Další neodmyslitelnou součástí análních radovánek jsou samozřejmě lubrikační gely a oleje. Bez nich se připravujeme o značný požitek, navíc bychom se vystavili mnoha rizikům, kterým stojí za to předejít.

Jako preventista v oblasti sexuálně přenosných chorob často slýchávám od svých klientů, že nepoužívají při análním sexu lubrikant… Naprosto chápu, že sex „na flusu“ může být velmi naturální zážitek, nicméně poranění sliznice už nebývá zdaleka tak vzrušující…

Bez lubrikace to nepojede

Konečníku totiž schází přirozená lubrikace, proto je velmi důležité ji zajistit externě. Má tenké sliznice, velmi náchylné k mikro poraněním (v důsledku zvýšeného tření). Tyto ranky jsou mimochodem vstupní branou pro různé bakterie a viry, způsobující následné infekce, tedy pohlavně přenosné choroby.

Oproti tomu třeba vaginální sliznice je vícevrstvá, čili mnohem odolnější vůči poranění. Navíc se přirozeně sama lubrikuje, díky tomu není nutné promazávat tolik jako u análu. Avšak doporučuji na dostatečnou lubrikaci myslet ve všech případech.

Silikonový gel, který nevyschne

Tentokrát jsem měl možnost vyzkoušet silikonový „olej“ Exxtreme glide značky HOT. Jedná se primárně o směs silikonů hedvábné textury, obohacena navíc o přírodní rostlinné oleje a extrakty pro péči o pokožku a sliznice. Musím říct, že jsem s tímto lubrikantem velmi spokojený.

Už malé množství zajistí dostatečnou kluzkost na velmi dlouhou dobu (utvoří tenký film), tím se stává oproti vodním gelům mnohem ekonomičtějším a i komfortnějším. Tudíž vyšší cena oleje je jen zdánlivá. Vydrží vám ještě dlouho poté, kdy byste už normálně museli běžet pro nový vodní gel. Navíc je velmi příjemný, skoro nevysychá a hlavně nelepí.

Znecitlivuje při hrátkách – ideální pro anál?

Až po použití jsem zjistil, že olej obsahuje ingredience způsobující znecitlivění, zvanou A+. Pravdou je, že testování proběhlo až podivně hladce. Podrobnější analýzou jsem rozklíčoval, že tyto vlastnosti výrobku propůjčují přidaný olej z Pupalky (mírní bolest, regeneruje) a extrakt z Třezalky (uvolňuje svalstvo).

VIDEO:

To mě vede k zamyšlení se nad pro a proti, která je dobré znát. Lokální anestezií (znecitlivění), i tím že uvolňuje svalstvo, se Exxtreme glide stává primárně vhodným pro anální sex, zejména pak i svými výbornými kluznými schopnostmi.

Ovšem vaginální sex by olej právě svou tajnou ingrediencí mohl ochudit o žádané vzrušivé vjemy. Na to je potřeba brát zřetel i při použití glidu coby masážního prostředku na partie, u kterých chcete, aby zůstaly citlivé.

Naopak někteří velmi vzrušiví pánové znecitlivění zase velmi ocení pro oddálení jinak příliš brzkého orgasmu. Co je ovšem nutné zdůraznit, je nevhodnost použití oleje na většinu erotických hraček, právě kvůli silikonové bázi (hrozí narušení povrchu hračky).

Nicméně pro využití se meze nekladou, stačí mít na paměti vlastnosti výrobku a tím zamezit nežádaným překvapením.

Klady

 •  

  Výborné lubrikační vlastnosti

 •  

  Ekonomický – stačí malé množství

 •  

  Dlouhá výdrž bez nutnosti přimazávat (nevysychá)

 •  

  Obsah přírodních složek

 •  

  Znecitlivující a uvolňující vlastnosti

Zápory

 •  

  Nepoužitelný na erotické hračky

 •  

  Znecitlivující složky nečiní olej příliš univerzálním

Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:

DO OBCHODU