Máme tu pokračování návodu na bondage. V tomto druhém díle vás naučíme, jak jednoduše pomocí lana svázat zápěstí a kotníky. Svázat tak, že se z toho sub/inka těžko dostane.

Erotické svazování zápěstí a kotníků – průvodce:

Už pouhé svázání zápěstí vašeho partnera může být hodně elektrizující a nová zkušenost. Najednou se nemůže moc bránit – kór když ruce (či kotníky) přivážete k něčemu pevnému, například topení, posteli, nábytku všeobecně, … Pak už je vám opravdu odevzdán a pro oba je to hodně silný zážitek. A to i po několikátém hraní.

Jak svázat lanem ruce?

Pro svázání zápěstí potřebujete lano o délce přibližně 2m – my používáme hedvábné, protože nedělá tolik oděrky jako syntetika. A přesto je úvaz poměrně silný. Testovali jsme ho v této recenzi: Svazovali jsme subinku provazy a páskou na bondage.

  1. Začneme tím, že si lano přeložíme na půlku.
  2. Podvlékneme ho pod zápěstím, abychom na jedné straně měli volné konce a na druhé očko.
  3. Volné konce provlékneme očkem tak, aby očko vyšlo přibližně na škvírku mezi zápěstími.
  4. Volné konce lana podvlékneme pod zápěstím tak, aby se očko utáhlo – tedy směrem od něj. Dle délky lana můžeme zápěstí ještě jednou obkroužit oběma konci lana.
  5. Po podvléknutí vezmeme jeden konec a provlékneme ho očkem napříč – to samé uděláme i s druhým koncem, ale opačným směrem.
  6. Přitáhneme úvaz za oba volné konce, které jsou kolmě k obvázaným zápěstím.
  7. Jeden volný konec provlékneme mezi dlaněmi a druhý mezi předloktím. Pokud máte volnější lano, můžeme tento krok opakovat ještě jednou.
  8. Lana provlékneme zpět mezi dlaněmi a předloktím a zauzlujeme je.
  9. Hotovo.

VIDEO návod pro svázání lanem:

Postupujte od první fotky a posouvejte se mezi nimi šipkami na klávesnici:

Zápěstí můžete svazovat vpředu, či na zádech. Obě varianty mají své klady a zápory. Pokud budou svázané vpředu, může je subinka použít pro například dráždění, ale nebude tolik bezmocná. Při svázání vzadu už vás nemůže „zlobit“ a bude o to poslušnější. Nic jiného jí totiž nezbyde.

Jak lanem svázat kotníky?

Stejný postup platí i pro svázání kotníků. Ale kvůli jejich větším průměru vám doporučujeme delší lano než 2 metry. 2,5 či 3 metrové lano bude ideální.

Co dále? Můžete svázané zápěstí a kotníky svázat za zády a vytvořit tak kozelec (úvaz hogtie). Nebo jak jsme psali výše, znehybnit partnera tím, že ho přivážete k něčemu pevnému a on nebude moci uhýbat – třeba ranám důtek, bičíků, dlaně, nebo jiné trestné pomůcky z BDSM ranku. Pro inspiraci co dál se subinkou můžete zkusit náš rozsáhlý úkolníček pro suby a subinky.

V dalším díle bondage návodu vás naučíme pěkný úvaz prsou – provazovou podprsenku. Máte se rozhodně na co těšit.

Další možné erotické úvazy

Další i předchozí díly:

Kolik stojí?

Redakce Lascivní.cz nezodpovídá za případné zdravotní následky, které mohou vzniknout nesprávným postupem, nedodržením bezpečnostních pravidel a jiných externalit.

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 9 názorů

Úvod, doplnil bych ještě nějaké základní úvazy po těch letech, nemyslíte, že by to bylo super? 🙂 Rád si je přikoupím k tomu původnímu kurzu.

Děkujeme za komentář Pichlo – rádi to probereme s kolegy, kteří mají větší zkušenosti s bondage a zkusíme najít formu, jak původní články i placené bondage kurzy rozšířit o nové základní úvazy a uzly. Děkujeme za nápad!

Je fajn takhle se bavit
apropo jsem teď single
tak co holky uchylacky
stydite se a co potom

Čekali jsme trochu více rýmování :-)) Zkuste to příště lépe!

Čau,

jak mohu zjistit, jestli jsem dominantní nebo submisivní?

Děkuji za nápady.

Čau Marku,

zjišťování, zda jste dominantní nebo submisivní, může být záležitostí zkoušení, introspekce a komunikace.

Zde jsou některé tipy, co jsme dali dohromady v redakci (jinak velmi BDSM pozitivní mimochodem :)) jak to zjistit:

Přemýšlejte o tom, jaké role vás přitahují ve vztazích a sexuálních scénářích. Cítíte se přirozeně přitaženi k tomu, abyste byli ve vedení a kontrolovali situaci, nebo se vám líbí myšlenka být ovládáni a pečováni?

Mluvte se svým partnerem nebo lidmi se stejnými zájmy o vaše představy a pocity ohledně dominance a submisivity.

Vyzkoušejte různé role a situace, abyste zjistili, co vám vyhovuje nejvíce. Můžete se také dočasně stát „switchem“, což znamená, že přepínáte mezi dominantními a submisivními rolemi.

Vzdělávejte se o BDSM a jeho různých aspektech, abyste získali lepší představu o tom, co vám může vyhovovat.

Zdravím,

Všichni chceme, aby naše protějšky byly spokojené:) Poradil bych vám začít s něčím jednoduchým – třeba svázáním zápěstí – lanem například a zavázat mu oči šátkem. Pak ho můžete dráždit třeba jen přejížděním prstíků po těle. S šátkem jsou naše smysly zesílené, takže vnímáme vše citlivěji. K důraznějšími a intenzivnějšímu svázání vám doporučuji náš několikadílný návod na erotickou bandáž: https://www.lascivni.cz/navody/bondage-serial-zakladni-uzly-a-bezpecnost/.

Není na tom nic těžkého:) stačí jít postupně a zjistit co se mu opravdu líbí – každý je originál. Případně ho vyslechnout a dle toho se připravit – jak psychicky, tak pomůckami či naučením se třeba svázání zápěstí, apod.

Na inspiraci bych vám doporučil vyhledat nějaké erotické povídky s touto tematikou a především si partnera vyslechnout. Tématice BDSM se věnuje náš nejnovější odstínový článek.

Určitě není problém improvizovat v případě, že nemáte potřebné hračky – na zadek může dostat jak rukou, tak vařečkou 🙂 s ní ale dávejte pozor na sílu – je poměrně tvrdá. Na zakrytí očí poslouží šála, šátek, punčošky – co je po ruce.

Pro začátek třeba: potrápit bradavky, dát mu na zadek, dostat ho na všechny čtyři, třeba mu silněji tisknout penis a koule – případně je podvázat (na tohle téma budeme v novém týdnu publikovat detailní návody). Uvidíte jak na to bude reagovat – případně napište jak jste s jeho „drezůrováním“ uspěla.

mám přítele o no chce abych ho spoutala a vzrušovala ho ruzným zpusobem jako svého otroka a nevím jak na to – poradite mi?

Například self-bondage je na to ideální, ale musíte dávat pozor, abyste se dokázal i sám rozvázat:)

Případně hra s ledem/voskem – viz fire a ice hrátky pro D/S vztahy.

Rád bych poradil jak mučit sám sebe ? 🙂
potřeboval poradit 😉

Jde především o podvázání (stažení) pro větší citlivost – prsa se nedají totiž klasicky „svázat“ jako jiné části těla – spadá to však většinou pod bondage. Viz návod na provazovou podprsenku – díly 2 a 3 tohoto svazovacího seriálu.

Co je to bondage prsou? Děkuji

Spolupracujeme: