Roubík je erotická pomůcka používaná v BDSM hrátkách pro ponížení submisiva – roubík zakryje ústa a znemožní mu se hlasově projevovat. Většina roubíků je konstruována tak, že vyplní z velké části ústní dutinu, což zároveň způsobuje omezení v přísunu vzduchu.

K čemu vlastně roubík v sexu slouží?

Mnohé roubíky ztěžují například dýchání, nebo například umožňují používání jazyku při orálním sexu. Některé typy trestných pomůcek na ústa mají vnitřní dildo, které může ztěžovat dýchání a ještě nadavovat submisiva, který ho má nasazený.

Hrátky s roubíkem mohou být také velice nebezpečné – především v situacích, kdy má osoba kromě roubíku současně spoutané také ruce a v případě potřeby si nemůže roubík z úst vytáhnout.

Při používání roubíků, které zcela zakrývají ústa, dbejte zvýšené opatrnosti.

Recenzovali jsme vícero náročných roubíků

BDSM nás provokuje a baví roky, takže jsme si nenechali ujít možnost testovat na svých tělech ledasjaké pomůcky – i nějaké roubíky se mezi těmi hračkami našly.

Druhy BDSM roubíků

V současné době se na trhu objevuje velice rozmanitá nabídka těchto pomůcek:

  • Roubík přes ústa – klasický roubík z kusu látky natahující se přes ústa, vzadu se uvazuje na uzel. V angličtině se pro tento typ využívá označení OTM – Over the mouth (tj. přes ústa).
  • Roubík přes ústa a nos – roubík zakrývající ústa i oba dýchací otvory, proto myslete na výběr vhodného materiálu, musí být dostatečně prodyšný. V angličtině se označuje jako Over the nose (tj. přes nos).
  • Panel gag – náhubek bez postroje. Na vnitřní straně roubíku se nachází gumová část zabraňující vzájemnému dotyku zubů.
  • Roubík s kruhem – podobající se roubíku s koulí, místo koule jsou však ústa zacpaná kruhem vyrobeným z různých materiálů. Výhodou je, že otrok může s tímto typem roubíku vydávat zvuky.
  • Roubík s penisem – tento typ lze označit jako jakousi dospěláckou verzi dětského dudlíku. Na vnitřní straně roubíku se nachází větší gumový výstupek podobající se penisu. Ten musí submisiv držet v ústech, přestože je to nepříjemné a ztěžuje mu to dost dýchání a může ho to nadavovat.
  • Pavoučí roubík – roubík s kovovým kruhem opatřený kovovými hroty.
  • Nafukovací roubíky – po zavedení do úst se roubík nafoukne pomocí pumpičky do požadovaných rozměrů.
  • Roubík s nálevkou – díky tomuto typu může otrok cokoli vypít podle požadavků svého pána.
  • Náhubek – vangličtině muzzle gag, svým vzhledem připomíná náhubek pro psy. Jedná se o velice oblíbenou pomůcku při puppy/dog play.