Venušiny kuličky jsou ryze ženské pomůcky, takže tento pravidelně aktualizovaný žebříček dávaly dohromady jen dámské zástupkyně naší testerské redakce. Klasické venušiny kuličky jsou většinou 2 větší spojené kuličky, které jsou duté a uvnitř nich se volně pohybují další kuličky. Díky pak pohybům těla (po zavedení) vytvářejí příjemné vibrace. Variantou je jen 1 kulička pro zavedení.

Co se může počítat i mezi kouličky bohyně Venuše?

Existují i různé varianty na tyto kouličky – například anální kolíky B-Balls s rotujícími kuličkami uvnitř, nebo vibrační vajíčka, která mohou také posílit pánevní dno. Alternativou jsou vaginální činky citelněji zlepšující stav svalů v klíně (ty ochabují hlavně věkem a porodem, takže je pro dospělé ženy je pravidelně cvičit).

Silné svaly v této oblasti ovlivňují i prožitky ze sexu, takže to není jen zdravotní přínos, ale i ten, který si my ženy rády užíváme nadevše.

Je to pro zasvěceného možná matoucí, ale existuje ještě statická/nevibrační varianta kuliček tzv. Ben Wa Balls. Jsou to jednoduché plné kouličky větších průměrů, které se vkládají do vagíny a cílem nositelky je udržet v sobě co nejdéle sevřením svalů klína. Materiálem může být nerezová ocel, borosilikátové (nerozbitné) sklo, dřevo, silikon, ABS plast, …

Také je zde dobré zmínit, že se různí pohledy na to, jestli jsou tyto kuličky vůbec erotickými pomůckami. V základu mají zdravotní efekt, prodávají se třeba i v drogeriích a mnozí gynekologové je doporučují svým klientkám.

Proč vlastně věřit našemu žebříčku

Jsme u více jak 8 let objektivní a nezávislý web s redakcí testující sexuální pomůcky. Slečny z naší redakce věnovali tomuto žebříčku několik měsíců, aby našly ty nejvhodnější kuličky pro naše čtenářky. Existují i jiné žebříčky s nejlepšími kuličkami pro ženy, ale autoři si je jednoduše vycucali z prstu. Ty hračky nikdy ani neviděli – my ano, testovali jsme je na vlastním těle, fotili a natáčeli = reálně je vlastníme a víme, co je dobré.

Tabulka nejlepších venušiných kuliček

PořadíFotkaDruhCo umíMateriálRecenzeCena od (přibližně)Kde koupit
1.Venušiny kuličky Whoop.de.dooVenušiny kuličky Whoop.de.dooJednoduché, ale funkční - pro posílení pánevního dna je doporučují i gynekologovéSilikonRecenze2200 Kč
2.Fun Factory Smartballs NEWFun Factory Smartballs NEWRafinovaně promyšlené - delší očko pro vyjmutí, důlek pro zaváděníSilikon, ABS plastRecenze500 Kč
3.LELO Luna NoirLELO Luna NoirElegantní a jednoduché venušiny kuličky od švédské designové značky LELO. Umožňují jednoduché vyjmutí kuliček z silikonového obalu. Mají v balení o textilní sáček na uchování kuliček.Silikon, ABS plastRecenze770 Kč
4.BOOM Victoria - ex HiballPosilovač pánevního dna BOOM VictoriaDvoje vibrační vajíčka spojená k sobě vám posílí pánevní dno a ještě příjemně zavibrují - i s dálkovým ovládánímSilikonRecenze1300 Kč
5.BOOM Mini BO statické kuličkyBasic X Andrea 4v1Jednoduché s různými průměry - sada kuliček, činek a vibračního vajíčka ja nepřekonatelná pro posílení pánevního dna.SilikonRecenze900 Kč
6.Romant YoYo 2v1Sexy Elephant Feel Silicone 2Klasické kuličky pro zavedení do lůna - tyto mají vyjmutelné vnitřní kuličky, které se dají zavádět i samostatně.Silikon, ABS plastRecenze500 Kč

Co ovlivnilo nejprodávanější venušiny kuličky pro rok 2024?

Prim hrají hlavně zdravé materiály, jednoduché tvary a také i příslušenství, mezi kterým můžou být obaly na kuličky, vyjmutelné varianty kuliček a další zajímavé kousky.

Co jsme hodnotili při výběru kuliček:

 1. materiál (zdravotní nezávadnost, jednoduchost čištění, …),
 2. funkce (co umí jiného než konkurenti, …),
 3. sílu posílení pánevního dna (neboli jak moc ovlivňují pánevní svalstvo),
 4. cenu (je jen jedním z parametrů a není pro nás nejdůležitější)
 5. a zábavnost (neboli jestli si tuhle hračku oblíbíte a nebude vám ležet v šuplíku).

U této porovnávací recenze jsme povolili hranice, takže zde najdete i zástupce elektronických kuliček i statických. Je to z toho důvodu, že jednotlivé kuličky (vzhledm k jejich prapůvodu) není jak moc funkčně už dále rozvíjet a chtěli jsme čtenářkám ukázat další metody posilování pánevních svalů.

Ty nejlepší z našeho testování

 1. Venušiny kuličky Whoop.de.doo,
 2. Fun Factory Smartballs NEW,
 3. LELO Luna Noir,
 4. BOOM HiBall,
 5. BOOM Mini BO ,
 6. a Romant YoYo .

Konkrétní důvody, výhody a nevýhody jednotlivých modelů jsme pro vás vypsali jak v porovnávací tabulce níže (i s přibližnými cenovkami v době přípravy této porovnávačky v naší redakci), popřípadě po prokliku na recenze / testy jednotlivých kusů.

TOP 6 nejoblíbenějších venušin kuliček naší redakce

Zde je už 5 našich nejhodnocenějších kuliček, které poslouží nejenom pro posílení oslabeného pánevního dna, ale i k erotické rozkoši.

Whoop.de.doo Venušiny kuličky

Za nás absolutní špička – dotek ženské ruky v podobě designérky Anny Marešové je cítit na každém místě. Čistém bílém silikonu, ladných ženských křivek kuliček samotných a také na jednoduchém obalu.

Tvar a váhu kuliček Anna konzultovala i s českými gynekology a za nás právem jsou to nejlepší venučiny kuličky na našem trhu. Svou vysokou cenu vyrovnají vysokou užitnou hodnotou – prostě krásne sednou do klína, při pohybu jemně vrní a celou dobu máte pocit, jakobyste byla rozmazlována luxusem. Za nás jasný vítěz.

Klady

Zápory

Precizní výroba Nemám výhrad (snad jen, že na vynaloženou péči jsou levné)
Čistý silikon
Důraz na detail
Český původ
Ryze ženský přístup
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

Fun Factory Smartballs NEW

Druhým v našem kuličkovém žebříčku jsou SmartBalls z nové generace – oproti té předešlé mají jednodušší tvar, lehce zašpičatělý směrem dopředu, minimum výstupků a krásně matný silikon. Ten je samozřejmě lékařské kvality a hypoalergenní = nevyvolává žádné alergické reakce. Kuličky mají také jednoduché poutko, se kterým se dají dobře vytahovat a také prohlubeň na spodní straně druhé kuličky, díky které se zase dobře zavádějí. Palec nahoru!

Klady

Zápory

Silné vibrace Pouze gely na vodní bázi
Jednoduché zavádění
Lehké vyjmutí díky prohlubni a očku
Jemnější tvar
Silikon lékařské kvality
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

LELO Luna Noir

Krásný a elegantní kousek, který se na vrcholu prodejů drží už dlouhé roky – funkčně a designově je tedy lety prověřený a stále oblíbený. Materiálově se jedná o lékařský silikon (prvotřídní materiál, který se skvěle čistí a je hypoalergenní) a ABS plast (odolný a netečný a zdravotně nezávadný). Právem tedy patří do našeho TOP výběru nej intimních pomůcek pro ženy.

Klady

Zápory

Příjemný efekt Vyšší cena
Hygienické provedení
Elegantní balení - vhodné jako dárek
Krásný design
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

Posilovač pánevního dna BOOM Victoria

Nejsou to čistě venušiny kuličky, ale tvarově a účinkem na ně plně odkazují. Tyto plně elektrické kuličky jsou prověřeným posilovačem pánevního svalstva. Uvnitř jsou velmi citlivé snímače tlaku a vibrační motorky. Sám vás provází tréninkem pomocí vibrací, abyste zlepšuji svůj stav a užili si více klasický sex.

Klady

Zápory

Materiál Větší velikost i hmotnost
Mnoho funkcí Silnější a delší kabel
Voděodolnost Vyšší hlučnost
Dálkové ovládání Dálkové ovládání na baterku
Magnetické nabíjení
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

BASIC X Andrea 4V1

Jednoduchost sama, která patří k těm dražším kouskům v našem žebříčku. Sada je 4 hraček je na pohled jednoduchá, ale v reálu promyšlená, protože jednotlivé kuličky se dají střídat.

Každá žena si tam může namixovat přesně tu správnou váhu a průměr, se kterou posléze bude posilovat pánevní svaly. Podobných variací na trhu nenabízí mnoho kuliček, proto jsme je zařadili do našeho žebříčku – a ještě ty největší vrní A nesmíme zapomenout – jsou také z bezpečného silikonu.

Klady

Zápory

Jednoduché a vkusné balení Použití lubrikantu jen na bázi vody (nebo speciálního viz výše)
Příjemný materiál Bez českého návodu
Snadné čištění povrchů
Baterie v balení
USB nabíjení
Cenovka setu
Textilní obal v krabičce
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

Sexy Elephant Feel Silicone 2

Velká síla těchto kuliček je jak jejich menší rozměr, takže sedne i začátečnicím. Tvarově jsou také zajímavé, na bocích mají totiž výřazy se srdčíky, které cítíte při zavádění – ale hlavně jsou spíše jen designovým prvkem. Prim zde hraje jako u ostatních čistý silikon, takže hypoalergenní materiál, který krásně přejímá lidské tělo. Dá se skvěle čistit a je jemňoučký na dotyk.

Klady

Zápory

Vysoká intenzita vibrací Náročnější údržba
Na dotek příjemné provedení
Voděodolnost
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU

A jaké máte zkušenosti s kuličkami vy?

Máte nějaké své oblíbené, které vás ještě nikdy nezklamaly a chybí nám v našem TOP 5 žebříčku? Máte nějaký dotaz ohledně těchto božských kouliček? Napište nám své zkušenosti a rady do komentářů.

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 12 názorů

A. Nějaké er hracky pro zeny? poradíte mi

U žen je to typicky náročnější, protože každá je vzrušivá jinak – typicky většinou je klitoriálně vzrušivá, takže dosáhne jednodušeji orgasmu skrze dráždění poštěváčku = tam má smysl řešit třeba Womanizéry https://www.lascivni.cz/eroticke-hracky-pomucky/nejlepsi-womanizery/ či vibrátory na klitoris https://www.lascivni.cz/eroticke-hracky-pomucky/nejlepsi-vibratory-klitoris/ = tohle jsou porovnávací články těch nejlepších kousků, co jsme v redakci aktuálně měli a které můžeme určitě doporučit.

Pro ženy, co mají rády spíše vnitřní stimulaci = z klasického sexu = tak jsou pro ně ideální třeba dilda https://www.lascivni.cz/eroticke-hracky-pomucky/nejlepsi-dilda/ – perfektní kousek z poslední doby je https://www.lascivni.cz/eroticke-hracky-pomucky/ultra-realisticke-dildo-boom-s-dvouvrstvym-silikonem-recenze/ – materiálově i pocitově super.

Takže bude dost záležet na jejím vkusu, jak se ona sama zná = co na ni platí, jestli už má nějaké oblíbené hračky, tvary, … ať se máme od čeho odpíchnout.

Jsem v tom poprvé, gynekoložka mi je doporučila – takže se ptám která velikost kuliček je nejlepší pro začátečníky? Děkuji předem za odpověď! A užívejte dne! To vy evidentně umíte s členy magazínu :-)))

Ahoj Jano! Pro začátečnice doporučuji menší venušiné kuličky, protože jsou snazší na zavedení a zpočátku méně náročné na svaly. Jakmile si na ně zvykneš, můžeš postupně zvyšovat velikost. Hodně úspěchů a příjemných zážitků!

Ráda bych se zeptala, zda je potřeba používat lubrikační gel při použití Venus Balls?

Dobrý den Lenko! Ano, doporučuji používat lubrikační gel při použití venušiných kuliček, zejména pokud jde o první zkušenost s nimi. Lubrikant usnadní zavedení kuliček a zároveň zvýší komfort během nošení.

Dá se říci, jak často bych měla používat venušiné kuličky, abych dosáhla účinku posílení pánevního dna? Děkuji za informace.

Zdravím Veroniko! Pro dosažení účinku posílení pánevního dna doporučuji používat kuličky pravidelně, ideálně 3-5krát týdně. Důležité je také provádět cvičení s kuličkami, jako je stahování a uvolňování svalů.

Nemám komentář, ale dotaz, zda jsou Venušininy kouličky vhodné i pro těhotné ženy? Děkuji za odpověď a mějte se v redakci.

Ahoj Petro! Během těhotenství je důležité konzultovat použití kuliček se svým lékařem. Některé ženy je mohou používat bez problémů, zatímco jiným může lékař doporučit vyhnout se jim z různých důvodů.

Aahojda, zajímá mě, jak správně vyčistit tuhle hračku po hrátkách? Díky..

Dobrý den Kláro! Po hrátkách s kuličkami je rozhodně důležité je řádně vyčistit. Můžeš je umýt teplou vodou a jemným mýdlem. Některé kuličky lze také sterilizovat ve vroucí vodě nebo v dezinfekčním roztoku. Ujisti se, že kuličky necháš uschnout před dalším nošením. 🙂

jak dlouho bych měla kuličky nosit během jednoho dne?

Ahoj Moniko! Délka nošení kouliček se může lišit dle osobních preferencí a zkušeností. Pro začátek doporučuji nosit kuličky zhruba 15-30 minut denně a postupně zvyšovat dobu až na 1-2 hodiny. Důležité je, abys se při nošení cítila pohodlně.

Je možné použít kouličky během menstruace? Děkuji za informace.

Dobrý den Michaelo! Během menstruace se obecně nedoporučuje používat kuličky a jiné penetrační hračky. Je lepší počkat, až menstruace skončí, a poté kuličky opět začít nosit v klíně.

CO kuličky a ženy, které ještě nerodily? Děkuji za odpověď.

Ahoj Terezo! Ano, venušiné kuličky jsou vhodné i pro ženy, které ještě nerodily. Je důležité začít s menší velikostí a postupně zvyšovat velikost a zátěž podle svého pohodlí.

Plus na pánevní dno jsou skvělé tzv. vaginální činky – Sada vaginálních činek Deluxe Petite Kegel Balls od Sexy Elephant – RECENZE a Když cvičit, tak pořádně… a každý sval! I ten v klíně – RECENZE

Ahoj Redakce, zajímá mě, zda použití kuliček může pomoci při problémech s inkontinencí? Děkuji za odpověď.

Ano, pravidelné používání kuliček (a tedy trénování dna: Vyfouknout, nafouknout a jdeme cvičit – RECENZE kGoal posilovače pánevního dna x Zdraví a potěšení, dva v jednom – 2 RECENZE kuliček BOOM Victoria pro pánevní dno) může pomoci při problémech s ženskou inkontinencí. Kuličky podporují posílení svalů pánevního dna, což může vést ke zlepšení kontroly nad močovým měchýřem. Při problémech s inkontinencí je důležité také konzultovat situaci se svým lékařem.

Ráda bych věděla, jaký materiál kuliček je nejbezpečnější a nejlepší pro tělo? Děkuji za info…

Zdravím Evo! Nejlepší materiály pro venušiné kuličky jsou medicínský silikon, sklo nebo nerezová ocel. Tyto materiály jsou hypoalergenní, snadno se čistí a jsou bezpečné pro tělo. Vyhněte se kuličkám z porézních materiálů, které mohou zachytávat bakterie.

Jde i o materiál proužku, provázku či spojnice mezi těmi kličkami = naprosto nevhodné jsou textilní tkaničky, ty nejdou ničím bezpečně vyčistit, ty prosím neb rat, jedině na 1. pokus, jestli můžete kouličky vůbec mít v klíně, takže nějaké levnější na první test.

Ahoj, jsem Anna a chtěla bych se zeptat, zda venušiné kuličky mohou zlepšit sexuální prožitek pro mě i mého partnera? Děkuji za odpověď.

Ahoj Anno! Použití kuliček může z našich zkušeností opravdu zlepšit sexuální prožitek pro oba. Posílení svalů pánevního dna může vést k intenzivnějším a delším orgasmům a větší kontrole nad vaginálními svaly. Některé páry také používají kuličky jako součást předehry nebo erotických her – třeba na „rozehřátí“ při procházce na veřejnosti – takové intimní tajemství jen pro vás dva = když je má zavedené, i chůze po schodech, či plácnutí po zadku je nový zážitek :)) Ověřeno za vás v letních měsících s minisukní :)).

Spolupracujeme: