Existence tohoto erotogenního bodu je stále zahalena rouškou tajemství. Někteří tvrdí, že existuje, druzí že ne.

Pravda je asi taková, že každý z nás má na těle určitý bod, který po stimulaci dokáže opravdové orgasmické divy. U žen je za g-bod považováno určité místo ve vagíně, které je na opačné straně poševní stěny než je poštěváček na vnějšku. U mužů je prý g-bodem prostata. Ta je poměrně těžko dosažitelná – jediný pořádný přístup je přes konečník.

Bod G se nachází uvnitř ženské vagíny a jeho dráždění je jedním z oblíbených způsobů, jak dosáhnout orgasmu, pokud bude muž šikovný, může se jednat dokonce i o mokrý orgasmus.

Bod G opravdu existuje

Gräfenbergův bod, který všichni známe pod pojmem bod G, je označení pro velice citlivou oblast ženské vagíny společně s velkým množstvím nervové tkáně v této oblasti. Bod G můžeme najít mezi dělohou a stydkou kostí na přední straně vagíny. Konkrétně se nachází na přední straně vagíny, v hloubce 3 – 5 cm. Pokuste se nahmatat „uzlík“ pevnější tkáně, který vystupuje z poševní stěny.

Jak stimulovat bod G?

U většiny žen způsobí dráždění bodu G intenzivního orgasmu, výjimečně může docházet i k ženskému mokrému orgasmu.Tento specifický erotogenní bod je možné stimulovat speciálními erotickými hračkami (dildy, vibrátory), které mají pro tento účel ideální tvar.

Klady

Zápory

Ideální zakřivení pro vhodnou stimulaci Vyšší cenovka
Často vhodné jak pro muže, tak ženy
Nejčastěji z hypoalergenního silikonu, abs plastu, ...
Většinou se dají využít i pro klasickou stimulaci
Pevnější zakončení pro intenzivnější a cílenější umístění
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
Růžovýslon.cz Sexshop51.cz Sexshopík.cz Další inspirace Sexshop.cz

Jak na Bod G = návod na dráždění

Nejlépe pokud si žena lehne na záda a pokrčí nohy. Partner zasune do partnerčiny pochvy prst a krouživými pohyby na přední straně hledá, kde je pochva na dotek nejcitlivější. Opatrně snižujte a zvyšujte tlak – každá žena je jinak citlivá.

Zvětšení bodu G

Novinkou současné doby je možné augmentace (tj. zvětšení) bodu G. Jedná se o nebolestivý zákrok prováděný ambulantně na pracovištích plastické chirurgie, kdy vám lékař vstříkne pod oblast bodu G látku způsobující vystoupení bodu do popředí. Tento zákrok trvá okolo 4 hodin, pouze v místním umrtvení a rekonvalescence bývá velice rychlá. Úspěch operace není zcela zaručen, ideální je, pokud dokáže žena přesně označit místo, kde se nachází její bod G. Cena zákroku se pohybuje okolo 10 – 15 tisíc.

Z historie bodu G

První zmínky o bodu G se objevily v Evropě v roce 1950 v časopise Internation Journal of Sexology, kde německý gynekolog Dr. Gräfenberg zmiňuje o velice citlivé nervové pleteni nacházející se ve vaginální sliznici. V tomto místě je ženina pochva nejcitlivější.

Téměř o 30 let později, v roce 1978 byla provedena studie, a výzkumníci Perry a Whipplerová potvrdili závěry Dr. Gräfenberga, a na jeho počest pojmenovali tuto oblast termínem bod G. Samotný termín bod G byl poprvé veřejně použit v roce 1982 v knize The G-Spot and Other Discoveries about Human Sexuality.

Na otázku, proč byl bod G tak dlouhou dobu přehlížen, přináší odpověď Beverly Whipplerová:

Bod G leží na přední straně vaginy. Jedná se o oblast, která se obyčejně palpací (tj. dotykem) nevyšetřuje. Když už se jí lékař dotkne, dostane sexuální reakci a lékaři jsou vyučeni tak, aby své pacienty sexuálně nestimulovali. Gynekologové, kteří se dotýkali této oblasti podle našich rad, všichni našli ono citlivé místo a říkali ‚U všech všudy, je tam. Máte pravdu!“

Původně se lékaři domnívali, že bodem G prochází více nervů, což je také důvodem vyšší citlivosti. Ovšem v této oblasti se nachází stejný počet nervů jako kdekoliv jinde. O citlivosti však nerozhoduje jenom množství nervů, ale také počet neuronů a způsob jejich vzájemného propojení.

Zjistěte kolik stojí ideální G pomocník
ZJISTIT CENU
Z toho vyplívá následující:
  1. některé mají bod G více, jiné méně citlivý;
  2. každá žena má bod G na jiném místě;
  3. některé ženy ho nemusí mít svým způsobem vůbec – rozdíl v citlivosti mezi bodem G a okolní tkání může být minimální.

Spolupracujeme: