Jak lépe uspokojit partnerku? To si říká asi mnoho mužů – nejvíce těch, kteří mají nějaký problém s výdrží při sexu. Dennodenně je trápí například předčasná ejakulace a moc nevědí, co s tím. Dali jsme v redakci hlavy dohromady a máme pro vás pár praktických tipů, které nám samotným vždy pomáhaly (a stále pomáhají) na sexuální výdrž.

Problém s erekcí se u mužů objevují častěji než dříve. Je to způsobeno mnohými faktory. Jakými? Co s tím?

Problémy s erekcí

Statistiky uvádějí, že každý druhý muž ve věku nad 40 let má občas problémy s erekcí. Potíž je v tom, že si mnohdy problém nepřiznají a odmítají ho řešit. Stydí se totiž zajít k lékaři a raději hledají různé výmluvy. Přitom lékař by jim mohl pomoci potíž vyřešit.

Mnohdy je však příčina v psychické oblasti. Problémy se ztopořením mohou mít mladí muži, kteří ještě sex neměli a příliš se bojí selhání, ale mnohdy je tato dysfunkce způsobená stresem, ve kterém žijeme.

Zlepšení erekce je tedy možné zařídit i relaxací a odblokování psychických bloků, kterých si třeba nejsme ani vědomi.

Jak zlepšit pánskou erekci – dle rad Lascivní.cz

Hlavně na toto téma máme podstatnou část dotazů v naší sexporadně a tímto článkem si ušetříme do budoucna hodně času, protože z něj chceme udělat vyčerpávající zdroj informací pro hodně nešťastných mužů.

Kteří hlavně vytvářejí (a mnohdy zbytečně) i neštastné své manželky, milenky či přítelkyně. K sepsání nás hlavně dokopal dotaz z poslední doby od návštěvníka s všeříkající přezdívkou „Stydlín“.

Fyzické trénování erekce

Budeme se v tomto článku opakovat, protože to stejné tvrdíme roky, ale stále se najde hodně mužů, kteří nám nevěří (jejich chyba)…

„Penis se dá trénovat podobně jako lidský sval.“

Nemůžeme sice penis považovat za sval jako takový (a díky tomu by nám naše přirovnání krásně sedělo), ale trénink mu rozhodně ještě nikdy neuškodil. Za nás pomůže každému hodně masturbace se současným uvědoměním jak rychle to na vás přijde. Je to náročné, je to pomalé, chce se to soustředit, ale výsledky to má.

1. úroveň

 • Najděte hranici těsně před vyvrcholením a poté přestaňte.
 • Počkejte dokud se nezklidníte.
 • A celé to znovu opakujte.
 • A tak znovu a znovu a znovu, dokud se nezlepšíte.

2. úroveň

 • Postup je stejný, ale přijde k němu ještě nějaký dráždivý pornosnímek.
 • A znovu před vyvrcholení…
 • A znovu zklidnit.
 • A zase znovu.

3. úroveň

 • Hledání hranice přes výstřikem a k tomu video a hlavně nějaká hračka.
 • Ideálně Fleshlight STU – ta je přímo dělaná na trénování rozkoše.
 • A znovu a znovu a znovu.

Divili byste se, ale takovéto pravidelné trénování už pomohlo hodně mužům, kteří ale vytrvali. Nesmíte to hned vzdávat, pár měsíců vám to zabere – zato pomalu, ale jistě poznáte reakce svého těla na dráždění a jasně uvidíte, kdy máte v sexu zvolnit a kdy můžete zase přidat.

Protože sex není jen o zběsilém přirážení ve stylu „sbíječky“, ale i zvolnění a změna polohy může perfektně udělat stejnou službu:) I v tom je ukryté tajemství dlouhého milování – vědět, kdy správně zvolnit. A v ten okamžik můžete zapojit své mistrovské umění orálu, přeci jenom nevadí, když se holka udělá vícekrát než vy. Naopak:)

Kegelovy cviky

Je to překvapivé, ale původně ženské cviky pro posílení pánevního dna se dají skvěle využít i pro muže s problémovou erekcí. Cvičení pro pánevní dno neboli Kegelovy cviky jsme více rozebírali v samostatném článku, kde je i tematická sekce vyloženě pro muže – bylo by zbytečné to znovu opakovat zde.

Psychické trénování penisu a hlavy

Dalším dílkem do skládačky jménem solidní a dlouhá erekce penisu je vaše hlava. Možná vás to překvapí, ale trénovaná hlava vám pomůže se déle udržet v posteli (a hlavně „v pozoru“). Základem toho je umět zvládnout své tělo – jak jsme vás to učili v první části o fyzickém trénování výdrže.

Druhým krokem je zvládnutí myšlení při sexu na něco, co se sexem vůbec nesouvisí – poušť, ledovec, mračna, louka… zní to šíleně, ale použijte to jako záchrannou brzdu pro situace, kdy opravdu to fyzicky nezvládáte, ale chcete dát své partnerce ještě hodně do těla… Efekt je silný a získáte další desítky vteřin před orgasmem.

Který díky tomu, jak bude oddalovaný, bude ještě silnější = vyděláte na tom oba:)

Pomůcky na prodloužení erekce

Jaké existují pomůcky pro zlepšení kvality a délky erekce? Vyzkoušeli jsme mnohé a tyto rozhodně fungují.

Probereme si je jednotlivě, ať můžete pochopit (popřípadě ocenit) jejich přímý přínos na délku erekce. A samozřejmě nezapomeneme doplnit i objektivní klady a zápory každé metody, ať si můžete udělat vlastní obrázek o tom, jaká pomůcka vám osobně nejlépe zlepší erekci a zároveň vám nesníží prožitky z sexu. Vždy je to totiž něco za něco a rychlá řešení mají i svá negativa.

Škrtící / erekční kroužky

Efekt na kvalitu a délku erekce je zde mechanický. Škrtící neboli erekční kroužky mechanicky (částečně) zamezí proudění krve z penisu zpět do těla, takže ji drží v penisu a tím prodlouží erekci.

Samozřejmě penis tyto kroužky škrtí jen decentně, ale nesmíte je mít nasazené například déle jak 5-10 minut, protože můžete riskovat upadnutí údu:) a to si asi nikdo nepřeje. Takže s vhodným výběrem kroužku si musíte trochu pohrát a najít vhodnou velikost a materiál, který také dělá dost.

Znecitlivující gely a kondomy

Účinek je zde jasný – tyto gely, olejíčky a kondomy obsahují určitou znecitlivující látku, která zmenší citlivost penisu a ten díky tomu vydrží delší a větší dráždění. Bývá to mnohdy například lidokain, který se používá i v lékařství.

Takže tato metoda na prodloužení erekce rozhodně funguje (testováno za vás), ale zaplatíte za to menším prožitkem při sexu. Samozřejmě uděláte se, ale trvá vám to třeba i více jak 10 minut. Naproti tomu vám méně příjemných pocitů může vynahradit vaše partnerka při „dohře“ – ideálně orálem. Ale nejdříve si penis omyjte od gelu/oleje, ať nemá i ona znecitlivěnou pusu:)

Vakuové pumpy

Vliv vakuových pump na erekci se dlouhodobě řeší. I my jsme se tomu věnovali v našich recenzích těchto podtlakových hraček. Naše stanovisko je takové, že krátkodobě po pumpování penisu se jeho délka a průměr zvětší, ale po třeba 10 minutách se vrátí zpět na svou standardní velikost. Takže účel tyto pumpy splní, ale není to napořád.

Trochu lepší efektu jsme docílili u vodních podtlakových pump typu Bathmate, který pro větší prokrvení penisu nepoužívá podtlaku vzduchu, ale vody. Ta nějakým způsobem lépe působí, ale znovu je to krátkodobé zvětšení a zlepšení erekce.

Návleky na penis

Jejich účinek na erekci je jasný – tyto návleky jsou vlastně takovým silnějším „kondomem“, který překryje celý penis. Takže citlivá kůže nemá takové tření a vy vydržíte při sexu déle.

Plus mnohé návleky mají různé dráždící výstupky, takže i partnerka si sex více užije. Ale… i vy si ho méně užijete, protože vaše citlivost je ochromená návlekem. Je to něco za něco.

Přípravky na erekci

V rámci testování bychom se měli pustit i do přípravků, tobolek a podobných srandiček pro zlepšení výdrže v sexu „zevnitř“, ale přirozeně máme k nim velkou skepsi. Různá afrodiziaka, španělské mušky či konkrétní produkty jako tablety na mužskou erekci – viz výčet nejprodávanějších níže jsme zatím netestovali.

Takže vám nemůžeme aktuálně poreferovat o tom, jaké konkrétní pozitivní účinky mají a jaké jsou naše dlouhodobé zkušenosti s takovými přípravky pro delší milování v posteli.

Nejprodávanější přípravky na lepší erekci v ČR

Vimax, Erexan, Zerex, Primulus, Clerex, Clavin, Arginmax Forte, Ejoy, Maxatin, Amante, Almea

A jak si vy pomáháte v posteli?

Máte vy nějaké tajné rady na delší výdrž v posteli? Nějaké alternativní metody typu tantra apod.? Napište nám své zkušenosti a praktické rady a ty nejlepší rady odměníme.