Fingering neboli prstění patří mezi sexuální praktiky, při které je partnerčina pochva, klitoris nebo konečník stimulovány jedním nebo více prsty.

Prstění má blízko k pettingu, které je charakteristické mazlením bez pohlavního styku. Žena může samozřejmě prostřednictvím pettingu uspokojovat sama sebe. Základní technikou je masírování klitorisu a vulvy, což vede velice rychle k dosažení orgasmu. Prstění je velice oblíbená v podobě vzájemné masturbace jako milostná předehra.

Nejenom pro něžný klín…

Prstění konečníku se běžně používá jako příprava před análním sexem. Osoba, která anální prstění prožívá, by tato činnost měla být příjemná, způsobovat vzrušení a také by se měl uvolnit anální svěrač před vsunutím penisu nebo vibrátoru. Prostřednictvím análního svěrače je také možné stimulovat prostatu a navodit tak muži velice příjemný orgasmus.

U žen je možné análním prstěním přes rektální stěnu stimulovat bod G. Anální prstění běžně praktikují heterosexuální i homosexuální páry.

Hygiena a bezpečí především

Tato praktika je v případě dodržení bezpečnostních pravidel považována za bezpečnou. Je důležité mít čisté ruce, krátké nehty, pokud se na ruce vyskytuje řezná rána, je potřebné použít latexové rukavice.

U žen je důležité také dbát, aby po análním prstění nedošlo k prstění vagíny, hrozí možný přenos infekce. Násilné vniknutí do vagíny nebo análního otvoru je považováno za druh sexuálního zneužití.