Při použití slovíčka klystýr, se spousta lidí oklepe hrůzou. Toto slovo samo o sobě vyvolává nepříjemné pocity a představy. Používejme tedy slovíčko intimní sprcha. Náš název intimní sprcha naopak působí příjemně, čistě a atraktivně.

Intimní sprcha by měla být součástí při pořízení análních hraček. Tato očista před samotným aktem chrání nejen před nechtěnou nehodou, náhodnému přenosu bakterií, ale pomáhá i psychicky. Některým lidem, může přijít anální sex nečistý či rovnou špinavý, přesto jejich partner po této praktice touží. Pokud na to dotyčný přistoupí, proč si to nezjednodušit a zároveň něco neudělat pro své zdraví?

Navíc samotná praktika intimní sprchy je v moderní době čím dál oblíbenější, ať už jako sexuální praktika pro vlastní potěšení, očistná procedura, nebo pomoc při hubnutí.

Klystýr? Nejenom pro anální sex?

Klystýr je nálev sloužící k výplachu tlustého střeva, či tato procedura samotná. Pomáhá očistě tlustého střeva a po nácviku i tenkého střeva, podporuje peristaltiku (pozvolný rytmický pohyb stěn, které slouží k posunování jejich obsahu jedním směrem) a vylučování usazených zbytků denaturovaných (rozkládajících se) jídel, které mají na zdraví organismu zhoubný vliv.

Anální otvor a konečná část tlustého střeva je opravdu největším zdrojem bakterií, nečistoty lze však snadno odstranit právě klystýrem. Při klystýru se vyčistí nejen konečník ale i část tlustého střeva a stolici trvá až dvanáct hodin, než tlustým střevem znovu projde. Všichni, kteří anální sex provozují, by neměli na aplikaci klystýru zapomínat, protože vyprázdnění opravdu nestačí.

Jak na co nejpříjemnější výplach klystýrem?

Klystýr se provádí vždy na lačný žaludek. Připravte si zhruba asi 0,5 – 2 litry teplé vody s jednou lžící citronové šťávy nebo odvar z heřmánku, nalíjte ji do nádobky klystýru (irigátoru), zavěste asi do výše očí, aby měla voda spád.

TIP: Pro jednoduší zavedení je vhodné konec hadičky lehce nalubrikovat.

Klekněte si, zcela se uvolněte, dýchejte pravidelně a přirozeně. Zasuňte konec hadičky do análního otvoru a nechejte vodu téct až do pocitu většího tlaku, ne však bolesti. Nic nesmí bolet! Pokud se vám podaří v sobě vodu chvíli udržet, je to jen dobře. Zajděte si na toaletu a poté si na chvíli odpočiňte.

Pravidla aplikace klystýru:

  1. Klystýr aplikujte nejlépe ráno do sedmi hodin nebo večer než jdete spát.
  2. Neočekávejte, že se vám na poprvé podaří přijmout celou dávku. Přijměte ji na dvakrát klidně i na třikrát.
  3. Během aplikace klystýru myslete na to, jak vám voda protékající střevy vymývá zbytky jedovatých látek a uzdravuje vás.
  4. Asi hodinu po aplikaci nevycházejte z domu. Voda ze střev se vám může vracet i po půl hodině.
  5. Čím déle v sobě tekutinu udržíte, tím větší část střeva vyčistíte. Ideální dobou je deset minut.

Může to být i méně náročné – díky intimním sprchám

Kromě hloubkových intimních sprch existují také malé intimní spršky. Jedná se o malé balónky určené k výplachu konečníku před análním stykem. Dají se samozřejmě použít k hlubší očistě, ale k tomu jsou určitě vhodnější ty větší sprchy.

Výhodou těchto malých balónků je, že je lze snadno schovat, a můžete je schovat v batůžku či kabelce. Některé mají dokonce i dva nástavce. Jeden je určen přímo k výplachu konečníku a druhý nástavec je vhodný i jako intimní hygiena pro ženy.