Kamasútra, neboli Poučení o rozkoši či Učebnice lásky je indický starověký text, který rozmlouvá o lidské sexualitě. Dílo nabízí čtenáři rady týkající se zejména sexuálního chování, ale také řízení domácnosti a společenského života.

Když chybí inspirace, tak pomůže Kamasútra

… inspirujte se již několika staletími odzkoušenými sexuálními polohami! První „kamasútry“ se malovaly už na zeď, vůbec velký důraz na mužství se kladl už v egyptských malbách – vždyť je to nástroj nového života!

Pravda, v posteli se příliš nebavíme o tom, jakou polohu dnes vyzkoušíme. Možná ani nevíte, že polohy, které běžně praktikujete, mají jména. Možná ale taky nevíte, jak všelijak se dá milovat. Která poloha udělá nejlíp ženě, a která muži. Která vám posílí stehna, a která udělá na břichu varhánky. Ale opravdu se chcete v posteli koukat do knihy?

Kamasútra kniha s polohami

Knihy a videa s kamasutrou jsou velmi vyhledávaná nejenom na českém internetu. Můžete si vybrat od stručných textových povídek, až po bohatě ilustrované tištěné knihy s mnoha fotografiemi.

„Počkej, ne, musíš dát nohu tak, já musím dát ruku tady“

Jen to slyšet a některé z vás však přejde veškeré vzrušení. Pravda je, že „učebnice lásky“, je spíš učebnicí k opadnutí erekce. U většiny poloh je vyžadována také velká fyzická zdatnost při pohybech k dosažení orgasmu (pokud se vůbec do oné kýžené polohy dostanete), u kamasúter 21. století pak je třeba zcela ovládnout gravitaci. Než zkusíte cirkusové kousky, zkuste raději změnit prostředí, třeba zjistíte, že vás víc než změna polohy, vzrušuje pocit načapání na veřejnosti.

Pokud byste si mysleli, že kamasútra je jen o sexuálních polohách a lepších orgasmech, byli byste na omylu.

Samozřejmě značná část se týká různých poloh a rad týkajících se sexuálního chování, ale také jsou zde rady zaměřené na řízení domácnosti a vše co s ní souvisí. Kniha je rozdělená do sedmi částí a má 36 kapitol.

Co vše reálně obsahuje Kamasútra

V Indii již v minulosti představovala Kamasútra součást povinného vzdělání každé ženy. V knize se dále můžeme dozvědět definování přirozeného vztahu mezi mužem a ženou, jehož podstatnou součástí je sexuální styk.

Původně byla určena výhradně ženám, kterým poskytovala návody a principy, jak udržet s partnerem šťastný a plnohodnotný vztah. Úkolem ženy není pouhé potěšení muže, ale učí ženy také správným způsobům chování, morálky nebo chodu domácnosti.

Kamasútru nelze chápat jen jako obyčejný návod na to, jak se milovat, ale její myšlenka je mnohem hlubší.

Jak už bylo uvedeno dříve, kniha je rozdělena na 7 hlavních částí:

  • ÚVOD – zde se dovídáme o smyslu života, jak bychom se měli chovat ve společnosti, jak zajistit chod domácnosti, péči o tělesnou čistotu, správné zařízení domu. Dále zde nacházíme informace i vhodnosti partnerů, jejich typy a dokonce i to, jak bychom se měli partnerovi dvořit.
  • MILOVÁNÍ – milování není pouhým pohlavním stykem. Autor zde popisuje různé způsoby milování (od prostého hlazení, škrábání, kousání či laskání). Dočteme se zde o sexuálních hrách a předehře, která sexuální zážitek umocní. Dále jsou zde popsány typy mužů a žen dle velikosti pohlaví a více jak osmdesát poloh milenců při pohlavním styku.
  • PANNY – zde se dovídáme, jak může panna získat muže a muž ženu. Dále se zde hovoří o jejich citech, zásnubách a svatbě.
  • MANŽELKY – část věnována jejich chování nejen v monogamním manželství, ale také v mnohoženství.
  • PANÍ – jedna z mála části Kamasútry, která je věnována zejména mužům. Jsou zde popsány způsoby, jak svést ženu nebo jak si uhájit svoji manželku.
  • KUBĚNA – část knihy, která je věnována prostitutkám.
  • RADY – pravděpodobně jedna z nejzajímavějších částí knihy. Najdeme zde informace týkající se těch nejchoulostivějších témat (např. možnosti zvětšení penisu až po recepty na nápoje lásky).

Rozhodně má smysl ji přečíst a inspirovat se

Celkově jde o zajímavé čtení. Počítejte však s tím, že i když v knize najdete mnoho sexuálních poloh, ne všechny můžete v ložnici se svým partnerem uskutečňovat. Ne že by vám to někdo zakazoval, ale mnohé polohy jsou tak krkolomné, že je zkrátka nezvládnete.

V České republice byla kniha Kamasútra poprvé vydána až v roce 1969, ovšem ve světě se toto dílo těží velké oblibě již od středověku. Nejrozšířenější verze z Anglie pochází dokonce z roku 1883, kdy ji soukromě vydal britský objevovatel a cestovatel Richard Buton.

Už podle obrázku u některých z nich poznáte, že se hodí maximálně pro gymnastky a atlety a obyčejný smrtelník by si u nich mohl ublížit.

Jistě však objevíte takové polohy, které zvládnete a které obohatí váš sexuální život.

Spolupracujeme: