Jak lépe uspokojit partnerku? To si říká asi mnoho mužů – nejvíce těch, kteří mají nějaký problém s výdrží při sexu. Dennodenně je trápí například předčasná ejakulace a moc nevědí, co s tím. Dali jsme v redakci hlavy dohromady a máme pro vás pár praktických tipů, které nám samotným vždy pomáhaly (a stále pomáhají) na sexuální výdrž.

Problém s erekcí se u mužů objevují častěji než dříve. Je to způsobeno mnohými faktory. Jakými? Co s tím?

Problémy s erekcí – plošná epidemie?

Statistiky uvádějí, že každý druhý muž ve věku nad 40 let má občas problémy s erekcí. Potíž je v tom, že si mnohdy problém nepřiznají a odmítají ho řešit. Stydí se totiž zajít k lékaři a raději hledají různé výmluvy. Přitom lékař by jim mohl pomoci potíž vyřešit.

Mnohdy je však příčina v psychické oblasti. Problémy se ztopořením mohou mít mladí muži, kteří ještě sex neměli a příliš se bojí selhání, ale mnohdy je tato dysfunkce způsobená stresem, ve kterém žijeme.

Zlepšení erekce je tedy možné zařídit i relaxací a odblokování psychických bloků, kterých si třeba nejsme ani vědomi.

Téma: musí oba při sexu vyvrcholit?

Jak zlepšit pánskou erekci – dle rad Lascivní.cz

Hlavně na toto téma máme podstatnou část dotazů v naší sexporadně a tímto článkem si ušetříme do budoucna hodně času, protože z něj chceme udělat vyčerpávající zdroj informací pro hodně nešťastných mužů.

Kteří hlavně vytvářejí (a mnohdy zbytečně) i neštastné své manželky, milenky či přítelkyně. K sepsání nás hlavně dokopal dotaz z poslední doby od návštěvníka s všeříkající přezdívkou „Stydlín“.

Fyzické trénování erekce

Budeme se v tomto článku opakovat, protože to stejné tvrdíme roky, ale stále se najde hodně mužů, kteří nám nevěří (jejich chyba)…

„Penis se dá trénovat podobně jako lidský sval.“

Nemůžeme sice penis považovat za sval jako takový (a díky tomu by nám naše přirovnání krásně sedělo), ale trénink mu rozhodně ještě nikdy neuškodil. Za nás pomůže každému hodně masturbace se současným uvědoměním jak rychle to na vás přijde. Je to náročné, je to pomalé, chce se to soustředit, ale výsledky to má.

1. úroveň

 • Najděte hranici těsně před vyvrcholením a poté přestaňte.
 • Počkejte dokud se nezklidníte.
 • A celé to znovu opakujte.
 • A tak znovu a znovu a znovu, dokud se nezlepšíte.

2. úroveň

 • Postup je stejný, ale přijde k němu ještě nějaký dráždivý pornosnímek.
 • A znovu před vyvrcholení…
 • A znovu zklidnit.
 • A zase znovu.

3. úroveň

 • Hledání hranice přes výstřikem a k tomu video a hlavně nějaká hračka.
 • Ideálně Fleshlight STU – ta je přímo dělaná na trénování rozkoše.
 • A znovu a znovu a znovu.

Divili byste se, ale takovéto pravidelné trénování už pomohlo hodně mužům, kteří ale vytrvali. Nesmíte to hned vzdávat, pár měsíců vám to zabere – zato pomalu, ale jistě poznáte reakce svého těla na dráždění a jasně uvidíte, kdy máte v sexu zvolnit a kdy můžete zase přidat.

Protože sex není jen o zběsilém přirážení ve stylu „sbíječky“, ale i zvolnění a změna polohy může perfektně udělat stejnou službu:) I v tom je ukryté tajemství dlouhého milování – vědět, kdy správně zvolnit.

A v ten okamžik můžete zapojit své mistrovské umění orálu, přeci jenom nevadí, když se holka udělá vícekrát než vy. Naopak:)

Kegelovy cviky

Je to překvapivé, ale původně ženské cviky pro posílení pánevního dna se dají skvěle využít i pro muže s problémovou erekcí. Cvičení pro pánevní dno neboli Kegelovy cviky jsme více rozebírali v samostatném článku, kde je i tematická sekce vyloženě pro muže – bylo by zbytečné to znovu opakovat zde.

Psychické trénování penisu a hlavy

Dalším dílkem do skládačky jménem solidní a dlouhá erekce penisu je vaše hlava. Možná vás to překvapí, ale trénovaná hlava vám pomůže se déle udržet v posteli (a hlavně „v pozoru“). Základem toho je umět zvládnout své tělo – jak jsme vás to učili v první části o fyzickém trénování výdrže.

Druhým krokem je zvládnutí myšlení při sexu na něco, co se sexem vůbec nesouvisí – poušť, ledovec, mračna, louka… zní to šíleně, ale použijte to jako záchrannou brzdu pro situace, kdy opravdu to fyzicky nezvládáte, ale chcete dát své partnerce ještě hodně do těla… Efekt je silný a získáte další desítky vteřin před orgasmem.

Který díky tomu, jak bude oddalovaný, bude ještě silnější = vyděláte na tom oba:)

Pomůcky na prodloužení erekce

Jaké existují pomůcky pro zlepšení kvality a délky erekce? Vyzkoušeli jsme mnohé a tyto rozhodně fungují.

VIDEO z redakčního rozbalování vaukuovky

Probereme si je jednotlivě, ať můžete pochopit (popřípadě ocenit) jejich přímý přínos na délku erekce. A samozřejmě nezapomeneme doplnit i objektivní klady a zápory každé metody, ať si můžete udělat vlastní obrázek o tom, jaká pomůcka vám osobně nejlépe zlepší erekci a zároveň vám nesníží prožitky z sexu.

Vždy je to totiž něco za něco a rychlá řešení mají i svá negativa.

Škrtící / erekční kroužky

Efekt na kvalitu a délku erekce je zde mechanický. Škrtící neboli erekční kroužky mechanicky (částečně) zamezí proudění krve z penisu zpět do těla, takže ji drží v penisu a tím prodlouží erekci.

Samozřejmě penis tyto kroužky škrtí jen decentně, ale nesmíte je mít nasazené například déle jak 5-10 minut, protože můžete riskovat upadnutí údu:) a to si asi nikdo nepřeje. Takže s vhodným výběrem kroužku si musíte trochu pohrát a najít vhodnou velikost a materiál, který také dělá dost.

Klady

Zápory

Zpevňuje mužskou erekci Náročnější nasazování
Mnohé vypadají jako designová dekorace / šperk Potřebujete najít ideální průměr přímo pro vás
Tlakem ovlivňují nejen penis, ale i varlata
Mnohé mají výstupky pro dráždění partnerky
Na výběr neskutečné množství tvarů a průměrů
Některé obsahují i vibrační motorky
Nepoznaná tvrdost erekce
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
Flagranti.cz Sexíčekshop.cz Růžovýslon.cz Sexshop51.cz Sexshop.cz

Znecitlivující gely a kondomy

Účinek je zde jasný – tyto gely, olejíčky a kondomy obsahují určitou znecitlivující látku, která zmenší citlivost penisu a ten díky tomu vydrží delší a větší dráždění. Bývá to mnohdy například lidokain, který se používá i v lékařství.

Takže tato metoda na prodloužení erekce rozhodně funguje (testováno za vás), ale zaplatíte za to menším prožitkem při sexu. Samozřejmě uděláte se, ale trvá vám to třeba i více jak 10 minut. Naproti tomu vám méně příjemných pocitů může vynahradit vaše partnerka při „dohře“ – ideálně orálem. Ale nejdříve si penis omyjte od gelu/oleje, ať nemá i ona znecitlivěnou pusu:)

Klady

Zápory

Může mít podobu krému, spreje, tabletek, ... Musíte najít ten ideálný pro vás
Rychlý nástup - krémy, spreje Ne všechny fungují 100 % pro každého
Potěšíš partnerku při citelně delší erekci
Mnohdy ovlivní i kvalitu samotné erekce
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
Růžovýslon.cz Sexshop.cz Sexíčekshop.cz Sexshop51.cz Flagranti.cz

Vakuové pumpy

Vliv vakuových pump na erekci se dlouhodobě řeší. I my jsme se tomu věnovali v našich recenzích těchto podtlakových hraček. Naše stanovisko je takové, že krátkodobě po pumpování penisu se jeho délka a průměr zvětší, ale po třeba 10 minutách se vrátí zpět na svou standardní velikost. Takže účel tyto pumpy splní, ale není to napořád.

Trochu lepší efektu jsme docílili u vodních podtlakových pump typu Bathmate, který pro větší prokrvení penisu nepoužívá podtlaku vzduchu, ale vody. Ta nějakým způsobem lépe působí, ale znovu je to krátkodobé zvětšení a zlepšení erekce.

Klady

Zápory

Pocit naplnění penisu jako nikdy Musíte najít ideální podtlak pro svůj penis
Pevnost erekce při vhodném utažení po pumpě
Existují druhy s umělou vagínou
Varianty i s vnitřním metrem
Přesná regulace podltaku
Klasické vzduchové, ale i vodní pumpy
Kombinace i s vibracemi
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
Sexshop51.cz Sexshop.cz Sexíčekshop.cz Flagranti.cz Růžovýslon.cz

Návleky na penis

Jejich účinek na erekci je jasný – tyto návleky jsou vlastně takovým silnějším „kondomem“, který překryje celý penis. Takže citlivá kůže nemá takové tření a vy vydržíte při sexu déle.

Plus mnohé návleky mají různé dráždící výstupky, takže i partnerka si sex více užije. Ale… i vy si ho méně užijete, protože vaše citlivost je ochromená návlekem. Je to něco za něco.

Klady

Zápory

Pomohou v délce penisu (prodlužují) Musíte trefit správnou velikost
Některé zesilují jeho průměr
Téměř vždy prodlužují výdrž při sexu
Dostupné i výstupky pro dráždění partnerky
Mohou stimulovat i varlata
Mohou pomoci v sebevědomí 🙂
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
Flagranti.cz Sexíčekshop.cz Sexshop51.cz Sexshop.cz Růžovýslon.cz

Přípravky na erekci

V rámci testování bychom se měli pustit i do přípravků, tobolek a podobných srandiček pro zlepšení výdrže v sexu „zevnitř“, ale přirozeně máme k nim velkou skepsi. Různá afrodiziaka, španělské mušky či konkrétní produkty jako tablety na mužskou erekci – viz výčet nejprodávanějších níže jsme zatím netestovali.

Takže vám nemůžeme aktuálně poreferovat o tom, jaké konkrétní pozitivní účinky mají a jaké jsou naše dlouhodobé zkušenosti s takovými přípravky pro delší milování v posteli.

Nejprodávanější přípravky na lepší erekci v ČR

Vimax, Erexan, Zerex, Primulus, Clerex, Clavin, Arginmax Forte, Ejoy, Maxatin, Amante, Almea

A jak si vy pomáháte v posteli?

Máte vy nějaké tajné rady na delší výdrž v posteli? Nějaké alternativní metody typu tantra apod.? Napište nám své zkušenosti a praktické rady a ty nejlepší rady odměníme.

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 7 názorů

POmáhá mi samotnému se nesoustředit na ten sex, na to tření, zásuny, . ale třeba na něco nesexuálného – poušť, zimu, stromy, střechy, .. cokoliv kde není sex = když opomineme sex na poušti – au, sních a led se sexem, no nějaká lyžovačka, střechy a sexování na nich, no… Ale to mi fungujwe

Děkujeme mockrát za vaši zkušenost na oddalování výstřiku – je to hodně funkční se odtáhnout od situace a myslet na něco jiného! A tím dát prostor partnerce si zase o to déle sex užít, protože erekce drží! 🙂

Dobrý den ,chtěl bych se zeptat co mam dělat když při sexu s partnerkou můj penis nevydrží stopořený ? Pět deset minut jeto nádherný a pak najednou konec změkčení už nevím co stim a bojím se jít k lékaři, uz nevím co mám dělat partnerka je nešťastná a ja také.

Dobrý den, pokud vás trápí obtíže v oblasti erekce, doporučuji náš článek, kde se podrobně této problematice věnujeme (https://www.lascivni.cz/navody/erektilni-dysfunkce/).

Zdravim, mám dotaz pritel ma problem ze se hrozne rychle udela a uz nevi co s tim ma delat zkousel ruzne prasky, gely a nic mu zatim nepomohlo, nevite o necem? Prosim chtela bych mu pomoci

Dobrý den, naši sexualitu výrazně ovlivňuje celkový psychický stav. Pokud je Váš partner v psychické nepohodě a trápí se problémy s ejakulací, ještě více negativně to může jeho problém ovlivnit. Snažte se ho nejvíce povzbudit a podpořit, snažit se „problém“ vyřešit společně. Pokud Váš partner zkoušel již gely a prášky, je možné, že ten klíčový problém bude opravdu v jeho psychice. Pokud tomu tak je, je velice důležitá podpora ze strany psychologa, popř. sexuologa, který může doporučit i podpůrnou psychoterapii.

Dále kromě zmíněných gelů a prášků lze vyzkoušet:
– Použití kondomu (klidně i silnějšího) se znecitlivujícím účinkem, popř. hrubším povrchem.
– Sprej s látkou, která snižuje citlivost žaludu. Je však potřeba látku opláchnout z penisu už přes pohlavním stykem, aby nedošlo k nežádoucímu znecitlivění pochvy. Je důležité odhadnout správnou dávku, aby pohlavní styk nebyl naopak příliš dlouhý. Použití může mít i vedlejší účinky –snížení intenzity orgasmu muže nebo snížení schopnosti orgasmu dosáhnout.
– Technika přerušované soulože, popř. zkrácení intervalu mezi jednotlivými souložemi v průběhu týdne. Čím delší bývá přestávka v sexu, tím poté bývá samotný pohlavní akt kratší. Častější soulož obvykle prodlouží dobu, za kterou dochází k ejakulaci.
– Technika „start stop“ – muž nebo žena stiskne krátce před ejakulaci pevně žalud, což zabrání výronu semene. Tato technika vyžaduje určitý odhad a cvik. Ale pohlavní styk tím lze prodloužit poměrně významně. Muž může tuto techniku trénovat během masturbace, bývá ale žádoucí, pokud se zapojí i žena.
– Doplňky výživy
– Posílení svalů pánevního dna.

Přeji hodně štěstí.

Mě by k doktorovi nikdo nedostal. Kupoval jsem si přes internet různé přípravky, ale nic nezabíralo. Kamarád mi doporučil xxxxxx, a od té doby mám erekci naprosto v pohodě a vydržím mnohem déle než dřív.

Jistě… Děkujeme za krásný promo komentář 😉 A nebo zkuste něco funkčního a ne jen pilule. Přejeme krásný den a pěknou erekci!

Dobrý den jmenuji se Bohunka a potřebovala bych poradit s partnerem je mu 42 let a má problémi s erekci nemůže ji udržet prosím mužete mi poradit jestli pomůže krem nebo sprej či kroužky nebo tak neco děkuji.

Hezký den,

v základu je délka a kvalita erekce o tréninku – čím více je sexu a masturbace, tím více je k tomu závislá výdrž. Samozřejmě, pokud jsou na vině zdravotní problémy, zde musí odborně na míru stavu vašeho partnera poradit zdravotní specialista.

Můžete jednoduše pomoci například znecitlivujícím kondomem (Pepino, Durex i další mají řady Performa apod., které obsahují znecitlivující lidokain). Případně existují i vámi zmíněné znecitlivující spreje, které fungují na stejném principu. Ale jsou to jen krátkodobé berličky a neřeší základní problém – třeba s prokrvením (pomůže lékař) či nadměrným vzrušením (pomůže trénink).

Snad jsem pomohl…

Dobry den, mam několik dotazu možná i blbych ale zajímá mě to. Mam zahnuty penis nahoru. Ma to výhodu ? Nedá se narovnat ?

Ještě se nemel žádný sex bojím se první sexu ze se mi nepostavi anebo předčasné ejakulace co s tím ? A na co si dat pozor ?

Chtěl bych zkusit i anal samozřejmě s kondomem je to bezpečný a jak to udělat ?

Ještě dotaz jak prodlouzim výdrž v sexu bojím se ze necydrzim dlouho

Ještě jedna věc promiňte jak vybrat kondom? S příchutí velikost a tenký ? Latex ? Dělám to poprvé. Mate nějaké tipy či doporučení? Značka ? Obchod kde koupit ? Barvme či nebarevne ?

Hezký den,

má to paradoxně výhodu tu, že budete partnerku dráždit jinak/více, než ostatní s „rovným“ – při pozici misionáře jí budete lépe dráždit g-bod, stejně tak v každé další sexuální pozici, kdy budete k sobě „čelem“.

Předčasnou ejakulaci můžete předejít tréninkem (třeba sám se sebou, nebo s erotickou hračkou typu Fleshlight STU: http://www.lascivni.cz/eroticke-hracky-pomucky/recenze-umela-vagina-fleshlight-stamina/. Ejakulaci můžete ovlivnit jak fyzicky stahy svalů v podbřišku (to sá dá taky trénovat předem), případně i psychicky, ale to už musíte znát své tělo a jeho reakce před orgasmem.

Je to bezpečné, kondom určitě doporučuji, v základu se dá skvěle postupovat podle našeho praktického návodu, který je lety prověřený: http://www.lascivni.cz/sex/jak-na-analni-sex-aneb-jak-roztahnout-prdelku/

Ohledně výběru a nasazování jsme sepsali samostatný foto-video návod: http://www.lascivni.cz/vztahy/jak-nasadit-kondom-navod/. Jsou v něm zmíněné i prověřené značky, kterým se dá věřit. Osobně ale mám nejraději Durex, ač patří k těm dražším. Typy záleží na vašich plánech – ochucený je dobrý na orální sex, zesílený na delší výdrž a větší bezpečí, extra lubrikovaný pro anál, zeslabený pro větší prožitek, oddalující ejalulaci s trochou znecitlivujícího gelu, …

Barevnosti jsou jen zábava, pražádný vliv to nemá, na poprvé bych určitě nešel do barevných, proužkatých či jinak vtipných. Bude vám stačit základní kondom (classic, basic a podobné typy).

Dobry den, chci se zeptat zaleží na velikosti penisu ? Škodí masturbace ? Jak zvyšit vydrž v sexu ? Předem děkuji

Hezký den,

pokud ho nemáte 5 cm velkého při ztopoření, tak to problém není – český průměr je kolem 13 cm. Zpravidla nezáleží na velikosti či délce, ale citený je při sexu průměr. S délkou a ani velikoustí či tloušťkou nic přirozeně neuděláte.

Rozhodně neškodí – spíše naopak. Pročistí tělo, probudí metabolismus a pomůže vám s tréninkem na zvýšení výdrže.

Pro trénování výdrže v sexu je klíčové = trénovat, trénovat a trénovat (přesně jak píšeme v článku který jste komentova). Masturbací, sexem, pomůckami typu Fleshlight – http://www.lascivni.cz/eroticke-hracky-pomucky/recenze-umela-vagina-fleshlight-stamina/ – tahle je zaměřená čistě na trénink výdrže.

Spolupracujeme: