Svěrací kazajka je část oděvu, která má podobu krátkého kabátu/vesty s dlouhými rukávy.

Stěžejní využití nachází v psychiatrii pro léčbě různých duševních poruch jako jeden z tzv. omezovacích prostředku. Smyslem svěrací kazajky je zamezení volného pohybu horních končetin. Její další využití je také v BDSM při praktikách bondage.

Svěrací kazajku vymyslel v roce 1790 francouzský čalouník Gulleret pro potřeby nemocnice v Paříži.

Původně však byly svěrací kazajky využívány také u některých vězňů jako forma trestu nebo prostředek k mučení. V České republice je použití svěrací kazajky ošetřeno v zákoně č. 372/2011 Sb. o zdravotních službách (konkrétně v § 39), kde je zahrnut mezi 6 způsobů omezení volného pohybu pacienta.

Základní definice kazajky…

Svěrací kazajka je prostředek určený k omezení pohybu horních končetin. Jedná se oděv, který má dlouhé rukávy a zapínací mechanismus na zádech. Po oblečení je kazajka utažena tak, aby si ji její nositel nemohl sám sundat.

Ruce oblečené do dlouhých rukávů jsou překříženy před tělem, přečnívající konce rukávů jsou svázány za zády k sobě. Nositel kazajky má ve výsledku paže ohnuté v pravém úhlu a pevně přitažené k tělu tak, že ruce směřují za záda.

Oblast použití svěrací kazajky

Nejznámější použití svěrací kazajky mezi neodbornou veřejností je v psychiatrických léčebnách, kde jsou její pomocí fixováni obtížně zvladatelní pacienti. Svěrací kazajka se však běžně používala i jako kázeňský trest pro vězně. Poměrně populární byla i při mučení.

V současné době má velké využití v sexuální oblasti.

Kromě původních zdravotnických kazajek se na trhu v současné době objevují kazajky z různých materiálů, zejména latexu a kůže, které jsou primárně určeny pro erotický průmysl. Jsou vybaveny různými dalšími popruhy, řetězy, zamykacími očky.

Využití svěrací kazajky v sexu

Svěrací kazajka je oblíbenou pomůckou BDSM aktivity. Její využití pro znehybnění pacienta ji řadí do oblasti bondage. Správně oblečená a upravená svěrací kazajka zvýrazní krásu svázaného lidského těla, podpoří kontrast podkladového materiálu a použitého lana. Pro oblast BDSM se výborně hodí použití jako trest, nebo dokonce pro mučení.

Ve vztahu založeném na dominanci a submisivitě je znehybnění kazajkou dokonalý způsob vyjádření nadřazenosti a ovládání podřízeného partnera.

Svěrací kazajka umožňuje skvěle práci s bolestí. Záleží na míře utažení. Použití pouze v náznacích je vhodné pro začátečníky a pro lidi, které sice vzrušuje představa bezmocného spoutání a odevzdání vlastní vůle do rukou partnera, ale zároveň příliš neholdují fyzické bolesti.

Při dotažení na nejvyšší míru si přijde na své i ten nejtvrdší jedinec. Pevně sevřen v kazajce, zmítající se bolestí a vzrušením očekává vyvrcholení.

Je však zcela odevzdán do rukou svého pána.

Místo rozkošného zakončení hrozí možná trest mnohem horší než kazajka. Otrok svázaný do svěrací kazajky může popustit uzdu fantazii a přemýšlet o svém dalším osudu.

Pro větší efekt lze ke kazajku propojit s pouty na nohy, vést těsně utažený popruh rozkrokem, aplikovat roubík či další erotické pomůcky.

Svěrací kazajka je pro použití v BDSM velmi univerzální.

Spolupracujeme: