Roubík je erotická pomůcka používaná v BDSM hrátkách pro ponížení submisiva – roubík zakryje ústa a znemožní mu se hlasově projevovat.

Většina roubíků je konstruována tak, že vyplní z velké části ústní dutinu, což zároveň způsobuje omezení v přísunu vzduchu.

K čemu vlastně roubík v sexu slouží?

Mnohé roubíky ztěžují například dýchání, nebo například umožňují používání jazyku při orálním sexu. Některé typy trestných pomůcek na ústa mají vnitřní dildo, které může ztěžovat dýchání a ještě nadavovat submisiva, který ho má nasazený.

Hrátky s roubíkem mohou být také velice nebezpečné – především v situacích, kdy má osoba kromě roubíku současně spoutané také ruce a v případě potřeby si nemůže roubík z úst vytáhnout.

Při používání roubíků, které zcela zakrývají ústa, dbejte zvýšené opatrnosti.

Recenzovali jsme vícero náročných roubíků

BDSM nás provokuje a baví roky, takže jsme si nenechali ujít možnost testovat na svých tělech ledasjaké pomůcky – i nějaké roubíky se mezi těmi hračkami našly.

Klady

Zápory

Umlčí i neotravnější protějšky Musíte vybrat správnou velikost/průměr
Existují varianty i s vnitřním dildem Pro menší velikost krku/hlavy nejsou vždy dostačující očka pro utažení
Typicky pomáhají zvládnout i náročnější tresty
Jasný symbol pro podřízenou subinu / otroka
Otevřené varianty umožňují kouření, plivání či piss
Může sloužit i jako trest kvůli znemožnění zavření úst
Aktuální cenu a možnost objednat si prohlédněte zde:
Šipka
MHsexshop.cz Flagranti.cz Sexíčekshop.cz Růžovýslon.cz Sexshop.cz

Druhy BDSM roubíků

V současné době se na trhu objevuje velice rozmanitá nabídka těchto pomůcek:

  • Roubík přes ústa – klasický roubík z kusu látky natahující se přes ústa, vzadu se uvazuje na uzel. V angličtině se pro tento typ využívá označení OTM – Over the mouth (tj. přes ústa).
  • Roubík přes ústa a nos – roubík zakrývající ústa i oba dýchací otvory, proto myslete na výběr vhodného materiálu, musí být dostatečně prodyšný. V angličtině se označuje jako Over the nose (tj. přes nos).
  • Panel gag – náhubek bez postroje. Na vnitřní straně roubíku se nachází gumová část zabraňující vzájemnému dotyku zubů.
  • Roubík s kruhem – podobající se roubíku s koulí, místo koule jsou však ústa zacpaná kruhem vyrobeným z různých materiálů. Výhodou je, že otrok může s tímto typem roubíku vydávat zvuky.
  • Roubík s penisem – tento typ lze označit jako jakousi dospěláckou verzi dětského dudlíku. Na vnitřní straně roubíku se nachází větší gumový výstupek podobající se penisu. Ten musí submisiv držet v ústech, přestože je to nepříjemné a ztěžuje mu to dost dýchání a může ho to nadavovat.
  • Pavoučí roubík – roubík s kovovým kruhem opatřený kovovými hroty.
  • Nafukovací roubíky – po zavedení do úst se roubík nafoukne pomocí pumpičky do požadovaných rozměrů.
  • Roubík s nálevkou – díky tomuto typu může otrok cokoli vypít podle požadavků svého pána.
  • Náhubek – vangličtině muzzle gag, svým vzhledem připomíná náhubek pro psy. Jedná se o velice oblíbenou pomůcku při puppy/dog play.

PRŮVODCE výběrem BDSM roubíků

Rozhodli jsme sepsat pár našich postřehů, které by se snad někomu mohli hodit při výběru roubíků. Tato hračka patří neodmyslitelně do výbavy snad každého BDSM nadšence a dá se s ní užít spoustu zábavy. My jsme již několik druhů vyzkoušeli, některé jsou ve službě poměrně často a jiné, z rozličných důvodů, prakticky vůbec.

Jaké existují alternativní roubíky

Pokud se rozhodujete, jestli vůbec s něčím takovým začít, jestli je tahle hračka pro vás zajímavá, není nutné hned utíkat do sexshopu. Pro začátek nebo třeba i rychlou improvizovanou akci někde mimo domov může bohatě postačit šála či šátek (uzel na šátku může vcelku zdatně simulovat kuličku roubíku).

Dobře může posloužit i prádélko partnerky. Takové kalhotky v ústech, mohou být pro někoho velmi vzrušující.

Jste-li rozhodnuti si nějaký roubík pořídit, budete mít opravdu široký výběr. Můžete vybírat z různých tvarů, velikostí, materiálů, druhů řemínků a tak dál. Rozmanitost je velká.

Zjistěte kolik stojí ideální ball gag do úst
ZJISTIT CENU

Materiál roubíku

Co se týká materiálu, vyzkoušeli jsme plast, textil, silikon, kov a dřevo.

Zmínka o textilu směřuje především k roubíku ve tvaru kroužku. Kroužek samotný je dřevěný a má textilní oplet. Tento roubík je poměrně příjemný, jeho problém je ovšem čištění. Především z důvodu udržování nějaké rozumné hygieny bychom tuto variantu moc nedoporučovali.

Když píšeme o kovu, máme na mysli především roubík typu spider a kroužek. Ačkoliv roubíky ve tvaru kroužku máme rádi, kov nám absolutně nevyhovuje. Jeho kontakt se zuby je pro nás nepříjemný a tak jsme od používání tohoto materiálu upustili.

Dřevěné roubíky nejsou příliš často k nalezení.

Jsou o něco příjemnější než kov, ale pořád na náš vkus moc tvrdé. Pocítí to především dásně, které o sobě dávají vědět ještě druhý den.

Plast a silikon nám přijde jako naprosto ideální pro tento účel. Rozhodně bychom jeden z těchto materiálů doporučovali do začátků. Roubík je příjemný, ale přizpůsobený, aby odolal stisku.

VIDEO z rozbalování v redakci


Řemínek

Řemínku a systému zapínání je dobré věnovat při výběru dostatek pozornosti, protože jeho přetržení uprostřed hry dokáže pokazit náladu.

My v současné době používáme roubíky s textilním řemínkem (se zapínáním na suchý zip), koženými a silikonovými řemínky (se zapínáním na přezku). Zapínání na suchý zip je sice velmi rychlé, ale čas od času dojde při akci k samovolnému rozepnutí.

Víc jsme si oblíbili kožený řemínek se zapínáním na přezku. U tohoto typu bychom doporučili věnovat pozornost rozměrům. U našich dvou prvních roubíků došlo velmi brzy k přetržení řemínku při zapínání. Důvod byl prostý, jednalo se o pouhou nekvalitní náhražku kůže a příliš malé rozměry. Nahradili jsme tedy tyto nedostatečné robustnějšími řemínky z pravé kůže a vše již funguje, jak má.

Silikonový řemínek nás zatím také nezklamal. Každopádně jsme na něj mnohem opatrnější než na kožený.

Zjistěte kolik stojí ideální ball gag do úst
ZJISTIT CENU

Tvar a velikost roubíku

Co se týká tvaru roubíku, uvádíme zde jen ty, které jsme osobně vyzkoušeli.

Kulička, plná nebo dutá s otvory, je prostě klasika.

S dutou kuličkou se o něco lépe dýchá, ale počítáte-li s tím, že se do roubíku pořádně zakousnete, asi bude vhodnější kulička plná. Pro začátek je tenhle tvar ideální volba.

Kroužek má oproti kuličce výhodu v tom, že udrží ústa přístupná a snadno zneužitelná. Při vhodně zvolené velikosti kroužku lze provádět i nucený orál. Pravděpodobně to ale bude vyžadovat poměrně velký průměr roubíku a takový nemusí padnout všem.

S kroužkem

Nám velmi vyhovuje silikonový kroužek větších rozměrů (vnější průměr 55mm a vnitřní 45mm), kdy při použití na partnerce, může partner využít předem roztažené pusinky a zasunout. Když si ale roubík chtěla vyzkoušet kamarádka, kroužek se jí do pusy nevešel.

Toho jsme se při výběru báli i my. Nechtěli jsme riskovat, že koupíme něco, co pak pro nás bude nepoužitelné. V hobby marketu jsme nakoupili několik kroužků (k čemu byli původně určeny nevíme) podobných rozměrů jako roubíky v našem výběru. Vyzkoušeli si jaká velikost je pro nás ta správná a roubíky pak už se objednávali skoro na jisto.

Váleček x kost

S roubíkem ve tvaru válečku (případně kosti) také chybu neuděláte. Nepřišel nám tak praktický a pohodlný jako kulička, ale funkci plnil dobře.

Roubík s dildem

Roubík s dildem je také velmi zajímavá možnost. U některých modelů jsou dilda hned dvě. Jedno směrem do úst, slouží jako roubík a druhé směrem ven, na které může partnerka nasedat nebo s ním dělat cokoliv, co uzná za vhodné.

U dilda směřujícího do úst je dobré zhodnotit jeho velikost, především tedy délku. Pokud by snad mělo vyvolávat dávicí reflex, mohlo by to být poněkud nepříjemné až nebezpečné. U některých druhů si lze velikost vybrat, případně dilda měnit.

Na co si dát pozor

V případě kuličky a kroužku není od věci podívat se, jakým způsobem je roubík uchycen k řemínku a jak vypadá ta část postroje, která se bude nacházet v koutcích úst. Není-li v tomto místě ostrá hrana (třeba nýt na řemínku) nebo neopracovaný kus kůže.

Něco takového může vést k odřeninám a škrábancům. To povede jen k tomu, že hračku přestanete používat.

Zjistěte kolik stojí ideální ball gag do úst
ZJISTIT CENU

Závěrem

Ať už si vyberete jakýkoliv, přejeme vám s ním spoustu zábavy. Pokud se vám tahle hračka zalíbí, pravděpodobně neskončíte u jednoho a vyzkoušíte jich vícero. My sami časem budeme sbírku rozšiřovat o další kousky a třeba tady o nich i něco napíšeme.

Spolupracujeme: