Další neodmyslitelnou součástí análních radovánek jsou samozřejmě lubrikační gely a oleje. Bez nich se připravujeme o značný požitek, navíc bychom se vystavili mnoha rizikům, kterým stojí za to předejít.

Jako preventista v oblasti sexuálně přenosných chorob často slýchávám od svých klientů, že nepoužívají při análním sexu lubrikant… Naprosto chápu, že sex „na flusu“ může být velmi naturální zážitek, nicméně poranění sliznice už nebývá zdaleka tak vzrušující…

Bez lubrikace to nepojede – TEST od MiNiho

Konečníku totiž schází přirozená lubrikace, proto je velmi důležité ji zajistit externě. Má tenké sliznice, velmi náchylné k mikro poraněním (v důsledku zvýšeného tření). Tyto ranky jsou mimochodem vstupní branou pro různé bakterie a viry, způsobující následné infekce, tedy pohlavně přenosné choroby.

Oproti tomu třeba vaginální sliznice je vícevrstvá, čili mnohem odolnější vůči poranění. Navíc se přirozeně sama lubrikuje, díky tomu není nutné promazávat tolik jako u análu. Avšak doporučuji na dostatečnou lubrikaci myslet ve všech případech.

Silikonový gel, který nevyschne

Tentokrát jsem měl možnost vyzkoušet silikonový „olej“ Exxtreme glide značky HOT. Jedná se primárně o směs silikonů hedvábné textury, obohacena navíc o přírodní rostlinné oleje a extrakty pro péči o pokožku a sliznice. Musím říct, že jsem s tímto lubrikantem velmi spokojený.

Zjistěte kolik stojí tento gel
ZJISTIT CENU

Už malé množství zajistí dostatečnou kluzkost na velmi dlouhou dobu (utvoří tenký film), tím se stává oproti vodním gelům mnohem ekonomičtějším a i komfortnějším. Tudíž vyšší cena oleje je jen zdánlivá. Vydrží vám ještě dlouho poté, kdy byste už normálně museli běžet pro nový vodní gel. Navíc je velmi příjemný, skoro nevysychá a hlavně nelepí.

VIDEO z rozbalování v redakci

Znecitlivuje při hrátkách – ideální pro anál?

Až po použití jsem zjistil, že olej obsahuje ingredience způsobující znecitlivění, zvanou A+. Pravdou je, že testování proběhlo až podivně hladce. Podrobnější analýzou jsem rozklíčoval, že tyto vlastnosti výrobku propůjčují přidaný olej z Pupalky (mírní bolest, regeneruje) a extrakt z Třezalky (uvolňuje svalstvo).

To mě vede k zamyšlení se nad pro a proti, která je dobré znát. Lokální anestezií (znecitlivění), i tím že uvolňuje svalstvo, se Exxtreme glide stává primárně vhodným pro anální sex, zejména pak i svými výbornými kluznými schopnostmi.

Ovšem vaginální sex by olej právě svou tajnou ingrediencí mohl ochudit o žádané vzrušivé vjemy. Na to je potřeba brát zřetel i při použití glidu coby masážního prostředku na partie, u kterých chcete, aby zůstaly citlivé.

Naopak někteří velmi vzrušiví pánové znecitlivění zase velmi ocení pro oddálení jinak příliš brzkého orgasmu. Co je ovšem nutné zdůraznit, je nevhodnost použití oleje na většinu erotických hraček, právě kvůli silikonové bázi (hrozí narušení povrchu hračky).

Nicméně pro využití se meze nekladou, stačí mít na paměti vlastnosti výrobku a tím zamezit nežádaným překvapením.

Klady

Zápory

Výborné lubrikační vlastnosti Nepoužitelný na erotické hračky
Ekonomický – stačí malé množství Znecitlivující složky nečiní olej příliš univerzálním
Dlouhá výdrž bez nutnosti přimazávat (nevysychá)
Obsah přírodních složek
Znecitlivující a uvolňující vlastnosti
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

Recenze od Mladých Sexblogerů = anální hrátky bez bolesti?

Již dlouho jsme hledali vhodný lubrikant pro anální hrátky! Díky webu https://www.lascero.cz/ se nám naskytla možnost otestovat tento lubrikační gel Exxtreme Glide 1OOml od výrobce HOT.

Tento lubrikant je na bázi silikonového oleje. Vhodný je zejména pro začátečníky, kteří se budou poprvé pokoušet o anální hrátky, ale i pro vyznavače intenzivních análních hrátek!

Zjistěte kolik stojí Extreme gel
ZJISTIT CENU

Veliký benefit o proti konkurenci je ten, že uvolňuje svalové napětí ve svěračích a mírní případnou bolest.

Za to vše může (comfort a+), směs esenciálních olejů Třezalky a Pupalky.

Pokud se ptáte zda je vhodný i pro vaginální hrátky?

Tak ano.. Zejména pokud chcete záměrně uvolnit vaginální svalstvo k praktice zvaná (fisting).

Velká výhoda Exxtreme glide je, že nabízí vysokou kluznost po dlouhou dobu, zde si obhájí vyšší cenu při pořizování! Neobsahuje žádné stopy po parfemaci, ani není cítit desinfekcí, jako je u většiny análních lubrikantů obvyklé. Jediné co je mínusem, že nelze použít ke hrátkám s pomůckami (většina s použitím lubrikantu na vodní bázi).

Děkujeme za možnost otestovat tuto hračku!

Zhodnocení

S testováním lubrikačního gelu Exxtreme glide (100 ml), jsme byli velice spokojeni! Svojí vyšší cenu si dokáže obhájit svojí kvalitou! Apel na výrobce- rádi bychom měli z části průhledný obal! Není vidět kolik ještě zbývá pro případné hrátky. Malé mínus musíme dát za nemožnost využít společně s pomůckami (většina s gely na vodní bázi)!

Klady

Zápory

Kvalita Jen pro kompatibilní hračky (ne ze silikonu)
Cena
Balení
Uvolňuje a zmírňuje napětí při análu (a+ comfort)
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: