Máme tu před-poslední díl našeho foto-návodu Jak na BONDAGE. Nakonec jsme si nechali líbivý úvaz Želví krunýř (v originále ho dohledáte jako Kikkou Tortoise Shell, nebo Karada Body Weave – záleží dle zdroje). Potřebujeme k němu: jednu subinku, pár metrů lana (přesněji 7 metrů) a hlavně svou šikovnost.

Jaká lana potřebujete pro úvaz Želví krunýř

Některé návody na tento úvaz využívají dvou lan – dlouhého a krátkého, ale my si ukážeme variantu, kdy využijete jen jedno dlouhé.

Máme jedno prověřené, které jsme používali na všechny úvazy v tomto návodu – kvalitní bondage lano.

Textový návod na svázání subinky

 1. Lano si v polovině přehneme (kolem krku subinky). Na zádech necháme trochu volnější očko (může si ho držet, když by klouzalo) – vpředu lano volně leží na jejím těle.
 2. Vpředu uděláme první očko v oblasti mezi ňadry – pamatujte na to, že dle polohy dalších oček vyjde i finální vzhled celého úvazu.
 3. Další očko uděláme napůl cesty mezi prsy a pupíkem.
 4. Třetí očko znovu napůl cesty – tentokrát ale mezi pupíkem a klínem.
 5. Volné konce lana provlečeme klínem subinky – nejlépe tak, aby z boku orámoval její broskvičku.
 6. Lano vyvedeme přes zadeček až ke krku, kde ho provlečeme očkem, které jsme nechali volné v prvním kroku návodu. Volné konce lana necháme ležet jednoduše na zádech do dalšího kroku.
 7. Zde přichází zábavnější část. Do každé ruky vezmeme jeden volný konec lana a provlečeme je po bocích (přibližně kousek pod podpažím) směrem dopředu.
 8. Zde je provlečeme druhým očkem (to mezi ňadry a pupíkem). Když za něj zatáhneme oko se roztáhne do strany a vytvoří první ornament úvazu.
 9. Lano vedeme dozadu a provlékneme podél lana, které kopíruje linii páteře. Znovu volné konce provlékneme dopředu a uděláme další část ornamentu. Můžeme jedním okem protáhnout lana i vícekrát – podobně jako jsme to my udělali na břiše naší poslušně „držící“ subky.
 10. Takhle pokračujeme, dokud nejsou všechna oka (v našem případě 2) „roztažená“. Lano upevníme na zadním lanu u páteře.

Kikkou Tortoise Shell – foto-návod

Postupujte od první fotky a posouvejte se mezi nimi šipkami na klávesnici:

Jednorázově si kupte bondážní návod (7 částí)

Pro krásnější ženu

Tento úvaz je spíše dekorativní, neslouží k pevnému svázání. Spíše jen ke zkrášlení nahého ženského těla – není tak „jednotvárně nahé“, ale jeho křivky jsou narušovány pevnými liniemi lana.

Vliv na subinku mohou mít spíše provlečená lana v klíně, kdy mohou lehce dráždit. O tom úvazu až příště v kalhotkovém úvazu. 🙂

Mohou ještě více, pokud lano bude provlečené přesně kolem klitorisu (mezi labiemi).

Snad se vám náš 6 dílný návod na základní úvazy erotické bondage líbil. Pokud máte jakékoliv připomínky, prosím napište je nám do komentářů – budeme rádi za každou radu, tip či připomínku.

Vaše redakce Lascivní.cz

Více bondážních návodů

Jednorázově si kupte bondážní návod (7 částí)

Redakce Lascivní.cz nezodpovídá za případné zdravotní následky, které mohou vzniknout nesprávným postupem, nedodržením bezpečnostních pravidel a jiných externalit.

Napište komentář

Kliknutím na tlačítko ODESLAT KOMENTÁŘ udělujete
souhlas se zpracováním osobních údajů.

Vaše názory 7 názorů

Dobrý večer,

jaké jsou nejlepší způsoby, jak začít s BDSM, pokud jsem začátečník? Děkuji za rady.

Dobrý večer Karle,
pro začátečníky v BDSM je důležité začít pomalu a postupovat opatrně. Několik tipů pro začátek:

 1. Vzdělávejte se o základních konceptech, termínech a technikách BDSM – viz náš slovníček.
 2. Komunikujte se svým protějškem o svých zájmech, hranicích a očekáváních.
 3. Začněte s jednoduchými a mírnějšími aktivitami, jako je svazování rukou nebo spanking, než postupně přecházíte k intenzivnějším praktikám.
 4. Pamatujte na bezpečnost a souhlas; ujistěte se, že oba partneři souhlasí s aktivitou a jsou si vědomi možných rizik.
 5. Mějte na paměti bezpečnostní opatření, jako je bezpečnostní slovo nebo gesto, které mohou být použity kdykoli během hrátek, pokud se jeden z partnerů cítí nepohodlně nebo ohroženě.

Vyzkoušejte různé praktiky, abyste zjistili, co vám nejvíce vyhovuje, a nebojte se přizpůsobit své hranice, jak se vaše zkušenostis BDSM mění :).

Připojte se k BDSM komunitě (v Praze doporučujeme Ateliér, v Brně Písklata), ať už online nebo v osobních setkáních, abyste získali podporu, rady a přátelství od lidí se stejnými zájmy.

Mám dotaz ohledně svazovani. Mám problém při svazani rukou a nohou k sobě za zády… Při ležení na boku mi mravenci v rukou … A na zádech je to nepohodlné..da se s tím něco dělat?

Zdravím,

pro tělo je tato pozice nepřirozená – obávám se, že si na to mravenčení budete muset zvyknout. Je to nepohodlné, ale když je člověk svázaný, nemá se cítit pohodlně. Mravenčení bych začala řešit až v případě, že mravenčení neustane ani delší dobu po rozvázání.

dobry den chcem sa opytat ci mi viete poradit nejaku knizku aj s obrazkami ako na vasej stranke kde by som tieto techniky viazania nasiel Dakujem

Hezký den, bohužel v češtině žádné nejsou (minimálně před čtvrt rokem ještě nebyly) – napadá mě jedině objednat ze zahraničí (ebay, amazon apod.) příručky – těch pod hesly bdsm, bodnage, shibari je poměrně dost.

poznate nejaku konkretnu? myslim nazov a autora nechcem totiz to kupit nejaky roman alebo poviedku mal by som zaujem iba o techniky viazania a uzly dakujem

inak super stranka som rad ze som vas objavil

Bohužel z hlavy neznám – když jsme hledali zdroje, na Amazonu jsme jich našli bezpočet – hlavně máte u nich náhled obsahu, takže uvidíte, že půjde spíše obrazový návod, než porno povídky.

Jako návod vypadají: The Little Guide to Getting Tied Up, Ropes, Bondage, and Power: Power Exchange Books‘ Resource Series, Bondage Basics: Naughty Knots and Risque Restraints You Need to Know, The Seductive Art of Japanese Bondage, Tie Me Up!: The Complete Guide to Bondage…

Děkujeme 🙂 snažíme se už 5 let

Hezký den.

Chtěla by jsem se zeptat, jestli máte někde návod jak uvázat bdsm tanga? A ještě by jsem měla dotaz.. Nemáte návod na jaká pánská místa při BDSM umisťovat kolíčky?

Ten návod máme nafocený, ale nelíbila se nám kvalita fotek, tak jsme ho vůbec nepublikovali – bohužel. Pohledejte ale na internetu klíčové spojení provazové kalhotky. Návodů na ně je povícero – jsou hodně zajímavé a intenzivní při nošení – hlavně když ve spodní části (na oblasti konečníku/hráze) uděláte velký uzel, který pak při pohybu tlačí a trápí subíka/subinku.

K druhému dotazu: nemáme – beru to jako velmi specifickou oblast trýznění, které se odvíjí od citlivosti mužského těla – klasikou ale budou bradavky, klín, případně volnější kůže například na rukou či nohou. Inspirovat se můžete dobře v nějakém „femdom“ erotickém snímku – stačí vyhledat femdom videa a jistě něco najdete.

Děkuji za návody, jsou srozumitelné a dobře popsané. Lepší jsem nenašel. Chtěl bych se zeptat, jestli neplánujete nějaké další návody?

Děkuji za odpověď.

Hezký den,

v tomto týdnu půjde ven vícedílný návod na podvazování penisu/varlat. Pak je ještě v plánu několik názorných návodů na dráždění/stimulaci vagíny/penisu. Ale ani jedno z toho nebude tak velké jako tyto bondage návody bohužel.

Děkujeme za podporu za celou redakci

Petr S.

Hezký den, neprodáváme – jste první kdo o ni projevil zájem od doby publikace, takže se obávám, že by zájem nepokryl ani náklady.
Ale chápu, že její využití by bylo užitnější než v případě odebíhání k počítači:) Děkujeme však za zájem a nápad – I vám krásné Vánoce:) ať se hezky uzluje.

Chtěl bych se zeptat, zdali prodáváte Bondage příručku v knižní podobě? Děkuji za případnou odpověď. Hezké Vánoce přeji.

Spolupracujeme: