V následujících týdnech se budeme na Lascivku věnovat tematice, kterou by mnozí mohli znát z pionýra/skauta – o svazování a uzlech. Tentokrát ale půjde o erotické využití svazování – bondage.

Připravujeme několika-dílný návod jak začít s bondage a jak ji udržet bezpečnou pro svazovaného. Návody na jednotlivé úvazy budou doplněné detailními fotografiemi (i s naší krásnou figurantkou). Máte se na co těšit… Hlavně erotické svazování je neskutečně vzrušující a vzhledově zajímavá praktika. Se znehybněným protějškem si můžete dle své domluvy (a libosti) dělat co chcete.

Inspirací vám může být náš pravidelně aktualizovaný úkolovač pro otroky a otrokyně. Samozřejmě nemusíte svůj protějšek jen nepříjemně (pro ně) či bolestivě trestat, ale můžete ho i něžně pomilovat či jen dráždit a umožnit mu zažít nové a (z naší zkušenosti) i silnější orgasmy. Vše je na vaší domluvě a fantazii.

Průvodce svazováním od redakce Lascivní.cz

Dnes začneme nultým dílem – o bezpečnosti, použití lan/pásek a základních uzlech, které můžete použít při bondage.

Bezpečnost je klíčová u erotické bondáži

Při bondagi musíte vždy myslet na bezpečnost svazované. Většina bondage úvazů není vhodná pro delší uvázání, protože lehce zaškrcuje a znemožňuje tak plnému prokrvení jednotlivých částí těla. Nejnebezpečnější jsou úvazy, které jdou kolem krku. Doporučujeme vám, abyste se těmto hrátkám vyhnuli (mohou mít stejně fatální konce jako erotická asfyxie).

Máme i bezpečnostní doporučení od zkušeného uživatele Knotties z Amaterů:

Jedným z hlavných rizík pri bondage (laná, povrazy, putá,potrav. fólia,…) je prerušenie krvného obehu. Nedostatočný krvný obeh v oblastiach hlavných artérii a kapilár môže viesť k vážnemu poškodeniu tkanív, vrátane odumretia tkaniva či trvalého porušenia nervových zakončení. K poškodeniu nervových zakončení môže prísť aj vo veľmi krátkej dobe, behom pár minút.

Príznaky prerušenia krvného obehu – bolesť, pocit pálenia, mravčenie, znecitlivenie daného miesta,zníženie teploty pokožky a zmena farby pokožky na bledo-šedú až bielu, alebo modrú až tmavofialovú. Ak zviazaný človek pociťuje ktorýkoľvek z príznakov, alebo keď zbadáte zmenu farby pokožky, okamžite odstráňte putá ( povrazy) a postihnuté miesta masírujte kým nezmiznú príznaky. Musíte podporiť krvný obeh.

Týmto rizikám sa pri bežnom zväzovaní dá predísť vhodnou technikou a bezpečnostnými opatreniami: Neuťahujte príliš silno putá, hlavne okolo kĺbov (členky, kolená, lakte a zápestie), krku a slabín – v týchto oblastiach sú tepny a žily tesne pod povrchom pokožky. Hlavne pozor na zväzovanie okolo krku – problémy s krvným obehom môžu prísť veľmi rýchlo a môžu nastať ďalšie zranenia v dôsledku možného odpadnutia zviazaného človeka. Nevzďalujte sa od zviazanej osoby a často ju kontrolujte.

Keď sa rozhodnete použiť roubik, či kuklu je dobré dohodnúť sa dopredu na nejakom spôsobe dorozumievania – v prípade, keby nastali vyššie zmienené problémy. Putá uťahujte tak aby ste boli schopní dať pod ne 1-2 prsty. Medzi telo a povraz by ste mali tiež strčiť aspoň jeden prst. Nikoho nezavesujte bez vhodných znalostí, bezpečných pomôcok a dostatku kotviacich miest. Je vhodné keď je v miestnosti s vami ešte jedna osoba, ktorá vám v prípade problémov môže pomôcť.

Znásobte počet bodov kde bude tlak, alebo natiahnutie pôsobiť, takto rozložíte váhu na väčšiu plochu. V prípade povrazov – viackrát ich obtočte okolo končatín a tela. Povrazové siete, a rôzne druhy viazania doplňte o závesy kolien, lakťov, ramien, pásu a stehien. Čím viac rozložíte tlak, tým lepšie si to zväzovaná osoba užije a bude to aj bezpečnejšie.

Uistite sa, že viete ako povrazy bezpečne uvolniť, v akom poradí. Používajte uzly, ktoré poznáte a majte vždy pripravené nožničky alebo nôž. Trvajte na tom, aby vás zviazaná osoba okamžite informovala o príznakoch a prebiehajúcich zmenách jeho tela (problém s tlakom, prípadné omdletie,..). Kontrolujte teplotu, prípadne farebnú zmenu pokožky v zaťažených miestach.

Povrazy odstraňujte opatrne, dávajte pozor na možné spáleniny. Ak je to nutné použite radšej nôž, alebo nožničky – neberte ohľad na povraz. Po rozviazaní umožnite osobe pripažiť a postaviť sa na nohy aby sa krvný obeh mohol upraviť.

V prvých okamihoch osoba nemusí byť schopná ovládať svoje končatiny a aj keď sa zdá, že sa už nemôže nič stať, môže nekontrolovateľne padnúť. Znecitlivené miesta masírujte a zabezpečte teplo k obnoveniu krvného obehu. Skôr než pristúpite k ďalším činnostiam venujte dostatočne dlhý čas regenerácii.

Hlavne ľudia prosím vás s rozumom – komunikujte neustále so zväzovanou osobou (u začiatočníkov sa tak dokážete vyhnúť možnému panickému záchvatu). Bondáž nemôže bolieť, tŕpnutie je neprípustné.. Vám príjemnú zábavu! 🙂

Co použít na bondage?

Pro erotické svazování můžete použít například pout, pásků od kalhot, šátků, šál, pásek na bondage, nebo lan. Dominantní pomůckou ve svazování jsou samozřejmě lana a provazy. Používají se bavlněná či syntetická o různých průměrech. Jejich použití je nejnáročnější, ale zato nejintenzivnější a úvazy vypadají vždy lépe než při použití pout, šátků či pásků.

Pouta

Použití pout je jasné – na zápěstí či kotníky. Jde spíše o znehybnění, než o „pravý bondage“. Pouta se dají využít i při úvazech s lany. Například pro hogtie (česky kozelec) kdy jsou zápěstí i kotníky spoutány za zády. Můžete je spojit jednoduše například pouty.

Dva typy pout jsme recenzovali dříve: Recenze erotických pout – dvojitá recenze.

Pásky, šátky a šály

Pásky od kalhot využijete pravděpodobně jen při základním znehybnění rukou a kotníků. Šátky a šály taktéž.

Bondage pásky

Zajímavou alternativou k lanům a provazům jsou speciální pásky na bondage. Vypadají jako klasické lepicí pásky na roli, ale nemají lepivou vrstvu. Páska drží, když jí „přelepíte“ ji samotnou – k sobě přilne a poměrně dost drží. Její výhodou je, že když jste opatrní, tak ji po hrátkách můžete sejmout (bez trhání chloupků) a příště znovu použít.

Lana a provazy

Lana se používá pro jednotlivé úvazy s různými průměry a délkami. Různé ornamenty vzniklé svázáním vyniknou více se silnějšími provazy, ale nemohou být příliš složité, protože ze svázaného by se stal veliký chumel uzlů. Nejslabší provázky o krátkém průměru se hodí na zintenzivnění stáhnutí – přitáhnete si část úvazu, kterou potřebujete ještě více stáhnout a při uvazování jste ji zanedbali.

Provazy na bondage (společně s páskou) jsme recenzovali nedávno: RECENZE lan, provazů a pásky na bondage. Bavlněná lana jsme na mnohé dotazy také podrobili testování.

Základní uzly pro bondage

Klasický uzel spojující dvě lana vám nejspíše nemusíme ukazovat. Jedná se prostě o jednoduchý uzel. U ambulančního uzlu to bude ale složitější. Ne každý ho totiž zná. Tady máme pro vás video návod, jak ho udělat. Podle něj se ho naučí každý:

Jiné uzly v našem bondage návodu používat nebudeme (už teď vidím, jak ostřílení matadoři, kteří uzlují a vážou subinky každý den, nadávají a spílají nám), ale více jich nevyužijeme.

Mezi ty nejznámější české riggery a riggerky patří bezesporu Joan von Brook a Edna Kinbaku.

Co vás naučíme

V několika-dílném návodu na bondage, se budeme věnovat úvazům především lan a provazů – jednou použijeme i bondage pásku. Připravili jsme pro vás jednotlivé díly, v kterých se naučíte vázat:

U většiny úvazů si vystačíme pouze se subinkou, provazy různých délek a průměrů a bondage páskou. V posledním návodu vám ukážeme, jak lze použít bondage pro přivázání a znehybnění na kousku nábytku. Máte se rozhodně na co těšit!

Redakce Lascivní.cz nezodpovídá za případné zdravotní následky, které mohou vzniknout nesprávným postupem, nedodržením bezpečnostních pravidel a jiných externalit.