Jedná se o výstřik mužského semene z penisu, který značí dosažení mužského orgasmu. Síla výstřiku i množství spermatu závisí na mnoha faktorech – stáří muže, jeho tělesný stav apod.

Při klasickém sexu bývá ejakulace přímo do vagíny, či análu. Určité praktiky ale vyžadují ejakulaci například do obličeje partnerky (bukkake,facial, COHF). 

Předčasný výstřik je velkým problémem mnoha mužů. Řeší se buď psychologem či farmakologickými přípravky.

Některé ženy jsou schopné také ejakulace – říká se jí squirting. Tento akt však nebyl dostatečně prozkoumán, proto je ženská ejakulace zahalena rouškou tajemství.

Ejakulace a její oddálení

Pro oddálení ejakulace je možné využít rozmanité preparáty, ale existují i možnosti, jak předcházet oddálení ejakulace bez nich. Hlavním cílem prostředků pro oddálení ejakulace je snížení citlivosti penisu a tím je možné prodloužit milostný akt. Jednotlivé prostředky pro oddálení ejakulace jsou většinou nabízeny ve formě krému nebo spreje.

Spreje k oddálení ejakulace působí na pokožku žaludu, který se stává méně citlivým a dochází tak ke zvýšení sexuální vytrvalosti. Krémy pro oddálení ejakulace jsou naopak efektivní proti předčasné ejakulaci (tj. výronu semene) a umožňují tak dlouhotrvající potěšení během milostných hrátek.

Spolu s těmito přípravky je možné také použít lubrikační gely.

Ne vždy musí být vlhká…

Další možností je tzv. suchá ejakulace. V tomto případě je potřeba stisknout močovou trubici těsně před samotnou ejakulací. Dojde tak k zabránění výrobnu semene, ejakulace sice proběhne, ale tzv. na sucho. V toto případě nepřichází muž o možnost orgasmu, který prožije.

Jde to i na sucho…

Výhodou suché ejakulace je, že muž může velice brzy pokračovat v milování, protože penis neochabne tolik jako při klasickém orgasmu spojeném s výronem semene. Pokud chcete tuto techniku vyzkoušet, je potřeba těsně před ejakulací stisknout močovou trubici asi 2 cm od řitního otvoru.

Po krátkém tréninku této techniky nebude ani potřeba vytáhnout penis z partnerky a rovnou můžete pokračovat v milování.

Jak ještě oddálit výstřik?

Další možností bez použití preparátů je aplikace Kegelových cviků. Hlavní funkcí Kegelových cviků je posílení svalů v oblasti močové trubice a konečníku. Během milování můžete pak tyto svaly vědomě zapojovat a získáte tak vyšší kontrolu nad průběhem celého styku.

Pomocí Kegelových cviků se muži mohou naučit více vnímat pocity v penisu, v pánevní oblasti a získají tak i značnou kontrolu nad orgasmem.

Spolupracujeme: