Petting je jiný výraz pro mazlení. Patří sem všechny mazlivé hrátky, kromě klasické soulože. Petting se z angličtiny překládá jako mazlení.

Jedná se o párovou sexuální aktivitu, pod kterou spadají nejrůznější formy sexuálního kontaktu kromě soulože.

Co všechno zahrnuje petting

Pod petting si tedy představíme svlékání, hlazení, líbání, dráždění, či orál. Těmto hrátkám se oddávají většinou mladí, kteří se teprve poznávají, a na sex je ještě brzo.

Petting není jen pro mladé

Pro petting je obecně zažitá představa, že se mu věnují pouze mladí lidé v okamžiku, kdy ještě nepraktikují klasickou soulož. Petting je však velmi vhodnou párovou aktivitou v jakémkoliv věku. Dráždivá předehra má taky formu pettingu.

Při vzájemných dotycích a kontaktu se partneři mohou dostatečně uvolnit před tím, než přejdou do další fáze.

A ani starší generace petting nezavrhuje. Při seznámení s novým partnerem se zdaleka ne každý vrhá hned do soulože. I pro starší a pokročilé je petting obvyklou aktivitou, jak poznat tělo toho druhého, jeho citlivá místa. Petting dává možnost vyzkoušet, jak partner reaguje na vzrušení, co se mu líbí a co ne. Pomocí pettingu lze sladit sexuální potřeby a nabyté znalosti uplatnit při následné souloži.

Přináší výhody

Kromě již výše zmíněného vzájemného poznávání je velkou výhodou bezpečnost. Zejména při seznámení s novým partnerem není opatrnost na škodu. Petting je velmi vhodnou způsobem, jak si užívat sexuální aktivity, a přitom snížit riziko nákazy pohlavně přenosnými nemocemi. Ani petting není stoprocentně bezpečný, zejména aktivity spojené s orálním uspokojováním jsou poněkud rizikové. Nicméně hlazení, mazlení, doteky a polibky jsou přeci jen bezpečnější, než soulož.

Petting je cestou, jak dosáhnout uspokojení s minimálním rizikem nákazy.

Vyžaduje fantazii

Stejně jako je široký pojem petting, jsou široké i aktivity, které se pod něj dají zahrnout. Při dotycích a hlazení lze zapojit různé podpůrné prostředky stimulující smysly. Pro čich lze použít vonné oleje, chuť uspokojí tělo pokryté šlehačkou nebo čokoládou.

Zrak uchvátí erotické prádlo, hmat ocení příjemný materiál lůžkovin.

Kvalitní petting není náhražkou soulože. Je to plnohodnotná sexuální aktivita, která přináší radost a uspokojení již sama o sobě, ale zároveň propracovaný petting otvírá cestu ke kvalitní souloži.

Spolupracujeme: