Autoerotická asfyxiace, neboli samoškrcení je poměrně nebezpečnou sexuální praktikou. V průběhu této praktiky může dojít k poškození mozku nebo dokonce zástavě srdce. Jedinec vyžadující asfyxiace se kvůli dosažení orgasmu sám dusí nebo škrtí.

Ročně však nešťastnou náhodou zemře až 500 lidí.

Název této úchylky je pojmenován podle jedné osoby, který se během jejího praktikování oběsil – Františka Koczwara. František Koczwar byl rakouský hudebník českého původu, který zemřel v 18. století během praktikování autoerotické asfyxiace.

Co je Koczwarismus / asfyxiace

Jedná se o záměrné zamezení přívodu vzduchu do plic a krve do mozku. Prostřednictvím škrcení/dušení dochází ke zvýšení sexuálního prožitku z masturbace a orgasmu.

Tato praktika může být realizována v páru, kdy se jedná o tzv. breath control play praktiku nebo samostatně, kdy mluvíme o autoerotické asfyxii.

V průběhu autoerotické asfyxii si jedinec dušení nebo škrcení způsobuje sám, může použít rozmanitá zařízení či například nasazování igelitového pytlíku nebo latexové kukly bez otvorů na hlavu.

Erotická asfyxie není moderní sexuální praktikou. Faktu, že při nedostatku vzduchu dochází k erekci, si začali v minulosti všímat lidé u oběšenců.

A co s tím má společného afyxofilie

Afyxofilie patří mezi nebezpečné sexuální deviace. Spočívá v samoškrcení během masturbace. Při dušení dochází k odkrvení mozku, což způsobuje silnější prožitek z orgasmu.

Spolupracujeme: