Fingering neboli prstění patří mezi sexuální praktiky, při které je partnerčina pochva, klitoris nebo konečník stimulovány jedním nebo více prsty.

Začátky začátečníků

Prstění má blízko k pettingu, které je charakteristické mazlením bez pohlavního styku. Žena může samozřejmě prostřednictvím pettingu uspokojovat sama sebe.

Základní technikou je masírování klitorisu a vulvy, což vede velice rychle k dosažení orgasmu. Prstění je velice oblíbená v podobě vzájemné masturbace jako milostná předehra.

Prsty se však mohou zatoulat i hlouběji a pokusit se najít bod G, který se většinou nachází přibližně v hloubce 5 cm na přední stěně pochvy, směrem k pupíku.

Přesto, že při fingeringu může partner nebo partnerka dosáhnout vyvrcholení, častěji se tako sexuální praktika používá při vzájemné masturbaci jako milostná předehra.

Nejenom pro něžný klín…

Prstění konečníku se běžně používá jako příprava před análním sexem. Osoba, která anální prstění prožívá, by tato činnost měla být příjemná, způsobovat vzrušení a také by se měl uvolnit anální svěrač před vsunutím penisu nebo vibrátoru.

Prostřednictvím análního svěrače je také možné stimulovat prostatu a navodit tak muži velice příjemný orgasmus.

U žen je možné análním prstěním přes rektální stěnu stimulovat bod G. Anální prstění běžně praktikují heterosexuální i homosexuální páry. Důvodem silného erotického prožitku při stimulací análního otvoru je jeho silná inervace.

Pro ženy je při análním prstění největším potěšením nepřímá stimulace bodu G a děložního hrdla. Naopak pro muže je velice silným erotickým prožitkem dráždění prostaty, která se aktivně podílí na tvorbě ejakulátu.

Hygiena a bezpečí především

Tato praktika je v případě dodržení bezpečnostních pravidel považována za bezpečnou. Je důležité mít čisté ruce, krátké nehty, pokud se na ruce vyskytuje řezná rána, je potřebné použít latexové rukavice.

U žen je důležité také dbát, aby po análním prstění nedošlo k prstění vagíny, hrozí možný přenos infekce. Hrozí zvýšené riziko zanesení střevních bakterií do pochvy, popřípadě rozvoj zánětu v dolních i horních močových cestách.

Násilné vniknutí do vagíny nebo análního otvoru je považováno za druh sexuálního zneužití.

Spolupracujeme: