Při použití slovíčka klystýr, se spousta lidí oklepe hrůzou. Toto slovo samo o sobě vyvolává nepříjemné pocity a představy. Používejme tedy slovíčko intimní sprcha. Náš název intimní sprcha naopak působí příjemně, čistě a atraktivně.

Intimní sprcha by měla být součástí při pořízení análních hraček. Tato očista před samotným aktem chrání nejen před nechtěnou nehodou, náhodnému přenosu bakterií, ale pomáhá i psychicky. Některým lidem, může přijít anální sex nečistý či rovnou špinavý, přesto jejich partner po této praktice touží. Pokud na to dotyčný přistoupí, proč si to nezjednodušit a zároveň něco neudělat pro své zdraví?

Navíc samotná praktika intimní sprchy je v moderní době čím dál oblíbenější, ať už jako sexuální praktika pro vlastní potěšení, očistná procedura, nebo pomoc při hubnutí.

Klystýr? Nejenom pro anální sex?

Klystýr je nálev sloužící k výplachu tlustého střeva, či tato procedura samotná. Pomáhá očistě tlustého střeva a po nácviku i tenkého střeva, podporuje peristaltiku (pozvolný rytmický pohyb stěn, které slouží k posunování jejich obsahu jedním směrem) a vylučování usazených zbytků denaturovaných (rozkládajících se) jídel, které mají na zdraví organismu zhoubný vliv.

Anální otvor a konečná část tlustého střeva je opravdu největším zdrojem bakterií, nečistoty lze však snadno odstranit právě klystýrem. Při klystýru se vyčistí nejen konečník ale i část tlustého střeva a stolici trvá až dvanáct hodin, než tlustým střevem znovu projde.

Všichni, kteří anální sex provozují, by neměli na aplikaci klystýru zapomínat, protože vyprázdnění opravdu nestačí.

VIDEO z rozbalování sady na výplachy

Jak na co nejpříjemnější výplach klystýrem?

Klystýr se provádí vždy na lačný žaludek. Připravte si zhruba asi 0,5 – 2 litry teplé vody s jednou lžící citronové šťávy nebo odvar z heřmánku, nalíjte ji do nádobky klystýru (irigátoru), zavěste asi do výše očí, aby měla voda spád.

TIP: Pro jednoduší zavedení je vhodné konec hadičky lehce nalubrikovat.

Klekněte si, zcela se uvolněte, dýchejte pravidelně a přirozeně. Zasuňte konec hadičky do análního otvoru a nechejte vodu téct až do pocitu většího tlaku, ne však bolesti. Nic nesmí bolet! Pokud se vám podaří v sobě vodu chvíli udržet, je to jen dobře. Zajděte si na toaletu a poté si na chvíli odpočiňte.

Pravidla aplikace klystýru:

 1. Klystýr aplikujte nejlépe ráno do sedmi hodin nebo večer než jdete spát.
 2. Neočekávejte, že se vám na poprvé podaří přijmout celou dávku. Přijměte ji na dvakrát klidně i na třikrát.
 3. Během aplikace klystýru myslete na to, jak vám voda protékající střevy vymývá zbytky jedovatých látek a uzdravuje vás.
 4. Asi hodinu po aplikaci nevycházejte z domu. Voda ze střev se vám může vracet i po půl hodině.
 5. Čím déle v sobě tekutinu udržíte, tím větší část střeva vyčistíte. Ideální dobou je deset minut.

Může to být i méně náročné – díky intimním sprchám

Kromě hloubkových intimních sprch existují také malé intimní spršky. Jedná se o malé balónky určené k výplachu konečníku před análním stykem. Dají se samozřejmě použít k hlubší očistě, ale k tomu jsou určitě vhodnější ty větší sprchy.

Výhodou těchto malých balónků je, že je lze snadno schovat, a můžete je schovat v batůžku či kabelce. Některé mají dokonce i dva nástavce. Jeden je určen přímo k výplachu konečníku a druhý nástavec je vhodný i jako intimní hygiena pro ženy.

Klady

 •  

  Ideální pro začátek análního sexu

 •  

  Možný zdravotní přínost

 •  

  Pro někoho trénink sverače

 •  

  Dá se použít i v rámci BDSM

Zápory

 •  

  Náročnější čištění

Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:

Sexshop.cz

Růžovýslon.cz

Sexshop51.cz

Sexíčekshop.cz

Eroticstore.cz

Flagranti.cz