Termín BDSM obecně označuje širokou škálu sexuálních praktik, které jsou založeny na vzájemné domluvě, kdy je jeden z partnerů nadřazen tomu druhému. Pod tento termín spadá především erotický sadismus, masochismus či různé formy fetišismu.

Základem BDSM je absolutní oddanost a poslušnost svému Pánovi/Paní (tj. dominantní osobě). Tento vztah vždy doprovází předem dohodnutá pravidla (někdy definovaná i v rámci tzv. otrocké smlouvy). Nejznámější součástí těchto praktik je sadismus a masochismus. Jedná se o úmyslné vyvolávání a přijímání bolesti, která pro jedince představuje sexuální vzrušení.

Erotické praktiky označované jako BDSM jsou společností považovány za nemorální. Ale jestliže se někomu něco líbí, tak by ho neměl nikdo jiný od toho odrazovat.

Odkud pochází název B-D-S-M?

Název BDSM je vlastně zkratkou:

Do těchto netradičních praktik můžeme počítat svazování při sexu (pomocí šátků, pout, či provazů), dále erotické hry založené na dominanci a submisivitě (nadřazenosti a podřazenosti) a nakonec tvrdé praktiky kam patří výprasky, tělesné tresty apod.

Co je tato zkratka a co na ni říkají Petr a Aly z redakce v podcastu:

Jak může vypadat česká BDSM akce? PFW 23 v redakčním podcastu

V těchto hrátkách najde využití hodně specifických pomůcek:

  • důtky/bičíky,
  • roubíky,
  • kukly,
  • pouta/lana,
  • a další.

Všechny druhy tvrdších erotických pomůcek

BDSM je velmi široký a temný svět lidské sexuality, které si rozhodně zaslouží být prozkoumán a poznán. Roky nás láká, baví, naplňuje a chceme vám naše zkušenosti předat jak v našich recenzích BDSM pomůcek, tak návodech i v tomto slovníčku erotických pojmů. Z našeho velkého slovníku jsme do něj vybrali jen praktiky, pojmy a produkty, které se týkají Bondage, Dominance, Sadismu a Masochismu, neboli BDSM.

Filtr: Vše / BDSM / Erotické pomůcky / Materiály pomůcek / Pornografie / Prádlo / Sexuální praktiky / Sexualita / Úchylky a fetiše

Těchto pomůcek existuje nepřeberné množství a jen málokdo zná všechny – jejich výběr a používání je nutné se postupně učit, abyste dokázali nakouknout do všech tajů těchto tvrdších hrátek.

Jak může vypadat off-line akce se svazováním? Podcast:

Jsou tyto praktiky nebezpečné?

Tyto hrátky mají mnoho podob – podstatná část je bezpečná pro všechny zůčastněné – jen sexuální praktiky nazývaný edge play mohou vést k trvalým zraněním až k smrti.

Idea dominance a submisivity

Pro některé jedince představuje ide nadřazenosti (dominance) nebo podřízenosti (submisivita) součást jejich každodenního života a nevztahuje se jen na oblast sexuální.

Vždy však musí mít tento vztah jasně stanovená pravidla a nic není konáno bez souhlasu submisiva – tzn., že dominant ví, co smí a nesmí se svým submisivem dělat bez jeho svolení. Každý submisiv má právo na tzv. stopku, kterou může použít kdykoliv se stane něco neočekávaného nebo v případě, že dominant překračuje dohodnuté hranice.

VZOR otrocké smlouvy pro výcvik

Ve spolupráci s dominami a subíky a sissynami z Lascivní redakce jsme sepsali vzor tzv. otrocké smlouvy.

Ta konkrétně popisuje: povinnosti vašeho subíka, jak se k vám má chovat, jaké má hranice, jak dlouho (a jak) bude ve vaší službě, jak bude trestán, … Tento vzor si můžete vytisknout a podepsat s vaším subíkem či subinkou:

Koupit

Téma smlouvy mezi Paní (Pánem) a otrokem (subinkou) v redakčním podcastu:

Symboly nadřazenosti a podřízenosti

Mezi nejčastěji používané v BDSM praktikách patří jezdecký bičík, důtky, plácačky, biče, provazy, pás cudnosti, okovy, pouta, roubíky apod.

Pro BDSM je také typické hraní rolí – časté scény jsou: učitel a žák, pán a otrok, jezdec a kůň, rodič a dítě, cvičitel a pes, věznitel a vězeň, apod.

Erotická dominance a submisivity není vázána na pohlaví, proto jsou možné jakékoliv kombinace. U některých párů se může objevit tzv. switch, kdy se partneři v rolích střídají. Jinou možností je tzv. komtesa – subinka podřízená jednomu Pánovi/Paní, který má však další submisivy, kterým je komtesa nadřazena.

Rozdělení rolí a praktiky

V BDSM hrách se nejčastěji užívá následující rozdělení rolí:

  • TOP (hořejšek) – nadřazený jedinec; sadista, dominant (u muže také dom, Pán, u žen domina, Paní, Madam),
  • BOTTOM (dolejšek) – podřízený jedinec; masochista, submisiv (u muže také subík, u žen subinka),
  • SWITCH (viz výše).
  • KOMTESA (viz výše).

Proč bondáž tolik stále láká? Více v podcastu:

Kde nakupovat BDSM pomůcky

Zde máme pro vás výběr našich osvědčených prodejců tvrdších hraček a pomůcek, které sami využíváme pro domácí zásobení své mučírny a také jako zdroj hraček pro recenze/testy v naší redakci. Za jejich služby a výběr jsme schopní dát nejenom ruku do ohně. 🙂

Klady

Zápory

Veliký výběr tvrdých pomůcek Nemožnost osobně prohlédnout
Vícero známých značek
Přehledné filtrování dle typu
Vysoká dostupnost nejen pro profi mučírny
Rychlé dodání
Zaručená diskrétnost

Spolupracujeme: