Nevibrující erotická pomůcka, která má často tvar mužského penisu. Dildo může vypadat jako realistický mužský penis (barva pleti, tvar, materiál podobný kůži), nebo může mít netradiční (až futuristický) tvar.

Užití dilda je poměrně široké – vagína, anál, případně nácvik orálu.

Historie umělých penisů

Pro umělý penis se především v angličtině, ale v současné době i u nás používá termín dildo. Jedná se o erotickou pomůcku, která se používá především k masturbaci.

Jaké druhy jsou na českém trhu? Co na ně Aly a Petr říkají? 42. díl:

První dilda se začala vyrábět z leštěného kamene již kolem roku 2 500 let př.n.l., pro období starověkého Říma byla typická dilda ze vzácných dřevin a ze slonoviny. Rozmach využití plastu, silikonu a gelu přišel až v 70 letech 20. století. Na rozdíl od vibrátoru není dildo doplněno možností vibrace.

Zjistěte kolik stojí správné dildo pro vás
ZJISTIT CENU

VIDEO z redakčního rozbalování jednoho kousku

Nejčastější materiály pro umělá dilda

Dilda (špatně nazývaná didla) se vyrábějí z:

  • gelu,
  • silikonu,
  • latexu,
  • skla,
  • nerezové ocele,
  • dřeva,
  • a porcelánu.

Nakonec tu máme klasické redakční výhody a zápory daných hraček = inspirujte se v nich, abyste si vybrali tu správnou pro vaše soukromé, či partnerské řádění.

Klady

Zápory

Rozličné tvary a designy Časem bude vaše sbírka větší a větší 🙂
Často doplněné i přísavkou či varlaty
Nejen mini, ale i XXL velikosti
Nejen pro milovnice realistických pomůcek
Mohou být odlitky reálných penisů (třeba pornoherců)
I ve variantě k připnutí (strapony)
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
Flagranti.cz Růžovýslon.cz Sexshop51.cz Sexshop.cz Sexíčekshop.cz

Každý materiál má své klady, či zápory. Například skleněná dilda jsou těžká a tvrdá, ale zároveň jsou lehce omyvatelná.

Gelové hračky jsou na dotek příjemně měkké a při zavádění netlačí, ale není u nich zaručena maximální kvalita co se týče odolnosti vůči bakteriím.

Mohou také uvolňovat škodlivá změkčovadla (tolik obávané ftaláty).

Silikonová dilda patří k těm nejlepším, ale jsou dražší a nejsou tak pružná jako gelová. Specifická jsou dřevěná, porcelánová a nerezová – na trhu je moc nenajdete, ale většinou se jedná o skoro zakázkovou výrobu velmi vysoké kvality.

Jaké existují druhy a vhodné tvary dild

Dilda se zahnutou špičkou jsou určená pro stimulaci bodu G, s rozšířenou základnou pro anální sex a dilda s běžným tvarem penisu pro vaginální dráždění. Zvláštním druhem umělého penisu je tzv. vibrátor, který zlepšuje stimulaci díky přítomným vibracím pomůcky.

Některá dilda mají navíc také přísavky, pomocí který je možné je připevnit na hladký povrch.

Takže jejich použití je ideální například v koupelně, u ledničky, na kuchyňské lince… stačí na něj nasednout a začít řádit.

Existují i tzv. dvojitá dilda (doubledildo), které jsou ideální pro hrátky lesbiček – oba konce se dají zasunout díky solidní flexibilnosti dilda… Tento typ dilda nejčastěji využívají k uspokojení lesbické páry nebo k propojení análních otvorů dvou osob, které jsou na čtyřech a jsou k sobě otočeny zády.

Připínací penisy jsou taky dilda

Specifickou možností je tzv. strap-on dildo (v českém jazyce připínací dildo). Jedná se také o erotickou pomůcku, která se připevňuje postrojem okolo beder. Pomůcka se může využít při orálním, vaginálním i análním sexu mezi homosexuálními i heterosexuálními páry.

Spolupracujeme: