Vanilla sex neboli vanilkový sex je termín, který používají sexuální menšiny a subkultury jako označení pro běžný konvenční sexuální styk.

Co je na vanilkovém sexu tak vanilkového?

Nejčastěji tento pojem používají osoby v B-D-S-M komunitě, která jako vanilla sex označuje sexuální styk, který nezahrnuje S/M (sadomasochistické) a D/s (dominancesubmisivita) praktiky.

U homosexuálů označuje vanilla sex praktiky, které nepřekračují hranice masturbace, orálního a análního sexu.

Etymologie názvu vychází z vanilkové příchutě zmrzliny.

Někdy se jí říká také „stará příchuť“ a je považována za nejjednodušší a nejzákladnější způsob, jak je možné ochutit zmrzlinu. A tak je to přeneseno i na sex. Vanilla sex je ten nejzákladnější a nejjednodušší způsob sexu nebo jakéhokoli ozvláštnění.

A co tzv. vanilla partner?

Pokud se dostanete do vztahu, kdy se váš partner vyhýbá jiným, než klasickým sexuálním aktivitám a polohám, říká se mu poté „vanilla partner“ – což znamená, že takový člověk je naprosto bez fantazie a užívá si jen těžkopádného sexu nejčastěji v misionářské poloze.

Bohužel ve vztahu, kde je jeden z partnerů ten „vanilla“, dochází velice brzo k předčasné sexuální nudě, která bezpečně míří až k bodu zlomu, kterým je nezvratné vystřídání partnera za toho „nevanilkového“.

Dělejte to, co je pro vás přirozené

Nicméně není vhodné takového partnera urážet či zavrhovat. Každý v posteli dělá prostě to, co je mu blízké a v čem se cítí komfortně. Je možné, že se jiných praktik prostě jen bojí.

Zkuste velice pomalu, krok za krokem partnerovi odhalovat další možnosti v sexuálním životě – hlavně nenásilnou formou.

Je možné, že časem vás partner sám překvapí tím, co všechno bude vyžadovat.

Spolupracujeme: