Anální sex lze charakterizovat jako sexuální styk do análního otvoru. Pod tento pojem spadá i dráždění análního otvoru jazykem (tj. rimmingu) nebo prsty (tj. anal fingering). Jedná se o netradiční erotickou praktiku, která je společnostní považována za „tabu“.

Alternativně se análním hrátkám s mužskou prdelkou (v rámci heterosexuálního vztahu) přezdívá „řecký sex.“

Ale jelikož jsme národ pokrytců, tak se moc veřejně nemluví, že s análním sexem (neboli průnikem penisu do análního otvoru) má většina z nás zkušenosti.

Back door patří mezi slangové označení pro zadek nebo anální sex.

S análním sexem se pojí také pojem PEDIKACE, což je termín označující zavádění penisu do řitního otvoru jak u heterosexuálních, tak i homosexuálních párů.

Hrátky se zadečkem pod drobnohledem

Anální sex se v mnohém liší od toho klasického do pochvy a patří mezi rizikové sexuální praktiky. Zadeček nemá vlastní lubrikaci a sliznice je velice snadno zranitelná, takže bez většího množství zvlhčujícího gelu to prostě „dře“.

Takže nezapomeňte – lubrikovat, lubrikovat a ještě jednou lubrikovat.

Může však být příjemný pro oba dva partnery. Muže tato praktika vzrušuje o něco více než ženy, protože anální svěrač je o něco těsnější než pochva a je tak i pocit při pohlavním styku intenzivnější.

U žen je přepážka mezi pochvou a konečníkem velmi tenká, proto při análním sexu dochází k výraznému dráždění nervových zakončení v pochvě. Může tak dojít i k análnímu orgasmu, naopak muži si užívají dráždění prostaty.

Zjistěte kolik stojí ideální vibrátor pro zadeček
ZJISTIT CENU

Pomůcky pro start

Pro dráždění zadečku je možné použít hned několik specifických sexuálních hraček:

S análním sexem (mnohdy nazývaným jako áčko) poměrně úzce souvisí i otázka hygieny. Anál je překvapivě většinu času poměrně čistý, ale pro maximální čistotu se doporučuje klystýr.

Klady

Zápory

Vhodný tvar pro zavedení Typicky jen pro zadeček
Proměnlivé režimy vibrací a pulzů Po čase budete chtít větší a větší :))
U mužů vhodné pro prostatu / g bod
Ideální jako předehra pro anální styk
S různě velikými výstupky
Umožní prohození rolí v rámci páru
Nejen pro ženy, ale i zvídavé muže
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
Růžovýslon.cz Sexshop.cz Sexshop51.cz Flagranti.cz Sexíčekshop.cz

Zapomeňte na předsudky, tyto hrátky jsou s námi zde už tisíce let

Předsudek z dřívějších dob, že je anální sex jen pro homosexuály, se v současné době pomalu vytrácí a anální hrátky pomalu pronikají i do běžných českých ložnic. Mnoho žen si anální sex představuje jako bolestivý a má z něj obavy.

Avšak v případě, že je žena zdravá (např. nemá hemeroidy) a pár použije dostatek lubrikačního gelu, není se čeho obávat. Zajisté je vhodné ženu nebo muže před análním sexem dostatečně vzrušit a uvolnit anální otvor nejprve prsty. Při pronikání penisu postupovat pomalu a nechat tomu dostatek času.

VIDEO z rozbalování jednoho kolíku v redakci

Pohled na anální sex

Ve starověkých dobách nebyl anální sex považován za něco divného ani mimořádného. Po nástupu křesťanství se jak obecně sex, tak i ten anální stal tabu. Naopak v afrických kulturách je styk dovolen i před svatbou, protože dívka zůstává pannou. U mnoha dalších společenstvech je však tento styk považován za nemravný, protože po něm žena nemůže otěhotnět.

Zdravotní rizika co vás mohou čekat

S análním sexem se pojí i určitá zdravotní rizika. Nejčastěji se jedná o infekce a fyzické poškození.

  • Infekce – pokud je anální sex nechráněný, objevuje se riziko přenosu sexuálně přenosných chorob, protože řitní otvor a konečník jakou daleko náchylnější k poraněním.
  • Fyzické poškození – může vést k análním fisurám, rektálnímu prolapsu nebo k hemeroidům. Riziko poškození výrazně snižuje dostatečná lubrikace. Opakované poškození nebo vkládání velkých předmětů do konečníku může způsobit až ztrátu ovládání stolice (tzv. fekální inkontinence).

Spolupracujeme: