Dnešní recenze potěší příznivce bondage (pro které průběžně připravujeme nové díly návodu Jak na BONDAGE). Už dříve jsme recenzovali dva typy bondage lan (viz Svazovali jsme subinku provazy a páskou na bondage) a dnes v tom budeme pokračovat. Máme na testování bavlněný provaz určený pro svazování.

Jaké vybrat bondage lano pro erotické svazování?

Délka 10 metrů je ideální pro středně náročné úvazy – konce lana jsou zakončena stažením černou nití. Pokud budete chtít dané lano zkrátit a mít více částí, doporučuji nové konce vždy stáhnout, jinak by se mohlo lano časem rozplést a tak znehodnotit.

Z popisu jste nejspíše pochopili, že náš provaz je z pletených bavlněných vláken (100 % bavlna). Tloušťka je 8 mm – proti délce ani průměr nemám co vytknout. Struktura lana je hrubší než námi dříve testované polyamidová a hedvábná lana. S tím souvisí i důležitá vlastnost – při utažení neklouže. Úvaz je tedy o to intenzivnější, o co se spoutaný vzpouzí a snaží se uvolnit.

Zjistěte kolik stojí bavlněné bondage lano
ZJISTIT CENU

S hrubším povrchem lana souvisí i to, že lehčeji způsobuje oděrky – lépe odírá kůži než jiné typy. I přesto je vhodný pro bondage – stačí být opatrný a neutahovat zbytečně jednotlivé části úvazu.

Průměr lana se nám osvědčil při lehčím podvazování prsou, penisu či varlat – silnější lano znemožňovalo výraznější zaškrcení. I přesto je dobré u těchto hrátek počítat s tím, že nejsou vhodné pro delší časové intervaly. Silnější průměr je vhodný i u dekorativní bondage, kdy „upletené“ vzorce a symboly mají plný tvar a jsou na těle poměrně výrazné.

Jak hodnotím bavlněné lano na bondage? Lehce se s ním svazuje, dekorativní ornamenty jsou krásně viditelné a při úvazech neklouže. Ze začátku vás bude jen lehce mást větší délka lana, která při začátcích úvazu je poměrně unavující (musím ho proplést tudy, tudy a tudy…).

Subinka si bílé lano užívala – při kombinaci s černým lanem je možné lehce dosáhnout pěkného kontrastního vzhledu. Doporučuji ho k bondage hrátkám.

Klady

Zápory

Dobrý průměr a délka Při utažení způsobuje menší spáleniny
Neklouže při svázání
Kontrastní barva
Ukončení lan
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
DO OBCHODU
Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 1 názor

dobry den uz dlhsi cas zhanam knihu o bdsm submisivite a dominancii a bdsm kde najdem navod profesionalnych viazacich metod

Hezký den, v češtině kromě našeho bondážního návodu a pár dalších (klíčové spojení bondage návod v googlu či seznamu) už toho více není. S knihami je to ještě horší – o téhle tematice se můžete dočíst v zahraniční literatuře třeba na Amazonu, nebo si z očí do očí popovídat třeba s dominami.

Spolupracujeme: