Neboli uspokojování jazykem, též anilingus (anilinctus) nebo rim job. Termín anilingus pochází z latiny (anus = řiť a lingua = jazyk). Řeč je o sexuální praktice spočívající ve stimulaci análního (řitního) otvoru jazykem (líbáním, lízáním, drážděním anální hráze nebo zasunováním jazyka do konečníku partnera.

Jazyk však lze kombinovat s prsty – anální prstění, anebo s hračkami). Jazykem se může dráždit jak vstup do zadečku (věneček), tak i část zadečku uvnitř – jen pro jedince, kteří mají dlooouhý jazyk.

Netradiční, ale intenzivní dráždění prdelky

Rimming je řazen spíše k okrajovým praktikám a spadá do orálního sexu, někdy je dokonce řazen spíše k fetišismu. Využívá se při erotické předehře.

Oblast okolo análního svěrače je silnou erotogenní zónou. Nechat se v této oblasti olizovat (tj. pasivní rimming) je pro velkou část lidí příjemné. Ovšem ne každý je ochoten tuto praktiku provádět také aktivně. Anální oblast má i přes důkladnou hygienu svůj charakteristický zápach, který nemusí být každému příjemný.

Bez očisty analingus nepůjde

S touto praktikou samozřejmě souvisí i silná hygienická očista.

Po důkladném očištění zadečku (například klystýrem) už nic nebrání zvídavému jazyku prozkoumávat sevřený svěrač zadečku.

Rimming je často využíván také jako tzv. sexuální předehra u heterosexuálních i homosexuálních párů.

Praktika zahrnuje rozmanité druhy technik – líbání, lízání či zasunování jazyka do konečníku partnera/partnerky. Rimming může být kombinován také s análním prstěním – zasunováním prstů do konečníku.

Co je konkrétně rimming

Často se u sexuálních párů v tomto případě jedná o sexuální předehru, rimming se používá jak u heterosexuálních, tak i homosexuálních párů.

Samotná rozkoš při takovémto aktu vzniká díky velkému množství nervových zakončení v oblasti řitního svěrače, nezbytná je však zvýšená hygiena v této oblasti, dokonce se před takovýmto aktem (neli i před análním stykem) doporučuje v dostatečném časovém rozmezí rovněž klystýr. Některé páry naopak samotné anální prstění nebo lízaní, či anální styk považují za jistý klystýr.

Některé páry využívají rimming jako formu čištění zadečku. Pokud jim i tato činnost přináší uspokojení, může se jednat o sexuální úchylku.

Rizika doprovázející rimming

Sexuální praktiku rimming doprovází pečlivá hygiena, bez ní byste se měli této technice vyvarovat. Laskání a lízání konečníku je jinak poměrně bezpečné, ovšem pronikání jazyka dovnitř je již rizikovější – i když valná část lidí to dělá po důkladné očistě.

Střevní bakterie totiž mohou způsobit závažné záněty v krku. Orální dráždění konečníku je vzhledem k přenosu infekčních onemocnění rizikovější.

V průběhu rimmingu hrozí vysoké riziko přenosu žloutenky (typu A a B), naopak pravděpodobnost přenosu HIV a žloutenky typu C je malá.

A co ten „salát“?

Salat tossing (překlad salátu) může být součástí praktiky rimjob, kdy strčíte partnerovi jazyk do konečníku a začnete s ním kroužit a hýbat.

Lízání zadečku a vhodné polohy?

Při rimmingu se nejčastěji využívají následující polohy:

  1. Nasednutí na obličej, kdy partner/ka se nad vámi rozkročí a nasedne na obličej. Přístup jazykem k análnímu otvoru je dobrý, ale zcela neposkytuje volnost. Dávejte si pozor, aby si partner/ka sedla jen mírně, jinak by se vám mohlo poměrně špatně dýchat.
  2. Poloha 69 není pro rimming zcela optimální. Je nutné hodně natáhnout krk, proto určitě využijte podložení polštářem. Ovšem při této poloze jsou partneři přitisknuti těsně u sebe a mohou se tak laskat oba zároveň, což poloze dodává specifické erotogenní schopnosti.
  3. Partner/ka leží a drží si nohy jako při misionářské poloze. Při této poloze je vhodné ležet na posteli nebo pohovce.
  4. Zezadu vkleče/na všech čtyřech nebo může také partnerka roztáhnout nohy široko od sebe. Anální otvor je v této poloze nejlépe přístupný a partner/ku můžete obšťastnit všemi možnými druhy laskání.

Spolupracujeme: