Nejen policejní výbava, ale i zpestření vašeho sexu, a to ať už jej praktikujete s policistou, anebo třeba s instalatérem.

Nejčastěji jsou jimi ruce připoutávány k posteli, což má za následek nehybnost sexuálního partnera a volnou ruku působení toho druhého jej vydráždit až k samotné rozkoši. Využívají se mnohdy pro dominantněsubmisivní hrátky v BDSM.

Co jsou pouta?

V obecném významu jsou pouta nástroj, který slouží ke spojení končetin. Nemusí se jednat pouze o končetiny lidské. V zootechnice se používají pouta na nohy pro krávy nebo koně. Jejich cílem je jednak zabránit zranění samce při páření, a také mají vliv na správné postavení zadních nohou. U lidí tento nástroj slouží ke spojení rukou nebo nohou, případně k připevnění člověka k nějakému předmětu. Pouta jsou nejčastěji kovová, textilní, plastová nebo kožená.

VIDEO z rozbalování dvojité sady na zápěstí a kotníky

Jak kovová pouta fungují

Pouta se skládají ze dvou částí, které jsou dohromady spojeny buď pantem nebo řetězem. Po zavření pout je potřeba k jejich otevření klíč. Řetěz mezi pouty je svařovaný, aby se zabránilo jeho poškození. Moderní pouta mají bezpečnostní systém, který zabraňuje jejich úplnému utažení. Tím je omezeno riziko zaškrcení končetin. Pouta používají zejména policejní a vojenské složky.

Pro tyto účely procházejí pouta několikastupňovou kontrolou, aby bylo zamezeno nežádoucímu uvolnění spoutané osoby.

Policejní pouta na hraní

Pouta jsou jednou z nejtriviálnějších sexuálních hraček, existujících na poli erotiky již celou věčnost, „náramky“ se všeobecně berou jako nejméně zvrhlá hračka, je tedy nejvíce úžívaným nástrojem v sexuálně aktivních domácnostech.

Klady

 •  

  Základní symbol všech podřízených otroků

 •  

  Znemožňuje se bránit 🙂

 •  

  Ve spojení s karabinami je možné je kombinovat/spojovat

 •  

  Šíře materiálů od kůže, oceli, latexu, ...

 •  

  Cenovky začínají na cca 150 Kč a jdou do tisíců

 •  

  Nejen pro ruce, ale i nohy, či kombinované sety

 •  

  Strohé policejní designy, až luxusní saténové / kožené kousky

Zápory

 •  

  Musíte dávat pozor na pevnost sevření

 •  

  A neztrácet klíčky :))

Aktuální ceny a možnosti objednat si prohlédněte zde:

Flagranti.cz

Sexshop51.cz

MHsexshop.cz

Sexshop.cz

Růžovýslon.cz

Eroticstore.cz

Plastová pouta

Jedná se o jednorázová pouta, tvořená tenkými, ale pevnými plastovými páskami. Po nasazení na končetiny a utažení pout je již prakticky nemožné se z těchto pout dostat nebo je přetrhnout. Osvobození následuje a přeštípnutím plastu speciálním nástrojem. Výhodou těchto pout je skladnost a jednoduchost. Nevýhodou je riziko nadměrného zaškrcení končetin a nemožnost znovupoužití. Používají se zejména na hromadných akcích.

Textilní pouta

Textilní pouta pracují na obdobném principu jako pouta plastová. Místo plastu jsou však vyrobena z textilního pásku. Předností je lehkost, skladnost. Jejich využití je však rovněž omezeno spíše na hromadné akce.

Kožená pouta

Jedná se o pouta vyrobená z kůže. Kožená pouta jsou určena pro BDSM hrátky. Vyrábějí se v různých barvách, na ruce i na nohy. Často bývají součástí kožených postrojů, doplněna obojkem a různými kovovými očky umožňujícími spoutat dotyčného člověka do různých poloh.

Výhodou kožených pout je měkkost, kůže nezpůsobuje zdaleka tolik otlaků jako pouta kovová. Pro spoustu lidí je velkým plusem i vůně kůže, která na ně působí vzrušivě. Kožená pouta jsou obvykle velmi variabilní, dají se různě spojovat. Samozřejmostí bývá i nastavitelná velikost.

Plyšová sexy pouta

Takový předmět však na PČR nevyfasujete, policejní náramky jsou příliš těžké, pro vaše postelové radovánky vám postačí autentická pouta z lehkého kovu na klíček z hračkářství, anebo přímo ze sex shopu, kde koupíte náramky dokonce i v provedení kožešiny nebo růžového peří.

Historie poutání

Potřeba někoho omezit v pohybu poutáním je stará jako lidstvo samo. V dávných dobách se poutali nepřátelé, aby se jim zabránilo v úniku. Poutali se rovněž pachatelé trestných činů. S postupem času se poutání stávalo více humánní, a také mnohem více účinné. První poutací nástroje byly velmi jednoduché.

Používaly se kožené řemeny, provazy, kusy textilu. Později se začaly používat řetězy.

S řetězy se však obtížně manipulovalo, byly těžké a neskladné. Později se začaly vyrábět okovy, i zde byl však problém s tíhou a neskladností. Dalším důvodem pro inovaci v poutání začal být i humánní rozměr. Hledalo se snadno ovladatelné, skladné a nezraňující řešení. Výsledkem jsou moderní kovová pouta.

Pouta v erotických hrátkách

Pouta jsou jedním z nejrozšířenějších erotických nástrojů používaných v BDSM komunitě. Pohnutky pro poutání jsou částečně podobné jako pro svazování lany. Společným prvkem je vyjádření dominance. Ten, kdo poutá, velí. Kdo je spoután, neklade odpor a bez odporu se podřizuje.

Poutání je založeno na vzrušení z omezení pohybu, v některých případech lze přidat i radost z bolesti, kterou pouty lze způsobit.