Mimo sexuálních pomůcek je latex tekutou lepkavou látkou, které vylučují specifické druhy stromů (kaučukovníky). Pokud se dostane na vzduch, rychle zasychá, je sbírán a stává se výchozí látkou pro výrobu gumy nebo pryže.

Přírodní latex je produkován na kaučukových plantážích, největší z nich se nacházejí v Asii – v Thajsku, Malajsii nebo Indonésii. Mimo získání latexu ve formě přírodní substance je možné vyrobit latex také synteticky. V erotickém odvětví se využívá pro výrobu kondomů nebo latexového oblečení.

K čemu se latex používá v sexu…

V erotice se „latexem“ myslí lesklé oblečení z latexu, které těsně obepíná tělo a zvýrazňuje tak jeho křivky.

Latex vyniká především díky své pružnosti – čím je latex tenčí, tím je pružnější.

Historie fetiše kolem latexu

Manipulace s latexovým oblečením by měla co nejšetrněji, protože se jedná o materiál, který je velice náchylný na poškození téměř jakýmikoliv ostřejšími předměty (např. prstýnky, řetízky, ale také delší nehty). Pružnost latexu spolu s teplem lidského těla způsobí, že materiál velice pohodlně přilne na lidskou pokožku. Opatrnost je na místě tak při svlékání, protože výrazně drží na pokožce. Z tohoto důvodu je vhodným způsobem svlékání kontakt s teplou vodou.

Latexová inspirace

Pravidelně pro vás vyhledáváme nové a nové latexové oblečky, catsuity, punčošky, rukavice a další provokativní oblečení, abyste si uměli představit… v jakou sexy bytost (ať už dominantní či submisivní) se díky tomuto speciálnímu materiálu můžete proměnit.

Péče o latexové oblečení

Silikonový olej se rozmíchá ve vlažné vodě a nanese se na latexové oblečení, po zaschnutí olej vytvoří tenkou ochrannou vrstvu. Po každém použití latexového oblečení je potřeba jej umýt vlažnou vodou a tekutým mýdlem z obou stran.

Zjistěte kolik stojí latexové oblečení
ZJISTIT CENU

Dále se nedoporučuje vystavovat latexové oblečení slunečnímu svitu a nechávat jej v blízkosti zdrojů tepla. Pro skladování výrobků z latexu je vhodné volit tmavé suché místo s pokojovou teplotou.

Jak ne/pečovat o hračky (nejen) z latexu – Lascivní podcast Aly a Petra:

Rovněž není vhodné věšet latexové oblečení na ramínka a raději se uložit například do černého igelitového pytle.

O materiál je nutné pečovat pomocí speciálního oleje (tj. silikonový olej) – zabezpečí se tak kvalitní lesk a dlouhá životnost.

Kam jste si mohli vzít LTX oblečení a zapadnout? PFW 23 v podcastu:

Latex a mučení – VIDEO

Latex a provokativnost

Latex představuje prostředek pro ukojení tužeb tzv. rubber fetišistů. Osoby trpící tímto fetišem vyhledávají jiné osoby oblečených do latexových a PVC oblečků nebo se do nich za účelem sexuálního vzrušení oblékají sam.

Ve společnosti je latex považován za provokativní materiál, který nosí především prostitutky. Levnější nápodobou latexu je umělý materiál „lack“.

Tipy na e-shopy

Latex je samozřejmě velmi oblíbený u fetish milovníků, takže výběr kousků je v ČR čím dál větší a větší. Nejkrásnější a nejlépe sednoucí kusy jsou samozřejmě na míru, ale také si takové kousky výrobci nechají rádi zaplatit. A je to dobře. Každopádně i konfekční latexové oblečení a kousky vám udělají radost a oživí vaše návštěvy erotických akcí.

Klady

Zápory

Fantastický vzhled Náročnější údržba
Jako druhá kůže Vyšší cena
Nádech fetiše a BDSM
Sexy oblečení
Vhodný i jako doplněk

Spolupracujeme: