Vagína neboli pochva je samičím pohlavní ústrojím, elastickou trubicí ze svalů (dlouhou 7-8 cm), vedoucí od dělohy k povrchu těla samice, tedy ženy. Tvar pochvy, její délka a šířka se může měnit. Nad pochvou ženy je tzv. stydký pahorek, poševní sliznice, silná 3-4 mm má narůžovělou barvu, měnící odstín v závislosti na fyziologických změnách (při menstruaci je tmavě růžová až červená, v těhotenství fialová).

Pochva je ukončena poševní klenbou a spolu s dělohou svírá úhel okolo 45°. Poševní vchod se nachází na zadním konci vulvy, za ústím močové trubice a nad pochvou je Venušin pahorek.

Vagína jako střed světa

Funkce pochvy je zúžitkována při menstruaci, pohlavním styku a u porodu. Při pohlavním styku (nejvíce pak při porodu) se vagína dokáže prodloužit a rozšířit 2-3x, snadnější penetraci pak umožňuje přírodní zvlhčení (zajišťují ho Bartholiniho žlázy, které jsou uloženy v blízkosti poševního vchodu a děložního hrdla.). K kterému dochází při sexuálním vzrušení.

Nakupte diskrétně a levně pomůcky
ZJISTIT CENU

Ztráta panenství

Panny mají vagínu prozatímně chráněnou hymenem, v pochvě pohlavně dospělé ženy pak je přirozené kyselé prostředí, které ženu chrání před infekcí především při styku.

Během styku dojde k jejímu protržení, což může být pro některé dívky bolestivé nebo se může objevit nepatrné množství krve.

Při pohlavním styku vagína ženy pojímá mužský pohlavní nástroj – penis (zde při nechráněném styku může dojít k oplodnění ženy), při aktu po zavedení penisu do vagíny se partneři v symbióze pohybují, aby dosáhli vyvrcholení (orgasmu), u mužů doprovázeného ejakulací (vystříknutím spermatu).

Existuje i umělá pochva

Pod názvem umělé vagíny (honítko či masturbátor) existuje specifická erotická hračka pro muže, která nahrazuje klasickou masturbaci rukou.

Vhodné erotikcé pomůcky pro NÍ

Klady

Zápory

Nejlepší materiály na trhu Vyšší cena
Intenzivní vibrace a pulzy Větší spotřeba baterií
Smyslný design
Skvěle se drží
Pomohou dosáhnout orgasmu rychleji

Spolupracujeme: