Existence tohoto erotogenního bodu je stále zahalena rouškou tajemství. Někteří tvrdí, že existuje, druzí že ne.

Pravda je asi taková, že každý z nás má na těle určitý bod, který po stimulaci dokáže opravdové orgasmické divy. U žen je za g-bod považováno určité místo ve vagíně, které je na opačné straně poševní stěny než je poštěváček na vnějšku. U mužů je prý g-bodem prostata. Ta je poměrně těžko dosažitelná – jediný pořádný přístup je přes konečník.

Bod G se nachází uvnitř ženské vagíny a jeho dráždění je jedním z oblíbených způsobů, jak dosáhnout orgasmu, pokud bude muž šikovný, může se jednat dokonce i o mokrý orgasmus.

Bod G opravdu existuje

Gräfenbergův bod, který všichni známe pod pojmem bod G, je označení pro velice citlivou oblast ženské vagíny společně s velkým množstvím nervové tkáně v této oblasti. Bod G můžeme najít mezi dělohou a stydkou kostí na přední straně vagíny. Konkrétně se nachází na přední straně vagíny, v hloubce 3 – 5 cm. Pokuste se nahmatat „uzlík“ pevnější tkáně, který vystupuje z poševní stěny.

Jak stimulovat bod G?

U většiny žen způsobí dráždění bodu G intenzivního orgasmu, výjimečně může docházet i k ženskému mokrému orgasmu.Tento specifický erotogenní bod je možné stimulovat speciálními erotickými hračkami (dildy, vibrátory), které mají pro tento účel ideální tvar.

Klady

 •  

  Ideální zakřivení pro vhodnou stimulaci

 •  

  Často vhodné jak pro muže, tak ženy

 •  

  Nejčastěji z hypoalergenního silikonu, abs plastu, ...

 •  

  Většinou se dají využít i pro klasickou stimulaci

 •  

  Pevnější zakončení pro intenzivnější a cílenější umístění

Zápory

 •  

  Vyšší cenovka

Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:

Růžovýslon.cz

Sexshop51.cz

Sexshop.cz

Sexshopík.cz

Jak na Bod G = návod na dráždění

Nejlépe pokud si žena lehne na záda a pokrčí nohy. Partner zasune do partnerčiny pochvy prst a krouživými pohyby na přední straně hledá, kde je pochva na dotek nejcitlivější. Opatrně snižujte a zvyšujte tlak – každá žena je jinak citlivá.

Zvětšení bodu G

Novinkou současné doby je možné augmentace (tj. zvětšení) bodu G. Jedná se o nebolestivý zákrok prováděný ambulantně na pracovištích plastické chirurgie, kdy vám lékař vstříkne pod oblast bodu G látku způsobující vystoupení bodu do popředí. Tento zákrok trvá okolo 4 hodin, pouze v místním umrtvení a rekonvalescence bývá velice rychlá. Úspěch operace není zcela zaručen, ideální je, pokud dokáže žena přesně označit místo, kde se nachází její bod G. Cena zákroku se pohybuje okolo 10 – 15 tisíc.

Z historie bodu G

První zmínky o bodu G se objevily v Evropě v roce 1950 v časopise Internation Journal of Sexology, kde německý gynekolog Dr. Gräfenberg zmiňuje o velice citlivé nervové pleteni nacházející se ve vaginální sliznici. V tomto místě je ženina pochva nejcitlivější.

Téměř o 30 let později, v roce 1978 byla provedena studie, a výzkumníci Perry a Whipplerová potvrdili závěry Dr. Gräfenberga, a na jeho počest pojmenovali tuto oblast termínem bod G. Samotný termín bod G byl poprvé veřejně použit v roce 1982 v knize The G-Spot and Other Discoveries about Human Sexuality.

Na otázku, proč byl bod G tak dlouhou dobu přehlížen, přináší odpověď Beverly Whipplerová:

Bod G leží na přední straně vaginy. Jedná se o oblast, která se obyčejně palpací (tj. dotykem) nevyšetřuje. Když už se jí lékař dotkne, dostane sexuální reakci a lékaři jsou vyučeni tak, aby své pacienty sexuálně nestimulovali. Gynekologové, kteří se dotýkali této oblasti podle našich rad, všichni našli ono citlivé místo a říkali ‘U všech všudy, je tam. Máte pravdu!“

Původně se lékaři domnívali, že bodem G prochází více nervů, což je také důvodem vyšší citlivosti. Ovšem v této oblasti se nachází stejný počet nervů jako kdekoliv jinde. O citlivosti však nerozhoduje jenom množství nervů, ale také počet neuronů a způsob jejich vzájemného propojení.

Z toho vyplívá následující:
 1. některé mají bod G více, jiné méně citlivý;
 2. každá žena má bod G na jiném místě;
 3. některé ženy ho nemusí mít svým způsobem vůbec – rozdíl v citlivosti mezi bodem G a okolní tkání může být minimální.