Na našem magazínu jsme se věnovali už hodně stránkám sexuálního života – především erotickým pomůckám a praktikám, okrajově místům, kde se dá se užívat, případně problémům spojených se sexem. Ale jedné oblasti jsme se doposud nevěnovali. Napadá vás jaké?

Chvilka napětí…

Ano jsou to polohy při sexu. Jaké vůbec existují? Které patří k nejoblíbenějším? A jaké jsou nejintenzivnější? Které naopak skoro nikdo nezná? A na jaké můžete hned zapomenout? Tomu se chceme věnovat v novém několikadílném seriálu.

Psát tu, co je to sex mi přijde zbytečné. Každý z nás si pod slovem sex vybaví trochu něco jiného. Pro někoho je to jen samotný akt spojení muže a ženy, jiní mluví o sexu se svým partnerem či partnerkou jako o milování.

Nemůžu se ale zbavit pocitu, že i nyní, když na veřejnosti zazní hlasitě slovo sex, mnoho lidí jej považuje za něco hanlivého.

Ale proč? Není to škoda? Sex není nic, za co bychom se měli stydět, naopak je tolik vzrušující o něm mluvit.

Rozdělení sexuálních poloh – jednoduše a rychle

Oblast sexuálních poloh je však poměrně nejednotná. Můžeme je dělit podle polohy (vleže, ve stoje, zezadu), můžeme je dělit na polohy vhodné pro anální, orální sex, na penetrativní polohy, apod. Mým úkolem je vám čtenářům jednotlivé polohy v rámci několika článků přiblížit.

Některé polohy zná snad každý, ale oblast sexuálních poloh je natolik široká, že mi jistě odpustíte, když ke každé poloze zmíním i nějaké obecné informace, přeci jen nemusí tyto články číst jen sexuální guru, ale i začátečník hledající inspiraci.

Budu k vám v článcích otevřená, a pokud si vzpomenu na nějakou pěknou historku nebo užitečnou radu, můžete se těšit, že se s vámi o ní podělím. Pojďme tedy na to 🙂

Polohy při sexu pod naším drobnohledem

Obecně můžeme o sexuálních polohách říct, že zahrnují různé formy pohlavního styku a jiných sexuálních aktivit mezi lidmi. Jednotlivé pohlavní akty můžeme obecně popsat pozicí, kterou účastníci při těchto aktech zaujímají.

V minulosti používal Alfred Kinsey kategorie šesti primárních pozic.

Kinsey byl profesorem biologie a entomologie, který se podrobně věnoval lidské sexualitě. Realizoval rozsáhlý výzkum zabývající se sexuálním chováním žen a mužů a dále je také známá jeho škála sexuální orientace. Nechci vás zahltit historií, ale na dobu, ve které Kinsey žil, byly jeho výzkumy a další bádání hodně provokativní.

Lidem, kteří se jeho výzkumů účastnili, pokládal hodně intimní otázky. Dnes by nám to už nepřišlo divné. Rozhodně však doporučuji si o Alfredu Kinsey něco více přečíst, protože se jedná o opravdu velice zajímavou osobnost na poli lidské sexuality.

I pro čtivé máme lascivní tip

Ráda bych vám také doporučila jednu knihu. Jedná se o knihu anglického autora Alexe Comforta The Joy of Sex (v překladu Radost ze sexu). Jedná se o jakýsi ilustrovaný manuál se sexuálnímu polohami, který vyšel poprvé již v roce 1972 (avšak v roce 2008 vyšlo nové aktualizované vydání). V knize najdete mnoho zajímavých a méně známých poloh.

Abych se však vrátila k našemu hlavnímu tématu. Počet pozic, které je možné při sexu používat je v zásadě neomezený a nejednotný.

Rozdělení milostných poloh – aneb jak se liší

Obecně můžeme polohy při sexu rozdělit podle následujícího schéma.

1) Penetrující partner nahoře, přistupující zepředu

Pozice zahrnují zasouvání penisu nebo jiných falických předmětů do pochvy nebo do řitního otvoru. Do této skupiny řadíme především misionářskou polohu, dále sem patří i méně známé polohy jako je tzv. uzátkování, vídeňská ústřice, motýlková pozice, atd. Obecně můžeme říct, že základem těchto poloh je, že přijímající partner leží většinou na zádech – dole a penetrující partner je nad ním – nahoře.

2) Penetrace zezadu

Většinu těchto pozic je možné používat k vaginální i anální penetraci. Sem můžeme zařadit například tzv. psí pozici, lžícovou polohu, atd. Hlavní charakteristikou je, že penetrující partner přistupuje k přijímajícímu partnerovi zezadu.

3) Přijímající partner nahoře

Pozice je možné provádět při vaginálním i análním styku.
Při těchto polohách může ležet penetrující partner na zádech a přijímající partner na něm klečí. Řadíme se velice známou polohu kovboj/kovbojka (tj. na koníčka), tzv. boční pozici, apod.

4) Vsedě a vkleče

Je možné využít při vaginální i anální penetraci. Zde patří mezi oblíbené polohy např. poloha tlačení na hrnec, lotosová pozice nebo klínový tanec.

5) Ve stoje

Tyto pozice je možné praktikovat při vaginální i anální penetraci. Při základní podobě pozice stojí oba partneři tváří v tvář a jsou možné různé variace. Známou polohou je podle Kamasútry visutý styk.

6) Specifické pozice pro anální styk

Většina poloh penetrativního sexu je možné přizpůsobit i pro anální styk (zejména ty, u kterých se penetruje zezadu). Jedná se například o psí pozici, skákavou pozici, klasickou misionářskou polohu, lžícovou polohu, obrácenou misionářskou polohu, atd.

7) Méně obvyklé pozice

Jedná se o pozice, které jsou inovativnější, ale ne tak široce známé a praktikované jako ty výše uvedené. Zde můžeme uvést například pozici T-čtverec, sedmé postavení, modifikovaný T-čtverec nebo beranidlo.

8) Využití nábytku nebo speciálního přístroje během sexu

Obecně můžeme říci, že se velká část sexuálních aktů realizuje v posteli. Avšak rozhodně je možné zvolit i jiné možnosti a využít například formy erotického nábytku nebo jiných přístrojů (např. houpačky, trapézy, apod.), které jsou k sexuálních hrátkám šité na míru.

Erotický nábytek představuje různě upravené kusy nábytku k pohlavnímu styku. Nábytek může obsahovat i různé pomůcky. Jedná se například o taburet s vibrátorem, fucking machine (akašukací stroj či sexmachines – jejich recenze a testy jsou tady), vibrační stimulační potah na sedlo kola, umělý penis připevněný na speciální tyči, nafukovací polštářky (vhodné na podložení zadečku, beder, apod.), speciální povlaky na postel, JAZ – podložka pro pohodlnější milování, Loverátory, atd.

9) Pozice pro posílení nebo omezení plodnosti

Jakékoliv formy sexu mezi plodnou ženou a mužem, při kterých dochází ke kontaktu spermatu s vaginální oblastí, vedou bez ochrany v podobě antikoncepce k otěhotnění. Avšak žádná pozice nebo poloha není spolehlivou ochranou před otěhotněním.

Nebojte se o praxi nepřijdete, ale až příště budou sex-polohy v akci

V tomto prvním článku jsme si uvedli nějaké obecné informace k sexuálním polohám, představili jsme si obecné rozdělení i (snad) nějaké zajímavé informace. Slibuji, že příští díl bude již méně teoretický a zaměříme se spíš na jednotlivé techniky (u méně známých poloh), různé tipy a moje vlastní hodnocení.

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 1 názor

Rozdělení fajn, ale primárně jde o navnímání vašeho protějšku a prostředí kolem vás – prostě jde o to jak moc vás holka zvládne (jaký máte penis – dlouhý, široký, bystrozraký, ne to není ono…), jaké má ona proporce, abyste to zvládli déle, než minutu v nějaké krkolomnosti alá Kamasútra. Takže vnímejte ji a okolí! Ono to půjde přirozeně. 🙂

Dlouhý a široký… moc pěkné! A souhlas, i Kamsůtra nemusí být dogmatem, ale spíše inspirací = a paradoxně většinově neobsahuje polohy, ale je to spíše taková partnerská / vztahová poradna v kostce, tedy knize chcete-li.

Spolupracujeme: