Vagína neboli pochva je samičím pohlavní ústrojím, elastickou trubicí ze svalů (dlouhou 7-8 cm), vedoucí od dělohy k povrchu těla samice, tedy ženy. Tvar pochvy, její délka a šířka se může měnit. Nad pochvou ženy je tzv. stydký pahorek, poševní sliznice, silná 3-4 mm má narůžovělou barvu, měnící odstín v závislosti na fyziologických změnách (při menstruaci je tmavě růžová až červená, v těhotenství fialová).

Pochva je ukončena poševní klenbou a spolu s dělohou svírá úhel okolo 45°. Poševní vchod se nachází na zadním konci vulvy, za ústím močové trubice a nad pochvou je Venušin pahorek.

Vagína jako střed světa

Funkce pochvy je zúžitkována při menstruaci, pohlavním styku a u porodu. Při pohlavním styku (nejvíce pak při porodu) se vagína dokáže prodloužit a rozšířit 2-3x, snadnější penetraci pak umožňuje přírodní zvlhčení (zajišťují ho Bartholiniho žlázy, které jsou uloženy v blízkosti poševního vchodu a děložního hrdla.). K kterému dochází při sexuálním vzrušení.

Ztráta panenství

Panny mají vagínu prozatímně chráněnou hymenem, v pochvě pohlavně dospělé ženy pak je přirozené kyselé prostředí, které ženu chrání před infekcí především při styku.

Během styku dojde k jejímu protržení, což může být pro některé dívky bolestivé nebo se může objevit nepatrné množství krve.

Při pohlavním styku vagína ženy pojímá mužský pohlavní nástroj – penis (zde při nechráněném styku může dojít k oplodnění ženy), při aktu po zavedení penisu do vagíny se partneři v symbióze pohybují, aby dosáhli vyvrcholení (orgasmu), u mužů doprovázeného ejakulací (vystříknutím spermatu).

Existuje i umělá pochva

Pod názvem umělé vagíny (honítko či masturbátor) existuje specifická erotická hračka pro muže, která nahrazuje klasickou masturbaci rukou.

Vhodné erotikcé pomůcky pro NÍ

Klady

 •  

  Nejlepší materiály na trhu

 •  

  Intenzivní vibrace a pulzy

 •  

  Smyslný design

 •  

  Skvěle se drží

 •  

  Pomohou dosáhnout orgasmu rychleji

Zápory

 •  

  Vyšší cena

 •  

  Větší spotřeba baterií