Spitting je erotická praktika známá z BDSM sexu – pomocí plivání je submisiv ještě více ponižován.

Může být pliváno jak do obličeje (konkrétněji i do úst), na celé tělo, do tělních otvorů (zadek, vagína), či na penis – záleží kdo je sub/podřízený.

Označení Spit se používá především při provozování sexuálního masochismu nebo sadismu. Oběť plivání bývá většinou submisivní a dominantní partner svoji nadvládu projevuje také pliváním na obličej, tělo do úst. Smyslem plivání je ponížit submisivního partnera.

Termín Spitting se pojí také se sexem, ale v opačném duchu než Split. Zde většinou plivání nemá žádný výraznější podtext submisivity nebo dominance. Jedná se jen o prostředek ke zvýšení sexuální vzrušení, případně i jako oživení stereotypu. Pokud si během spittingu partneři vzájemně vyměňují sliny, označujeme tuto praktiku jako Split swap.

Dále můžeme také ještě rozlišit Spit fetiš, při kterém je oběť plivání slinami partnera velice silně vzrušována. Submisivní variantou Spit fetiše může být i chorobná touha po tom, aby na jedince plivali cizí lidé. Spit fetiš je velice oblíbený zejména v Japonsku, kde někteří muži chodí po ulicích se sklenicemi a prosí ženy, aby jim do nich plivly. Avšak toto chování je v Japonsku nezákonné.