Svazování provazem při postelových hrátkách = PRŮVODCE

svázaný muž Někdo to rád horké. Někdo zase chladné a někdo to má rád tvrdé. Co tím myslím? Ne každý touží po nežném takřka konzervativním sexu a pomilování se s partnerkou. Někdo chcete mít při sexu větší divočinu, než jen místnost plnou svíček. Někdo chce být přivázán k posteli a muset si nechat líbit vše, co na partnera napadne.

Průvodce milostným svazováním:

Svazování při sexu – jak na něj

Zážitek bude o to intenzivnější, když bude mít přes oči šátek, takže nebude moci vědět co, kdy a jak přijde. Takový člověk miluje ten pocit bezmoci být svázán, přestože některé polohy a kozelce mohou být dost nepohodlné, ale jeho to uspokojuje.

Každý si rád hraje a sex není nic jiného než hra. Někdy i hra o dominanci a submisivitě. Svazování (někdy zvané jako bondage) je odsuzováno jako nemorální, či nemorální praktika. Ale je to jen o úhlu pohledu – my v redakci třeba proti dobrovolnému svazování kohokoliv nemáme vůbec nic 🙂

Celkově erotická bondáž spadá do části sexuality nazvané B-D-S-M:

 • B,D – bondage a disciplína;
 • D,S – dominance a submitivita;
 • S,M – sadismus a masochismus.

Pod tyto hrátky se často počítá i podvazování penisu a varlat – na to jsme s pár zástupci gay komunity (ti nejlépe vědí, jak mají podvazovat) připravili detailní návod.

Čím ženy / muže vlastně svazovat?

Svazovat se dá:

 • šátky,
 • lany,
 • pouty,
 • kravatou,
 • punčochami,
 • gumovými lanky,

Kde se to dá koupit?

Bezpečí především

Vždy musíte dávat pozor, abyste svoji „oběť“ (která samozřejmě musí se svázáním při postelových hrátkách souhlasit) nepřivodili zdravotní zranění. Myslím tím, abyste nezaškrtili například nějakou tepnu, či nejdebože nepřiškrtili krk a zamezili tak dýchání. Při svazování se mohou také objevit lehčí zranění jako oděrky v místech svázání, proto dávejte pozor při výběru, čím partnera svážete.

Pro naše čtenáře jsme připravili několikadílný návod Jak na BONDAGE – projdeme si v něm vše od základů, výběr lan a provazů, přes svázání zápěstí, kotníků, zajímavé úvazy jako armbind, podvazování ňader, zabrousíme i do estetické bondage s úvazy typu diamant/želvička a pavučina.

Jeden svazovací příběh ze života

Pamatuji si, že má kamarádka Míša kdysi chodívala s klučinou, tuším jmenoval se Libor, který toto vysloveně vyhledával a vzhledem k faktu, že jinak ani nemohl dojít uspokojení, byla tato praktika velmi častým zpestřením jejich sexuálního života.

Musím říci, že oba, jak Míša, tak její ex, byli oba dominantní, což rozvoji tohoto vztahu zrovna nepřálo. Ve vztazích dominance a submise je většinou ku škodě, když jsou oba partneři stejně zaměření, tedy pokud jsou dva dominantní nebo naopak dva submisivní jedinci. Oba z nich si přejí být těmi dominantními/submisivními a vcítit se občas do role opačné vyvolává velkou vlnu nevole, přemlouvání sebe sama a nakonec pocitu nespokojenosti.

Nutno dodat, že výbavička na tyto hrátky byla opravdu široká, od různých druhů pout, přes různě široká lana až po speciální poutací pásy, svěrací kazajky a postroje. Vše bylo do puntíku promakané a promyšlené. Libor si s pořizováním výbavičky dal velkou práci, byl v tomto ohledu skutečně svědomitý a nic neponechal náhodě, nedejbože, že by byly některé části nekompletní, to naprosto nepřicházelo v úvahu.

Jednou ale Míše došla trpělivost. Hry se jí sice většinou líbily, jelikož byly nápadité, ale o výměně rolí se nedalo diskutovat a tak začala být – v jinak pohodovém vztahu – nespokojená. S partnerem si o tom promluvila, ten se ale k nějakým změnám příliš nehlásil a celkově mu to bylo spíše jedno. Sám o sobě by byl raději, kdyby měl dívku poddanější a vláčnější, takže ukončení vztahu ho nijak neranilo, spíše naopak. Dnes je Míša pátým rokem s Ondrou, kterého pro změnu svazuje zase ona. Jemu se to líbí, jí také a oba jsou spokojeni. A tak to má přeci být…

Petr
Petr
Šéfredaktor a zakladatel magazínu Lascivní.cz - zajímají ho netradiční hračky, které posouvají vnímání sexuálních hrátek na nové úrovně. Chce zbavit sexualitu zbytečného tabu, které v české kotlině je zakořeněno po desítky let. A snad se mu to i daří...
Petr
[supsystic-social-sharing id="1"]

8 komentářů

 1. Hezký den, ano máte pravdu – návody na podvazování penisu nám chybělo – chceli jsme ho zpracovat, ale ted doháníme resty v podobě asi 14 recenzí hraček.

  Návod na svázání/podvázání muže máte nově zde: https://www.lascivni.cz/navody/jak-spravne-podvazat-varlata-a-penis-navod-i/ – má 4 díly, první dva jsou teoretické, zbylé 2 čistá praxe „jak na to“.

  Když mi necháte e-mail, klidně vám napíšu až bude venku – jinak klasické úvazy se v menších obměnách dají využít i pro submisivní pány.

 2. Dobrý den, mockrát děkuji za vaše návody! S partnerem si zkoušíme okořenit sex. Návody na svazování partnerek jsou téměř všude. Ovšem nikde nemohu najít jak svázat partnera!?! Tedy hlavně jeho penis – podvázání apod.

 3. Pod předešlý komentář se můžu podepsat snad i vlastní krví, protože sama bych to napsala stejně. Svazování patří mezi hrátky, které praktikujeme čas od času a nemůžeme si ani jeden ty chvíle submisivity/dominance vynachválit.

 4. Nemám zkušenosti s úplným svázáním do kozelců a podobných nepohodlných poloh, ale určité znehybnění není na škodu. Stačí pár šátků, či pouta a hned je sex jinačí. Ale rozhdodně to s partnerem bereme jako specialitku, kterou neprovádíme neustále, ale spíše podle chuti nás obou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *