Anální sex lze charakterizovat jako sexuální styk do análního otvoru. Pod tento pojem spadá i dráždění análního otvoru jazykem (tj. rimmingu) nebo prsty (tj. anal fingering). Jedná se o netradiční erotickou praktiku, která je společnostní považována za „tabu“.

Alternativně se análním hrátkám s mužskou prdelkou (v rámci heterosexuálního vztahu) přezdívá „řecký sex.“

Ale jelikož jsme národ pokrytců, tak se moc veřejně nemluví, že s análním sexem (neboli průnikem penisu do análního otvoru) má většina z nás zkušenosti.

Back door patří mezi slangové označení pro zadek nebo anální sex.

S análním sexem se pojí také pojem PEDIKACE, což je termín označující zavádění penisu do řitního otvoru jak u heterosexuálních, tak i homosexuálních párů.

Hrátky se zadečkem pod drobnohledem

Anální sex se v mnohém liší od toho klasického do pochvy a patří mezi rizikové sexuální praktiky. Zadeček nemá vlastní lubrikaci a sliznice je velice snadno zranitelná, takže bez většího množství zvlhčujícího gelu to prostě „dře“.

Takže nezapomeňte – lubrikovat, lubrikovat a ještě jednou lubrikovat.

Může však být příjemný pro oba dva partnery. Muže tato praktika vzrušuje o něco více než ženy, protože anální svěrač je o něco těsnější než pochva a je tak i pocit při pohlavním styku intenzivnější.

U žen je přepážka mezi pochvou a konečníkem velmi tenká, proto při análním sexu dochází k výraznému dráždění nervových zakončení v pochvě. Může tak dojít i k análnímu orgasmu, naopak muži si užívají dráždění prostaty.

Pomůcky pro start

Pro dráždění zadečku je možné použít hned několik specifických sexuálních hraček:

S análním sexem (mnohdy nazývaným jako áčko) poměrně úzce souvisí i otázka hygieny. Anál je překvapivě většinu času poměrně čistý, ale pro maximální čistotu se doporučuje klystýr.

Klady

 •  

  Vhodný tvar pro zavedení

 •  

  Proměnlivé režimy vibrací a pulzů

 •  

  U mužů vhodné pro prostatu / g bod

 •  

  Ideální jako předehra pro anální styk

 •  

  S různě velikými výstupky

 •  

  Umožní prohození rolí v rámci páru

 •  

  Nejen pro ženy, ale i zvídavé muže

Zápory

 •  

  Typicky jen pro zadeček

 •  

  Po čase budete chtít větší a větší :))

Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:

Sexshop.cz

Sexíčekshop.cz

Eroticstore.cz

Růžovýslon.cz

Sexshop51.cz

Flagranti.cz

Zapomeňte na předsudky, tyto hrátky jsou s námi zde už tisíce let

Předsudek z dřívějších dob, že je anální sex jen pro homosexuály, se v současné době pomalu vytrácí a anální hrátky pomalu pronikají i do běžných českých ložnic. Mnoho žen si anální sex představuje jako bolestivý a má z něj obavy.

Avšak v případě, že je žena zdravá (např. nemá hemeroidy) a pár použije dostatek lubrikačního gelu, není se čeho obávat. Zajisté je vhodné ženu nebo muže před análním sexem dostatečně vzrušit a uvolnit anální otvor nejprve prsty. Při pronikání penisu postupovat pomalu a nechat tomu dostatek času.

VIDEO z rozbalování jednoho kolíku v redakci

Pohled na anální sex

Ve starověkých dobách nebyl anální sex považován za něco divného ani mimořádného. Po nástupu křesťanství se jak obecně sex, tak i ten anální stal tabu. Naopak v afrických kulturách je styk dovolen i před svatbou, protože dívka zůstává pannou. U mnoha dalších společenstvech je však tento styk považován za nemravný, protože po něm žena nemůže otěhotnět.

Zdravotní rizika co vás mohou čekat

S análním sexem se pojí i určitá zdravotní rizika. Nejčastěji se jedná o infekce a fyzické poškození.

 • Infekce – pokud je anální sex nechráněný, objevuje se riziko přenosu sexuálně přenosných chorob, protože řitní otvor a konečník jakou daleko náchylnější k poraněním.
 • Fyzické poškození – může vést k análním fisurám, rektálnímu prolapsu nebo k hemeroidům. Riziko poškození výrazně snižuje dostatečná lubrikace. Opakované poškození nebo vkládání velkých předmětů do konečníku může způsobit až ztrátu ovládání stolice (tzv. fekální inkontinence).