„Každý z nás někdy onanoval a kdo tvrdí, že ne, ten to dělá dodnes.“, to je velmi oblíbená věta, která se často s úsměvem používá, pokud přijde na téma Masturbace. A víte vůbec, kdo je autorem tohoto výroku?

Nebo, že termín Onanie je vlastně nepřesný? Kolik znáte technik pánské masturbace? To a mnohem více vám prozradíme v našem článku.

Bývaly doby, kdy jsem si myslel, že o masturbaci vím vše a že k jejímu praktikování my stačí pravá a levá ruka. V podstatě mi to opravdu mohlo stačit. Jenomže jak jsem zjistil, mé počínání byla pouze nudně se opakující rutina. Dnes už vím, jak si udělat dobře hned několika způsoby, o které se s vámi, jako obvykle, mile rád podělím. Ale možná už tušíte, že nejprve si povíme něco málo z bohaté historie, která se s masturbací pojí.

Proč masturbace?

O původu slova Masturbace se ví málo. Dost možné je však odvození z lat. mas (muž), manus (ruka), turbare (vzrušit), nebo hanlivých stuprare (zhanobit), stupro (prznit, znásilnit), což by ostatně nasvědčovalo postoji církve k samohaně, jak se jinak v té době masturbaci říkalo. Ale o tom až později.

Co je to ta Onanie?

„Ale Ónan věděl, že to potomstvo nebude patřit jemu; proto kdykoli vcházel k ženě svého bratra, vypouštěl semeno na zem, aby svému bratru nezplodil potomka.“ – kniha Genesis 38

Tento výtah z bible si roku 1760 nesprávně vyložil švýcarský lékař André Tissot a prohlásil masturbaci za onanii. V počinu Ónana šlo ale o přerušovanou soulož a nikoli o masturbaci. Nicméně to nikomu to neva, ani známému psychoanalytikovi Sigmundu Freudovi, který započal jednu ze svých přednášek onou slavnou větou „každý z nás někdy onanoval a kdo….“

Lascivní podcast = musí se oba v sexu udělat?

Playboy z doby kamenné

Z jeskyních maleb není sice zcela zřejmé, zda vyobrazení pánové s obrovskými penisy a dámy s obrovskými vnadami sloužili, pro předplatitele, jako inspirace k autoerotice. Ovšem co z nich zcela zřejmé je To, že tenkrát bylo vcelku živo.

Ano, můžeme se bavit o tomto Playboyi z doby kamenné jako o symbolech plodnosti, ale půjdeme-li o skálu dál, můžeme shlédnout páry, z nichž jeden má v ústech genitálie toho druhého, či dokonce soulož dvou lidí, na které se třetí dívá.

To už mi tedy nepřijde moc jako symbol plodnosti, spíš jako úplně první kodak porno momentka. Zda tamní obyvatelé kdysi masturbovali tedy nevíme, ale že sexovali i za účelem pouhého ukojení je jasné. A ať se propadnu, jestli v nich tyto obrazy nevyvolávaly minimálně jisté touhy po doteku.

Masturbace jako životní styl

Například Egypťané uctívali masturbací boha slunce Atuma, který dle pověsti právě tímto způsobem stvořil první dvě duše (počátek lidstva). V Mezopotámii se zas tradovalo, že voda v řece Tigris není nic jiného než ejakulát boha jménem Enki, který si samozřejmě nejdřív řádně „zamastil“

V antice se však zabývali více těmi blahými pocity. Masturbace byla natolik běžná, že si učitelé dokonce stěžovali, že jejich výklad ruší hlasité vzdychání vzrušených žáků. Některým, jako byli například Platón a Sokrates, to zas prý až tolik nevadilo, ba naopak se i rádi zapojili.

Ruce na peřinu pánové…!

Kdo s tímto začal je opět trochu mlhavé, ale uvažovalo se o špatném vlivu Masturbace na zvyšování početnosti obyvatelstva, což bylo potřeba pro úspěšné vydobytí nových území. Nejkomerčněji to opět pojala stará „dobrá“ církev (ale i např. Judaismus zastával velmi podobný postoj).

Vše, co zabraňovalo příbytku populace, jako přerušovaná soulož, anální/orální sex, homosexualita a v neposlední řadě samozřejmě masturbace, bylo považováno za hříšné smilstvo, za co také hrozilo provinilcům náležité zadostiučinění.

Na těchto tézích církev trvala, i když původní účel již pozbýval smyslu. Krom božích trestů stačily z počátku malí strašáci, jako chlupaté dlaně, impotence, nebo snížené libido apod. Postupem času se však muselo přitvrdit a škodlivostí samohany se začala zabývat i věda. To byla ta správná zbraň, kterou církev potřebovala.

Veškeré duševní poruchy byly automaticky přisuzovány právě masturbaci a pro boj s ní byly konstruovány hrůzostrašné přístroje, které se mladíkům různými způsoby instalovaly na jejich přirození (Pánové, v téhle době by jste určitě žít nechtěli). Jelikož se tyto hony na „honící“ pořádali ještě ve druhé polovině dvacátého století, není divu, že je i dnes sexualita stále částečné tabu a mnoha lidem nejdou otevřené rozhovory o sebeukájení, jak se říká, přes pusu.

No a co ženy?

Je zajímavé, že o ženách, jakožto o masturbačních hříšnicích, se ve spisech takřka nemluví. Příznačně řečeno, byly v tomto směru jaksi neuchopitelné. A dost možná měli také velké plus z hlediska plození. I když církev se přesto rozhodla to ženám vynahradit, a to hned v dobách inkvizice. Na druhou stranu měli ale na výběr z celé škály jiného smilstva.

Tak jsme si zas řekli pár nejnutnějších zajímavostí ze světa autoerotiky, zajímavé že? Buďme rádi, že v dnešní době vítězí rozum nad slepou vírou (alespoň v tomto směru). Teoretickou část bych rád zakončil větou řeckého filosofa, průkopníka Díogenése ze Sinópé (412 př.n.l.-323 př.n.l.). Poté, co na náměstí plném lidí masturboval, pravil:

„Jde o stejně přirozenou potřebu jako jsou hlad a žízeň – a ty člověk také uspokojuje hned na místě.“

Začneme hlavními chybami, které se ženy mohou při honění partnera dopustit a tím znepříjemnit vyvrcholení… A že jich je hodně bohužel.

V dalším díle (tentokrát už posledním) budou jasné postupy, návody a rady na neskutečnou masáž penisu a jeho slastné honění (využijí ho jak dámy s partnerem, tak pánové sami doma).

Je těžké ho skvěle vyhonit?

V podstatě není na stimulaci penisu nic těžkého, ale mnoho partnerek se této techniky obává. Důležité je, aby si muž uvědomil, že manuální stimulace penisu prováděna ženou se týká především jeho samotného.

Proto nemohou čekat, že žena bude přesně vědět, co a jak dělat. Přeci jen pocity během masturbace jsou mezi partnery nepřenosné. Proto nemůže tušit, co její partner prožívá, pokud jí to on sám neřekne. V tom případě může žena provádět techniku, o jaké se domnívá, že by mohla být ta pravá.

Její jedinou zpětnou vazbou je reakce jejího partnera. Pokud se však do partnera žádné reakce nedočká, zajisté znervózní a často se také stává, že si tento ,,úkol“ chce odbýt co nejrychleji. Pokud je muž rozumný, svoji partnerku během stimulace penisu vede, učí a radí, co a jak má dělat. Taková role učitele může být velice vzrušující.

Hlavní chyby

Během manuální stimulace je nejčastější chybou, že žena použije nedostatečné množství lubrikantu a neustále pokračuje v masturbaci. Většina párů používá lubrikanty na vodní bázi – jejich velkým problémem je, že postupně vysychají. Proto pokud se včas nedodá další lubrikant, penis začne „osychat“ a pro partnera může být stimulace bolestivá.

Skvělým tipem je přidat malou kapku vody a jejich vlastnosti se ihned obnoví.

Dalším problémem může být, pokud se pohyb ženiny ruky omezí jen na oblast mezi stydkou kostí a žaludem penisu. Tato část penisu však není pro muže tolik citlivá, důležité je také zapojit stimulaci samotného žaludu.

Hlazení, masírování žaludu s jemným tlakem a jemné přejíždění přes uzdičku dokáže téměř každého muže přivést na vrchol blaha.

Nestyďte se!

Jsou však i ženy, které se za masturbaci penisu téměř stydí. Proto se snaží, aby si tento pro ně nepříjemný úkol odbyly co nejrychleji. V takovém případě žena často „honí“ penis co nejrychleji, svého partnera sice může dovést až k vyvrcholení, ale muž z takového výkonu nic nemá. V takovém případě je jediným řešením snaha o zásadní změnu přístupu k masturbaci ze strany ženy.

Muž nesmí své partnerce nic vyčítat, jinak se žena zablokuje a penis svému partnerovi nebude chtít honit už vůbec. Velice důležitá je vzájemná komunikace, partneři musí o tomto problému mluvit a muž by měl ženě pomoci, laskavě ji vést, aby se svého studu zbavila.

Přesně tak si dokážete i partnerské honění (ne vždy muž má chuť na sex a chytrá přítelkyně mu ráda pomůže = on jí to příště po fantastickém vyhonění rád oplatí) skvěle užít. A pokud má muž problémy s předčasnou ejakulací, jedno vyhonění před sexem vždy pořádně prodlouží další hrátky – ta rozdílná výdrž je citelná.

A co vy?

Tak co – honíte rádi? Pochlubte se nám do komentářů (které jsou anonymní), jak to rádi děláte? Máte nějaké vyzkoušené metody, postupy či triky?

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 7 názorů

Taková přirozená činnost a musí kolem toho vznikat články, návody, tipy, rady, 14 postupů na… přitom to umí každý už takřka od narození, už kluci se za něj tahali když byli s nočníkem! Ale co!

Na jednu stranu souhlasíme, ale na druhou je ta edukace společnosti (nás měsíčně čte 30 000 lidí) důležitá = ve školách a ve společnosti se to neučí – sexuální výchova je v aktuální podobě spíše výsměchem a je potřeba tomu pomoci, aby každý byl se svým tělem OK a uměl si udělat radost. A třeba i protějšku, právě díky tomuhle návodu/úvodu do honění či masturbace takové. 🙂 Mějte se!

A nějaké umělé vagíny jaké jsou dobrý

Také zdravíme z redakce. 🙂

Na umělé vagíny pro masturbaci máme vyloženě porovnávací žebříček těch nejlepších: https://www.lascivni.cz/eroticke-hracky-pomucky/eroticke-pomucky-pro-muze/ – plus jsme jich testovali desítky – jednotlivě je máme vypsané: https://www.lascivni.cz/tag/honitka/.

Snad dobře poslouží jako naše dřívější tipy na návleky – ten cyberskin je dobrá volba.

Dobrý den, potřebuji radu můj přítel má problém Při sexu se nedokáže udělat…pouze rukou i s tím má problém trvá mu to delší dobu.Sem jeho první partnerkou…Já mám tuhle zkušenost poprvé a nevím jak mu mám pomocí i když v sexu nám to klape…. děkuji

Dobrý den, naši sexuální stránku výrazně ovlivňuje naše psychika – tedy partner může být nervózní ze sexu s vámi, apod. Zkuste o tom mluvit, partnera podporovat, aby byl uvolněný, apod. Pokud by obtíže přetrvávaly, doporučila bych se obrátit spíše na odborníka – lékaře.

Asi bych přivítal zkušenosti a techniky (i hračky) které by upoutaly starší milence. Jsem důchodce.

Ano víme o tom – máme to poznamenané – zatím sondujeme, jak moc se může sex ve starším věku vyvinout či změnit oproti tomu mladému.
Sami s tímhle porovnáním nemáme zkušenosti, proto rešerže a rozhovory budou trvat déle, než bychom si představovali – máme málo zdrojů informací.

Změna je už třeba ta, že starší dědečkové už mnohdy erekci nemají takovou, jakou by si přáli a jakou by si přály jejich partnerky. A ženské genitálie taky ve vyšším věku většinou doznaly mnohých změn.

Pak už těm starším nezbude, než psát erotické a porno povídky, kde si vyfantazírují tvrdý penis a vlhkou vagínu. :-))

Děkujeme – jste skvělý zdroj inspirace

Ahoj,

jak si mam udělat masturbaci?? Jsem žena podotýkám…

A s holkou jak to mam dělat??? Já jsem lesba a láká mě si s ní hrát…

1) Zkuste začít tímto článkem je poměrně oblíbený u našich čtenářek: https://www.lascivni.cz/sex/jak-drazdit-vaginu-navod/. Poté můžete experimentovat s hračkami – pro ověřené a námi testované vám můžu doporučit sekci s didly (https://www.lascivni.cz/tag/dilda/) a vibrátory (https://www.lascivni.cz/tag/vibratory/)

2) Pro část s lesbičkou: stejně jako se sebou když budete vědět jak se věnovat sobě, tak jí můžete dělat to samé. Plus přidat jazýček/rty, hračky (doporučuji strapony nebo dvojáky – například tyto: https://www.lascivni.cz/tag/strap-on-dilda/), případně jako předehru erotickou masáž: https://www.lascivni.cz/navody/jak-ji-namasirovat-eroticka-masaz-zeny/.

Škoda, že není foto té momentky vytesané do skály 🙂

Jistě by se takové realizace našly 🙂 možná i lepší…

Zajímavý článek 🙂

Děkujeme za podporu 🙂

Spolupracujeme: