Bondage, českým slovem bondáž/bandáž nebo erotické svazování patří mezi BDSM praktiky. Jedná se o praktiku, při které díky svázání dojde k omezenosti pohybů partnera, může dojít i k úplnému znehybnění partnera.

Erotické svazování pod drobnohledem

Svazování může mít různou formu, mezi nejjednodušší patří přivázání rukou nebo nohou k pelesti postele. Bondage (špatně označované jako bandage) může mít i formu dekorativní, kdy dojde spíše k okrasnému svázání.

Mezi nejsložitější pak patří vysoce propracované svázání, které má i důmyslné postavení uzlů.

Mohou plnit nejen dekorativní prvek, ale i výrazně znepříjemnit svázanému svou pozici – vybrané linie lana mohou podvazovat ňadra, klín, případně držet svázaného v nepříjemné pozici.

Co si Petr a Aly z redakce myslí o svazování? 26. podcast:

Naše redakční svazování – základ návodů

Bondage (aneb jak svázat člověka) jsme pro vás rozpracovali v několikadílném BONDAGE návodu.

Kdo je rigger?

Ten, který se dlouhodobě věnuje svazování/uzlování se označuje jako rigger – nemusí to být nutně dominant, ale klidně i jen milovníky estetiky, které se dá lany také dosáhnout – hlavně na krásném ženském těle.

Zjistěte kolik stojí výbava pro svazování
ZJISTIT CENU

V ČR jsou nejznámější riggerky Edna Kinbaku a Joan von Brook, se kterými jsme udělali velmi otevřené rozhovory.

I tyto přední riggerky vystupují na akcích, jako je Rope Spirit (odkaz na web), který pořádá pražské uskupení kolem Hell.cz a Hellevents.cz.

Navštívili jsme Rope Spirit (2024):

Obávané Shibari

Když je řeč o bondáži (umění provazu), nelze nezmínit tu japonskou – Nawa Shibari – rovnocenná s čajovým obřadem, až s 500 let starou historií techniky svazování při zadržování kriminálních zločinců.

Shibari, členěná na tři formy úvazu:

  • Shinju – vázání prsou a horní poloviny těla
  • Sukarabo – rozkroku a horní poloviny těla
  • Karada – vázání celého těla

Sledovali jsme české špičky v bondáži naživo – PFW 23 v Lascivním podcastu

Základní polohy pro bondáž

Dále se rozeznávají tři základní bondage polohy:

  • Hogtie, tzv. prasečí úvaz nebo kozelec – název pochází ze zemědělství, kdy se tímto způsobem svazovala hospodářská zvířata. Svážou se kotníky se zápěstími za zády, kdy „oběť“ leží na břichu nebo na boku. Jedná se o nebezpečnou techniku, mnoho sexuálních partnerů totiž úvaz propojuje se smyčkou na krku, čímž mohou trestaného udusit.
  • Frogtie, žabí úvaz – zde má podrobený svázané kotníky ke stehnům, které jsou skrčené a přivázané k lýtkům. Zápěstí jsou pak připoutána po stranách ke kotníkům.
  • Balltie je kulovitý úvaz, při kterém je osoba svázaná do klubíčka, nohy i stehna má skrčené k pasu, svázané i s trupem. Jedná se po čase o velmi nepříjemnou polohu, ruce mohou být svázány za i před tělem.

Jak začít s sexuální bondáží?

Nakonec konzervativním párům vždy postačí pouhý šátek nebo policejní pouta…. Případně pro milovníky barev a rychlého svází existují tzv. bondage-pásky – ty jsme recenzovali taktéž pro naše čtenáře.

Klady

Zápory

Široké téma od lan, po pouta, pásky, ... Potřebujete časem více a více doplňků :))
Nejen pro milovníky tvrdého BDSM, ale i jako něžné svázání
Navození atmosféry jako ve 50 odstínech šedi
Nová úroveň rozkoše z omezení hybnosti a bolesti
Téma, které vás bude držet roky, než se ho nabažíte
Vstupní brána k celé škále tvrdších praktik
Estetický pohled na svázaný protějšek

Spolupracujeme: