Podvazování je v erotice specifická praktika, při které dochází k částečnému zaškrcování (tzv. podvazování) například ňader a bradavek (u žen), případně varlat a penisu (u mužů).

Hlavním smyslem podvazování je především psychicky příjemný prožitek na obou stranách, který je založený na pocitu omezení a bezmoci.

K čemu vlastně podvazování slouží?

Záměrem této aktivity je zabránit průtoku krve (či ho zpomalit) v daném místě a tím zintenzivnit prožitky při sexu či erotických hrátkách – často je tato hrátka kombinovaná s tvrdšími praktikami, případně sexuální bondáží.

Podvazování MUSÍ být vždy krátkodobá aktivita, v případě změny barvy daného místa je nutné provaz / lanko či jiné obinadlo ihned uvolnit, aby nedošlo k nevratnému poškození a znetvoření těla submisiva.

Úvaz by měl být vždy takový, aby jej bylo možné velmi rychle uvolnit. Rovněž přiškrcení musí být vždy přiměřené.

Čím podvazovat penis / prsa?

Pro podvazování se často využívá lano. Na trhu je možné si vybrat z mnoha různých materiálů a typů provazů lišících se tloušťkou a materiálem. Vhodné je volit takové materiály, které se nezařezávají a nemohou způsobit popáleniny.

Na co je při podvazování penisu třeba si dát pozor?

Penis a varlata vašeho partnera byste neměla nikdy nechat podvázány déle než deset-dvacet minut. Po delší době by totiž mohlo být narušeno zásobování údu krví, což může často vést až k nezvratnému poškození.

Raději po patnácté minutě již začněte partnera odvazovat.

Nepoužívejte „ostré“ materiály, jako jsou například nit nebo silon. Vystavila byste tak partnera velkému nebezpečí vážného zranění či dokonce v krajních případech i amputace! Pokud máte tuto praktiku rádi, navštivte sexshop, který nabízí mnoho obojků na penis a třeba si vyberete i další hračky, které vám budou dělat společníky při intimních chvílích.

Pokud přesto chcete podvazování vyzkoušet doma, nejlepším materiálem jsou tkaničky od bot.

Samotné podvazování by mělo probíhat ve stoje (myšleno celého partnerova těla) nebo v klidnější poloze. Varlata totiž mění tvar a polohu při každé poloze, a proto by mohlo dojít opět k vážnému poranění.

Naše praktické foto/video návody

Mužská varianta
Ženská varianta

Spolupracujeme: