Venušiny kuličky jsou ryze ženské pomůcky, takže tento pravidelně aktualizovaný žebříček dávaly dohromady jen dámské zástupkyně naší testerské redakce. Klasické venušiny kuličky jsou většinou 2 větší spojené kuličky, které jsou duté a uvnitř nich se volně pohybují další kuličky. Díky pak pohybům těla (po zavedení) vytvářejí příjemné vibrace. Variantou je jen 1 kulička pro zavedení.

Co se může počítat i mezi kouličky bohyně Venuše?

Existují i různé varianty na tyto kouličky – například anální kolíky B-Balls s rotujícími kuličkami uvnitř, nebo vibrační vajíčka, která mohou také posílit pánevní dno. Alternativou jsou vaginální činky citelněji zlepšující stav svalů v klíně (ty ochabují hlavně věkem a porodem, takže je pro dospělé ženy je pravidelně cvičit).

Silné svaly v této oblasti ovlivňují i prožitky ze sexu, takže to není jen zdravotní přínos, ale i ten, který si my ženy rády užíváme nadevše.

Je to pro zasvěceného možná matoucí, ale existuje ještě statická/nevibrační varianta kuliček tzv. Ben Wa Balls. Jsou to jednoduché plné kouličky větších průměrů, které se vkládají do vagíny a cílem nositelky je udržet v sobě co nejdéle sevřením svalů klína. Materiálem může být nerezová ocel, borosilikátové (nerozbitné) sklo, dřevo, silikon, ABS plast, …

Také je zde dobré zmínit, že se různí pohledy na to, jestli jsou tyto kuličky vůbec erotickými pomůckami. V základu mají zdravotní efekt, prodávají se třeba i v drogeriích a mnozí gynekologové je doporučují svým klientkám.

Proč vlastně věřit našemu žebříčku

Jsme u více jak 8 let objektivní a nezávislý web s redakcí testující sexuální pomůcky. Slečny z naší redakce věnovali tomuto žebříčku několik měsíců, aby našly ty nejvhodnější kuličky pro naše čtenářky. Existují i jiné žebříčky s nejlepšími kuličkami pro ženy, ale autoři si je jednoduše vycucali z prstu. Ty hračky nikdy ani neviděli – my ano, testovali jsme je na vlastním těle, fotili a natáčeli = reálně je vlastníme a víme, co je dobré.

Co ovlivnilo nejprodávanější venušiny kuličky pro rok 2022?

Prim hrají hlavně zdravé materiály, jednoduché tvary a také i příslušenství, mezi kterým můžou být obaly na kuličky, vyjmutelné varianty kuliček a další zajímavé kousky.

Co jsme hodnotili při výběru kuliček:

 1. materiál (zdravotní nezávadnost, jednoduchost čištění, …),
 2. funkce (co umí jiného než konkurenti, …),
 3. sílu posílení pánevního dna (neboli jak moc ovlivňují pánevní svalstvo),
 4. cenu (je jen jedním z parametrů a není pro nás nejdůležitější)
 5. a zábavnost (neboli jestli si tuhle hračku oblíbíte a nebude vám ležet v šuplíku).

U této porovnávací recenze jsme povolili hranice, takže zde najdete i zástupce elektronických kuliček i statických. Je to z toho důvodu, že jednotlivé kuličky (vzhledm k jejich prapůvodu) není jak moc funkčně už dále rozvíjet a chtěli jsme čtenářkám ukázat další metody posilování pánevních svalů.

Ty nejlepší z našeho testování
 1. Venušiny kuličky Whoop.de.doo,
 2. Fun Factory Smartballs NEW,
 3. LELO Luna Noir,
 4. BOOM HiBall,
 5. BOOM Mini BO ,
 6. a Romant YoYo .

Konkrétní důvody, výhody a nevýhody jednotlivých modelů jsme pro vás vypsali jak v porovnávací tabulce níže (i s přibližnými cenovkami v době přípravy této porovnávačky v naší redakci), popřípadě po prokliku na recenze / testy jednotlivých kusů.

Tabulka nejlepších venušiných kuliček

PořadíFotkaDruhCo umíMateriálRecenzeCena od (přibližně)Kde koupit
1.Venušiny kuličky Whoop.de.dooVenušiny kuličky Whoop.de.dooJednoduché, ale funkční - pro posílení pánevního dna je doporučují i gynekologovéSilikonRecenze2200 Kč
2.Fun Factory Smartballs NEWFun Factory Smartballs NEWRafinovaně promyšlené - delší očko pro vyjmutí, důlek pro zaváděníSilikon, ABS plastRecenze500 Kč
3.LELO Luna NoirLELO Luna NoirElegantní a jednoduché venušiny kuličky od švédské designové značky LELO. Umožňují jednoduché vyjmutí kuliček z silikonového obalu. Mají v balení o textilní sáček na uchování kuliček.Silikon, ABS plastRecenze770 Kč
4.Posilovač pánevního dna BOOM HiBallPosilovač pánevního dna BOOM HiBallElektrický posilovač pánevního dna s minihrami na mobilní telefon - vibruje za splnění úkolů a lepší posílení svalů.SilikonRecenze2900 Kč
5.BOOM Mini BO statické kuličkyBOOM Mini BO statické kuličkyUmožňují střídat různé váhy kuliček, které jsou v balení a díky tomu si každá žena sestaví vlastní ideální set.SilikonRecenze300 Kč
6.Romant YoYo 2v1Romant YoYo 2v1Jednoduché, menší velikostně, ale hlavně v 1 balení máte hned 2 - jednoduché jedno-kuličkové i klasické.SilikonRecenze400 Kč

TOP 6 nejoblíbenějších venušin kuliček naší redakce

Zde je už 5 našich nejhodnocenějších kuliček, které poslouží nejenom pro posílení oslabeného pánevního dna, ale i k erotické rozkoši.

Whoop.de.doo Venušiny kuličky

Za nás absolutní špička – dotek ženské ruky v podobě designérky Anny Marešové je cítit na každém místě. Čistém bílém silikonu, ladných ženských křivek kuliček samotných a také na jednoduchém obalu.

Tvar a váhu kuliček Anna konzultovala i s českými gynekology a za nás právem jsou to nejlepší venučiny kuličky na našem trhu. Svou vysokou cenu vyrovnají vysokou užitnou hodnotou – prostě krásne sednou do klína, při pohybu jemně vrní a celou dobu máte pocit, jakobyste byla rozmazlována luxusem. Za nás jasný vítěz.

Klady

Zápory

Precizní výroba Nemám výhrad (snad jen, že na vynaloženou péči jsou levné)
Čistý silikon
Důraz na detail
Český původ
Ryze ženský přístup
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

Fun Factory Smartballs NEW

Druhým v našem kuličkovém žebříčku jsou SmartBalls z nové generace – oproti té předešlé mají jednodušší tvar, lehce zašpičatělý směrem dopředu, minimum výstupků a krásně matný silikon. Ten je samozřejmě lékařské kvality a hypoalergenní = nevyvolává žádné alergické reakce. Kuličky mají také jednoduché poutko, se kterým se dají dobře vytahovat a také prohlubeň na spodní straně druhé kuličky, díky které se zase dobře zavádějí. Palec nahoru!

Klady

Zápory

Silné vibrace Pouze gely na vodní bázi
Jednoduché zavádění
Lehké vyjmutí díky prohlubni a očku
Jemnější tvar
Silikon lékařské kvality
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

LELO Luna Noir

Krásný a elegantní kousek, který se na vrcholu prodejů drží už dlouhé roky – funkčně a designově je tedy lety prověřený a stále oblíbený. Materiálově se jedná o lékařský silikon (prvotřídní materiál, který se skvěle čistí a je hypoalergenní) a ABS plast (odolný a netečný a zdravotně nezávadný). Právem tedy patří do našeho TOP výběru nej intimních pomůcek pro ženy.

Klady

Zápory

Příjemný efekt Vyšší cena
Hygienické provedení
Elegantní balení - vhodné jako dárek
Krásný design
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

Posilovač pánevního dna BOOM HiBall

Nejsou to čistě venušiny kuličky, ale tvarově a účinkem na ně plně odkazují. Tyto plně elektrické kuličky jsou posilovačem pánevního svalstva. Uvnitř jsou velmi citlivé snímače tlaku a vibrační motorky.

Po spojení s chytrým telefonem vás aplikace nabádá k prvotnímu stlačení kuliček pro zhodnocení vašeho stavu a poté vám postupně dává úkoly. Plníte je formou her kdy dle rytmu či grafiky zatínáte a povolujete svaly. Díky tomu poměrně zábavně a efektivně posilujete pánevnní dno a za to si zaslouží krásné třetí místo.

Klady

Zápory

Silné vibrace Cena
Sametově hebký silikon Nedokonalá vodotěsnost
Skvělá aplikace Starší typ nabíjení
Inovativní pomůcka
Účinek na pánevní svalstvo
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU DO OBCHODU

BOOM Mini BO statické kuličky

Jednoduchost sama, která patří k těm nejlevnějším kouskům v našem žebříčku a možná celkově z našich testovaných pomůcek. Jsou na pohled jednoduché, ale v reálu promyšlené, protože jednotlivé kuličky se dají vyměnit za těžší, které máte také v balení.

Každá žena si tam může namixovat přesně tu správnou váhu, se kterou posléze bude posilovat pánevní svaly. Podobných variací na trhu nenabízí mnoho kuliček, proto jsme je zařadili do našeho žebříčku – přestože nevrní jako běžné kouličky od Venuše. A nesmíme zapomenout – jsou také z bezpečného silikonu.

Klady

Zápory

Vzhled po všech stránkách Ani jeden jsme na žádné nepřišli
Různé hmotnosti kuliček
Snadné čištění
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU DO OBCHODU

Romant YoYo 2v1

Velká síla těchto kuliček je jak jejich menší rozměr, takže sedne i začátečnicím, ale také dostanete v balení hned dvoje. Jedny dvojité a druhé jedno-kuličkové. Takže každá žena si sama zvolí, které pro daný okamžik nejlépe využije. Tvarově jsou také zajímavé, tupé špičky mají na sobě jednoduché závity, které mohou pomoci se zaváděním… ale jsou spíše jen designovým prvkem. Prim zde hraje jako u ostatních čistý silikon, takže hypoalergenní materiál, který krásně přejímá lidské tělo. Dá se skvěle čistit a je jemňoučký na dotyk.

Klady

Zápory

Tichost Větší velikost
Celkově příjemné provedení Náročnější zavádění
Snadná údržba Nepoddajné provedení koncové šňůrky
Kvalitní silikon
Příznivé účinky na milostný život
Příjemná cena
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU DO OBCHODU

A jaké máte zkušenosti s kuličkami vy?

Máte nějaké své oblíbené, které vás ještě nikdy nezklamaly a chybí nám v našem TOP 5 žebříčku? Máte nějaký dotaz ohledně těchto božských kouliček? Napište nám své zkušenosti a rady do komentářů.

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Spolupracujeme: