Obyčejné lano má v sexuální oblasti rovněž vícero užití, užívají jej především osobitější páry, které rády cítí při sexu bolest.

Bondage lana

Sexuální partner je například na lano uvazován a mírně vytahován nahoru za aplikovaný esovitý anální hák, lanem se však dá i svazovat například do kozelce (prasečí úvaz) v případech, kdy partnery sexuálně vzrušuje fingování znásilnění. K svazování se používají různé typy lan – liší se v průměrech i použitých materiálech (konopná, syntetická, hedvábná, …).

K čemu svazovat?

Uvazuje se rovněž k posteli do kříže, tedy do polohy roztáhnutých nohou i rukou, aby se především do ženy snadněji proniklo. Nemusí však jít pouze o „hru na znásilnění“, o akt „proti vůli“, často se takhle osoba hraně trýzní s použitím lechtivých nástrojů (peříček/šimrátek, jazyka apod.), kdy nemá svým úvazem rukou umožněno instinktivně se po lechtání poškrábat.

Erotická bondage – co to je?

S lanem velmi blízce souvisí erotická bondage (svazování) – dříve šlo o útrpné umění pro odsouzence, dnes je to pro mnohé zajímavá erotická hrátka skoro vystřižená z BDSM filmu.