Mnozí ještě dnes neví, co se skrývá pod pojmem Kegelovy cviky. Díky těmto cvikům si muži i ženy mohou zkvalitnit sex a hlavně orgasmus, ale také vám pomohou při potížích s močovou ikontinencí, ženám usnadní porod atd.

Kegelovy cviky pod drobnohledem

Kegelovy cviky nejsou žádnou novinkou. Vyvinul je americký gynekolog Arnold Kegel, a to už roku 1948.

Celé cvičení spočívá ve zpevňování svalů v oblasti močové trubice, pánevního dna a pochvy. A proč je žádoucí zpevňování svalů v oblasti močové trubice, pánevního dna a pochvy? Účinky tohoto zpevnění se pozitivně odrazí především ve vašem sexuálním životě. Prokázanou skutečností je, že ženy mající pevné výše zmíněné svaly dosahují rychleji orgasmu, který je i mnohem intenzivnější.

Účinky cvičení podle Kegela

Celkově během sexu budou ženy prožívat větší vzrušení a větší bude i vaginální lubrikace. Zažijte i vy lepší orgasmy. Vaší investicí do nich bude jen jednoduché cvičení, které zvládne každá žena a které nezabere příliš času.

Účinek Kegelových cviků spočívá v tom, že se naučíte během sexu zcela vědomě zatínat potřebné svaly. Nejen při sexu však oceníte toto cvičení. Se zpevněnými svaly se vám, dámy, také bude lépe rodit a celkově jde o vhodnou prevenci močové inkontinence.

Připravili jsme pro vás ucelený 3 dílný seriál o praktickém posilování pánevního svalstva právě pomocí Kegelových cviků. Jednotlivé díly probírají nejdříve dechové cvičení, které je důležité pro zvládnutí všech klíčových cviků a dále konkrétní cvičení pro posílení svalstva pánevní oblasti.

Existují cviky i pro muže?

A jak Kegelovy cviky pomůžou pánům? Díky nim se vám podaří oddálit ejakulace. Během sexu bude také větší vaše erekce a celkově si stejně jako ženy budete v posteli více užívat. Cvičení pro muže je mnohem jednodušší, než u žen. Doporučuje se trénovat stahy pánevního svalstva při močení. Zkrátka pánové trénujte zastavování proudu moči pomocí stahů svalstva v podbřišku.

Pomůcky pro zesílení pánevního dna

Příznivé účinky na vnitřní svalstvo pochvy mají erotické/zdravotní pomůcky typu ben wa či venušiných kuliček. Spoustu užitečných pomůcek / hraček pro tento typ cvičení jsme testovali v redakci, takže si můžete vybrat už z prověřených značek a modelů.

Kegelovy cviky = pomozte si k lepšímu orgasmu – PRŮVODCE
5 (100%) 1 hlas