V tomto další díle pro vás máme přehled těch nejznámějších a nejpoužívanějších erotických poloh pro milování. Budete je nejspíše všichni znát, ale přidáváme pro každý několik tipů, jak si je ještě více užít.

Ty nejznámější polohy pro sex – výběr naší redakce

Poloha 69

Jednou z nepenetrativních sexuálních poloh je i poloha 69. Muž si lehne na záda, mírně roztáhne a pokrčí nohy. Žena je v pokleku nad obličejem muže, skloní se k jeho přirození a vsune penis libovolně hluboko do svých úst. Zároveň ji partner jazykem laská vaginální otvor. Žena se může svým přirozením tlačit libovolnou intenzitou na obličej muže.

Partneři se mohou také navzájem přidržovat za stehna a tisknout se k sobě. Své pojmenování získala podle toho, že těla muže a ženy dohromady připomínají číslici 69. Výhodou pro ženy je, že muž má nejlepší přístup k jejím intimním partiím a může ženu laskat jazykem poměrně hluboko.

Dále může muž zapojit při laskání své partnerky i prsty, čímž její prožitek jistě umocní. Polohu je možné zvolit i na boku, ta je vhodná zejména pokud je žena těhotná nebo je jeden z partnerů výrazně těžší.

Orál v podobě polohy 69 je jistě zajímavým zpestřením postelových hrátek. Oba se navzájem laskáte, dráždíte, lížete apod. Oba se snažíte tomu druhému vyjít vstříc a udělat mu „dobře“. Jenže jak se snažíte věnovat se svému partnerovi a jeho „náčiní“, tak se nemůžete dostatečně uvolnit, abyste si na sto procent užívali laskání od něho.

Působí tu určitý rušivý prvek, díky kterému se nemůžete přijímaný orál tak užít, oproti situaci, kdy vy si spokojeně ležíte/sedíte, či … (doplňte si svoji oblíbenou polohu) a užíváte si dotyky vašeho partnera.

Vzhledem k tomu, že má jak muž i žena blízko obličeje genitálie svého partnera, měla by být hlavní zásadou při této poloze hygiena. Společnou sprchu je možné pojmout i jako předehru. Vzájemné mydlení, mytí a doteky vás i partnera/partnerku příjemně naladí.

Vlastní hodnocení: Poloha 69 je skvělým zpestřením jako předehra. Abychom si polohu s partnerem oba užili, je důležité zvolit polohu, které bude oběma příjemná. Pokud budete v krkolomné pozici, akorát vás to odradí a prožitek si neužijete.

Poloha je i celkem bezpečná, co se týká možnosti nechtěného přenosu spermatu. Negativně hodnotím, že pro někoho může být celkem problém soustředit se na dvě věci zároveň (užívat si, že vás partner orálně uspokojuje a zároveň uspokojovat partnera).

Proto je vhodné se s partnerem domluvit a vzájemně se střídat.

Nebojte se experimentovat, u mužů stojí za pozornost i varlata a u žen například hráz (tj. oblast mezi vagínou a konečníkem). Nebojte se zkoušet nové věci, odměnou vám zajisté bude silný prožitek a orgasmus vás i vaší partnerky/vašeho partnera.

Na koníčka

Poloha koníček patří mezi polohy, při kterých je žena nahoře. Dochází tak k hlubokému proniknutí do vagíny, žena může rytmus, úhel i sílu proniknutí sama kontrolovat a snáze tak dosáhnout vaginálního orgasmu. U koníčka je stimulována především přední část vagíny.

Při této poloze si muž lehne na záda a žena si na něj obkročmo sedne, uchopí penis a zasune si jej do pochvy. Svýma rukama se zapře v úrovni partnerových ramen. Celý akt řídí převážně pouze žena. Může přirážet, dosedat nebo také kroužit na partnerově penisu. Při kroužení dochází také ke stimulaci klitorisu.

Při této poloze si může muž vyhrát s ňadry partnerky nebo jejím klitorisem. Může je hladit, líbat, dráždit jí bradavky, kde je jedna z velice intenzivních ženských erotogenních zón. Díky dráždění ňader, může žena prožít daleko intenzivnější orgasmus. Poloha na koníčka je velice oblíbená poloha u mužů i žen.

Lžička

Poloha lžičky umožňuje hluboké proniknutí a vzájemnou stimulaci. Nejedná se o klasickou polohu zezadu, je velice jednoduchá a nenáročná.

Těla partnerů jsou v těsné blízkosti, mohou se vzájemně tulit, prožívat vnitřně příjemného pocity, partner může svoji partnerku líbat na krku nebo ušních lalůčcích. Pokud má při poloze žena nohy blízko sebe, vytváří velice intenzivní tlak stimulující penis. Poloha lžičky je také vhodná pro anální styk.

Žena si lehne na bok, horní nohu přednoží a pokrčí, aby svůj zadeček zároveň nastavila svému partnerovi. Muž si lehne těsně za ženu a penis zasune do vagíny (je možné i do análního otvoru). Intenzitu a hloubku koriguje partner. Zároveň ji může hladit i na prsou, dráždit klitoris. Při análním styku je důležité myslet na použití lubrikačního gelu.

Na pejska

Tato poloha je jednou z poloh zezadu. Penis může proniknout hodně hluboko a ve správném úhlu dráždí bod G. Žena si klekne na všechny čtyři a na svého partnera vyšpulí zadeček. Muž do ní vnikne penisem a celý sex řídí převážně on svou intenzitou a hloubkou průniku do pochvy.

Muž může zároveň dráždit i partnerčiny ňadra nebo klitoris. Poloha není vhodná, pokud vás bolí bederní páteř, dále pokud je velký výškový rozdíl mezi partnery (zde je vhodné, aby žena klečela na posteli a muž stál).

Velice intenzivní prožitek zažívá žena, pokud má kolena co nejvíce od sebe. Při poloze ,,na pejska“ je možné dosáhnout klitorálního i vaginálního orgasmu.

Štípání bambusu

Tato poloha je jednou z klasických poloh tantrické a taoistické tradice. Podle Kámasútry se jedná o jednu z neotevřenějších pozic spojení muže a ženy. Je možné ji vyzkoušet ve třech variantách.

I. varianta

Žena leží na zádech a pravou nohu rozevře do strany, nechá ji nataženou na posteli. Levou nohu zvedne nataženou kolmo vzhůru. Muž překročí levou nohu ženy a svou nohu pokrčí, jako kdyby si chtěl sednout do dřepu. Zvednutou nohu ženy si opře o své rameno a pravou rukou ji přivine k tělu. Pravou nohu muž zlehka pokrčí a nechá ji nataženou na posteli. Levá noha muže drží jeho váhu a pravá noha udržuje stabilitu. V této poloze může muž zasunout svůj penis do pochvy velice hluboko a pod nezvyklými úhly. Tato poloha je trochu nezvyklá, ale velice intimní. Velice oblíbené jsou kruhové pohyby pánví a hluboké zasouvání penisu.

II. varianta

Se podobá první, jen muž klečí na levé natažené noze ženy, kterou má mezi svýma nohama a může na ni i zlehka nasedat. Druhou ženinu nohu má opřenou a svoji hruď a ramena. Oblíbené jsou pohyby dopředu-dozadu i krouživé pohyby pánví. Tato poloha přináší hluboké velice příjemné proniknutí do vagíny, při kterém může docházet i ke dráždění bodu G.

III. varianta

Žena se z druhé varianty mírně přetočí na bok a muž se ještě těsněji přimkne svým tělem i penisem k ženě.
Hlavní podstatou těchto poloh je nalézt tu nejlepší a nejhlubší polohu v ženině pochvě, která bude příjemná partnerovi i partnerce. Díky hlubokému proniknutí budou vaše těla splývat v jeden celek a vzájemně se budete oddávat příjemným pocitům.

TIP na závěr od Durexu – sexy videa

Slavná značka Durex, která vyrábí mimo kondomů i různé lubrikační gely a dokonce i erotické hračky, si připravila sérii videí s vtipně (ale přesto použitelně) pojatými erotickými polohami.

Japonská kamasútra

Kanadské oblíbené polohy

Jaké jsou vaše oblíbené erotické polohy? Kde se inspirujete pro nové? V pornosnímcích, kamasútře, internetu? Napište nám svoje tipy 🙂

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 2 názory

Je sice profláklá, ale na 69 prostě nedám dopustit, to mě tolik ba, že nemám moc prostoru, aby se to neudělalo vždy fantasticky. Takže hlasuju za ni, aby byla vyhlášená top polohou pro oba = oba z ní benefitují současně!

Díky moc za vaši zkušenost! Souhlas, je hodně intenzivní pro oba! :))

která milostná poloha nejvíce uspokojí ŽENU???

Hezký den,

to se jasně a exaktně nedá říci, protože každá žena je originál a má ráda jinou stimulaci a má jinak citlivé erotogenní zóny. V základu se dá ale říci, že nejintenzivnější pro ni bude ta, kde ji budete dráždit jak poštěváček, tak g-bod – na to je ideální poloha zezadu „na pejska“.

Ale celkově je to o experimentování a hledání té správné = která může být správná v ten moment, ale podle nálady ženy může být příště jiná 🙂 Je to s nimy prostě těžké, a proto nás to tak baví!

Spolupracujeme: