Dámy zaplesají, protože dnes máme recenzi na výlučně ženskou hračku. Takovou, kterou ocení při posilování poševního dna – venušiny kuličky. Pár kousků jsme dříve recenzovali (Teneo Duo, Smartballs, Desi Pink) a dnes budeme pokračovat. Tentokrát zde máme inovovaný model Smartballs německé značky Fun Factory.

Začneme porovnáním s minulou generací. Ta předchozí nabízela termoplastický elastomer, který byl později u modelu Teneo nahrazen silikonem a ABS plastem. Nevýhody elastomeru nebudu vyjmenovávat (moc jich nebylo), takže je skvělé, že FF použilo osvědčený silikon a ABS. Takže nejlepší materiály, které nevyvolávají alergické reakce a lehce se čistí. Není jim co vytknout.

Venušiny kuličky Smartballs po rozbalení

Nové Smartballs připomínají tvarem venušiny kuličky, které prošly aerodynamickým tunelem. Povrch je vyhlazený, protažený a velice jemný. Kromě dvou výstupků z růžového plastu na každé kuličce jsou hladké. A to oceníme především při zavádění, které je ještě jednodušší.

Kuličky jsou spolu spojené silnější silikonovou stopkou. Nerozebírala jsem je nožem, takže nevím, jestli jsou uvnitř této stopky spojené ještě například ocelovým lankem, aby se maximálně zajistilo neoddělení kuličky.

Užitečný žlábek Easy In na konci druhé kuličky se nejspíše osvědčil, takže ho máme zde. Slouží k lehkému zavedení kuličky pomocí jednoho prstu.

Uvnitř kuliček na posílení dna jsou klasické ocelové kuličky, které při jakémkoliv pohybu narážejí do stran a vytvářejí vibrace. V nabídce jsou klasicky verze DUO a UNO – buď dvojité, nebo „jednokuličkové“.

Pár čísel

Výraznější změnou kromě designu je velikost jednotlivých kuliček – první na řadě, která se hned zavádí, je menší než druhá kulička. Průměr jsou následovné:

 • První kulička – 3,2 cm
 • Druhá kulička – 3,6 cm

Venušiny kuličky použití

Kuličky se tak jednodušeji zavádějí a i intenzita vibrací je rozdílnější a citelnější. Pro začátek doporučuji při vzrušení vyzkoušet kuličky v klidu domova. Jen se projít po pokoji… U mě měly kuličky výrazný vliv na mé kroky. Vrnění není zrovna slabé. Když si na ně trochu zvyknete, zkuste například něco uvařit, nebo kratší procházku… Najedno všechny pohyby dostávají nový rozměr:)

Hodnocení

Nové kuličky Smartballs nabízejí oproti minulým generacím výrazné změny – jiná velikost, lepší materiál a jednodušší zavádění. Za sebe už nevím, jak je ještě lépe vylepšit. Abych nebyla jen nadšená, tak zmíním jedinou nevýhodu, která souvisí se silikonem, z kterého jsou kuličky.

Na tento materiál není vhodné používat silikonové oleje pro lubrikaci. Takže lubrikujte (pokud nejste samy dostatečně vzrušené) gely na vodní bázi. Ale to je jen jediná výtka – kuličky rozhodně doporučuji.

Klady

 •  

  Silné vibrace

 •  

  Jednoduché zavádění

 •  

  Lehké vyjmutí díky prohlubni a očku

 •  

  Jemnější tvar

 •  

  Silikon lékařské kvality

Zápory

 •  

  Pouze gely na vodní bázi

Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:

DO OBCHODU