Orálním sexem se rozumí stimulace a dráždění pohlavních orgánů ústy partnera.

Jaké druhy orálního sexu existují?

Podle pohlaví partnera dělíme orální na tři druhy:

  • Felace (kouření, sání, pokuřování penisu)
  • Cunnilingus (lízání vagíny)
  • Anilingus (dráždění análního otvoru partnera ústy nebo jazykem)

Při orálním sexu může být partner pasivní (užívat si rozkoš) nebo i aktivní (užít si orální hrátky vzájemně, v pozici 69).

Orální sex bývá jedním z prvních sexuálních styků, díky kterému se partneři vzájemně poznávají a přinášejí si vzájemnou rozkoš. Při této praktice je možné používat také různé erotické pomůcky, fantazie se rozhodně meze nekladou. Pro mladé páry je velkou výhodou, že při orálním sexu může dívka dosáhnout orgasmu a zároveň nemusí nutně přijít o panenství.

Orál a hygiena = klíčová část

Při orálním sexu je vhodné dbát zvýšené opatrnosti, protože se jedná o sexuální praktiku, při které je možné se nakazit pohlavními chorobami.

Takto přenosná bývá nejčastěji kapavka, chlamydie, syfilis a nemoci přenosné herpes viry.

Felace – muži ji milují

Felace je založená na tom, že partner/ka vloží penis svého protějšku do úst a pomocí rtů a jazyku napodobuje klasické kopulační pohyby. Hluboký orální styk se nazývá hluboké hrdlo (neboli Deep Throat).

Cunnilingus – ženy dostává do kolen

Při cunnilingu se partner snaží uspokojit svoji partnerku svými ústy – jazyk se většinou soustředí na dráždění poštěváčku.

Anilingus – neznámá, ale také velmi příjemná praktika

Anilingus neboli rimming je netradiční praktika, která spočívá v orálním dráždění konečníku – může se používat jak letmých polibků, tak hlubokých zásunů jazyku. Zde je však důležité dávat pozor na hygienu.

Spolupracujeme: