Někdo to rád horké. Někdo zase chladné a někdo to má rád tvrdé. Co tím myslím? Ne každý touží po nežném takřka konzervativním sexu a pomilování se s partnerkou.

Někdo chcete mít při sexu větší divočinu, než jen místnost plnou svíček. Někdo chce být přivázán k posteli a muset si nechat líbit vše, co na partnera napadne.

Je vaším snem být bezmocný a spoutaný?

Je jen na vás, jak odhadnete situaci a jak naladíte celkovou atmosféru večera. Můžete si připravit postel plnou hříchů s rudou ostnatou růží na polštáři a s pouty, které vyzývavě leží u rozkvetlého poupěte, jež má symbolizovat provokativní cudnost, nebo začít sklenkou růžového vína a za doprovodu něžného láskyplného líbaní se přesunout na postel, která ani pramálo z toho, co vás tuto noc čeká, neprozrazuje.

Spoutávání, ačkoliv to může znít vulgárně, není praktika, která by stejně tak dobře nemohla být ve své podstatě romantická. Stačí se nechovat ke spoutávanému, jako ke hnané zvěři, a pakliže veškeré dotyky budou něžné, pak celkový sex nebude nutně působit, jako semeniště hříchů.

Redakční Petr a Aly a 26. podcast o svazování:

Proč nás tak moc láká bondage a bezmoc?

Každý si pod tímto pojmem představuje něco jiného. Většinou to bývá jen hra o dominanci a znehybnění toho druhého. Vždy jeden je ten nahoře a ovládá toho druhého, který je prakticky bezmocný a nemůže se bránit, protože je svázaný.

Pro některé lidi je vzrušující být tím dominantním.

Někteří jsou rádi ovládaní. Každý to má jinak a někteří dokonce rádi střídají tyto role podle nálady či chuti (takoví se označují jako switchové). Přeci jenom je to pořád hra o důvěře v toho druhého. Takže nikdy nezkoušejte bondage s neznámým člověkem. Také je důležité si vždy předem s partnerem rozhodnout hranice, za které se nemůžete a zvolte si případné gesto, kterým vše zastavíte.

I bez zraku si může sexuální hrátky užít

Chcete-li skutečně překvapit, není od věci začít hedvábným šátkem přes oči. V tomto momentě se člověk zbavený základního smyslu, kterým obvykle přebíráme nejvíce vnějších podnětů, stane až explozivně citlivý na veškeré vaše dotyky.

Jakmile je jeden smysl omezen, ostatní se zbystří a proto to všechno, co děláte i obvykle bude až kosmicky intenzivní.

V momentě, kdy máte toto rozpálené tělo jen a pouze ve své moci, pouta již budou jen třešničkou na dortu, posledním pilířem, který musí být naplněn k naprostému odevzdání se.

Zjistěte kolik stojí výbava pro svazování
ZJISTIT CENU

VIDEO s 10 nejvíce erotickými scénami s BDSM/bondáží ve filmu (více jak 5 minut)

VIDEO trailer na portrét fetish fotografa, který fotí bondage (více jak 3 minuty)

Svazování při sexu – jak na něj

Zážitek bude o to intenzivnější, když bude mít přes oči šátek, takže nebude moci vědět co, kdy a jak přijde. Takový člověk miluje ten pocit bezmoci být svázán, přestože některé polohy a kozelce mohou být dost nepohodlné, ale jeho to uspokojuje.

Každý si rád hraje a sex není nic jiného než hra. Někdy i hra o dominanci a submisivitě. Svazování (někdy zvané jako bondage) je odsuzováno jako nemorální, či nemorální praktika. Ale je to jen o úhlu pohledu – my v redakci třeba proti dobrovolnému svazování kohokoliv nemáme vůbec nic 🙂

Zjistěte kolik stojí výbava pro svazování
ZJISTIT CENU

Celkově erotická bondáž spadá do části sexuality nazvané B-D-S-M:

 • B,D – bondage a disciplína;
 • D,S – dominance a submitivita;
 • S,M – sadismus a masochismus.

Pod tyto hrátky se často počítá i podvazování penisu a varlat – na to jsme s pár zástupci gay komunity (ti nejlépe vědí, jak mají podvazovat) připravili detailní návod.

Čím ženy / muže vlastně svazovat?

Svazovat se dá:

Kde se to dá koupit?

Klady

Zápory

Široké téma od lan, po pouta, pásky, ... Potřebujete časem více a více doplňků :))
Nejen pro milovníky tvrdého BDSM, ale i jako něžné svázání
Navození atmosféry jako ve 50 odstínech šedi
Nová úroveň rozkoše z omezení hybnosti a bolesti
Téma, které vás bude držet roky, než se ho nabažíte
Vstupní brána k celé škále tvrdších praktik
Estetický pohled na svázaný protějšek

Bezpečí především

Vždy musíte dávat pozor, abyste svoji „oběť“ (která samozřejmě musí se svázáním při postelových hrátkách souhlasit) nepřivodili zdravotní zranění. Myslím tím, abyste nezaškrtili například nějakou tepnu, či nejdebože nepřiškrtili krk a zamezili tak dýchání. Při svazování se mohou také objevit lehčí zranění jako oděrky v místech svázání, proto dávejte pozor při výběru, čím partnera svážete.

Pro naše čtenáře jsme připravili několikadílný návod Jak na BONDAGE – projdeme si v něm vše od základů, výběr lan a provazů, přes svázání zápěstí, kotníků, zajímavé úvazy jako armbind, podvazování ňader, zabrousíme i do estetické bondage s úvazy typu diamant/želvička a pavučina.

Jeden svazovací příběh ze života

Pamatuji si, že má kamarádka Míša kdysi chodívala s klučinou, tuším jmenoval se Libor, který toto vysloveně vyhledával a vzhledem k faktu, že jinak ani nemohl dojít uspokojení, byla tato praktika velmi častým zpestřením jejich sexuálního života.

Musím říci, že oba, jak Míša, tak její ex, byli oba dominantní, což rozvoji tohoto vztahu zrovna nepřálo. Ve vztazích dominance a submise je většinou ku škodě, když jsou oba partneři stejně zaměření, tedy pokud jsou dva dominantní nebo naopak dva submisivní jedinci.

Oba z nich si přejí být těmi dominantními/submisivními a vcítit se občas do role opačné vyvolává velkou vlnu nevole, přemlouvání sebe sama a nakonec pocitu nespokojenosti.

Nutno dodat, že výbavička na tyto hrátky byla opravdu široká, od různých druhů pout, přes různě široká lana až po speciální poutací pásy, svěrací kazajky a postroje. Vše bylo do puntíku promakané a promyšlené. Libor si s pořizováním výbavičky dal velkou práci, byl v tomto ohledu skutečně svědomitý a nic neponechal náhodě, nedejbože, že by byly některé části nekompletní, to naprosto nepřicházelo v úvahu.

Jednou ale Míše došla trpělivost. Hry se jí sice většinou líbily, jelikož byly nápadité, ale o výměně rolí se nedalo diskutovat a tak začala být – v jinak pohodovém vztahu – nespokojená. S partnerem si o tom promluvila, ten se ale k nějakým změnám příliš nehlásil a celkově mu to bylo spíše jedno.

Sám o sobě by byl raději, kdyby měl dívku poddanější a vláčnější, takže ukončení vztahu ho nijak neranilo, spíše naopak. Dnes je Míša pátým rokem s Ondrou, kterého pro změnu svazuje zase ona. Jemu se to líbí, jí také a oba jsou spokojeni. A tak to má přeci být…

Kde se můžete naživo podívat na svazování? Prague FW:

Jaké mají zkušenosti se svázáním naši čtenáři?

Jak si vy užíváte erotické svázání od vašeho protějšku?

Tajně vás to láká? Stydíte se to přiznat, nebo jste to už dávno udělali? Jak vnímáte omezení pohybu a odevzdání se vašemu partnerovi? Plně mu důvěřujete?

Napište nám své zkušenosti, samozřejmě plně anonymně, ať pomůžete i ostatním se osmělit a více si užívat svých tajných sexuálních tužeb.

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 11 názorů

Díky za tenhle úvod, s partnerkou, dříve tedy milenkou, nás to hodně lákalo a měli jsme ale i problém o tom jen mluvit, tak jsme se dívali více na porno, než abychom to sami dělali a váš návod nás odšpuntoval, že se to dá dělat i doma jen ve 2 od zápěstí, po ramena, … prostě postupně! Díky!

Moc nás to těší i to, že máte od nás kurz a jste spokojení. Dejte pak vědět, jak jste si ho celý užili, co vám nového přivedl a jak jste se učili jednotlivé úvazy! 🙂

Svazování to může být zajímavé – ale nemám na to ženu a koukám že tam je foto pasu cudnosti pro muže – co více k němu?

Ano – pásy cudnosti jsou téma, co nás také dost baví, takže jsme otestovali snad všechny, co byly na českém trhu dostupné (i máme dva kousky ze Švýcarska pro porovnání) – je to hodně zajímavé. I téma feminizace či sissy, to nás v poslední době taky dost baví. Recenze pásů máme zde https://www.lascivni.cz/tag/pas-cudnosti/ – celkově žebříček zde https://www.lascivni.cz/eroticke-hracky-pomucky/nejlepsi-muzske-pasy-cudnosti/. A rozhovory kolem cudnosti a femdom (ženské dominance = ta je nejtypičtější, než maledom = mužská dominance) máme třeba zde:

 1. #CFNM manželé Dinna a CFNMking – https://www.lascivni.cz/rozhovory/finecouple-cfnm/,
 2. findom královna Red Queen – https://www.lascivni.cz/rozhovory/red-queen-findom-femdom-onlyfans/,
 3. latexová panenka Cindy – https://www.lascivni.cz/rozhovory/latex-rubber-doll-cindy-feminizace/,
 4. cuckoldí sub Jirqa Whore – https://www.lascivni.cz/rozhovory/jirqa-whore-cuckold/,
 5. Tecem a Poslušná holčička – https://www.lascivni.cz/rozhovory/rozhovor-tecem-poslusnaholcicka-femdom-cbt/,
 6. pár Darkmína a Reaven – https://www.lascivni.cz/rozhovory/sexblogeri-darkmina-reaven/,
 7. učitelka bondage Joan von Brook – https://www.lascivni.cz/rozhovory/joan-von-brook-bondage-lektorka/,
 8. latex sissy Mia/x – https://www.lascivni.cz/rozhovory/sissy-mia-latex-klicky-feminizace/,
 9. a redakční testerka Sissynka https://www.lascivni.cz/rozhovory/sissy-trans-testerka/.

Když se bude chtít svazováná vyvléknout mám ji svázat víc nebo to nechat?

To už záleží na vaší „hře“ – chce laškovně utéci, abyste ji musel za „trest“ více svázat a potrestat, nebo se jí už hrátky nelíbí?

Myslím že chce spíš laškovně utéct.

Tak to ji klidně svázejte ještě víc a dejte jí pak zabrat při dráždění a případném dráždění za její drzost 😉 Třeba chce přitvrdit a tímhle si to chce více ztížit

Na to je ideální si předem domluvit nějaké bezpečnostní slovíčko – když už vyloženě nechce pokračovat, tak i do toho tlačit není ideální (tedy pokud ji nechcete svazovat naposledy). Taky dost záleží na intenzitě svázání/bezmoci a vašeho zacházení s ní – výprask, hračky, zásuny, … Tohle je už dost o citu a vašemu porozumění.
Pokud máte vyloženě pevně rozložené pozice – vy Pán, ona subina, tak slabost byste neměl ukázat, prospěje to „hře“, ale má to své limity a na to je safeword ideální.

A když už se jí to pak nelíbí? Přeci nemůžu ukázat svojí slabost a pustit ji. ..?

Hezký den,

ohledně bondage/svazování máme na lascivku poměrně dost zdrojů i foto-návodů na jednotlivé úvazy.

Obecně o erotické bondáži: https://www.lascivni.cz/slovnicek/bondage/

Jednoduše můžete začít s nultým dílem svazování (s fotkami a videem): https://www.lascivni.cz/navody/bondage-serial-zakladni-uzly-a-bezpecnost/

Snad jsem vám pomohl s inspirací – pokud máte jakýkoliv dotaz, tak klidně znovu napište.

Hezký den,

partnerka chce zkusit tuto praktiku tak hledám inspiraci – co byste poradili?

mam doma subinku co potřebuje potrestat mel bych zájem o pasku na svazováni, kolik stojí?

Hezký den, ano máte pravdu – návody na podvazování penisu nám chybělo – chceli jsme ho zpracovat, ale ted doháníme resty v podobě asi 14 recenzí hraček.

Návod na svázání/podvázání muže máte nově zde: https://www.lascivni.cz/navody/jak-spravne-podvazat-varlata-a-penis-navod-i/ – má 4 díly, první dva jsou teoretické, zbylé 2 čistá praxe „jak na to“.

Když mi necháte e-mail, klidně vám napíšu až bude venku – jinak klasické úvazy se v menších obměnách dají využít i pro submisivní pány.

Dobrý den, mockrát děkuji za vaše návody! S partnerem si zkoušíme okořenit sex. Návody na svazování partnerek jsou téměř všude. Ovšem nikde nemohu najít jak svázat partnera!?! Tedy hlavně jeho penis – podvázání apod.

Pod předešlý komentář se můžu podepsat snad i vlastní krví, protože sama bych to napsala stejně. Svazování patří mezi hrátky, které praktikujeme čas od času a nemůžeme si ani jeden ty chvíle submisivity/dominance vynachválit.

Nemám zkušenosti s úplným svázáním do kozelců a podobných nepohodlných poloh, ale určité znehybnění není na škodu. Stačí pár šátků, či pouta a hned je sex jinačí. Ale rozhdodně to s partnerem bereme jako specialitku, kterou neprovádíme neustále, ale spíše podle chuti nás obou.

Spolupracujeme: