Ač se nám to líbí nebo ne, knižní (a teď už i filmový) „fenomén“ 50 odstínů šedi (50 shades of Gray, Breed a Freedom) pořádně zatřásl sexuálním světem. Jeho zpracování dle nás není zrovna literárním výkvětem, ale pokud pomůže hodně párům najít to, co je opravdu vzrušuje a teď už se za to nemusí stydět, tak dobře.

Erotické hračky do vaší Červené herny

V tomhle ohledu je tento 3 dílný román přínosný. A proto jsme připravili dnešní článek o nejpoužívanějších (a nejzajímavějších) erotických pomůckách právě v tomto knižním bestselleru. Při výběru své nové výbavy do „červené mučírny“ se můžete inspirovat právě tímto online článkem.

Důtky

důtky z kůýr

Jednou z prvních erotických pomůcek, které Gray použil na Anu jsou kožené důtky – klasické důtky z pravé kůže právě testujeme (2 typy od značky ZADO), ale měli jsme tu už alternativní syntetické fialové důtky. Všechny typy důtek jsou skvělé na vyplácení trestů – například na zadek, záda, u žen také ňadra, případně jemněji klín, který je velmi citlivý (nečekaně).

„Tomu se říká kožené důtky.“ Jeho hlas je tichý a klidný. Takže důtky jo? Myslím, že jsem v šoku.

Pouta

erotická pouta

Další běžná součást D/S soužití i peprnějších hrátek „vanilkových“ párů. Kožená, policejní kovová či luxusní hedvábná? Existuje jich dost a my jsme testovali všechny z nich. Kožená jsou příjemná na delší nošení, ale sub/subinky s menšími ručkami mohou utéci. To se třeba u kovových nestane, protože je přitáhnete „na tělo“.

A pokud nemají bezpečnostní pojistky, tak se z nich spoutaná rozhodně nedostane. Hedvábná (recenze zde) jsou překvapivě použitelné i při trvdších hrátkách, neškrábou, neškrtí a jsou neskutečně příjemné a pevné. Za nás ideální (leč dražší) varianta pout.

Pro poutání se samozřejmě v BDSM i 50 odstínech šedi používají lana – o těch jsme psali více v našich dřívějších recenzích i dále v našem dnešním článku.

„Tu máš.“ S grácií sobě vlastní přechází mým směrem a podává mi je. „Chceš si je nejdřív osahat?“ Jsou opravdu pevná, chladný kov. Mimoděk mě napadá, že je nikdy nechci nosit doopravdy.

Roubíky

recenze bdsm roubíku

V „otrocké smlouvě“, kterou Ana musela podepsat, se jedna podstatná pasáž věnovala právě roubíkům. Mohou opravdu dusit? A jak je to s vyslovením safewordu (bezpečnostního slovíčka)? Vezměme to postupně… Existuje hned několik typů roubíků (více o nich se dozívte v našem sexuálním slovníku).

Základním modelem je silikonová kulička vhodného průměru, kterou je provléknuta kožená páska – ta slouží k upevnění roubíku na temeni hlavy. A právě tento roubík může být na „nošení“ poměrně náročný a odzbrojující. Nemůžete s ním rozhodně mluvit, takže si musíte domluvit jiný signál pro STOPku, abyste se nedostali ke svým „krajním mezím“.

Lana / provazy

Bondage pomůcky - lana a pásky

Lana jsou hodně zajímavou alternativou ke klasickým poutacím pomůckám typu pout. Při bondáži můžete spoutaného naprosto znehybnit, zhoršit mu pohyblivost (na všech 4, v předklonu apod.), podvázat například ňadra u žen, klín u partnera… Nebo svůj protějšek zavěsit na hrazdu… Pokud vás svazování zajímá, nepřehlédněte náš několikadílný foto-video návod na erotickou bondáž.

„Jaký typ byste si představoval? Máme tu syntetické, z přírodních vláken… různé motouzy… kabelové šňůry…“ Prokrista – už dost. V duchu se snažím zahnat představu, ve které je spoutaná a zavěšená ze stropu mé herny.

Maska / šátek na oči

Hedvábná šála na oči od LELO

Velmi užitečná hračka, kterou ve zjednodušené podobě (s klasickým šátkem) používají páry na celém světě. Nemusí moc do hloubky BDSM hrátek aby zjistili, že zakrytí očí zlepšuje prožitky z hrátek, dotyků, sexu a je to vzrušující a jednoduchá pomůcka pro oživení sexuálních chvil. Je lepší kožená „maska“ zakrývající jen oči, nebo celý obličej? Nebo si stejně užijete s šátkem na očích?

„Zavřít,“ opakuje rozkaz. „Ani škvírku.“
„Ty mi zavážeš oči?“ dostávám ze sebe překvapeně.
Najednou jsem bez dechu. „Jo.“

Anální hračky

Keramický anální kolík Ceramix

V originále nazvaná jako šidítka – patří sem anální kolíky, vibrátory, kuličky – snad vše co si představíte pod pojmem anální pomůcky můžete využít při tvrdších BDSM hrátkách. Pro začátek je vhodné začínat menším kolíčkem, či prstem v kondomu… Pro náročnější jsou k dispozici nafukovací hračky.

„Tohle ti teď zavedu, velmi pomalu.“
Zajíkavě se nadechnu, naplňuje mě dychtivá předtucha i úzkost.
„Bude to bolet?“ „Ale ne, bejby. Je malý.

Rozpěrná tyč / rozporka

rozporka na nohy a ruce

V části s otrockou smlouvu se Christian a Ana baví o rozporce – velmi zajímavé hračce pro znehybnění subinky. Většinou jde o kovovou rozpěrnou tyč, která má upravitelnou délku. Na obou koncích rozporky jsou oka pro připoutání nohou/rukou.

Co se mnou bude dělat? Polknu a kývnu a jemu se na rtech mihne obdivný, skoro hrdý úsměv. Poutá mi ruce do kožených pout zavěšených na tyči nad námi a znovu vytahuje šátek.

Svorky na bradavky

Závažíčka pro BDSM

Ana je v prvním knižním díle trochu vyděšená z genitálních svorek… Hned je odmítne, ale co takové svorečky na bradavky? Ty mohou být pěkně hravé a invenzivní v jakékoliv sexuální hře. A mohou být jak jemně tisknoucí (jako zoubky), tak drtivě bolestivé – záleží jen na Pánovi/Paní. Na naší fotce jsou svorky spojené se závažíčky.

„Svorky na bradavky – ty jsou na obojí.”
„Na obojí? Jako na obě bradavky?”
Christian se na mě kření. „No jasně, bejby, jsou tu dvě svorky.

Venušiny kuličky

Venušiny kuličky Fun Factory Smarballs

Původně zdravotnická pomůcka (velmi blízká ben wa koulím) se dá využít i při sexu i D/S scénářích. Pro citlivější ženy mohou být velmi intenzivní už jen při pouhé chůzi – představte si procházku po plném a rušném městě, když vás v klíně neustále vzrušují vibrující kuličky. Jejich efekt na ženské tělo se dá použít i při svázání – subinkou můžete třeba na závěsu pořádně zatřást, abyste v jejím těle rozehráli hodně intenzivní orchestr…

Je mi, jako bych měla závrať. Jsem nadmíru vzrušená z toho tlaku a rozpínavého pocitu, který mi uvnitř způsobují kuličky. Christian se sklání a líbá mě na rameno.

Vosk

Masážní svíčka Allume Moi
Hra s horkým voskem je hodně zajímavá sexuální praktika – s použitím klasické voskové svíčky je však dost bolestivá.

Pro jemnější hraní existuje speciální svíčka (najdete ji na mnoha sexshopech), která je vytvořena buď ze ztuženého masážního oleje, nebo vosku s nižší teplotou tavení. První je krásně příjemná třeba na masáž a druhá je použitím bližší klasické svíci, jen tolik nepálí při styku s kůží.

Oficiální hračky pro prožití zážitků z 50 Shades

Pod oficiální značkou 50 odstínů šedi se prodávají na českých sexshopech i ucelené řady pomůcky pro fanoušky lehkého BDSM a také literárních „děl“ E L Jamesové. Vibrátory, venušiny kuličky, ozdoby na bradavky, pouta, škrabošky, bdsm/masážní svíce, anální kolíky, důtky a bičíky, hedvábné šály na oči, dilda a anální kuličky a nesmí samozřejmě chybět ani šedivá kravata (na nošení i zavázání očí, či svázání rukou / nohou).

I pro nás (vcelku náročné) jsou zajímavé sety hraček pro netradiční D/S scénáře – jsou dle počtu produktů i cenově odlišené. Jsou to „Submit to Me“ a „Hard limits“ neboli „Poslouchej mě“ a „Tvrdé hranice“.

Většina z nich je signovaná hláškami/tematikou z anglických originálů:

 • „Pleasure me“ – potěš mě
 • „Greedy girl“ – chtivá dívka
 • „Pleasure and Pain“ – potěšení a bolest
 • „Wickedly Tempting“ – uličnicky lákavé
 • „Deep within“ – hluboko uvnitř
 • „Spank me“ – naplácej mi
 • „Totaly His“ – naprosto jeho
 • „Massage me“ – namasíruj mě
 • „Feel it baby“ – užívej si to baby
 • „Delicious fullness“ – delikátně vyplněná
 • „Pure Pleaser“ – čisté potěšení
 • „Charlie Tango 2“ – název vrtulníku Ch. Graye
 • „Pleasure Sir“ – prosím pane
 • „Inner Godness“ – vnitřní bohyně
 • „You are Mine“ – jsi moje
 • „Drive me crazy“ přiváděj mě k šílenství
 • „Something forbidden! – něco zakázaného

Nově byly představena i luxusní kolekce pomůcek v červené kůže s podtitulem Červená mučírna.

Sekci věnovanou čistě 50 odstínům a tematickým hračkám mají tyto české sexshopy:

Inspiraci (a nebrandované produkty – leč mnohdy kvalitnější) můžete najít i zde:

A samozřejmě nepřehlédněte naši sekci hraček pro BD-SM, které jsme testovali v průběhu posledních 5 let.

Jak se vám líbil náš přehled základních „tvrdších“ hraček ve spojení s titulem 50 odstínů autorky E L James? Máte tuto knižní sérii rádi, nebo vás obsahově (či literárně) neoslovila? Napište nám do komentářů, rádi poznáme váš vkus…

Texty v kurzívě jsou citované z knih 50 odstínů šedi, temnoty a svobody v ČR vydaných nakladatelstvím XYZ.