Submisivita (neboli podřazenost) je vlastnost člověka, díky které se nechá ovládat od ostatních. Submisivní jedinec je primárně vzrušován podřízeností svého dominantního partnera/partnerky. Vzrušuje je přijímat od dominanta trest a ponížení.

Kdo je a kdo není submisivní

Pro dominanci a submisivitu se užívá zkratka D/s a patří mezi čtyři základní pojmy zkratky BDSM. Na submisivitě a dominanci je postaveno dost erotických praktik BDSM.

Většinou scénář vypadá tak, že jeden rozhoduje a druhý poslouchá. Pokud nesplní přání (většinou erotické) svého „Pána/Paní“ tak většinou následuje trest.

Trest někdy následuje i při bezchybném splnění přání – submisiv je rád ovládán, takže si to nechá líbit.

  • Submisivní žena – subinka
  • Submisivní muž – subík

V rámci D/s vztahů existuje i určitý hiearchický článek mezi Pánem/Paní a subem/otrokem – a tím je alfa sub. Má vyšší postavení než nejnižší otrok a má vyšší pravomoce, ale je stále plně podřízený dominantovi.

Viditelné znaky submisivity

Mezi znaky submisivity patří nošení obojku, který subince/subíkovi nasazuje jeho Pán/Paní. Dalšími symboly D/s vztahu jsou:

Jak vypadá typický obojek – nerezový

Kde nakoupit výbavu pro jeho výchovu / tresty

Klady

Zápory

Veliký výběr tvrdých pomůcek Nemožnost osobně prohlédnout
Vícero známých značek
Přehledné filtrování dle typu
Vysoká dostupnost nejen pro profi mučírny
Rychlé dodání
Zaručená diskrétnost

Inspirace pro oblečení či zacházení se submisivem

Pravidelně sbíráme fotky a animovaná videa submisivních mužů a žen, ať už jen kvůli jejich oblečení, zachyceném postoji, situaci či kvůli praktikám, které snášejí. Tyto fotky mohou být inspirací jak pro suby, tak dominanty, aneb co vše může být ne/dovoleno.

Doplněním může být náš pravidelně aktualizovaný BDSM úkolníček praktik a trestů pro zlobiví subíky a subiny!

BDSM akce naživo = PFW 23 v Lascivním podcastu

Sub jako majetek a jeho trestání

Submisiv bývá vnímán jako majetek svého Pána/Paní a dle síly a intenzity vzájemného vztahu má stanovenou různou míru svobody a možnosti vlastního rozhodování. Idea dominance a submisivity se nemusí vymezovat jen na oblast sexuálních aktivit. D/s vztah má přesně stanovená pravidla a submisivovi se nic neděje bez jeho svolení – dominant přesně ví, co smí se svým submisivem dělat.

Každý submisiv má právo na užití tzv. stopky, kterou smí použít kdykoliv by se stalo něco neočekávaného nebo v případě, že by dominant zašel za hranice možností.

Světový svátek, co s D/S vztahem souvisí = Loctober v podcastu:

VIDEO rozbalování jeho typického doplňku

Spolupracujeme: