„Každý z nás někdy onanoval a kdo tvrdí, že ne, ten to dělá dodnes.“, to je velmi oblíbená věta, která se často s úsměvem používá, pokud přijde na téma Masturbace. A víte vůbec, kdo je autorem tohoto výroku?

Nebo, že termín Onanie je vlastně nepřesný? Kolik znáte technik pánské masturbace? To a mnohem více vám prozradíme v našem článku.

Bývaly doby, kdy jsem si myslel, že o masturbaci vím vše a že k jejímu praktikování my stačí pravá a levá ruka. V podstatě mi to opravdu mohlo stačit. Jenomže jak jsem zjistil, mé počínání byla pouze nudně se opakující rutina. Dnes už vím, jak si udělat dobře hned několika způsoby, o které se s vámi, jako obvykle, mile rád podělím. Ale možná už tušíte, že nejprve si povíme něco málo z bohaté historie, která se s masturbací pojí.

Proč masturbace?

O původu slova Masturbace se ví málo. Dost možné je však odvození z lat. mas (muž), manus (ruka), turbare (vzrušit), nebo hanlivých stuprare (zhanobit), stupro (prznit, znásilnit), což by ostatně nasvědčovalo postoji církve k samohaně, jak se jinak v té době masturbaci říkalo. Ale o tom až později.

Co je to ta Onanie?

„Ale Ónan věděl, že to potomstvo nebude patřit jemu; proto kdykoli vcházel k ženě svého bratra, vypouštěl semeno na zem, aby svému bratru nezplodil potomka.“ – kniha Genesis 38

Tento výtah z bible si roku 1760 nesprávně vyložil švýcarský lékař André Tissot a prohlásil masturbaci za onanii. V počinu Ónana šlo ale o přerušovanou soulož a nikoli o masturbaci. Nicméně to nikomu to neva, ani známému psychoanalytikovi Sigmundu Freudovi, který započal jednu ze svých přednášek onou slavnou větou „každý z nás někdy onanoval a kdo….“

Playboy z doby kamenné

Z jeskyních maleb není sice zcela zřejmé, zda vyobrazení pánové s obrovskými penisy a dámy s obrovskými vnadami sloužili, pro předplatitele, jako inspirace k autoerotice. Ovšem co z nich zcela zřejmé je To, že tenkrát bylo vcelku živo.

Ano, můžeme se bavit o tomto Playboyi z doby kamenné jako o symbolech plodnosti, ale půjdeme-li o skálu dál, můžeme shlédnout páry, z nichž jeden má v ústech genitálie toho druhého, či dokonce soulož dvou lidí, na které se třetí dívá.

To už mi tedy nepřijde moc jako symbol plodnosti, spíš jako úplně první kodak porno momentka. Zda tamní obyvatelé kdysi masturbovali tedy nevíme, ale že sexovali i za účelem pouhého ukojení je jasné. A ať se propadnu, jestli v nich tyto obrazy nevyvolávaly minimálně jisté touhy po doteku.

Příště pokračujeme v historickém ohlédnutí za pánskou masturbací a můžete se těšit i na praktické návody „jak na to“.