Jinými slovy „ejakulát“, mléčně bílý (někdy i lehce nažloutlý) výměšek s viskozitou samčích (mužských) pohlavních žláz, který se skládá ze spermií a semenné plazmy. Spermie jsou produkovány ve varlatech, semenné plazma pak v pohlavních žlázách.

Vlastnosti každého osobitého ejakulátu jsou dány věkem muže, jeho stravováním nebo zdravotními dispozicemi. Ejakulát má jednu hlavní funkci – přenášení spermií za účelem rozmnožování svého druhu, jeho úkolem je tedy oplodnit vajíčko ženy.

Sperma v pochvě

Během jedné ejakulace se u člověka uvolní dávka 2-6 ml, kdy v 1 ml ejakulátu pod mikroskopem naleznete neuvěřitelných 40-100 miliónů spermií (klesne-li obsah spermií u muže pod 20 miliónů – jedná se o mužskou neplodnost).

Složení spermií

Spermie jsou zdravím samy o sobě, obsahují mnoho minerálních látek, zinku, vápníku, hořčíku, sodíku, vitamín C, fruktózu, kreatin a více než 400 druhů bílkovin, už z toho důvodu se polykání sperma tak moc doporučuje (aniž by to hrálo do karet potěšení vyloženě jen mužům), některé ženy si jej dokonce natírají na pleť.

5/5 - (2 votes)