V následujících týdnech se budeme na Lascivku věnovat tematice, kterou by mnozí mohli znát z pionýra/skauta – o svazování a uzlech. Tentokrát ale půjde o erotické využití svazování – bondage.

Připravujeme několika-dílný návod jak začít s bondage a jak ji udržet bezpečnou pro svazovaného. Návody na jednotlivé úvazy budou doplněné detailními fotografiemi (i s naší krásnou figurantkou). Máte se na co těšit… Hlavně erotické svazování je neskutečně vzrušující a vzhledově zajímavá praktika. Se znehybněným protějškem si můžete dle své domluvy (a libosti) dělat co chcete.

Inspirací vám může být náš pravidelně aktualizovaný úkolovač pro otroky a otrokyně. Samozřejmě nemusíte svůj protějšek jen nepříjemně (pro ně) či bolestivě trestat, ale můžete ho i něžně pomilovat či jen dráždit a umožnit mu zažít nové a (z naší zkušenosti) i silnější orgasmy. Vše je na vaší domluvě a fantazii.

Průvodce svazováním od redakce Lascivní.cz

Dnes začneme nultým dílem – o bezpečnosti, použití lan/pásek a základních uzlech, které můžete použít při bondage.

Co si Petr a Aly z redakce myslí o bondáži?

A jak se jim líbila pražská akce Rope Spirit XVII 2024?

Bezpečnost je klíčová u erotické bondáži

Při bondagi musíte vždy myslet na bezpečnost svazované. Většina bondage úvazů není vhodná pro delší uvázání, protože lehce zaškrcuje a znemožňuje tak plnému prokrvení jednotlivých částí těla.

Nejnebezpečnější jsou úvazy, které jdou kolem krku. Doporučujeme vám, abyste se těmto hrátkám vyhnuli (mohou mít stejně fatální konce jako erotická asfyxie).

Stejně tak nikdy neopouštějte svazovaného, buďte neustále u něho, kontrolujte ho, komunikujte. Pro rychlé uvolnění z lan doporučujeme mít po ruce nůžky s kulatými špičkami = pro rozstřihnutí lan.

Máme i bezpečnostní doporučení od zkušeného uživatele Knotties z Amaterů:

Jedným z hlavných rizík pri bondage (laná, povrazy, putá,potrav. fólia,…) je prerušenie krvného obehu. Nedostatočný krvný obeh v oblastiach hlavných artérii a kapilár môže viesť k vážnemu poškodeniu tkanív, vrátane odumretia tkaniva či trvalého porušenia nervových zakončení. K poškodeniu nervových zakončení môže prísť aj vo veľmi krátkej dobe, behom pár minút.

Príznaky prerušenia krvného obehu – bolesť, pocit pálenia, mravčenie, znecitlivenie daného miesta,zníženie teploty pokožky a zmena farby pokožky na bledo-šedú až bielu, alebo modrú až tmavofialovú. Ak zviazaný človek pociťuje ktorýkoľvek z príznakov, alebo keď zbadáte zmenu farby pokožky, okamžite odstráňte putá ( povrazy) a postihnuté miesta masírujte kým nezmiznú príznaky. Musíte podporiť krvný obeh.

Týmto rizikám sa pri bežnom zväzovaní dá predísť vhodnou technikou a bezpečnostnými opatreniami: Neuťahujte príliš silno putá, hlavne okolo kĺbov (členky, kolená, lakte a zápestie), krku a slabín – v týchto oblastiach sú tepny a žily tesne pod povrchom pokožky. Hlavne pozor na zväzovanie okolo krku – problémy s krvným obehom môžu prísť veľmi rýchlo a môžu nastať ďalšie zranenia v dôsledku možného odpadnutia zviazaného človeka. Nevzďalujte sa od zviazanej osoby a často ju kontrolujte.

Keď sa rozhodnete použiť roubik, či kuklu je dobré dohodnúť sa dopredu na nejakom spôsobe dorozumievania – v prípade, keby nastali vyššie zmienené problémy. Putá uťahujte tak aby ste boli schopní dať pod ne 1-2 prsty. Medzi telo a povraz by ste mali tiež strčiť aspoň jeden prst. Nikoho nezavesujte bez vhodných znalostí, bezpečných pomôcok a dostatku kotviacich miest. Je vhodné keď je v miestnosti s vami ešte jedna osoba, ktorá vám v prípade problémov môže pomôcť.

Znásobte počet bodov kde bude tlak, alebo natiahnutie pôsobiť, takto rozložíte váhu na väčšiu plochu. V prípade povrazov – viackrát ich obtočte okolo končatín a tela. Povrazové siete, a rôzne druhy viazania doplňte o závesy kolien, lakťov, ramien, pásu a stehien. Čím viac rozložíte tlak, tým lepšie si to zväzovaná osoba užije a bude to aj bezpečnejšie.

Uistite sa, že viete ako povrazy bezpečne uvolniť, v akom poradí. Používajte uzly, ktoré poznáte a majte vždy pripravené nožničky alebo nôž. Trvajte na tom, aby vás zviazaná osoba okamžite informovala o príznakoch a prebiehajúcich zmenách jeho tela (problém s tlakom, prípadné omdletie,..). Kontrolujte teplotu, prípadne farebnú zmenu pokožky v zaťažených miestach.

Povrazy odstraňujte opatrne, dávajte pozor na možné spáleniny. Ak je to nutné použite radšej nôž, alebo nožničky – neberte ohľad na povraz. Po rozviazaní umožnite osobe pripažiť a postaviť sa na nohy aby sa krvný obeh mohol upraviť.

V prvých okamihoch osoba nemusí byť schopná ovládať svoje končatiny a aj keď sa zdá, že sa už nemôže nič stať, môže nekontrolovateľne padnúť. Znecitlivené miesta masírujte a zabezpečte teplo k obnoveniu krvného obehu. Skôr než pristúpite k ďalším činnostiam venujte dostatočne dlhý čas regenerácii.

Hlavne ľudia prosím vás s rozumom – komunikujte neustále so zväzovanou osobou (u začiatočníkov sa tak dokážete vyhnúť možnému panickému záchvatu). Bondáž nemôže bolieť, tŕpnutie je neprípustné.. Vám príjemnú zábavu! 🙂

Co použít na bondage?

Pro erotické svazování můžete použít například pout, pásků od kalhot, šátků, šál, pásek na bondage, nebo lan. Dominantní pomůckou ve svazování jsou samozřejmě lana a provazy. Používají se bavlněná či syntetická o různých průměrech. Jejich použití je nejnáročnější, ale zato nejintenzivnější a úvazy vypadají vždy lépe než při použití pout, šátků či pásků.

Pouta

Použití pout je jasné – na zápěstí či kotníky. Jde spíše o znehybnění, než o „pravý bondage“. Pouta se dají využít i při úvazech s lany. Například pro hogtie (česky kozelec) kdy jsou zápěstí i kotníky spoutány za zády. Můžete je spojit jednoduše například pouty.

Dva typy pout jsme recenzovali dříve: Recenze erotických pout – dvojitá recenze.

Pásky, šátky a šály

Pásky od kalhot využijete pravděpodobně jen při základním znehybnění rukou a kotníků. Šátky a šály taktéž.

Bondage pásky

Zajímavou alternativou k lanům a provazům jsou speciální pásky na bondage. Vypadají jako klasické lepicí pásky na roli, ale nemají lepivou vrstvu. Páska drží, když jí „přelepíte“ ji samotnou – k sobě přilne a poměrně dost drží. Její výhodou je, že když jste opatrní, tak ji po hrátkách můžete sejmout (bez trhání chloupků) a příště znovu použít.

Lana a provazy

Lana se používá pro jednotlivé úvazy s různými průměry a délkami. Různé ornamenty vzniklé svázáním vyniknou více se silnějšími provazy, ale nemohou být příliš složité, protože ze svázaného by se stal veliký chumel uzlů. Nejslabší provázky o krátkém průměru se hodí na zintenzivnění stáhnutí – přitáhnete si část úvazu, kterou potřebujete ještě více stáhnout a při uvazování jste ji zanedbali.

Provazy na bondage (společně s páskou) jsme recenzovali nedávno: RECENZE lan, provazů a pásky na bondage. Bavlněná lana jsme na mnohé dotazy také podrobili testování.

Základní uzly pro bondage

Klasický uzel spojující dvě lana vám nejspíše nemusíme ukazovat. Jedná se prostě o jednoduchý uzel. U ambulančního uzlu to bude ale složitější. Ne každý ho totiž zná. Tady máme pro vás video návod, jak ho udělat. Podle něj se ho naučí každý.

VIDEO návod na ambulanční uzel

Jiné uzly v našem bondage návodu používat nebudeme (už teď vidím, jak ostřílení matadoři, kteří uzlují a vážou subinky každý den, nadávají a spílají nám), ale více jich nevyužijeme.

Mezi ty nejznámější české riggery a riggerky patří bezesporu Joan von Brook a Edna Kinbaku.

Co vás naučíme

V několika-dílném návodu na bondage, se budeme věnovat úvazům především lan a provazů – jednou použijeme i bondage pásku. Připravili jsme pro vás jednotlivé díly, v kterých se naučíte vázat:

A kolik stojí?

Co budete potřebovat?

U většiny úvazů si vystačíme pouze se subinkou, provazy různých délek a průměrů a bondage páskou. V posledním návodu vám ukážeme, jak lze použít bondage pro přivázání a znehybnění na kousku nábytku. Máte se rozhodně na co těšit!

Redakce Lascivní.cz nezodpovídá za případné zdravotní následky, které mohou vzniknout nesprávným postupem, nedodržením bezpečnostních pravidel a jiných externalit.

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 5 názorů

Rozhodně bezpečnost především – nechcete si lanem zbytečně stáhnout/stisknout nervy a mít necitlivost, byť krátkodobou. Takže s rozmyslem a případně jen dekorativní úvazy. Bez vzdělání, kurzů, session, zkušeností z ROpe Spiritu prosím zapomeňte na úvazy, shibari a podobné náročné prvky. Je to jen pro ty, co chtějí jít do hloubky. Raději pak běžte k riggerovi, klidně oba, jak beru bondage za partnerskou akci.

Souhlas, určitě bondage je náročnější praktika, kdy je potřeba přemýšlet a nevrhat se do všeho po hlavě. 🙂

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně toho zdali byste nevěděli o někom kdo by mi mohl povídat o bondage a svazování takhle prostřednictvím emailu. Také se chci zeptat jestli nemáte nějaká videa se svazováním páskou.

Hezký den, je nám líto, ale toto je velmi specifický dotaz či žádost ohledně seznámení – zkusíme vás odkázat třeba na specializované fórum o fetiších a bdsm – případně to zkuste na klasických seznamkách, které jsme také recenzovali. Ohledně pásek máme hned několik recenzí, případně na našem youtubu jsou unboxing videa od nich. K vyloženě svazování vás můžeme pro pokochání odkázat na letitou, ale stále krásnou recenzi Loverátoru se subinkou.

Hezké

Děkujeme mockrát za pochvalu. Je to letitý svazovací návod, dnes už bychom to připravili a nafotili (a ideálně natočili) jinak a lépe.

hladame niekho kto by mojej mladej polovicke spravil podobny bondage..

skús sa pozrieť na xbdsm tam je program v Bratislave sa viaže myslím v Hopkirku

Děkujeme za doplnění!

Děkujeme za zájem, ale aktuálně tomu nejsme nakloněni 🙂 tím myslím svazování ostatních děvčat.

ok, vdaka za odpoved

Nemáte zač, nepomohl jsem vám moc – nevzdávejte to a hledejte dál, je to skvělá zábava si uzlovat 🙂

len nas to nema kto naucit..

Dobrý den, máte tu nějaký návod na bonadage pro chlapa?

Dobrý den – čistě ne – ale část úvazu se dá využít i pro muže. Ohledně třeba podvazování penisu/varlat jsme připravili specializovaný návod s fotkami a postupy – https://www.lascivni.cz/navody/jak-spravne-podvazat-varlata-a-penis-navod-i/.

Spolupracujeme: