Termín klystýr označuje nálev, který slouží k výplachu tlustého střeva. Jedná se o očistu tlustého střeva, který podporuje peristaltiku a vylučování usazených zbytků v těle.

Pro důkladné vyčištění análu (pro bezproblémový anální sex) se používají tzv. výplachy neboli klystýry (pravopisně špatně psané jako klistýry). Většinou jde o několik dávek vody, která se pomocí hadičky dostane do zadečku a po určité době se vypustí spolu s množstvím nečistot.

Kde se dá koupit vybavení pro klystýr

Pomůcka pro klystýr se nazývá irigátor a je k dostání v prodejnách se zdravotnickými potřebami nebo v mnoha sexshopech (jde je to plně anonymní). Zařízení pro aplikaci klystýru se skládá z několika částí – k nádržce připojíme irigační hadici, na druhý konec hadice nasadíme kohout a na kohout je potřeba nasadit ještě koncovku. Poté kohout uzavřeme, nádržka se naplní vodou a zavěsí. Poté je možné zavést koncovku do konečníku, kohout otevřeme a tekutina začne proudit.

Tato aktivita se opakuje tolikrát, dokud není výtok čistý a zadeček je tak připraven na penetraci. Klystýr (klistýr) se používá i mimo sexuální sféru pro očistu střev – například pro detoxikační půsty.

Jak si provést očistu střev

Aplikace klystýru je možná pouze nalačno. Vždy použijte převařenou a vychladlou vodu.

  1. Do 1 litru vody přimícháme 1 čajovou lžičku soli.
  2. Irigátor naplníme vodou a v pokleku zaveden irigační hadici do konečníku.
  3. Poté otevřeme kohoutek.
  4. Necháme vtéct veškerou vodu do těla, poté se položíme na záda a vodu zadržujeme přibližně 15 minut ve střevech.
  5. Po zadržení se vyprázdníme.
  6. Ze začátku můžeme při aplikaci klystýr cítit mírnou bolest nebo nepříjemné pocity.
4/5 - (4 votes)