Přerušovaná soulož nebo coitus interruptus je nejlevnější, nejstarší a nejméně spolehlivá antikoncepční metoda. Tato metoda nechrání před pohlavně přenosnými nemocemi.

V čem je přerušovaný sex tak zajímavý?

Její princip spočívá v tom, že během pohlavního styku, těsně před ejakulací dojde k vytáhnutí penisu z pochvy. Samotná ejakulace následně proběhne mimo pohlavní ústrojí ženy (mimo vagínu). Během přerušované soulože dochází k zabránění proniknutí spermatu do pochvy ženy.

Tato metoda byla v posledních dvou tisících let velice rozšířena a odhaduje se, že v roce 1991 praktikovalo tuto antikoncepční metodu celosvětově okolo 38 milionů párů.

Přerušovaná soulož je dokonce zmíněna i v tóře, biblické knize Genesis, kde ji využíval Judův syn Onan při styku se svou ovdovělou švagrovou Támar.

Přerušovaný sex rozhodně není spolehlivý

Tato metoda však není zcela spolehlivá. Nechráněný sex představuje riziko přenosu pohlavních chorob, včetně obávaného AIDS. Pro využívání této metody musí mít muž dostatek zkušeností se sexem, aby včas odhadl, kdy u něho dojde k ejakulaci.

Pokud však dojde k opakování souloži během krátkého času, může v močové trubici muže zůstat minimální množství spermatu, které může proniknout do pochvy a může tak dojít k otěhotnění ženy.

Tato metoda není vhodná především pro dvojice s nedostatkem zkušeností se sexem, při náhodném sexu, pro muže trpící předčasnou ejakulací apod.

Načasování je kritické

A hlavně, umět vytáhnout penis ve správnou chvíli není vůbec jednoduché. Pokud muž vyjme penis příliš brzy, nemusí vůbec vyvrcholit, a navíc tím přeruší i potěchu své partnerky. A pokud vyjme penis příliš pozdě, může naopak dojít k otěhotnění. Praktika přerušované soulože vyžaduje jistý trénink.

Americké studie ukazují, že 15 – 28 % přerušovaných styků skončí neúspěchem.

Kdy není metoda vhodná

Pokud provozujete přerušovanou soulož a chcete si dát ještě druhé kolo, myslete na to, že na penisu mohou zůstat spermatu, což může stačit k otěhotnění.

Proto je důležité penis nejprve dobře umýt a ideálně se i vymočit (moč spermie zabíjí – zjednodušeně řečeno).

Spolupracujeme: