který má něco společného se sexem, masturbací, erotikou.

A také proto jsme toto téma dlouho odkládali, protože jsme měli velký respekt. Jsou to velmi intimní pomocníci, kteří ale také dokážou zklamat. A právě před tím zklamáním ze špatného nákupu či nedejbože sexu jsme vás chtěli uchránit.

Ale dotazů a komentářů k tomuto tématu se nám povážlivě v čase zvětšovalo, takže tímto článkem, který budeme postupně rozšiřovat, se snažíme odpovědět na ty nejčastějí dotazy kolem právě lubrikantů, gelů a olejů (byť na ty vyloženě příspěvek není postavený.

Kdybyste měli jakýkoliv dotaz, určitě se nestyďte a napište ho dolů do komentářů. Jak jste zvyklí, odpovídáme na vše. :))

Výhody a zápory ve zhuštěné podobě

Klady

Zápory

Vždy zaručí ten nejlepší sex bez zadrhnutí Dávkování
Různé typy základů pro různé použití Rychlejší spotřeba
Mnohdy i bio/přírodní složení
Nezasychají i při delším sexu
Dle báze se dají i jednoduše umýt/vyprat
Existují i voňavé / chutné varianty
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 1 názor

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Mam problém v intimním životě.. Mam přítele a oba se moc přitahujeme a vášeň máme mnoho… Ale já mam bolesti při sexu bolí mě to, když je ve mě… Existuje gel pro citlivost… už jsem zoufala.. Děkuji

Hezký den,

bolest při sexu může mít mnoho důvodů a podob – v základu bych pátral, jestli jste dobře naladěná / vzrušená pro hrátky, neboli v klíně vlhnete. Pokud ne, doporučujeme jakýkoliv lubrikant, který by vám s tím pomohl. Nebo jde o to, jestli partner nemá nadměrně velký penis (což se také stává) – průměr pro CZ bývá cca 13 cm na délku a cca 3 cm na šířku.

Jinak existují samozřejmě gely, které znecitlivují při styku, dělají se primárně pro muže, aby se oddálil jejich výstřik, ale dají se použít i pro ženu – jsou většinou chladivé, popřípadě s lidokainem, který místě znecitlivuje tkáň a díky tomu prodlužuje a zpříjemňuje sex.

Takové gely nabízí každý větší sexshop: konkrétně třeba RůžovýSlon: https://www.lascivni.cz/prodlouzeni-erekce.

Ale bez více informací bohužel nemůžeme poradit.

Děkuji moc za odpověď jsem moc ráda.. No ono bolest je jedna věc, ale i taky krvácím :/ a bolí to par dní po sexu.. Spiš, je problém i gynekologicky.

Hezký den,

ano – určitě bych to řešil s gynekologem, protože to rozhodně při běžném styku není vůbec běžné a s návštěvou bych vůbec neotálel.

Zdraví

Děkuji, moc začala jsem to hned řešit s doktorkou a čekáme vyšetření v nemocnici… Ale chtěla jsem vyzkoušet víc věci i proto jsem vyhledala i vaší odbornou pomoc.
A jde i to, abych neztratila svého přítele.. Na štěstí je ohleduplný ke mě a podporujeme. Ale i tak je to chlap, jinak problém nemáme žádné.. jen při sexu když je ve mě a taky rychle vysychám..

Jinak přitažlivost, vzrušení, vášeň to máme až moc… to není žádný problém. Jen ta bolest..

Ale děkuji za vaší odpověď aspoň jste mi to potvrdil.

Nedávno jsme spolu bavili o mém problému při intimní chvíli. Byla jsem na vyšetření… A poradili mi gel a sexuální pomůcku.. Jelikož já na to moc nejsem.. Spiš bych potřebovala rádu.. A doktorka mi řekla, že to mam v hlavě.. Co se mi moc nezdá. My s partnerem máme vášeň, chtíč a chceme oba spolu milovat, kdy by to šlo tak po sobě vyjedeme i na silnici. 😀 Jen ten problém nemůžu se uvolnit. Můžu poprosit o radu? Jak se mám uvolnit? aby to nebolelo..

Hezký den,

pokud to máte opravdu v hlavě a sama si s tím nedokážete poradit, tak bych doporučil návštěvu nějakého sexterapeuta/sexuologa – ti na to jdou přes hlavu, než doktorka, která řeší jen fyziognomické problémy.

Jinak bohužel nedokážeme moc do hloubky poradit, problém se sexem může být samozřejmě psychologického rázu a je to na delší dobu než se k tomu přes třeba terapii doberete.

Spolupracujeme: