Poštěváček neboli klitoris (či frajtr) je součástí pohlavních orgánů ženy. Jedná se o viditelnou část velikosti knoflíku, která je umístěna v blízkosti zevního spojení malých stydkých pysků, nad poševním vchodem, ve vulvě.

Co je to vlastně poštěváček?

Svůj název získal z řeckého slova Kleitoris, který v překladu znamená ten, který hlídá vchod nebo muž s klíčem.

Vnější část klitorisu – tzv. špička klitorisu (glans) je částečně nebo zcela překryta předkožkou, tělo je složeno ze dvou polovin (crura) a v ohybu je připevněn ke sponě stydké.

Australská uroložka popisuje klitoris jako citlivou uzlinu složenou z více než 8.000 nervových buněk. Jedná se o největší koncentraci nervových buněk v lidském těle, dvojnásobně více než se nachází v penisu muže.

Podcast Aly a Petra = musí se oba při sexu udělat?

Je podobný jako penis

Klitoris je tvořen topořivými tělísky obsahující velké množství nervových zakončení a bohatá síť vlásečnic zajišťuje jeho prokrvení.

Dle vývojové stránky je klitoris shodný s mužským penisem. Během pohlavního vzrušení se topořivá tělíska plní krví a klitoris se zvětšuje.

Po prožití orgasmu je klitoris velice citlivý, ale během krátké doby je připraven na další orgasmus.

Podle evropské lékařské literatury byla existence klitorisu poprvé uznána během 16. století. Velice diskutovaným tématem je problematika ženské obřízky, kterou mnoho kultur odsuzuje. Během ženské obřízky bývá klitoris částečně nebo úplně odstraněn.

2 VIDEA z rozbalování ideálního pomocníka

Jak ho ideálně dráždit a masírovat?

Pro stimulaci poštěváčku je možné použít nejenom prsty, či jazyk partnera (partnerky), ale i speciální erotické pomůcky – převážně s vibračním motorkem. Jejich účinek je neporovnatelný s klasickým drážděním – je násobně intenzivnější.

Jsou i vibrátory na klitoris

Existují takové, které jsou tvarem a funkcemi uzpůsobené pro dráždění poštěváčku/klitorisu – například vibrátory na prsty (třeba JimmyJane Hello), případně klitoriální hračky typu We-Vibe Touch, Charger a další.

Klady

Zápory

Ideální na poštěváček Méně funkcí
Menší velikost Nelze je často zasunout
Kvalitní materiály
Dobře se drží
Vhodné i pro cestování
Mohou dráždit i bradavky
Ideální pro začátečnice

Spolupracujeme: