Self – bondage neboli sebesvazování je podpůrná technika sebeuspokojování, jejímž cílem je dosažení prožitků jako u bondáže.

Při selfbondage se jedná především o to, že dotyčný se sám vlastními silami snaží nasimulovat klasickou bondage.

Kdo koho vlastně svazuje? Sám sebe…

Jedná se o svazovací techniky, při kterých se jedinec dokáže spoutat tak, že mu neumožní samovolné uvolnění nebo se dokáže uvolnit samostatně až po překonání předem připravených překážek. Často dochází také k využití tzv. časových regulátorů – např. spoutávání ocelovými pouty, kdy je klíček zataven v kostce ledu.

Jedná se o milostné svazování, které podněcuje větší prožitek při sexu, který způsobuje adrenalin a vzrušení z omezení pohybu, řeči, sluchu nebo zraku. Jedná se o jednu z nejnebezpečnějších technik BDSM.

Zjistěte kolik stojí výbava pro svazování
ZJISTIT CENU

Pokud není věnována péče zajištění vlastní bezpečnosti, může být self – bondage velice nebezpečná. Vždy je důležité připravit si i tzv. únikový plán. Klíč, který je připraven jako nouzový únik, by měl být však méně, ale snáze dostupný, než klíč, který je využívaný během hry.

Celkově může zásady pro bezpečné sebesvazování shrnout do pěti bodů.

5 zásad bezpečné selfbondage

  1. Nikdy nepoužívejte roubík, přes který je těžké dýchat. Při pocitu stresu člověk dýchá rychleji, a proto hrozí přidušení.
  2. Únikový předmět (klíč nebo nůž) umístěte vždy do stejné roviny, jako jste vy sami. I pouhých 30 cm převýšení se může stát nepřekonatelným. Vzdálenost únikového předmětu volte dle vlastního pocitu, na kterou se cítíte, že dostanete.
  3. K pevným předmětům (nábytek, radiátor, apod.) se nikdy nepřivazujte pevně, mohlo by se stát, že nedosáhnete na únikový předmět.
  4. Pouta je vhodné upevnit tak, aby mezi zápěstí a pouta šlo strčit malíček. Při větším utažení může dojít k rychlému mravenčení horních končetin.
  5. Nesvazujte se tak, abyste v nouzi nebyli schopni přivolat si pomoc nebo vás někdo nemohl sám najít.

Základní techniky svazování sebe

Mezi nejpoužívanější techniky sebesvazování patří stahovací smyčka, pouta, speciální prstenové zařízení. Jednoduchá Hog–Tie technika, Super Hog–Tie technika, Prstenová Hog–Tie, Arm–Leg technika nebo různé typy uzlů.

Tipy na pomůcky pro bondáž

Klady

Zápory

Široké téma od lan, po pouta, pásky, ... Potřebujete časem více a více doplňků :))
Nejen pro milovníky tvrdého BDSM, ale i jako něžné svázání
Navození atmosféry jako ve 50 odstínech šedi
Nová úroveň rozkoše z omezení hybnosti a bolesti
Téma, které vás bude držet roky, než se ho nabažíte
Vstupní brána k celé škále tvrdších praktik
Estetický pohled na svázaný protějšek

Spolupracujeme: